M De Voorpost De Eendrachter OLIVIER LAMBERG WELKOM GERMINAL EKEREN gloptiekjW"S an niemand kwaad gesproken, jiaar toch ons gedacht gezegd EEN WEEKBLAD VOOR NIEUWSGIERIGE EN SPORTIEVE MENSEN De Eendrachter -3 TORENHOF INTERVIEW PAVILJOEN Imuylaert Elke vrijdagmorgen te koop bij uw dagbladhandelaar RESTAURANT BUSINESS-CLUB E. AALST Uitb. Roberecht J. Jan Jeliestraat 38 9300 AALST 053/21.10.52 Woensdag gesloten. Banketten tot 75 personen Zakendiners Fijne keuken met menu's volgens de marktaanvoer Traiteurdienst Café Carlos Van den Neste- Bosseman Verzorgde bediening Grote Markt 5 9300 AALST «053/21.17.94 PATRICK MUYLAERT OPTICIEN - OPTOMETRIST Dendermondsestwg. 3 9300 AALST S 053/78.53.11 GEZINSZEGELS "[OPENINGSUREN: >12.30 en 13.30-17 u. jZaterdag tot 17 u. JlDonderdagvoormiddag gesloten. CLUBFOTOGRAAF D. BOCKSTAEL Nooit getraind onder Fazekas, aange worven door toedoen van manager Or- lans, zodanig bezeten doorvoetbal dat hij zijn humaniorastudies op 17-jarige leeftijd stopzette om als bediende wer ken met voetballen te kombineren, hunkerend naar de top in zijn sport en met een zucht van verlichting zijn droom werkelijkheid zien worden met een transfer naar neo-eersteklasser Eendracht Aalst, allemaal faktoren toe passelijk op nieuweling Olivier Lam berg - 16/12/66 - een perfekt tweetali ge Brusselaar, woonachtig te Strom- beek-Bever. Je voetbalroots, te situeren in je hui dige woonplaats Als Brusselaar schoot ik uit de start blokken bij tweede provincialer White Star Malou. Een ploegje dat weinig voorstelde maar waar ik als 16-jarige knaap een vaste stek in het eerste elftal had. Na twee jaar hield ik het voor beke ken, bijleren zat er op dat niveau niet meer in. Diegem werd mijn nieuwe thuishaven, in die periode onder oefen- meester Ariël Jacobs in de derde klas se aktief. Het daaropvolgend seizoen bleek degradatie naar bevordering on vermijdelijk en toen ik door de nieuwe trainer Etienne Borré een heel seizoen als rechterflankverdediger moest op draven liep ik er echt niet gelukkig bij. Een brok ontgoocheling viel van mij af toen ik door voorzitter Jef Vijverman opgevist werd om bij Verbroedering Denderhoutem het centrum van de ver dediging te komen versterken. Bij die club werd mij gedurende drie jaar dui delijk gemaakt wat men zich bij degra datievoetbal moet voorstellen inzet, hard knokken, voor mekaar werken en noodgedwongen minder oog voor het technische aspekt van de voetballerij. Maar zoals jullie weten is elke ervaring, positief of negatief, leerzaam en dus eveneens met staartvoetbal. Verkommeren bij staartvoetbal uit bevordering en je droom aan de slag te kunnen bij een topklasser onein dig ver weg Men laat zich als speler niet eeuwig sussen met de loze belofte dat er be langstelling bestaat voor je persoon vanwege klubs uit de liga. In dat soort zaken wordt de speler nooit persoonlijk benaderd, je vangt geruchten op via tussenpersonen. Bestuursleden druk ken je op het hart dat je talenten een maal zullen renderen, maar ondertus sen blijf je op je honger zitten tot er een konkreet voorstel uit de bus komt. In mijn geval nam ik het zekere voor het onzekere en reageerde ik positief on stuimig op de opvallende belangstel ling voor mijn voetbalkwaliteiten van wege derdeklasser Kapellen, een am bitieuze vereniging die op korte tijd fu rore maakte. Ikzelf had al mijn handte kening onder een kontrakt gezet en het bleef slechts wachten op het bezege len van de overeenkomst door beide klubvoorzitters. Jef Vijverman, leep als hij is, speelde het slim en bleek op het cruciale moment altijd onbereikbaar. Na een periode van kat- en muisspel kwam hij onverwachts aandraven met een overgang naar de nieuwelingen uit eerste klasse, Eendracht Aalst. Hij ar gumenteerde als ik persé weg wou dat hij dit liefst zag naar een klub uit de regio en met als bijkomende faktor de goeie relaties tussen beide vereni gingen zag hij een transfer naar «den Eendracht» persoonlijk als een terech te keuze. Een kennismaking met voet bal uit de hoogste reeks liet mij zeker niet onberoerd en ik had weinig overre dingskracht nodig om dit aanlokkelijke voorstel te onderschrijven. Met alle ne faste gevolgen vandien, maar einde goed, alles goed, Kapellen-legde zich bij de feiten neer en vooraleer ik het echt besefte, maakte ik deel uit van de kern van een ploeg uit de hoogste afde ling. Een droom die werkelijkheid werd Onverhoopt snel, maar laat ons met beide voeten op de grond blijven. De voorwaarden bij mijn aanwerving wa ren mij niet onbekend. Ik wist dat er grote konkurrentie zou zijn. Men had mij ook gewezen op de gevoerde trans- ferpolitiek, in het bijzonder vanwege de trainer die vooral beroep gedaan had op spelers die hij tevoren bij andere klubs onder zijn hoede had. Mijn over gang was zeer snel tot stand gekomen door toedoen van manager Orlans. Zou ik als vreemde eend in de bijt op het krediet van de oefenmeester mo gen rekenen of met andere woorden, zou ik echt een eerlijke kans krijgen Bedenkingen die nog versterkt werden toen ik bij de voorbereidingscampagne geen vaste keus bleek en slechts één helft in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge op mij beroep gedaan werd. De ontnuchtering na de euforie Bij aanvang van de kompetitie was ik er niet bij en overviel mij het gevoel dat rde en. E de la tstuk /an M abde rullen jongens, waar ben ekik hier eigenlijk te- 'itgekomen. i de laatste thuismatch tegen Luik. Wij wij onze pa en ik, gelijk of gewoonlijk /en in de busniksclub iets drinken. Als gij denkt dat daar een begrafenisstemming It zitten. Niks van palaberen en te irdere pinten. Wij door tegenslag, er wordt zelfs ge- die onze kern zou en beSMET, de «knie-itis», vroeger in de gen, fcndeling ook al eens «'t beestjen» genoemd. Ichv nogal uitgebreide medische staf pro eft dan ook met alle onmogelijke middelen "virus af te zonderen teneinde te laten on- zoeken in het befaamde F.A.T.S. instituut otball Associated Temporarely Sex Institu- spraken ook weer over de mogelijkheid de nog wat uit te breiden, liefst weer met ne* 0 kele vreemde luizen. Is het niet straf dat de peba t. ide van Martens 8-bis de problemen van tewerkstelling der gastarbeiders niet kan lossen Als ge ziet dat ze bij ons minutieus werk gaan om naast een zimbabwees, hongaar, duits, hollander... toch nog n argentijn, zambiaan of een over de muur rallen oostduitser proberen aan te trekken op, wij hebben al een manager van mt uit Klein Turkije. Jongens, zo'n gastvrij- id, dat kunt ge toch alleen maar in Oilsjt «en. de supporters blijven zich voor honderd >cent achter de ploeg stellen. Is het niet troerend als ge hoort en zelfs ziet dat er een ital plaatselijke schoonheden zich opoffe- i en als een echte onthaalmoeder waken er ons vreemdelingenlegioen. Zie, de paar- tning tussen zowel wit als zwart doet mij, awieken, enorm plezier. Ik zou ekik in de Bkomst graag nog wat vriendjes hebben die er eender als ik uitzien. Wij zijn tijdens de match ook eens in 't kot van de radio mogen gaan en daarnaast zat een stuk van ons poli tiekorps in quarantaine om van achter een glas 't spel van daarboven gade te slaan. Awel, dat is geen gemakkelijke opdracht. Er zat daar een marktleider met zijn politiek- ostuum aan die waarschijnlijk eens een optie- ker moet raadplegen want die zat daar de match te volgen met een dienstverrekijker en hij zat moet ge rekenen met zijn neus, ak koord, een serieuze vonk, op 't plein, 't Is waarschijnlijk ook niet plezierig dat terwijl dat ge rustig 't spel aan 't volgen zijt altijd onderbroken wordt door mannen die via hun wolkie-tolkies niets anders doen dan van die stupiede informatie doorgeven. «Allo, hier wij die patroeljeren omgeving fritkot, alles gaat zijne gewone gang, over en stop«Oké, jongens, hier gaat 't spel op en af en van de moment dat er iets gebeurt roep ik u weer op, over en stopTot op een zekere ogenblik ken «Allo, manschappen, der is daar in blok ka waarschijnlijk den enen of anderen ge kwetst of zoiets, want ze heffen daar toch iets over de ballustrade.» «Niet paniekeren hé jon gens, begeef u in een langzaam tempo in die richting en tracht genen ambras te maken met die jongens in die grijze uniformen met dat kruis op. Let op, dat zijn geen oeliegans en die stokken met dat zeil aan moogt ge ze niet afpakken, dat is een brancard, over en stop «Allo, commandant, wij arriveren hier alle acht op de plaats waar dat het accident zich heeft voorgedaan en wij zijn overeengekomen met 5 tegen 3 om hem af te voeren via de muit, over en stop.» «Hier de commandant nog eens, hé jongens, dat is geen slechte oplossing, maar vraagt daar eerst eens aan brigadier Frans wie dat dienen blonden daar bij ons in 't midden veld is. Ik zal hier terwijl eens zien of dat ik een ambulance kan verwittigen, 't is zondag hé, over en stop.» mijnheer Fazekas niet de minste inten tie had om mij zijn vertrouwen te schen ken. Ik putte daar de kracht uit om verder te knokken en mijn geduld werd een eerste maal beloond toen ik zowel op Anderlecht als op Club Brugge in de funktie van mandekker werd ingescha keld. En dat moet ik de trainer meege ven, dat hij weliswaar in funktie van de tegenstrever op een eerlijke manier zijn team selekteert. Voor alle spelers op een rechtvaardige basis waarbij met namen geen rekening wordt gehou den. Dus in jouw geval als mandekker Zo ziet het er naar uit. Op Anderlecht tegen Johnny Bosman, op Club Brugge tegen Lorenzo Staelens en op Lokeren tegen Samson Als ik pas in het taktisch stramien van de coach kom ik aan bod en kan ik mijn sterkste punten manifeste ren kordaat de duels aangaan, je aan wezigheid laten voelen zonder daarom CLUBFOTOGRAAF D BOCKSTAEL brutaal te worden, door het winnen van kopbalduels het luchtruim van je verde diging veilig houden Ik heb er niet de minste moeite mee als ik in funktie van de tegenstrever niet opgesteld word. Ik besef zelf voldoende dat ik tegen kleine, snelle en wendbare spitsen niet aan het feest ben. Ik ben zodanig bezeten door voetbal dat ik mij dermate dokumenteer met gegevens over mijn persoonlijke te genstanders dat niets aan hun spelwijze mij-vreemd is Mijn geluk kon bovendien niet meer stuk door mijn selektie tegen Anderlecht. De jongste jaren was ik be zield door de gedachte ooit eens uit te komen in een wedstrijd tellend voor het kampioenschap in de tempel van het Belgisch voetbal20.000 toeschouwers en een indrukwekkend mooi stadion, ge woonweg begeesterend 1 De mens achter de voetballer Ik zie mezelf als een voetbalbeest die zijn leven inricht in funktie van zijn sport. Heb ik altijd gedaan. Als 17-jari- ge de brui geven aan de secundaire studies en een job als bediende naast het voetbal. Momenteel ben ik werk loos omdat voetbal voor mij zo belang rijk is dat ik er de voorkeur aan geef als ik moet kiezen waar ik de meeste tijd wens aan te besteden. Dit betekent niet dat ik lui ben, maar ik zoek naar een part-time job - en de klub helpt me daarbij - die mij zou toelaten dagelijks, liefst 's middags, met de profs te trai nen, iets waar ik van bij de aanvang van de kompetitie al mee bezig ben in een poging om mij steeds maar verder te perfektioneren. Ondanks alle verwoede pogingen toch hard knokken om uit de degra datiezone weg te geraken Het voordeel om bij Aalst te spelen is dat je karakter er gevormd wordt. Elke wedstrijd is oorlog en voor elke balbe twisting wordt er gestreden op het scherp van de snee. Daarom maakte het meegenomen puntje op Lokeren ons zo intens blij. Als je op karakter speelt mag de kloof met de andere bedreigde ploegen niet te groot wor den. Dat werkt demoraliserend op de spelers. Op een eendrachtige manier hard werken voor mekaar en niets oogsten komt pijnlijk aan. We moeten de broodnodige puntjes verzamelen en met de vaste waarden die terugke ren uitblessure en de aangekondigde offensieve versterking er bij, ben ik er zeker van dat wij ons aller betrachting zullen realiseren handhaving in eerst eklasse. Voor mij persoonlijk zou dat er op neerkomen dat ik met mijn tweejarig kontrakt bij Eendracht Aalst zou blijven deel uitmaken van de hoogste voetbal afdeling, zowaar mooi meegenomen Interview A. De Mey J.-P. Van Hauwe In de loop van de week zei onze pa tegen ons ma dat we eens tot aan de Doggen in Erembo- degem gingen, waarop dat ons ma zei dat ik onze pa een handje moest geven omdat ze mij niet zouden bijten. Maar onze pa zei«Maar gij domme truut, dat zijn geen honden, dat is de naam van 't plein.» Ben ekik blij dat ik geweest ben Want loopt dat klein zwart man neken uit die feuilleton Webster daar niet bij ons reserven. Pas op, hij is maar zo groot als ik maar verschrikkelijk rap en straf met zijn kop- ken Kopen zou ik zeggen, maar ja, naar het schijnt geraken ze niet wijs vanwaar dat hij komt Wat moet ekik dan zeggen Wat dat ik ook niet goed begrijp is waarom dat die bestuursmensen direkt spreken over de ontdekking van een «witte merel», 't Is godom- me een ganse zwarte, behalve misschien zijn neusgaten. Verleden zondag zijn wij op verplaatsing ge weest, samen in den auto van de clubfoto graaf, eigenlijk ook een politie-agent. Pas op, een brave jongen denk ik maar precies wat simpel. Koopt hij daar in 't begin van de com petitie geen filmken van 36 opnamen teneinde de doelpunten van onzen Eendracht via zijn pornograaftoestel op pellicule vast te leggen. Ondertussen zijn wij aan de 9de speeldag toe en heeft hij och here nog maar twee goalen kunnen vastleggen want op Lokeren zit hij daar toch wel zeker uit gewoonte aan de ver keerde goal. Jeur jong f Luister, wij zijn dan al geen rijke club maar dat is met 't geld smijten. Een filmken van 12 opnamen zou volgens mij meer dan genoeg geweest zijn tot 't einde van de competitie. A propos, de fameuze actie «Goalgetter» heeft volgens dat we horen zeggen hebben al vijf toernee générals opgeleverd en al eens met een heel klieksken gaan mosselen eten bij Lafont. In dertien jaar tijd klom Germinal Ekeren van vierde provinciale naar eerste klasse, het werd er dertiende, een jaar later vijfdegoed voor een Europees debuut. Hopelijk mogen we onze gasten vandaag feliciteren met hun plaatsing voor de volgende ronde in het Eu ropees voetbal maar als we de rangschikking bekijken is de toestand voor Germinal niet zo schitterendvijftiende plaats, slechts één wedstrijd gewonnen en amper één puntje meer dan wij. Niet zo schitterend dus. Trainer Haesaert heeft het even moeilijk met zijn ploeg als Fazekas. Gunther Hofmans is uit tot nieuwjaar wegens knieproblemen. Deze Hofmans was goed voor achttien doelpunten vorig seizoen. Wat Jos Daerden overkwam is nog erger. Hij gaf de leiding aan het midden veld. Zo'n twee jongens vervangen gebeurt niet in een handomdraai. Het grote probleem bij Ekeren ligt dus op het middenveld. Het flankenspel haalt niet het niveau van dat van vong jaar, het ontbreekt de spelers aan de nodige balvastheid en men mist iemand die hen in een man-tegne-man situatie kan bren gen. Dat kon een Gunther Hofmans. Nu loopt de overschakeling van middenveld naar aan val niet vlot. Het uitvallen van Daerden en Hofmans is meer dan tegenslag, komt daar nog bij dat men Bartholomeeussen liet ver trekken naar KV Mecheien... Guy Vandersmissen Vorig seizoen waren er het ervaren vijftal Daerden, Brandts, Tahamata, Snelders en Wijnstekers. Brandts en Wijnstekers vielen weg maar er kwam routine met Guy Vanders missen. Standard Luik en Vandersmissen waren één Guy tekende op zijn veertiende een aansluitingskaart en twaalf seizoenen geleden kwam nij in de eerste ploeg. Dat zulk een talent heel wat aanbiedingen krijgt is niet meer dan normaal te noemen maar Vander smissen bleef Standard trouw. En toch is hij nu bij Ekeren. Hij tekende bij Standard begin vorig seizoen nog een kontrakt van drie jaar, praktisch tot het einde van zijn.voetbalcarriè re want hij telt nu 33 lentes. Waarom hij dan weg moest bij Standard heeft hij nooit verno men. Hij vond bij Ekeren zijn ploegmaats van vroeger weerDaerden, Tahamata en Snel ders. En toch werd Guy deze week aan kant gelaten tegen Celtic Glasgowmeer be- roepsemstZou bij hem meer dan nodig zijn. Er vandaag weer bij zijn, maar dan iets gemotiveerder dan vorige week, behoort tot de mogelijkheden. Laurent Ballenghien En weet ziet onze Dieter Schwabe een oude makker in ons stadion opdagenLaurent Ballenghien die tot nu toe enkel voor KV Kort- rijk speelde haalde zijn eerste transfer. Er is wel een probleempje geweest met een voor- kontrakt bij AA Gent maar Genttalmde te lang zodat Ekeren toehapte. Laurent is meer dan tevreden bij Ekeren, hij wou verlost zijn van dat eeuwig «spelen om er in te blijven». Zoals de zaken nu staan is het vandaag voor beide ploegen een vierpuntenmatch. Laurent Bal lenghien is de vierde belofteninternationaal in de Ekerse spelersgroep want ook Herre- man, Dheedene en Sabbadini behoorden tot de kern van de jonge Rode Duivels. Urbain Haesaert Urbain Haesaert heeft ooit in zeven jaar Wa- regem aangetoond hoe men alles uit een spelerskern kan halen. Hij haalde - ook met een «provincieploegje» dus - de halve Euro pese finale en versloeg Hadjuk Split en AC Milaan. En wat deed hij vroeger met Lokeren toen hij vice-kampioen speelde Vorig sei zoen ging hij diezelfde weg op maar wat nu Akkoord, Ekeren speelt Europees maar ik ben er van overtuigd dat trainer Haesaert - moest hij moeten kiezen - liever de twee punten op Aalst vandaag meeneemt dan win nen met 3-0 tegen Celtic Glasgow want Eke ren blijft onderaan bengelen en dit ondanks alle verwachtingen men rekent er op een plaats bij de eerste zeven. Een topploeg kan Ekeren nooit worden men kan de nodige toeschouwers niet aantrekken en de huidige strukturen voldoen niet alhoewel men mo menteel traint in een nieuw trainingscomplex dat de klub zelf bouwde (investering20 mil joen). Urbain Haesaert zou meer talent dan vorig jaar moeten bezitten maar dat ziet men nog niet vertaald in de resultaten... Twee punten Halen wij vandaag de twee punten dan kun nen we in een groepje terecht komen dat verder wegschuift van die twee laatste plaat sen. Er mag geen kloof ontstaan want drie punten ophalen kan men niet met één zege, pas dan begint de afscheiding. Aanklampen dus Aangeworven Laurent Ballenghien (21, KV Kortrijk), Gudmundur Benediktsson (16, Thor Akureyri), Patrick Ghislain (25, Sint-Truiden), Prince Polly (22, Beer schot), Salff Keita (15, US Goree), Mare Talbut (29,'Beerschot), Guy Vandersmis sen (33, Standard), Lee Verheyden (18, Beerschot), Peter Vonckx (21, Uerse). AfgestaanJoèl Bartholomeeussen (25, KV Mecheien), Ernie Brandts (35, De Graafschap), Luc Leys (32, Tielen), Ta- mas Monos (23, FC Luik), Ronny Prins (25, Beerschot), Benny Wijnstekers (35). Hartelijk welkom aan bestuur, spelers en supporters van Germinal Ekeren In ons stadion. August De Mey Weekblad van Dender- Durme- en Scheldestreek

De Voorpost | 1991 | | pagina 27