Agressief Jong Lede rijft eerste punten binnen Tweede provincialers in het Aalsterse Derde provincialers in Erpe-Mere Sint-Lievens Houtem moet punt prijsgeven Een spel van kat en muis... K.K.V.S. - FC Appels-Joso Lebbeke 6-0 De Voorpost-4.10.1991 -19 Heuwerkerken-Winnik Wipt: Terjoden-Doggen Erembodegem 2-0.(da) VOETBAL Een sterk en fris voetballend Jong Lede heeft zijn eerste seizoenszege binnen. Dat dit gebeurde tegen het ambitieuze TK Meldert is des te verwonderlijk. Na de rust was het Luong, Van den Steen en De Kegel die de ruime en verdiende zege forceerden. "Lede speelde tijdens de eerste sei- zoensmaand lang niet slecht maar wist zijn overwicht niet in doelpunten uit te drukken," meent trainer Roger Mer- geay. "Wanneer wij in een wedstrijd wat verslapten kregen we dra de rekening gepresenteerd. Tegen TK Meldert wist de ploeg eindelijk gemakkelijk de weg naar de netten fe vinden. Het eerste doelpunt viel voor ons op een psychologisch be langrijk moment. Net na rust knikte onze kleine Vietnamees Luong ons ver diend op voorsprong. Toen liep het alle maal van een leien dakje. De concentra tie ebde nooit weg en de agressiviteit was merkbaar gestegen in vergelijking met de vorige duels. Deze week prefereerde ik voor een doorgedreven individuele babbel met de spelers in plaats van de zogeheten straftraining. Het bleek dus duidelijk vandaag dat een stevig gesprek eveneens zijn vruchten kan afwerpen. Iedereen werd eens duidelijk op zijn eigen plichten gewezen en dat scheelde vandaag een enorme slok op de borrel. Hopelijk wordt deze 'positieve ontwikke ling de komende weken verdergezet." TK Meldert had minder redenen tot juichen. Het bestuur investeerde zwaar en de voorbereidingsperiode was bijzon der hoopgevend. Op het veld van Jong Lede bleef daar echter weinig van te merken. Topschutter Mare Uyttenhove, gekwetst aan de gewrichtsbanden van de enkel, bekeek het met lede ogen. Ook hij betitelde de prestatie van zijn ploeg als zwak. "Met Luc Peerlinck voorin hoopte ik mijn voorlinie wat meer leven in te blazen", zuchtte trainer Hugo Van Eeckhaudt na afloop. "Niets mocht van daag baten, wij speelden gewoon onder maats en misten kohesie in de ploeg. De kern is smal en jong en biedt mij voorlo pig geen enkele garantie voor een even tuele deelname aan het titeldebat." (NICOLLE) Damesvoetbal. Kamillekes Aalst - Kuurne 0-2 (da) over deze partij vallen. Burst 1 St. Denderleeuw 3 Burst gaf zowat een uur goed partij aan het sterke Denderleeuw ook al kwam de thuisploeg vroeg op achterstand na een treffer van Van Mulders. Diezelfde Van Mulders en daarna Van Langenhove be zegelden het lot van Olympic al had Gerd De Clercq reeds tot driemaal toe kunnen scoren. In de slotfase redde hij evenwel de eer. (NICOLLE) Jeugdvoetbal. Provinciale miniemen E. Aalst-SK St.-Niklaas (da) Aaigem 1 Baardegem 0 Aaigem speelde een sterke eerste helft waarin doelman Ronny De Rop de be zoekers overeind hield. Toch wist Ernie De Wilde halfweg de eerste helft een schitterende De Rop te grazen te nemen. Ook De Vadder en Verhofstadt vuurden nog enkele kogels af. In de tweede helft eiste Baardegem zowel in het aanvangs- als het slotkwartier het betere van het spel op. De Conincken Heyvoet kwamen aandringen maar nadat De Rop natrapte op Triest deed zijn uitsluiting het doek Voor Sint-Livinus zat de tien op tien er lang in maar toen Dervaux luttele se- konden voor inrukken gelijkstelde, stortte voor het thuisbestuur de wereld in. in de eerste helft speelde Sint-Livi nus zeer matig zodat Etikhove verdiend valt er nog wat achterstand weg te wer ken. In de toekomst wordt hij alvast een bruikbare pion." De maand oktober kondigt zich voor Sint-Lievens-Houtem alvast als loodzwaar aan. De terugkeer van doelman Tomme uit schorsing leidde aan de rust met een treffer van wordt allicht bemoeilijkt door een oog- Van der Beken. Na dp koffie zette de vlot letsel. .Als hij fit geraakt komt hij direkt scorende Biesemans de thuisploeg op in doel terecht. Met duels tegen Neder- winst. Sint-Livinus bleef sterk akteren ename, Oosterzele, TK Meldert en Haal- maar vergat alweer de wedstrijd af te tert; waarvan enkel Oosterzele in eigen maken. "Zoiets mag eigenlijk niet gebeuren", meende trainer Maurice De Schrijver achteraf. "Na een zwakke eerste helft was het wel prettig te zien dat wij orde op zaken wisten te stellen kort na de rust. In een sterke tweede helft verzuimden wij alweer om meer afstand te nemen van onze sterke tegenstrever Ook van daag bleek nog maar eens dat Etikhove geen katje is om zonder handschoenen aan te pakken. Na de rust bracht ik Ludwig Fonck in die de ontgoochelde Koen Van Vaerenbergh verving. Fonck viel goed in maar mankeert duidelijk nog de fysieke weerbaarheid. Op dat vlak vesting wordt bekampt, zal de echte waarde van het elftal boven water ko men. Wat Etikhove waard is hebben de disci pelen van Maurice De Schrijver zelf aan den lijve ondervonden. "Wij sprokkel den de helft van de punten maar speel den reeds tegen alle toppers" konklu- deert sekretaris Jozef De Bo "Na de zware seizoensstart moeten wij in staat zijn vlug een plaats in de subtop te bereiken. Het resultaat op leider Sint- Lievens-Houtem is alvast een opsteker. (NICOLLE) Nieuwerkerken-Winnik 1-0 (da) FC Appels heeft zijn eerste thuiswed- j i j <TVl Gestart met windvoordeel probeerde o- stnid op het nieuwe terrein in De a Dammen' afgesloten met een riante ze ge tegen de buren uit Lebbeke. Lede 3 TK Meldert 0 Zonder de gekwetste Mare Uyttenhove startte Meldert tegen het puntenloze Lede. De eerste helft speelde het vecht lustige Lede kollektief sterk en kopte Bart Van der Steen tegen de doelman Govaert. In de tweede helft speelde Lede sterk. Luong verlengde een inworp van Lanckman. Met doelpunten van Van der Steen en De Kegel werd de eerste zege veilig gesteld. Lede behaalde meteen een oververdien- de zege en TK Meldert presteerde duide lijk ondermaats. Het was niet te merken dat TK Meldert enkele miljoenen inves teerde in spelersmateriaal. Sint-Lievens-Houtem 2 Etikhove 2 Eerste puntenverlies voor Sint-Livinus dat in de laatste minuut het deksel-op de neus kreeg nadat men vergeten was de wedstrijd af te make». In de eerste helft speelde de thuisploeg zwak en kwam op achterstand via Koen Van der Beken. Kort na de pauze zette Biesemans met een orde op zaken. Eerst boog hij een vrijschop van Schiettecatte om en daar na scoorde hij vanop de stip. Dervaux knikte echter de gelijkmaker binnen in de slotminuut. Sint-Livinus staat nu voor een loodzware oktobermaand zo dat het uitkijken wordt hoe de leider zich nu weet te handhaven. Aalst 2 Herzele 1 SK Aalst heeft zijn plaats in de kop van de klassering heroverd. Samen met Sint-Lievens-Houtem en Nederename totaliseert de ploeg nu negen punten. Herzele totaliseert drie puntjes. De bezoekers toonden zich bij de Ajui nen het eerst gevaarlijk. Fosselle kwam in de buurt van Van den Steen die gevat Toch opende Herzele de score via Raes. Tien minuten later, dit rond het halfuur, bracht Van den Bergh de score in even wicht. Arijs werd rond het uur keurig bediend door diezelfde Van den Bergh die met een de eindcijfers vastlegde. Aalst won tenslotte verdiend. Onkerzele Racing Bambrugge haalde een vlotte overwinning op het veld van Onkerzele. Na 13 minuten benutte Chris Gabriëls een strafschop maar Van der Hoeven wist rond het halfuur Onkerzele op ge lijkaardige wijze langszij te schieten. Net voor de rust schoot kapitein Gabriëls Bambrugge echter een tweede keer op voorsprong. Na de rust ging Racing fel door en dit resulteerde in een laatste treffer van Eddv Van Gyseghem. Bambrugge staat nu op een mooie vijfde plaats gepos teerd. Geraardsbergen 0 Mere Voor Mere was het meteen opendeurdag te Geraardsbergen. De thuisploeg miste iedere organisatie achterin zodat De Wit, Ruyssinck, Van den Driessche, De Wit, dan weer Van den Driessche en tenslotte nog tweemaal Ruyssinck konden sco ren. Een leuke opsteker alvast voor Me re. (NICOLLE) so Lebbeke het steeds met verre, hoge ballen, zonder \"eel sukses echter Ap pels daarentegen koos voor een voetbal lende opbouw en kreeg zo ook de beste kansen. Het eerste doelpunt viel pas na een halfuur spel via Tony D'Haese, die even voordien reeds op het kruishout trapte. Nog vóór de rust werd de score verdub beld. Na een rommelige faze voor het bezoekende doel kon Wim Geerts afron den. Na de koffie ging Joso direkt op zoek naar de aansluitingstreffer maar ver waarloosde daarbij de verdediging zoda nig dat er meerdere man-tegen-man situaties ontstonden. Het was bij zo'n faze dat een bezoekende verdediger de doorgebroken Wim Geerts onderuit haalde. De scheidsrechter had geen andere keuze dan de rode kaart te trekken. Van dan af werd het een spel van kat en muis met vele open kansen voor Appels, waarbij vooral Wim Geerts vergat af te werken. Toch vielen er nog vier doel punten voor 'den F.C.' langs Pascal Bas- tiaens, Peter Verstraeten, Bart Van Keer en nog eens Tony D'Haese. Einduitslag 6-0. Door deze overwinning blikt de ploeg van voorzitter Etienne Lissens vol ver trouwen vooruit naar de topper op het veld van leider Zeveneken aanstaande Jeugdvoetbal. Provinciale miniemen E. Aalst-SK Sint-Niklaas. Haasje-over en weg is de bal (da) Damesvoetbal. Kamillekes Aalst - Kuurne 0-2 (da) 1-0 (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19