ifacZ/drensfci De Voorpost-4.10.1991 -7 24-Uren Wachtdienst voor Huisartsen van het Territorium Oud-Aalst (9300 Aalst) Centraal oproepnummen 77.33.22. Dokter met wachtdienst: Dr. G. Troch, De Visscherestraat 3, Aalst. Tel.: 053/77.33.22: vanaf vrijdag 4 oktober om 20 u. tot en met maandag 7 oktober om 20 u. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen nummer: tel. 053/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorse! Dr. Blondeel, Dorpsstraat 79, Baardegem. Tel.: 052/35.92.98: zaterdag 5 oktober en zondag 6 oktober. Nieuwerkerken Dr. J. Van der Mijnsbrugge, Dorpsstraat 1, Nieuwerkerken. Tel.: 053/83.84.99: zaterdag 5 oktober en zondag 6 oktober. Apothekers van zaterdag 5 oktober om 9 u. tot zaterdag 12 oktober om 9 u. Renneboog. Nieuwstraat 9, Aalst Potiau. Dorpsplein 24, Nieu werkerken Du C^ju, Dendermondsesteen- weg 19, Gijzegem Van Der Cruyssen, Poorten- driesstraat 29, Lede Van de Velde, Elfdagwand- straat 24, Welle Holvoet, Edingsesteenweg 398, Denderwindeke. Dierenartsen Dr. L. Van Melckebeke, Kerk- skenhoek 116, Haaltert. Tel.: 053/83.07.40 (bij afwezigheid: 83.54.19): zaterdag 5 oktober en zondag 6 oktober. Tandartsen Van Stalle, Brandweerstraat 16, Denderleeuw. Tel.: 053/ 66.09.06: zaterdag 5 oktober van 14 tot 16 u. en zondag 6 oktober van 9 tot 12 u. Verpleegkundigen E. Van Overwaelle, Koeistraat 42, Aalst. Tel.: 053/62.70.69: za terdag 5 oktober en zondag 6 oktober. Antigifcentrum: 02/345.45.45 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 AA: 091/25.86.29. Wegenwerken kruispunt Capucijnenlaan, St.-Jobstraat en Leo de Bethunelaan Vanaf maandag 23 september is het kruispunt Capucijnenlaan, St.-Job straat en Leo de Bethunelaan tijde lijk gesloten voor het verkeer ko mende uit richting centrum. De werken zullen vermoedelijk 3 weken duren. Het verkeer komende uit richting Gent kan normaal doorstromen op de afgewerkte helft Capucijnenlaan - Leo de Bethunelaan. Het verkeer komende uit richting centrum wordt afgeleid via de Beek- veldstraat naar de Nieuwbeekstraat richting Arbeidsstraat. Plaatselijk verkeer wordt toegela ten vanaf de Beekveldstraat tot de Capucijnenlaan en blijft ook moge lijk in de Gustaaf Paepestraat. Parkeerverbod wordt tijdelijk inge steld in de Beekveldstraat, in de St.-Jobstraat vanaf de Beekveld straat en in de Nieuwbeekstraat tot de Arbeidsstraat. Karl Mechnig Van 5 tot en met 13 oktober heeft in de Aalsterse Belfortcrypte, Grote Markt, Aalst, telkens van 14 uur tot 19 uur. de tentoonstelling plaats van Karl Mechnig. Akademiekoncert: 'Go, song of mine' Op zaterdag 5 oktober te 20.30 u. in de feestzaal van het Stadhuis, Grote Markt 3 te Aalst, nodigt het College van Burgemeester en Schepenen, de Kommissie van Bestuur, de Di- rekteur en het Personeel van de Akademie, iedereen uit op een aka demiekoncert met op het program ma: Engelse vokale- en instrumen tale muziek. De uitvoering gebeurt door het BRT-Vrouwenkoor, o.l.v. Vic Nees, het Arriga Kwartet en Inge Spinette aan de piano. Toegang kost 100 fr. en kaarten zijn te beko men op het sekretariaat van de Aka demie, Schoolstraat 19 te Aalst. Tel.: 053/21.38.85. Ook bij het per soneel van de AMBT. Elvis Memorial Op zaterdag 5 oktober, aanvang 15 uur (deuren 14 uur) vindt in de zaal St.-Anna, Roklijf te Aalst, de Elvis Memorial-dag plaats, georgani seerd door de Elvis Presley Vrien denkring, afdeling Denderstreek- Aalst. Op het programma staan: Young King: showmontage uit de beginja ren van de karrière van de King - Speelfilm met Nederlandstalige on dertiteling: Viva Las Vegas - Elvis in Concert: show uit 1977. Nadien: showtime met optredens van Ruddy Bollaert, John Wesley en Jesse Praesley. Inkom aan de kassa kost 150 fr. Voorverkoop: 120fr. Kaarten zijn te verkrijgen op het sekretariaat: EPVK 03/887.33.30, in het Lokaal EPVK Denderstreek - Café Dej Kleine Beurs, Denderstraat 64 te Aalst. Vriendenkring Derde Leeftijd 'De Eenheid' De vriendenkring organiseert op woensdag 9 oktober in de Mikis- Club, Nieuwbeekstraat 35 te Aalst een shownamiddag met het geken de gezelschap: 'Maria-Tell'. Deze brengen een gevarieerd pro gramma onder het motto: 'Souve nir-Souvenir'. De organisatie ge beurt in samenwerking met de Dienst Volksontwikkeling van het Ministerie van de Vlaamse Ge meenschap. Inkom: 3-plussers 50 fr. Andere: 75 fr. Aanvang: 14.30 U. Info-avonden rond zwangerschap Op donderdag 10 oktober te 19.30 u. wordt het verloop van de zwangerschap besproken door een Dr. gynecoloog met film en dia's. Op donderdag 17 oktober te 19.30 u. komt de levenswijze tijdens de zwangerschap aan bod, sociale aspekten en borstvoeding worden hierbij ook belicht. Deze uiteenzet ting wordt gebracht door een soci aal verpleegster van Kind en Gezin. Toelichting gebeurt met dia's. Op donderdag 24 oktober te 19.30 u. bespreekt men de voorbe reiding op de bevalling. Een Dr. gynecoloog geeft de toelichting a.d.h.v. film en dia's. Op al deze avonden is iedereen wel kom in het Nieuwe Stedelijke Zie kenhuis, Merestraat 80 te Aalst (in het auditorium). Inlichtingen: Mevr. Declerck, St.- Janstraat 22 te Aalst. Tel. 053/ 77.69.19. S-Akademie Op zaterdag 12 oktober om 14.30 u. heeft in de theaterzaal van het Kul- tureel Centrum De Werf, Molen straat 51 te Aalst, de akademische zitting plaats, georganiseerd door de Vlaamse Federatie van Sociali stische Gepensioneerden, arrondis sement Aalst-Oudenaarde. Dit ter gelegenheid van de opening van het werkingsjaar 1991-'92 van de S- Akademie. De gelegenheidstoespraken wor den gehouden door Pierre Jans- sens, algemeen sekretaris BM; Frack Szonyi, direkteur VFSG en Gracienne Van Nieuwenborgh, schepen van Kuituur, Onderwijs en Gezinszorg van de stad Aalst. Het muzikaal intermezzo wordt ver zorgd door Marleen Bijl, clavecim- bel, Johan Van Keirsbilck, blokfluit en zang en Jan Delbecque, blok fluit. Na afloop wordt door de VFSG een receptie aangeboden. WSV De Kadees - herfstwandeltochten: dwars door de Faluintjes Op zaterdag 12 oktober richt de Wandelsportvereniging De Ka dees, Aalst een herfstwandeltocht in 'Dwars door de Faluintjes'. Er is 5 jaar Violent Mosquitos Op vrijdag 18 oktober organiseert Telesfeer een live-concert met uit sluitend Aalsterse groepen, ter ge legenheid van 'vijf jaar Violent Mosquitos'. Vanaf 19 uur wordt in het Parochi aal Centrum van Hofstade (nabij de kerk) het doek opgehaald voor Rumble Creep, Pitbull Boys, Be- eker en uiteraard de jarige Violent Mosquitos. Als apotheose wordt in een verrassingsoptreden van een gewaardeerde Aalsterse rockgroep voorzien. Inkom: 200 fr. Voorver koop: 160 fr. Kaarten verkrijgbaar bij Solbemol, Diamonds, Radio Ka- tanga, De Gele Limonade en bij de leden van de vzw Telesfeer muziek. 'Violent Mosquitos' is een groep die al vijf jaar het Aalsterse teistert. Van extreme hardcore is de groep geëvolueerd naar een meer melo dieuze stijl, wat echter niet wil zeg gen dat zij zachtzinnig met hun in strumenten omspringen. Integen deel. Zelf definiëren zij hun muziek als het betere klop- en smijtwerk. De vette gitaarrock die Beeker brengt, vindt haar oorsprong in Aalst bij de befaamde Heart Explo des die er al 10 jaar een begrip zijn en nu op een nieuwe leest ge schoeid. Rumble Creep mogen zich met fierheid de finalisten noemen van het Rockschot Concours, dat nog deze zomer in Aarschot plaats vond. Een gitaarrockgroep die wat in de mars heeft en dat bij elk optre den tracht te bewijzen. De Pitbull Boys staan bekend als onverbeter lijke grapjassen die een allegaartje van hoempapa en rockmuziek ser veren aan een uitgelaten publiek. Telesfeer Muziek poogt ook met dit minifestival de lokale muziekma- kers te promoten bij een breed pu blick. Guy Thys en de mens in de sport De Aalsterse Akademie voor Se nioren organiseert dinsdag 15 okto ber om 14.30 u., in de Kleine Thea terzaal van het C.C. De Werf, haar 30* sessie. Hiervoor werd Guy Thys uitgenodigd, die er een causerie zal geven over de mens in de sport. Als trainer van het nationaal voetbalelf tal en door zijn diverse relaties in de wereld van de professionele voet balsport, heeft Guy Thys zeer zeker een grote ervaring opgedaan en de nodige background om over dit on derwerp te spreken. Hij zal vertel len hoe de sportbeoefenaar zich als mens gedraagt, welke factoren zijn gedragingen beïnvloeden, enz... In- Aalst Werken aan het Dendersas brengen heel wat op het droge, tot bromfiet- Fo: Frans De Haeck, voorzitter AAS, tel. 053/21.68.44. Grote bakschieting Op zaterdag 12 oktober heeft vanaf 19.30 u. de 2C grote bakschieting plaats in Café 't Brughuis, Werf te Aalst. Er wordt geworpen naar kip pen en konijnen. Talrijke waardevolle prijzen tijdens sneltombola. sen toe (a) het Schola Cantorum Cantate Domino. Deze produktie loopt in het kader van de jubileumviering van 30 jaar Ronde Tafel Aalst en het precies tweehonderd jaar geleden zijn dat Wolfgang Amadeus Mozart stierf. Kaarten kosten 650 fr. en zijn te bekomen bij alle leden van de Ronde Tafel Aalst. Bedrijfssportwerking De Bedrijfssportwerking organi seert lessenreeksen tennis, squash, aerobic, fitness en ski-initiatie. Info: 053/73./22.74. Francois Glorieux Op zaterdag 5 oktober viert hotel- restaurant Royal Astrid zijn derde veijaardag. Naar aanleiding hier van wordt vanaf 19.30 u. de 3e Nacht van Royal Astrid georganiseerd, boordevol romantische muziek, sfeer en een fijn gastronomisch me nu. Hoogtepunt van de avond is het optreden van Francois Glorieux aan de vleugelpiano. Hij brengt prachtige evergreens, Beatles-num mers, klassieke en romantische mu ziek, filmmuziek en improvisaties in zijn eigen beroemde stijl. Reservatie: 053/77.52.24. Andersvaliden-scouting Op zaterdag 5 en zondag 6 oktober organiseert Akabe, de scoutsgroep voor andersvaliden, in 't Kapelle ken, Meuleschettestraat 34 te Aalst, een brochettenweekend. Twee bro- chetten kosten 280 fr., een koude schotel met filet-américain 250 fr. en een kinderschotel: 200 fr. Info: 053/76.17.07. BGJG-Sport De Bond van Grote en Jonge Ge zinnen Aalst, organiseert elke dins dag om 20.30 u. een uurtje gym en lenigheidsoefeningen in de St.-An- naschool, Volksplein te Aalst. Elke woensdag wordt in de Sporthal Ter Rozen, Rozendreef te Aalst, van 20 tot 22 uur gemengde volleybal ge speeld. Deelnemingsprijs is 50 fr. fier avond, nfo: 053/21.16.91. Al-Anon Al-Anon is een vereniging voor fa milieleden, partners en vrienden van alcoholverslaafden. Elke 2e en 4C maandag van de maand, wordt tussen 20 en 22 uur een bijeenkomst georganiseerd in de lokalen van Don Bosco-Instituut, Meuleschet testraat 34 te Aalst. Elke lc, 3C en 5' dinsdag van de maand kan men van 20 tot 22 uur vertrouwelijk over de problemen praten in het Gilden huis, Dorp te Erembodegem. Ronde Tafel brengt Mozart naar Aalst Op zaterdag 5 oktober wordt in de Sint-Martinuskerk te Aalst een ga laconcert gegeven met Mozartcom- posities. Op het programma staat ook de door James Last gepromote 40c Symfonie in g klein KV550 en het Requiem in d mineur KV626. parken, -stoelen, speelgoed enz... De uitvoering wordt gebracht door Inschrijvingsformulieren voor h BGJG-2' Handsbeurs Op zaterdag 12 oktober organiseert de Bond van Grote en Jonge Gezin nen Aalst een tweedehandsbeurs in Netwerk, De Ridderstraat 28 te Aalst. Van 9 u. tot 14 u. vindt men er alle baby- en kinderkleding tot 12 jaar, kinderwagens, buggy's, kinder- het verkopen van dit materiaal kunnen verkregen worden bij Willems-De Brauwer, Korte Zoutstraat 42 te Aalst. Tel. 053/21.36.55. Miniatuurauto's MAK Aalst organiseert op zondag 27 oktober van 10 tot 15 u. in de Sint-Martenskring, Korte Zout straat 40 te Aalst (ingang Zonne- straat), een derde ruilbeurs voor miniatuurauto's. Wie wenst deel te nemen kan inlichtingen verkrijgen bij Joost Van Lierde, Wellekens- straat 20 te Aalst. Tel. 053/77.20.58. Rockfestival Alleijong Op zaterdag 5 oktober heeft vanaf 19 uur in de Aalsterse Keizershallen de editie '91 van Alleijong plaats. Op het programma staan Less Wils on (19 u.), Bad Behavior (19.30 u.), Toast (20 u.), John Woolley (21.15 u.), De Kreuners (22 u.) en Raymond van het Groenewoud (22.30 u.). De opbrengst van dit concert wordt overgedragen aan de actie Kom op tegen kanker'. Kaar ten zijn te bekomen bij alle sponsors en in de Aalsterse platenzaken. Inkom: 320 fr. WK.: 260 fr. Band of the U.S. Air Forces in Europe Op zaterdag 5 oktober organiseert serviceclub Fifty One Aalst zijn jaarlijkse benefietaktiviteit. Om 20 uur treedt in de Schouwburgzaal van C.C. De Werf de vermaarde 'Band of the United States Air For ces in Europe' op. Zij brengen een gemengd repertorium van klassieke bigbandmuziek, klassiek, rock, jazz en Latijns-Amerikaanse ritmes van o.a. Glenn Miller, Vaclav Nelhybel en Gioacchino Rossini. De 60-koppige band staat onder de leiding van Lieutenant Colonel Ro ger W. Sebby. De toegangsprijs bedraagt 500 fr. Kaarten zijn uitsluitend verkrijg baar op tel.: 053/77.87.89 of 053/ 78.93.77 of bij de leden van de Fif- ty-One Club. Stoppen met roken Van maandag 7 oktober tot vrijdag 11 oktober wordt in de trouwzaal van het Stadhuis van Aalst, een 5- dagenplan uitgewerkt, telkens om 20 uur. Dit plan wordt georgani seerd in samenwerking met de liga 'Leven en gezondheid'. Het aantal deelnemers is beperkt tot 90 perso nen. Info en inschrijven: Dienst volksge zondheid, 053/73.22.41. Openbare verkoop gevonden voorwerpen Op zaterdag 5 oktober zal het stads bestuur overgaan tot de verkoop van een aantal gevonden voorwer pen (bromfietsen, fietsen,...) en twee uit dienst genomen voertui gen. Deze verkoop zal doorgaan in de Keizershallen (ingang Nieuw beekstraat) vanaf 14 uur. Geïnte resseerden kunnen vooraf de voor werpen bezichtigen van 10 uur tot 12 uur. vrije keuze tussen volgende wande lafstanden: 5-10-15 en 20 km. (Er is een 10 km. naar Moorsel, dwars door de Faluinties en een 10 km. naar Baardegem). De start en aan komst gebeurt in de Stedelijke Bas isschool, Dorpsstraat 15 te Mel- dert-Aalst. Vertrekuur is vrij tussen 8 en 15 uur. Terugkomst uiterlijk om 17 uur. Inschrijven kost 30 fr., na aankomst gratis postkaart. Groe pen met minstens 20 deelnemers ontvangen een trofee. Meer inlich tingen: Langelet Willy, Rozendreef 49 te Aalst; De Vos Wilfried, Oude Gentbaan 239 te Aalst en bij Ver- moesen Etienne, Park Terlinden 14/45 te Aalst. Appèl voor de appel Op zaterdag 13 oktober organiseert VZW Groene Dag, in het C.C. De Werf te Aalst, een info-avond over het gebruik van de appel als voe- Aalst. Na het keuren van de hopbellen werd noggeproefd van wat het resultaat Annpk'f^ Ho„r«r. w van hel gebruik van een lekkere pint (a) Aalst. Plesh Kermis in Erembodegem. Een prondelmarkt mocht niet ontbreken a sappig en in de voeding zeer geliefd. Wat is er nog van de Engelse volks wijsheid: 'An apple a day, keeps the doctor away'? De appel als medi cijn, of oude recepten en onderzoe kingen naar de geneeskracht van deze populaire vrucht. Wie het alle maal wil horen, zien en meemaken, kan komen luisteren naar de voor dracht van Stefaan De Wever, over de toepassingen en eigenschappen van appels. Deze causerie loopt in het kader van de herwaardering van fruit als voedingsmiddel. Iedereen kan komen luisteren.

De Voorpost | 1991 | | pagina 7