Van Eetvelde als vedette Van Malderen-De Maesschalck houden stand Flinke Patrick De Greef Jacques Van de Wiele keept weer goed Ss o 18 -11.10.1991 - De Voorpost r- - SK Overmere-Wichelen 0-0. Klaar voor de start. Mevr. Moens zal de geven. Scheidsrechter De Bleser en zijn assistenten zijn partaat. (mt) VOETBAL SK Overmere Wichelen: 0-0 Hoelang het geleden is dat Wichelen nog eens in Overmere te gast was, konden we niet achterhalen, maar dat het al een hele tijd is, is zeker. Ook weten we dat Wichelen steeds een keiharde, maar sportieve tegenstander is geweest. En dat was ook nu het geval. Verleden jaar, toen Wichelen nog in vierde uitkwam, waren we de mening toegedaan dat de jongens van Gilbert Van Den Hende best geschikt waren om een trapje hoger te spelen. Het was dus Buggenhout-R. Lebbeke 1-2. De bezoekende doelman kan de bal wegkerken (vh) uitkijken nar deze ontmoeting tegen een Overmere dat zeker niet te onderschat ten is. De ploeg van de Donk is immers koploper in de reeks. De aftrap van de wedstrijd werd gegeven met een nieuwe bal die door mevrouw Nicole Moens van Pavosport. Scheids rechter was de heer De Bleser, die de wedstrijd stevig in handen zou houden. Pas begonnen trok Wichelen al direkt in de aanval met na drie minuten reeds een mooie kans, maar De Winter kan niet besluiten. Twee minuten later acht ook Fonteyne het blijkbaar nog wat te vroeg om al te skoren. En een loeier van Eeckhout scheert de deklat. Van een start gesproken! De verdediging van Overmere was er een beetje het noorden bij kwijtgeraakt. Pas na 25 minuten voetballen begon Overmere een vuist te maken. Wim Houbraecke werd gepakt door Fon teyne en de Wichelse portier had het geluk aan zijn zijde toen hij nog net met de voet redding kon brengen op een knal van Berkens. Doelman Van Eetvelde zou trouwens zijn talenten nog meerdere Buggenhout-R. Lebbeke 1-2. Van Cauter schiet maar de bal gaat over (vh) keren kunnen tonen. In de eerste helft zou Maes nog afgevoerd moeten worden met een spierscheur (een spoedig her stel gewenst!). In de.tweede helft zou Overmere de betere kansen krijgen. Via Berkens bij voorbeeld, maar Jan liet ze jammer genoeg liggen. Klap op de vuurpijl kwam er in de 22ste minuut. Strafschop voor Overmere, nogal licht toegekend, maar weer liet Berkens de kans om op voor sprong te komen liggen. Blijkbaar zijn dagje niet. De Wichelse doelman Van Eetvelde was de vedette. In de 35ste minuut wordt Wim Houbraecke gelan ceerd, maar zijn schot vliegt in het zijnet. Deze getalenteerde speler werd echter te weinig aangespeeld. Wichelen benutte het ganse speelveld en probeer de het ook met verre ballen, maar er werd geen opening gevonden in de Over- meerse defensie. Het is 0-0 gebleven, ondanks nog enkele pogingen van De Sadeleer en Berkens. In het bezoekende kamp was men zeer tevreden, het was hen immers gelukt een puntje mee te pikken. De thuisploeg was eerder ontgoocheld over de gemiste kansen, maar al bij al waren de suppor ters tevreden, zij hadden genoten van een sportieve wedstrijd. Wichelen: Van Eetvelde, Van Doorslaere, Spaarkeer, De Roo, Van Kerckhove, Lau- waerts, Eeckhout, Van Hende, Fonteyne, De Winter, Van Damme. Overmere: Rogiers, Snoeck, Berkens, Houbraecke, Maes, De Mets, Sergeant, De Sadeleer, Rasschaert, Christiaans en Fiers. (MT) SK Overmere-Wichelen 0-0. De aftrap werd gegeven door mevr. Nicole Moe lter die ook de matchbal had geschonken (mt) Voor de Oostvlaamse Trofee voor Sport- verdienste komen sportbeoefenaars en ploegen in aanmerrking die tijdens het af gelopen jaar voor I oktober een buitenge wone prestatie op internationaal vlak heb ben geleverd. Kandidaturen moeten bin nen zijn voor 15 oktober bij de Oostvlaam se Sportraad, Gouvernementstraat 26 te 9000 Gent (091/24.10.35.) Tielrode Opstal Eendracht Opstal werd op het veld van Tielrode tijdens de eerste helft van het kastje naar de muur gespeeld. Voor de lokalen wenkten drie open kansen waarvan er slechts één werd benut. De Opstalse doelman Filip Van Malderen, en vooral laatste man Luc De Maes schalck, waren bij de zaak. Hun aandeel in het winstpunt is groot. 'Met een gelijkspel zijn we zeker niet karig beloond, geeft sekretaris Emiel Van Mol toe. In de eerste periode was Tielrode beslist de betere ploeg. Na de kampwisseling zijn we gedurende zo'n twintig minuten heer en meester ge weest. Nadien hebben we het initiatief weer aan de thuisploeg moeten overge laten. Tien minuten voor tijd kwam de gelijkmaker op het bord. Een voorzet van Luc Huyck kwam bij Dirk Van Dam- Oudegem Rupelmonde 4 2 Nu de herexamens voorbij zijn, kan SK voetballer, stelt clubleider Hector Lam- Oudegem weer een beroep doen op brecht. In de middenlinie vertolkt hij Patrick De Greef. Sinds twee weken is hij lid van de basis en vorige zondag tegen Rupelmonde was hij de centrale figuur. Op het middenveld liet hij zijn invloed gelden en in het derde kwartier werd hij auteur van een doelpunt dat hij van buiten de grote rechthoek tot stand bracht. 'Patrick is voor ons een waardevolle een voorbeeldige inzet en wanneer de gelegenheid zich voordoet, aarzelt hij niet om naar doel te schieten. Tegen Rupelmonde lag hij mee aan de basis van een noodzakelijke overwinning. We zijn vier keer tot scoren gekomen, na een match waarin we vaak een domin erende rol hebben vertolkt. In het begin wenkten twee kansen voor Hans Hof- me terecht. Hij liep het lijntje af, gooide vervolgens de bal hoog voor doel, en Nico De Smedt kon afronden. Ik hoef niet te zeggen dat we tevreden uit het Waasland zijn weergekeerd. Er vallen ginds harde noten te kraken. Zondag moeten we er opnieuw naartoe, deze keer naar Hoogeinde Sint-Gillis-Waas. De punten liggen er niet voor het rapen'. EG mans. Daarna waren we op achtervolgen aangewezen, tot wanneer Patrick De Greef in het derde kwartier de balans in evenwicht bracht. Na de hervatting kwam Rupelmonde sterk aan bod, maar na een kwartier keerden de rollen in ons voordeel. We kwamen nog drie keer tot scoren. Een weelde die Oudegem niet meer gewoon was'. Voetbal. Trainer Gilbert Van den Hen de was tevreden. Hij had zijn mannen de levieten gelezen en ze hadden het onthouden (mt) tHWM Voetbal. Wichelen, dat in Overmere een punt ging pakken, mag terugblikken op een goede wedstrijd (mt) Lutterzele Kruibeke FC Lutterzele wacht nog steeds op een eerste competitiezege. Tegen Kruibeke kwam de neo-tweede provincialer niet verder dan een gelijkspel. Het had slech ter kunnen aflopen ware het niet dat keeper Van de Wiele bij de pinken was. Hij onderscheidde zich in de tweede helft door een paar sublieme tussen komsten. 'De Waaslanders trokken van bij de aanvang alle aanvalsregisters open, stelt clubleider Roels. Halverwege de eerste helft konden we het evenwicht herstel len. Er was geen sprake van uitgespeelde doelkansen, al ondernamen Alain Ver- beeck en Steven Van Damme een paar loffelijke pogingen. Na de hervatting wa ren we enige tijd meester van de situatie, maar konden geen voordeel puren. De bezoekers hanteerden het wapen van de counter en kwamen een paar keer w vaarlijk opzetten. Marc Van Keer, een sterke pion, ontbrak ingevolge een schorsing en dat liet zich duidelijk voe len. Aan inzet ontbrak het zeker niet. Iedereen heeft het beste van zichzelf gegeven. Volgende zondag hopen we in Buggenhout weereen puntje in de wacht te slepen. Het behoud verzekeren in tweede wordt wellicht de voornaamste opdracht'. EG SK.ÖVERNIRE O nemsANxHWEK SK Overmere-Wichelen Snoeck zal het zaakje hier wel opklaren (mt) SK Overmere-Wichelen 0-0. Snoeck zal ontzetten. Van Hee kijkt aandachtig terwijl doelman Rogiers klaar staat om in te grijpen (mt) SK Overmere-Wichelen 0-0. Maes, één van de betere spelers van SKO, i afgevoerd worden met een spierscheuring (mt)

De Voorpost | 1991 | | pagina 18