Vier op een rij Voetbal kalender Voetbal uitslagen Punt te weinig ondanks inzet en kansen Jean-Pierre Hals en Filip Bauters de laan uit Geert Van Moerzeke, precies op tijd DE RUYSSCHER nne- vties'/M De Voorpost-11.10.1991 - 19 vanden s' VOETBAL N Eerste nationale SK Beveren - E. Aalst Derde nationale A St. Leuven - E. Zele Bevordering B Vorst-KAV Dendermonde VW Hamme-Strombeek Eerste provinciale E. Meldert - Zottegem Waarschoot - SK Lebbeke Tweede provinciale B Onkerzele - Mere SK Aalst - Meerbeke Herzele - Bambru^e Lede - Heldergem Haaltert - TK Meldert Tweede provinciale C R. Lebbeke - T. Melle Buggenhout - Lutterzele Haasdonk - Baasrode SK Beervelde - Robur Derde provinciale C Wichelen - Zaffelare Gijzegem - Berlare St. Kruis-W. - SK Overmere RC Wetteren - Scheilebelle Serskamp - Edeboys Heikant - Laarne Oordegem - FC Oostakker Derde provinciale E Nieuwerkerken - Baardegem Hofstade - Kerksken Doggen - W. Moorsel Burst - Borsbeke Aaigem - Welle Derde provinciale F Rupelmonde - Bazel Appels - St. Pauwels Gerda - Oudegem St. Gillis - Klein Laar Hoogeinde - Opstal Grembergen - Sombeke Vierde provinciale D Nederhasselt - Herdersem Erpe - Ede Erembodegem - Appelterre Edixvelde - St. Antelinks S. moorsel - Esse Woubrechtegem - Erondegem Iddergem - FC Aalst Vierde provinciale E Wieze - E. Houtem Val. Overmere - Bavegem Smetlede - Schoonaarde Vierde provinciale F Opdorp - Eksaarde Boonwijk - Wachtebeke H. Vrasene - VK Hamme [AVD 1 linove 1 ihet Oostvlaamse derby tegen VKNino- was KAV Dendermonde, dat het bete voetbal etaleerde, geruime tijd op foen htervolgen aangewezen. Halverwege eerste helft verwierf het bezoekende am een doelpunt uit een stilstaande te. Paarsblauw ontketende hierop een i fensief, schiep enkele kansen, maar i oest tot een eind in de tweede helft op gelijkmaker wachten. Oefenmeester I! illy Meersman had weinig vleiende lorden over de spelopvatting van de t zoekers, jij et zo'n veldbezetting zal ik nooit voor Hf pinnen komen. Bestendig negen spe- g, Vs achteraan houden en dan rekenen het toeval, is het publiek naar huis Hren. In de eerste helft hebben we niet ed gepresteerd. Voetballen kan je ove rigens pas wanneer ook bij de tegenstre ver die intentie leeft. Na de hervatting kwamen we uit alle duels als winnaar tevoorschijn. Mits wat geluk hadden we kunnen winnen. Een mening die ook Tom Rijdant deelt. 'Op grond van een betere tweede helft, waarin we de betere kansen kregen, vormt de puntendeling een karige belo ning. Ik ben hierover een beetje ontgoo cheld, al is het zo dat het moeilijk spelen was tegen een stug defensieve ploeg als VK Ninove'. Voor Gerrit Verstraeten was het de derde keer in deze kompetitie dat hij zich moest omdraaien. 'Ik vermocht niets tegen het doelpunt, zegt de Dendermondse keeper. De bal zoefde als een schicht over de muur en plofte vervolgens in de verste hoek'. Enkele Dendermondse voetballers lie ten een gunstige indruk. Niet het minst was dit het geval voor Alain Moens, een stoere knaap in de defensie, die zich maar zelden op slippertjes laat betrap pen. Ook Ronny Gotzen deed het voort reffelijk en legde een opmerkelijke werklust aan de dag. Wat trouwens ook van Geert Van Roy kon gezegd worden. Niet verliezen bij La Forestoise is nu de boodschap. De Brusselaars maken zich in elk geval sterk om paarsblauw met lege handen huiswaarts te sturen. Een en ander stond deze week te lezen in de Brabantse editie van een Brusselse krant. Meersman en zijn manschappen zijn dus gewaarschuwd. EG SK Lebbeke - Latem 1-1 (foto guy) Buggenhout-R. Lebbeke 1-2. Van der Stappen omspeelt zijn tegenspeler en zet voor (vh) Buggenhout-R. Lebbeke 1-2. Vuil der jeught zal voorzetten (vh) \etbal. De 35-jarige Geert Van Roy is opnieuw de draaischijf van de oeg (arch) j 1ste nationale JÊ Aalst-Germ. Ekeren 0-1 '■M: 1de nationale J| L Zele-Tilleur 0-4 Bevordering B t. Berlaar-VW Hamme 1-2 I AVD-Ninove 1-1 V s Iste provinciale K Lebbeke-Latem 1-1 leraardsbergen-E. Meldert 2-2 £'-i 1de provinciale B H K Meldert-Oosterzele 0-0 tigt itikhove-Lede 0-2 Tlambrugge-Bevere 2-1 lere-Haaltert 2-3 Idergem-SK Aalst 2-6 provinciale C ibur-Klinge 1-2 ikene-Baasrode 6-0 inhout-R. Lebbeke 1-2 itterzele-Kruibeke 0-0 provinciale C felare-Serskamp 3-2 Overmere-Wichelen 0-0 are-oordegem 2-2 :hristi-Heikant 1-1 tellebelle-Gijzegem 4-1 le provinciale E jem-Burst 0-2 ;en-Hofstade 2-0 Moorsel-Nieuwerkerken 0-1 iken-Aaigem 2-7 :m-Terjoden 1-2 provinciale F ibeke-St.Gillis 3-0 Irode-Opstal 1-1 i-Appels 0-0 gem-Rupelmonde 4-2 .Gillis-W-Grembergen 0-0 Ie provinciale D irsem-Woubrechtegem 2-0 ilare-S.Moorsel 0-5 Aalst-Erondegem 3-1 'elde-Erpe 3-2 Erembodegem 0-2 4de provinciale E 10 Kalken-Valentino's 3-0 ichoonaarde-Kwatrecht 6-1 feusden-Smetlede 1-1 FC Wieze 1-3 14e provinciale F K Hamme-Moerbeke 1-1 m01 Opdorp-Waasm unster 0-2 SK Lokeren-Boonwijk 2-1 SK Lebbeke - Latem 1-1 (foto guy) Voetbal. KAVD-Ninove 1-1. Gele kaart Voetbal. Alain Moens, outstanding voor Tom Rijdant (arch) (arch) Lebbeke 1 Latem 1 Tijdens de match SK Lebbeke-Latem werden twee spelers vroegtijdig naar de kleedkamer gestuurd. Jean-Pierre Hals van de thuisploeg en bezoeker Filip Bauters. Allebei pleitten ze onschuldig. 'Een eerste gele kaart was terecht. Ik maakte een haakfout. Later botste Van Renterghem gewoon tegen mij aan en liet zich vervolgens neervallen. Ik was verrast over de reaktie van de spelleider, omdat ik helemaal niets had gedaan, wat niet mocht', aldus Jean-Pierre Hals. Nagenoeg eenzelfde uitleg gaf Filip Bau ters. 'Ik voel mij zo onschuldig als een pasge boren kind. Chris Muysewinckel is ge woon over mij gestruikeld. Ik begreep niet dat de spelleider mij sanctioneer de', zegt Filip. Voor de van Etikhove overgenomen voetballer was het zijn eerste wedstrijd in de basis van Latem. 'Een week voor de kompetitie begon, liep ik een kwetsuur op waar ik pas nu helemaal genezen van ben. Een uitslui ting was het laatste waar ik mij aan had verwacht.' De in Hamme woonachtige Didier Goos- sens omschreef de match als teleurstel lend: 'Algemeen ging het om een zwakke verrichting. We etaleerden te weinig agressiviteit en konden zelden een vuist maken. De puntendeling lijkt mij lo gisch. Lebbeke bracht er ook niet zoveel van terecht', meent Didier. Speler-trainer Guy De Baere had gere kend op een eerste kompetitiezege. 'De omstandigheden waren nochtans gunstig. Na amper twee minuten ver wierven we voorsprong. Het doelpunt hield geen stimulans in. We presteerden ondermaats. Pas na de hervatting traden we sterker naar voor. Ondanks we een halfuur numeriek in de minderheid wa ren, konden we een overwicht afdwin gen, al vertaalde zich dat niet echt in doelkansen. Wellicht hebben we in die periode te veel energie verbruikt. Op het laatst hebben we er de tol voor moeten betalen. Jammer dat het zo is moeten aflopen. Een zege is nu broodnodig, kwestie van het moreel wat op te vijzelen'. EG EENDRACHT ZELE - TILLEUR: 0-4 De tricolores kregen op kermiszondag hun vierde nederlaag op rij te verwer ken. Voorlopig zit er voor Eendracht geen kentering in al betekende de afwe zigheid van voorstopper Filip Plaetinck beslist een bijkomende handicap. De thuisploeg kon zich overigens geen slechtere start indenken toen de Brazi liaan Silva zich keurig vrijhakte en een vroeg doelpunt lukte. Het taktisch plan netje van trainer Van Damme om de nul op het bord te houden belandde meteen in de prullemand. Gelukkig kon een sekure Danny Van Puyvelde voor de rust de schade beper ken en kopte Stephane Janssens een zeker doelpunt uit het doelvlak. Deson danks bood Eendracht in de eerste pe riode verdienstelijk weerwerk al slaag den Leemans en Toujani er niet in de schaarse kansen te benutten. Kurt Lam- brecht en Filip Ringoot trokken in het steunvlak behoorlijk hun streng maar aan de klasse van Silva en de Pool Leszczyk viel niet te tornen. De goed geïnspireerde Filip Seymortier kende vlak na de pauze geen geluk toen de Waalse goallie Gomez zijn afstandsschot pareerde. De wedstrijd kantelde na de tweede treffer van Silva en dit tot wan hoop van Peter De Vleeschauwer. De Zeelse libero etaleerde een merkwaardi ge inzet maar vergreep zich aan Les zczyk zodat Tilleur zware cijfers kon doordrukken. "Ondanks onze precaire situatie zijn we met goede intenties aan de wedstrijd begonnen," stelde Peter wiens defensie voor de derde maal vier treffers kreeg te verwerken. "Het is een publiek geheim dat we op het technische vlak tekort schieten. In het verleden kompenseer- den we dit met inzet en karakter. Wan neer deze ingesteldheid ontbreekt is de rekening vlug gemaakt. We mogen geenszins het hoofd laten hangen en moeten blijven geloven in de kentering. Die kan er echter maar komen wanneer iedereen er met volle overtuiging tegen0 Buggenhout 1 Rp. Lebbeke 2 Het zag er geruime tijd naar uit dat het derby tussen Sparta Buggenhout en Ra pid Lebbeke op een gelijkspel zou ein digen. Met nog een minuut op twee te gaan verscheen Geert Van Moerzeke om de hoek en met een schot vanop respek- tabele afstand gaf hij invallersdoelman Jan Baetens het nakijken. 'Een puntendeling zou logischer zijn geweest, meent de Buggenhoutse club leider Robert Van den Broeck. In het begin van de match waren we de betere ploeg en verwierven voorsprong langs Frangois Laurent. Rond het halfuur werd hij gekwetst en verliet het veld, wat een handicap betekende. In de tweede helft is Lebbeke er nooit in geslaagd om ons tot een terugtocht te verplichten en veel kansen zijn er overigens ook niet geweest'. 'Voor ons komt deze overwinning net op tijd na een ongunstige competitiestart, was de commentaar in de Lebbeekse voetbalmiddens. Een gelijkspel leek ook ons niet onlogisch, maar een match duurt negentig minuten en alleen de doelpunten tellen. In de komende we ken willen we de winnende lijn door trekken. We beogen immers meer dan een Figurantenrol en eerlijk gesproken willen we zelfs binnen de vijf evolueren. Ondanks de mindere aanzet is de hoop op betere resultaten meer dan gewettigd'. Opdorp-Waasmunster 0-2. Van Cauter trekt ten aanval (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19