ff Onderwater-happening Helft van de finales in drie sets f Linda Berghman heeft geslaagd seizoen achter de rug Opendeuravond bij 't Zeepaardje O.V.W.B.-wielrennen Steeds Checcinato 24 - 4.10.1991 - De Voorpost Nu duiken in België, zodat je van de zomer, wanneer je met vakantie bent, al een brevet op zak hebt, dat is een prima manier om in deze sport thuis te raken. Niet omdat de opleidingen de beste zijn, want in het buitenland zijn net zo goed uitstekende opleidingen te vinden, maar er zijn een aantal duidelijke voordelen om hier en nu te starten. Ten eerste zijn de omstandigheden in België in het algemeen slechter dan in het zonnige zuiden, dat maakt een waakzame en paniekbestendige duiker van je. Ten tweede wordt duiken in België over het algemeen in verenigingsverband geleerd en dat is een stuk goedkoper dan bij commerciële scholen in het buitenland en ten derde nu starten betekent dat je een maand of vier, vijf de tijd krijgt om stap voor stap alle nieuwe ervaringen te verwerken. Binnenkort start Duikclub 't Zeepaardje uit Dendermonde weer met een nieuwe serie opleidingen. Om te beginnen een korte opleiding tot snorkelduiker, want ook snorkelduiken moet je leren en als je met flessen wilt duiken is die snorkel ervaring onontbeerlijk. Wij leren je hoe je je moet bewegen in het water, zodat je zo efficiënt mogelijk gebruik maakt van de lucht, wat je moet doen wanneer je bril volloopt met water. Ook snorkelen Diepzeeduiken. De ganse groep te water voor de eerste kennismaking (vh) zonder bril en met z'n tweeën ademen uit één snorkel. Dat alles om je een gaan, zij dat een happening vindt Zachtjes zweven in een stille omgevin Het pisteseizoen ligt achter de rug en de atleten maken een bilan op van de voorbije maanden. Dat deed ook de Lebbeekse atlete Linda Berghman, die het jaar voor haar nieuwe klub, het Limburgse AV Toekomst, meteen goed inzette. In februari werd ze nl. zowel VAL- als Belgische kampioene indoor over de 1.500 m. Zij won daarnaast het 800 m. nummer tijdens de internatio nale indoormeeting te Gent, in een ster ke 2'07". Tijdens het crossseizoen zette zij, als voorbereiding op het zomersei zoen, aan in enkele wedstrijden en be haalde hierin regelmatig ereplaatsen. Op de piste ging Linda's voorkeur vooral uit naar de 800 m. Zij werd tweede tijdens het VAL-Kampioenschap en fi nishte als derde tijdens het Belgisch Kampioenschap over die afstand. Tij dens de 'Nacht van de Atletiek' te Hech- tel bevestigde ze met de vestiging van een persoonlijk rekord van 2'05", dat zij tot de Belgische top behoort. Vanwege haar nieuwe klub AVT kreeg ze ook kansen om internationale ervaring op te doen. Zo won Linda zowel in Oslo als in Larnaca (Cyprus) en werd zij tweede in Krakow (Polen), telkens over de 800 m. Bovendien werd zij met haar klub inter- klubkampioen van België in 1ste afde ling en behaalde zij twee titels op de Belgische Aflossingskampioenschap pen: de 4 x 400 m. en de 4 x 800 m. Haar seizoen mag dus inderdaad meer dan geslaagd worden genoemd. Pierre Van Rossem Duiken is een dure sport, zegt men, d dat is ten dele waar. Wanneer je echi bij 't Zeepaardje in clubverband duiH kun je in elk geval de fles en de ader| automaat van de club huren. Dat schet Diepzeeduiken. Tijdens de opendeuravond van de Dendermondse duikersklub mochten ook de dames zich opmaken voor de eerste belevenissen onder water (vh) Atletiek. In Atletiekklub Daring Leuven te Kessel-Lo braken vier atleten van AC Lebbeke het klubrekord van de 4x60m aflossing in een mooie tijd van 36.9. Ellen Van den Berghe, Sara Van Landuyt, Sophie Dierickx en Katrien De Ridder waren zeer gelukkig met deze prestatie (xl) Diepzeeduiken. In zwembad Olympos te Dendermonde hield Duikklub 't Zee paardje een opendeuravond. Dr. De Muynck geeft kommentaar uit eigen ervaringen (vh) Hoewel er reeds vele jaren te veel tor nooien zijn, blijven de Ligaverantwoor delijken halsstarrig tornooien promo ten. Als organisator van een middelma tig tornooi moet je dan gaan werken aan bepaalde formules om zo alleszins jouw tornooi aantrekkelijk te maken. Zo opteerde algelopen weekend Scaldis- organisator Marc Van der Aa voor twee eendagstornooien. Zaterdag werd uitsluitend voorbehou den aan C spelers en zondag kwamen de B's naar sporthal De Dulpop. Een formule die zoals achteraf bleek voor de deelnemers fysiek niet haalbaar was. Maar toch mocht men te Bazel 20 inschrijvingen meer noteren dan vorig seizoen. Voor Sven Van Nuffel (Drive) was het meteen raak. Alleen tegen de lm90 grote Ruyffelaere (Bacss) had hij het moeilijk in halve finale. Tegen Joost Van Den Branden (Mintons) was de eerste set gelijkopgaand, maar in de tweede maak te Van Nuffel een 6-0 kloof die voor de Waaslander onoverkomelijk bleek. Me teen heeft Drive uit eigen jeugdwerking nu haar vijfde geklasseerde speler. Christel Nauwelaerts (Lokeren) had drie sets nodig om te winnen van Marleen Andries (Mintons). Eerste reekshoofd in de Cl reeks, Jan Van Den Brande (Mintons) ging er in de tweede ronde reeds uit tegen Dirk De Gucht (Lokeren). In halve had Jan Van Belle (Lokeren), het vierde reekshoofd, drie sets nodig om via winst van clubge noot Tom De Foer de finale te bereiken. In die finale zag hij zich geplaatst tegen over een sterk spelende Jan Buyle (Dri ve). Weer werden het drie sets, die Van Belle pas op keerpunt in de derde set de overwinning bezorgden. Samen met zijn overwinning in de dubbel heeft Van Belle nog een enkel- of dubbelwinst nodig om B2 te worden. beetje paniekbestendig te maken. Bij het duiken naar de bodem kun je pijn aan je oren krijgen. We leren je hoe je waar een paar slagen met je bent dat moet voorkomen en we leren je ook voldoende zijn om je vooruit te late wat je beslist niet moet doen als je gaan of van richting te laten verandei langere stukken onder water zwemt. Dat kan je de eerste weken in het zwei Dat je eerst snorkelen moet leren, wil bad al ervaren. Wat er dan verder niet zeggen dat je niet vanaf het begin leven onder water is, is enorm boeiei met flessen zou mogen duiken, want In België minder spectaculair dan in daar gaat het eindelijk om. tropen of subtropen, maar toch boeiet Eigenlijk is duiken met flessen eenvou- genoeg, diger dan snorkelen, maar er komt meer bij kijken. Meer uitrustingsstuk ken en meer achtergrondinformatie. Voor duiken moet je toch nog heel wat van natuurkunde weten; allerlei gevol gen van de grote drukverschillen onder al een stuk. Verder heb je een pak, ei water. De oorzaak van de verschillende bril, vliezen, een loodgordel en een ml duikersziekten, waarbij de caissonziekte nodig en iets later ook nog een trimv< en een opgeblazen long de belangrijkste Dat kost geld, maar bij welke sport is zijn. Duiken kan gevaarlijk zijn als je je niet zo En er is een vrij grote tweei niet aan de regels houdt. Die regels hands markt. Bovendien is het in leggen wij je uit in een aantal theorieles- begin vaak nog wel mogelijk iets sen waarbij het er ons niet om te doen is lenen, geleerd te gaan doen met moeilijke na- Maar dat soort zaken kunnen wij bet tuurkundige begrippen, maar je zult bepraten, waarbij wij je een goed inzie voor de theorie wel een beetje moeten zullen geven wat er zoal bij komt kijke studeren en moeten leren hoe je met de tabellen moet omgaan om caissonziekte te voorkomen. Dat zijn lastige kanten, maar bedenk wel dat wij zonder uitzondering de ervaring Voor telefonische inlichtingen 05 hebben dat, wanneer mensen voor de 21.76.23 - 41.08.48 - 33-21.38. eerste keer met een fles onder water Wij trainen afwisselend op dinsda avond van 21 tot 22.30u. en op vrijda avond van 21.45 tot 22.45 uur in zwembad Olympos te Dendermonde. Verrassing bij de vrouwen waar unsee ded Sabine Nuyts (Erasmus) een finale plaats haalt. Eerste reekshoofd Martine Stevens (Plumula) moest in Nuyts zelfs haar meerdere erkennen. Ook in de dubbel was Nuyts met partner Verhae- gen sterker dan Stevens-Maes. De vedette van de B reeks was ontegens prekelijk Erik Vereist (Anehta). Na een zware driesetter in halve tegen Ronald Verheyden (Buggenhout), had Vereist een 15-2,11-15 en 15-10 winst nodig om de op het tornooi van Plumula B2 ge worden Christof Decaigny (Mintons) te verslaan. Die had trouwens in halve ook drie sets nodig om zich Johan Muller (De Lieve) van het lijf te houden. Katty Laverge (Drive) moest zich weinig ver moeien. Na vrijgeloot te zijn in de eerste ronde, moest ze maar een wedstrijd spelen om onmiddellijk in finale terecht te komen. Daar ontmoette ze Carine Parmentier (Brasschaat) die al vlug in ademnood kwam, en tenslotte met 6-11, 11-3 en 11-0 verloor. B2 speler Erik Vereist presteerde het om in de enkel BI halve finale te bereiken, en zelfs zeer nipt met 15-10, 12-15 en 15-6 te verliezen van Franky Weyn (Min tons). Mocht Weyn deze wedstrijd verloren hebben, zouden zoals later zal blijken twee B2's tegenover elkaar hebben ge staan in een BI finale. Die andere B2 Sven Van Delsen (Nil- ston), die trouwens alleen in deze reeks en in de enkel had ingeschreven, had ook drie sets nodig om van Guy Van Hoorde (Mintons) te winnen. In finale tegen Franky Weyn zette Sven Van Del sen zijn naam op het Scaldispalmares door met 15-11, 2-15 en 15-11 te winnen van de ex-A2 speler. Ingrid Morriens (Amateurs) die traditiegetrouw steeds wint van haar clubgenote Marina Cools, moest deze keer met 11-8 en 11-6 het onderspit delven. (C.L.) OVWB-wielrennen. Omer Van Motte met palm, winnaar van de D-ret (veteranen) in Asse (xl) De regen was er de grote oorzaak van dat mans, 3- Giuseppe Salesse, 4. Yvan Bo er slechts tien renners aan de start verschenen voor de wedstrijd in Zellik. Om in de traditie te blijven was het opnieuw Antonio Checcinato die met de palm ging lopen. net, 5 Omer Van Molle, 6. Frans V Camp, 7. René Serneels, 8. Jaak Goc sens, 9- Jean Morelli, 10. Julien Logk 1. Antonio Checcinato, 2. Louis Hey- Op vrijdag 8 november organizeert de Maatschappij voor Regionale Promotie uit Eupen een internationaal colloquium met als tema 'milieutechnologie en milieuma nagement internationale vergelijking. Vanaf 1 oktober wordt de fiestdrager ach teraan op de auto wettelijk toegelaten. Op zo'n fietsdrager mogen ook rolstoelen wor den vervoerd. Men moet er wel voorzorgen dat de achterlichten en de nummerplaat zichtbaar blijven. Het dossier 'Macro-invertebraten waterkwaliteit' dat door de SthichÓ Leefmilieu werd uitgegeven is al aan tweede druk toe. Het kost 750 fr en k besteld worden bij de Stichting Leef mil» Kipdorp 11 te 2000 Antrwerpen (I 231.64.48) De tentoonstelling 'Cobra-pos-Cobra het Provinciaal Museum voor Modei Kunst aan de Romestraat 11 te Oosten wordt verlengd tot 18 november. Men K er elke dag van 10.00 tot 18.00uur tered behalve op dinsdag.

De Voorpost | 1991 | | pagina 24