Het venijn zat in de staart VW Hamme in spoor van leider REN^ubr De paniek weren KAVD zonder Robbie Nardus Eendracht Aalst: VW Hamme voor ruim 1.000 kijkers Joggingteam Dendermonde sss8s& VOETBAL Rita Berlaar Hamme CUISINES PORTES 3PTS E. Aalst - Ekeren 0-1 E. Aalst - digest Geschorsten bij lebbeke De ploegen De Voorpost - 11.10.1991 - 17 E. Aalst-Ekeren 0-1. Kanu is er weer aan voor de moeite pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 rekenen op enkele E. Aalst-Ekeren 0-1. Eendracht Aalst kan geen voetbalexpert zijn om te beseffen dat die trefkracht erg zwak is om met sukses het verblijf in eerste klasse te kunnen verwezenlijken. In de schoot van het Eendrachtbestuur beseft men dat intussen ook wel. De Eendrachtdirektie is bereid twee buiten landse spitsen aan te werven, maar tus sen hen die op Aalsterse bodem versche nen werd nog niemand ontdekt die een contract waardig is. Men had gehoopt met de Duitser Volker Rörich een ideale voorspeler in huis te hebben. Deze nog bij Hansa Rostock aangesloten speler kon echter niet bekoren en werd derhal ve naar de Oostzee teruggezonden. Maar dat er dringend versterking nodig is in de Eendrachtstal een waarheid als een koe. Zakkas staat vooraan moederziel alleen te zwammen. Philippe Desmet blijft )p het veld van Rita Berlaar geraakte VW lamme na een halfuur numeriek in de ninderheid nadat Filip Segers voor een »eede overtreding op Patrick Gotzen, laar de kleedkamer was verwezen. Oe- fenmeester Daniël De Paepe diende zijn elftal aan te passen aan de omstandighe den. Vooraan bleven alleen Van de Velde en Van Caelenberg over, terwijl Vergey- en een meer defensieve rol in de mid- Jenlinie moest gaan vertolken. Ives Van Parijs verhuisde van het centrale kom- partiment naar de flank. 'Van de nood moest ik een deugd ma ken, zegt de Hamse trainer. Ik had dus niemand beschikbaar om achter de spit sen te opereren. Een rol die gewoonlijk door Guido Vergeylen wordt vertolkt. Ik vroeg de spelers tijdens de pauze om te blijven geloven in hun kansen en een inspanning meer te leveren. De inzet heeft uiteindelijk vruchten opgeleverd. Een vrije trap van Ives Van Parijs, week af op de 'muur' en plofte in doel. De voorsprong betekende natuurlijk een VW Hamme behaalde vijf punten uit drie recente wedstrijden en komt daarmee in de tred van leider Bornem. Zondag is het Brabantse Strombeek te gast aan de Sportveldstraat. ■Wij moeten de winnende lijn doortrekken, stelt oefenmeester Daniël De Paepe. De supporters krijgen er na de jongste suksessen weer zin in. Tijdens de vorige thuismatch werden ruim 1.000 ingangskaartjes aan de man gebracht. Dit aantal kan toenemen, op voorwaarde dat de resultaten gunstig zijn. Iedereen is paraat bij Hamme. Raf Vermeire hervatte de studies in Leuven en zal de komende weken niet altijd aan de trainingen kunnen deelnemen'. De ploeg: De Pelsmaecker, Van Houcke, D'Hondt, Aerts, Segers, Van Parijs, De Borger, Stalpaert, Vergeylen, Van Caelenberg, Van de Velde (Vermeire, Van Hemelrijck, Laroy). EG ideale uitgangspositie, maar er bleef toen nog een halfuur te gaan. Minder dan tien minuten voor het einde viel de gelijkmaker. Met het oog op het vrijwa ren van een punt, voerde ik snel twee wissels door. We hadden deze keer het geluk aan onze kant. Drie minuten voor tijd haalde Raf Vermeir uit. De lokale doelman weerde de bal af, maar Guido Vergeylen hernam de rebound met suk ses. Het was lang geleden dat ik mij nog zo gelukkig voelde, glunderde De Pae pe.' In de Hamse voetbalmiddens is de af straffing aanhuis tegen Hekelgem intus sen al lang vergeten. De kritikasters van toen kregen inmiddels ook lik op stuk EG KAV Dendermonde onderneemt de verplaatsing naar het Brusselse La Fore- stoise. Hulptrainer Eddy Foré zag de hoofdstedelingen vorig weekeinde aan het werk. Uit zijn rapport dat hij aan coach Willy Meersman overmaakte, blijkt dat het om een beter team gaat dan de algemene rangschikking laat veronderstel len. Paarsblauw zal het dus niet makkelijk hebben. Niettemin is Willy Meersman van oordeel dat er van deze gelegenheid moet worden gebruik gemaakt om het recente verliespunt, goed te maken. 'De vijfde plaats die we momenteel bezetten, moet de onze blijven. Ik reken minstens op een gelijkspel, en zelfs meer als het even kan. We zijn goed vertrokken en zo moeten we verder doen', stelt Meersman. In het Dendermondse team ontbreekt Robbie Nardus. Hij heeft last van een onwillige knie. De ploeg: Verstracten, Emmaneel. Moens, Rijdant, Nijs, Stevelinck, De Paep, Gotzen, Van Roy, Heirman, Van Troos (Wygonic, Robbrecht). EG supporters (da) Hetjoggingteam Dendermonde werd op 2 juli 1990 opgericht in samenwerking met de Stedelijke Sportraad De club heeft zich tot doel gesteld het jog>en actief te promoten door middel van een wekelijkse groepstraining, waarbij iedereen aan bod komt. Jong en oud, beginnend of gevorderd, man of vrouw. Er is keuze in afstand en snelheid, begeleiding is voorzien, inclusief medische. Er wordt getraind iedere woensdagavond om 20 u stipt, samenkomst aan de sporthal te Sint-Gillis, Van Langenhovestraat 203. Kleedkamers en douchen zijn beschikbaar. Geïnteresseerd? We verwachten je op één van onze trainingsavonden of je kan kontakt opnemen met Kris Schelkens, Sint-Gillislaan 11,9200 Dendermonde, tel. 052/22.22.23 of 22.10.10. Deze week werd de noodsituatie waarin Eendracht momenteel verkeert tijdens een speciale vergadering duchtig besproken en dat leidde uiteindelijk tot de aanwerving van Mario Krohm bij FC Antwerp. Dat is nochtans dezelfde speler die enkele weken terug door oefenmeester Fazekas als 'niet-bruikbaar' werd afgewezen. We verkeren in nood. Door het uitvallen van Mandiangu en Desmet hebben we dringend spitsen nodig. Met Krohm krijgen we vooraan dan toch wat meer gestalte. Tegen Waregem is hij voor Eendracht speelgerechtigd. Ook op het financieel vlak is het een voordelige zaak voor de club vermits hij op huurbasis werd overgenomen van Antwerp', aldus manager Orlans. Voor wat de match tegen Beveren aangaat zitten ze te Aalst wel met enige problemen. De kern is al niet groot, en nu ook weer een paar vaste pionnen het laten afweten, staat Fazekas wel degelijk aan de klaagmuur. 'Door allerlei tegenslagen inzake kwetsuren moet ik iedere week met een andere opstelling uitpakken. Nu is ook Desmet met een spierscheuring voor een zestal weken buiten strijd', aldus Fazekas. Hoe de Eendracht-coach dat pittig spelend Beveren gaat aanpakken blijft voorlopig een raadsel. Wellicht zal hij defensief ingesteld starten. Dan moet echter alle paniek geweerd worden achteraan en met volle koncentratie geacteerd worden. Volgens Wim De Wolf, die weer een vaste stek heeft in het team na zijn heelkundige bewerking aan de knie, moet men de zaken op Beveren 'eendrachtig' aanpakken. 'Ik heb veel bewondering voor de klasse van de Waaslanden» en vooral voor hun fris aanvalsspel. Het wordt alleszins geen makkie, maar ondanks onze minder gunstige situatie is de moraal in de ploeg nog niet aangetast en beseft iedereen dat er moet geknokt worden in afwachting dat de ziekenboeg leegloopt'. Voor doelman De Schrijver, die momenteel in een goede vorm verkeert, wordt het alleszins een drukke avond op Beveren. De Eendracht-goalie kent de trefkracht van Van Vossen en C° al van vorig seizoen. 'Vooraan lopen bij beveren enorm wendbare spelers die men geen ogenblik uit het oog mag verliezen. Ze verstaan de kunst om op een onverwacht ogenblik toe te slaan. Maar of ze ons meteen korf doelpunten zullen bedelen blijft nog af te wachten. Als we even gekoncentreerd spelen achteraan zoals tegen Lokeren en met een goede veldbezetting uitpakken, zullen we beslist niet afgeslacht worden. Maar uiterst moeilijk wordt het alleszins. Daarover bestaan geen twijfels'. Ondertussen blijft men in de Eendrachtcatacomben nog wachten op de veelbesproken versterking. In het Eendrachtbestuur is men overtuigd dat buiten de aanwerving van de Duitser Mario Krohm, die eerder al bij Racing Mechelen, Allemania Achen, SV Luxheim en Antwerp aan de slag was, nog een tweede spits dient aangetrokken te worden. Maar voorlopig blijft men zonder nieuws over de Argentijn Magir en heeft men bij Eendracht nog geen uitsluitsel tot welke club de Zambiaan Webster nu eigenlijk behoort. BAD Na de nipte en zeker onverdiende 0-1 nederlaag tegen Ekeren zat oefenmees ter Fazekas duidelijk in zak en as. Met een paar vuistslagen op de tafel onder lijnde de Hongaar de onvergeeflijke fout welke zijn libero Schwabe maakte in de laatste 5 minuten van de match met sluwe Prince Polley in de buitenspelval te lokken. Men kan de positie van Polley als een grensgeval beschouwen na de gemeten dieptepas van de pas ingeko men Vandersmissen. De grensrechter reageerde echter niet en meteen kreeg Polley alle gelegenheid om Eendracht voor een voldongen feit te plaatsen. «Bij een 0-0 stand en naar het einde van de wedstrijd toe, beschouw ik dat als een zware professionele fout van Schwabe. Hij is tenslotte een element die al heel wat voetbal in eerste klasse heeft door gemaakt en beschikt over een massa ondervinding. Onbegrijpelijk dat zoiets kan gebeuren», aldus Fazekas. Nu kunnen we moeilijk gewagen dat de wedstrijd globaal bekeken ons heeft kunnen boeien. Ekeren, dat nochtans over heel wat talentrijke spelers be schikt, vakte er aanvallend weinig van. Lamberg, die van week tot week zich beter gaat aanpassen aan het voetbal in eerste klasse, legde Frank Schmöller volledig aan banden, terwijl Tahamata zich moeilijk kon ontdoen van zijn waakhond Kanu. Aalst beet aanvallend ook regelmatig de tanden stuk op de stoere defensie van de bezoekers. Vooral in de lucht staken de Antwerpse verdedigers met kop en schouders boven de Aalsterse spitsen uit. Dat kwam duidelijk tot uiting bij de «zwiepers» die voor de Ekerse doel- mond werden gebracht uit vrij- en hoek schoppen. Ondertussen blijft het grote probleem «scoren» bestaan. Tijdens de negen wedstrijden sinds Eendracht startte in eerste klasse werden slechts 3 doelpun ten op het actief gebracht. Men moet De Duitser Volker Röhrich heeft niet voldaan aan de eisen van oe fenmeester Fazekas en werd der halve naar Rostock teruggestuurd. Mandiangu sukkelt met een knie kwetsuur en de nieuwe aanwinst Peter Eikelboom onderging een heelkundige ingreep aan de keel. Verbruggen van zijn kant zit ge plaagd met een buikgiep. In het reserventeam werd de Algerijn Yahi (30) getest. Hij blijkt volgens insi ders al evenmin een aanwinst te zijn. B.A.D. Frans Peeleman en Kris Muysewin- ckel zijn geschorst. Frankie Van Hecke is onbeschikbaar ingevolge een kwetsuur. Floris Verstraeten hervatte de trainingen. Het is moge lijk dat hij lid wordt van de basis. Voor de Konkelgoedploeg, die de verplaatsing naar Waarschoot on derneemt, komt het er nu snel op aan om punten te pakken, anders wordt het de rest van de kompetitie knokken tegen de degradatie, en dat is het laatste wat men in kringen van de eerste provinciaal had ver wacht. Speler-trainer Guy De Baere doet in elk geval zijn uiterste best om de ploeg nu optimaal in lijn te bren gen. Er zal in elk geval beter moeten gevoetbald worden, dan vorige zon dag tegen Latem. De ploeg: Vinck, Van Langenhove, Vermeulen, Hals, Mangelschots, Buyl, De Baere, Eeckhaudt, Mas- samba, Vercauteren, Schuddinck (Verstraeten, Schouppen). gg Eendracht Aalst - Ekeren 0-1. De kleineZakkas sipt nog het hoogst (da) ontgoochelen en is nu opnieuw ge kwetst, terwijl Mandiangu aan het suk kelen is met een kniekwetsuur. B.A.D. R. MOERZEKE Oefenmeester Jacques Vanden- bergh blijft vertrouwen stellen in de huidige kern. De ploeg: Laureys, Van den Eede, Vercauteren, Van Bogaert, Nobels, De Wilde, P. Verhelst, Van Geyte, Eddy en Benny Huylebroeck, Wuy- tack, H. Vereist, Van de Velde, De Gheest. FC LUTTERZELE Mare Van Keer keert terug uit schorsing. Peter Moens is speel- klaar. De ploeg: Van de Wiele, Willaerts, Abbeel, Meskens, Van Bosbeke, B. Moens, Eddy en Marc Van Keer, Reid, Van Damme, P. Moens, Ver- beeck, Moortgat, Van Wesenbeeck. FC BAASRODE Gijsens keert terug uit kwetsuur. De ploeg: Baert, Michiels, Van Dor- pe, Vercauteren, Van Hamme, Ban- cheri, Van Hoeymissen, De Schrij ver, Moens, Verdoodt, Gijsens, Sae- rens, Verheyden, Colman. R. LEBBEKE Oefenmeester Frank Van den Bergh stelt verder vertrouwen in de huidi ge kern. De ploeg: Janssens, Heyvaert, He- Ion, Mathijs, Van Puyvelde, Verhey den, Van Moerzeke, Van den Bos sche, Verleysen, Buydts, Peleman, Van de Velde, Gaudeus, Van de Sompel, Moens. BAD

De Voorpost | 1991 | | pagina 17