W Bouw op goede weg Avanti vermindert de spanning M.T.S.A.-liefhebbersvoetbal N.O.M.B. - Kern D.S.D. l i l 4 20 - 4.10.1991 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL In de derde zaterdagafdeling is W Bouw op goede weg om zich te mengen in bet titeldebat. Het bracht de moeilij ke verplaasting bij Torenboys Wiche len tot een goed einde met een schitte rende overwinning als gevolg. Ook Lion d'Or gaat het momenteel voor de wind en het boekt de ene zege na de andere. Het jongste slachtoffer was WTTA. Een nieuwe nederlaag voor Haf Maantje dat goed voetbal toont maar faalt in de afwerking. SAF dat opnieuw op zijn volledige kern beroep kan doen (voor hoelang?) zette zich schrap tegen Breughels Denderhou- tem. In de hoogste afdeling deden zich en kele schermutselingen voor in de wed strijd Execelsior-OC Aalst. De lokale speler Andy van der Meerssche ging op de vuist met bezoeker Dirk De Gendt. Beiden werden door de attent leidende refVan de Steen naar de kleedkamers gestuurd, waar er nog enkele rake klappen vielen. Het koude storbad bracht hen echter tot bedaren. Al bij al werd de wedstrijd verdiend door de thuisploeg gewonnen. Het aangesla gen Camu moest naar Mere om het sterke Octopus te bekampen en keerde met gedeeld sukses huiswaarts. Scheidsrechter Van Schuylenbergh die deze sportieve wedstrijd leidde kwam gehavend uit de strijd en is met een spierscheur waarschijnlijk voor meer dere weken buiten gevecht gesteld. On der ruime belangstelling werd de spor tieve wedstrijd Giwo-R. Espagnol afge werkt. De thuisploeg die de vermoeid heid van de tornooien begint te voelen moet er nu tol voor betalen en werd door de Spanjaarden opzijgezet. In het Leedse derby tussen Melckenbeek en Leeuwerik werd er goed gevoetbald maar jammerlijk verloren de bezoe kers. Een drawn waren juister geweest. Onder het waakzame oog van ref E. Peirlinck ging de wedstrijd Snas-Ale- xander van start. De ref floot eenfeillo ze wedstrijd, nipt gewonnen door de thuisploeg. Hetzelfde lot was AZ'77 be schoren bijeen herrezen Waterval, dat na een moeizame seizoensstraat op nieuw op volle toeren draait. Rey- naerds Erpe zorgde voor een eerste zege bij een ongelukkig Edo, dat gezien het geboden spel toch een gelijkspel verdiende. De tweede afdeling bracht enkele ver rassingen. Zo is er het verlies van Galop op eigen veld tegen het bezoe kende Bamboe. De thuisspelers, be kend als slechte verliezers, werkten hun woede uit op scheidsrechter G. Van den Eeckhout, die na de wedstrijd door de bezoekers moest ontzet wor den wilde hij ongehavend het strijd perk verlaten. Allicht zal deze bedreig- opmaken, wat zeker een lange en lasti ge avond betekent voor de heren van het strafkomitee. Heelwat sportiever ging het er aan toe in de wedstrijd tussen Blauwwit en Nieuw Hofstade, waarin schgeidsrechter E. Van den Bossche nauwelijks moest ingrijpen. De thuisploeg toonde zich een klasse sterker en stuurde de bezoekers pun- tenloos huiswaarts, groenwit kwam verrassend voor de dag bij Cobilas en boekte een ruime en verdiende zege. Scheidsrechter De Neve kreeg het niet onder de markt en moest rode en gele kaarten bovenhalen. Houtmarkt werd op eigen veld verdiend opzij gezet door een vlot spelend Endoka. Rode Lan taarn duldt geen tegenstand en zette Eekhoorn schaakmat. Ook Honda blijft de punten bijeensprokke- len. Het ging bij het Gijzegemse Onder den Toren de punten afsnoepen. Dyor zette zijn ambities kracht bij en ging winnen bij zwak broertje Apostelken. De zondagafdeling verliest geleidelijk haar grip op het gebeuren. Na het definitieve afscheid van Amapola, zou ook wel eens Koszen dezelfde weg kun nen opgaan na het forfait tegen Nieu we Wijk. Kampioen Rode Roos won verdienstelijk bij Star Boys en ook R. Familial moest niet tot het uiterste gaan om Pano af te troeven. Excelsior-OC Aalst 3-1 Wat een genietbare wedstrijd moest worden werd ontsierd door twee spelers die zich niet aan de spelregels konden houden en op de vuist gingen. A. Van der Meerssche werd achter de rug van scheidsrechter Van den Steen geregeld uitgedaagd door D. De Gendt van OC Aalst tot hij zich niet meer kon beheer sen en het kwaad was geschied. De ref stuurde beide herrieschoppers naar de douche waar er rustig werd verder ge knokt. Na dit incident zakte het spelpeil. Toch bleek de thuisploeg best geïnspi reerd en ze kon de match naar haar hand zetten. Bij een 3-0 stand was de wedstrijd gespeeld. D. Verleysen (2) en jawel, A. Van der Meerssche hadden de OC-doelman reeds voor de incidenten te grazen genomen. In de tweede helft zorgde J. Tem Buysscher voor de eerred der. Giwo-R. Espagnol 1-2 De thuisploeg liet een vermoeide indruk en kon haar gewoon spelpeil niet halen. Toen A. Romero voor de bezoekers de score opende kon men zien dat het de lokalen aan kracht ontbrak om die ach terstand ongedaan te maken. P. Rivera lukte de tweede Spaanse treffer. Tien Menze Flores, een Spanjaard die voor de thuisploeg speelt, er 1-2 van maakte kwam de spanning even terug. Alle ge zwoeg van de thuisploeg ten spijt moch ten de bezoekers met de zege naar huis. Edo-Reynaerds 1-2 Scheidsrechter Impens moest goed ge- koncentreerd blijven om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. De bezoe kers kwamen tegen de gang van het spel in op voorsprong langs D. De Paepe. Na de rust bleef de thuisploeg goed meespe len en langs C. De Waegeneer kwam ze verdiend op gelijke hoogte. Men voelde duidelijk dat er néér inzat en ze ging op zoek naar de winning-goal. Als bij won der viel die langs de verkeerde kant toen opportunist D. Van Cauwenbergh een misser in de lokale verdediging uitbuitte om de eerste zege mee naar erpe te nemen. Hoe een dubbeltje rollen kan... Snas-Alexander 1-0 De spanning was te snijden in deze wedstrijd, waarin beide ploegen voluit voor de aanval kozen. De attente doel mannen konden echter hun netten on geschonden houden. Scheidsrechter E. Peirlinck zorgde ervoor dat de match een sportief verloop kende. Een gelijk spel was de juiste weergave geweest maar oud-Eendrachter en trainer van derdeprovincialer W. Gijzegem, Frans Roelandt, zette bij een schitterend geno men vrijschop de bezoekende doelman op het verkeerde been en deed de lokale aanhang juichen om de krappe winst. Melckebeek had in het Leedse derby aan twee doelpunten van Luc Van Hauwer- meiren genoeg om de zege thuis te houden tegen Leeuwerik. Na amper ze ven minuten stonden de Zwaanvrienden uit Uitbergen 2-0 voor tegen R. Sportief uit Gijzegem, dat echter niet liet betijen en in de tweede helft kwam het met doelpunten van JP Van den Hauwe en G. Van den Steen verdiend langszij: 2-2. Octopus probeerde alles om het bezoe kende Camu het nakijken te geven maar Camu bleef gekoncentreerd voetballen en het kon de lokale aanvallen met sportieve middelen opvangen zodat de 0-0 op het bord bleef. Waterval moest op eigen veld de tanden stuk bijten om AZ'77 met het kleinste verschil te klop pen. Cornelis lukte de enige treffer van de wedstrijd. Een uitstekende ref Eve- raerts zorgde voor de rest in deze thril ler. Blauwwit-N. Hofstade 4-0 Van spanning was er weing sprake. De thuisploeg leek een klasse te sterk voor de bezoekers uit Hofstade en zo kreeg refVan den Bossche het niet moeilijk.J. Verstraeten (2); F. Van Oost en P. Boe- laert zorgden voor de ruime lokale winst. Eekhoorn-R. Lantaarn 1-4 De bezoekers zagen en overwonnen. De thuisploeg moest haar meerdere erken nen in de bezoekers uit Erpe. Ze waren sportief genoeg om toe te geven dat ze een van de beste ploegen sinds jaren tegenover zich kregen. Toch konden ze de schade nog beperken tot 0-1 aan de rust. Zoals men weet komen de jongens van trainer R. Schoreel slechts in de tweede helft onder stoom en-ze drukten de thuisploeg met de rug tegen de muur, wat resulteerde in een ruime zege. E. De Boeck (2), B. Bael en A. Van Kerckhove zetten de bezoekers op rozen. Van Her- reweghe kon milderen tot 1-4. Apostelken-Dyor 1-3 De ploeg van R. Daeleman had de hulp van de lokale defensie nodig om de ruime zege in de wacht te slepen. P. De Wael zorgde voor 0-1. Toen klungelde de thuisverdediging zodanig dat ze twee maal de eigen doelman te grazen nam. Galop ging na de rust de boot in tegen een sterk spelend Bamboe, dat de 2-3 zege niet heeft gestolen. S. Coppens, A. Stockman en G. Van den Berghe zorgden voor de nipte bezoekende zege. Alsof de man in het zwart schuld had aan het verlies van de thuisploeg, werd hij na de wedstrijd belaagd door de thuisspelers, waarvan prins karnaval Michelleken de voorzitter is. Onder den Toren moest het meester schap erkennen van het bezoekende Honda, dat spijtig genoeg nooit informa tie doorgeeft als het op verplaatsing speelt. Groenwit pakte verrassend uit bij Cobilas en boekte een eerste zege van het seizoen: 3-5. Houtmarkt moest zon der punten huiswaarts want het bezoe kende Endoka ging met de eer lopen: 0-1. Vrij Denderleeuw won overtuigend met 3-0 van Blauwe Vlam. Volgend weekend staan er bekerwed strijden op het programma Georges Liejhebbersvoetbal. Tiger Pub speelde tegen Dressel in de MTSA-kompetitie (da) Liefhebbersvoetbal. Een beeld uit de wedstrijd Excelsior-OC Aalst, door thuisploeg gewonnen met 3-1 (da) De sociaal-kulturele raad van Dender leeuw biedt ook nu weereen kursusaanbod dat loopt van de maanden september tot en met april. Men kan daarover meer infor matie verkrijgen op de Gemeentelijke Kui tuurdiens t, A. De Cockstraat 3 te 9470 Denderleeuw (053166.73.91). Samen met Dirk Vermeulen en het kamer orkest Sinfonia heeft Veerle Keuppens het hele verhaal over Mozart uitgedokterd. Op verschillende plaatsen wordt dit verhaal opgevoerd. Onder meer op dinsdag 22 ok tober om 20.00 uur in de Gemeentelijke Feestzaal aan de Schooldreef 42 te Wetle- ren. Plaatsen kunnen besproken worden op het nummer 091/69.01.59. - Avanti zorgde voor de verrassing door titelkandidaat Verhofstadt een eerste nederlaag toe te dienen. Eerlijkheidshalve moeten we wel vermelden, zonder van de verdiensten der Avanti-jongens af te dingen, dat Verhofstadt slechts met vier spelers aantrad vanwege het vroege speeluur in de Lebbeekse sporthal. Eén feit is zeker, nu moet Verhofstadt Kleding Octaaf kloppen, wil er nog spanning in deze kompetitie steken. - Givana is goed op weg om opnieuw aanspraak te maken op een plaats bij de eerste drie. Dat bewees het door een krappe overwinning tegen een goed spelend Quick Shop. - Ook Nova had geen overschot tegen het sterk aanvallend Minishotters, maar kon toch de zege veilig stellen via de counter. - Piccadilly had geen moeite tegen Rapide dat ook slechts met vier spelers aantrad. - Dendermotors won de 'derby' tegen Vier Heemers na een uiterst spannende partij. - Walraevens haalde het nipt van De Markt. - Kleding Octaaf tenslotte bleek veel te sterk voor MVC Van Biesen. Van deze laatste ploeg hadden we beslist meer verwacht. Uitslagen vierde speelweek Vier Heemers - Dendermotors 6 - 7 De Markt - Walraevens 4-5 Avanti - Verhofstadt 5 - 2 Van Biesen - Kleding Octaaf 0 - 9 Quick Shop - Givana 3 - 4 Piccadilly - Rapide 11-1 Nova Kleding - Minishotters 7-6 Rangschikking 8 t 4 1 4 2 i o o! 1. Kleding Octaaf 4 4 0 0 44 9 2. Givana 4 3 1 0 27 16 3. Kleding Nova 4 3 1 0 23 19 4. Verhofstadt 4 3 1 0 20 13 5. Van Biesen 4 2 2 0 26 34 6. Minishotters 4 2 2 0 26 34 7. Dendermotors 4 2 2 0 22 31 8. Piccadilly 8 2 2 0 21 20 9- Walraevens 4 2 2 0 18 15 10. Avanti 4 2 2 0 13 16 11. Quick Shop 4 1 3 0 24 24 12. De Markt 3 1 2 0 20 24 13. Rapide 4 0 4 0 12 31 14. Vier Heemers 4 0 4 0 11 39 Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg Excelsior, steeds een toonaangever (da) Liefhebbersvoetbal. Tiger Pub, een gevaarlijke outsider in de MTSA (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20