Vernieuwing van Aalsterse Katteater nadert zijn voltooiing Actiedag papier van de BGJG Auteur Patrick Bernauw krijgt John Flandersprijs wm LimBÊRGen Voor wie iets beter zoekt «Een toelichting bij het gemeentelijk beleid» door de heer De Meerleer, Schepen van leefmilieu van de stad Aalst U j'1 Onlangs raakte bekend dat de jonge Erembodegemse schrijver Pa trick Bernauw op 20 november a.s. de John Flandersprijs krijgt. Deze onderscheiding wordt uitgereikt door de Goede Pers uit Avèrbode. Deze uitgeverij geeftnaast een serie kinderbladen ook de welbekende serie "Vlaamse Filmpjes" uit. Bernauw werd onderscheiden voor het manuscript van "De komst van Kasper", dat begin '92 als Vlaams Filmpje wordt uitgegeven. Reeds in 1987 mocht Bernauw deze John Flanders-prijs in ontvangst nemen. Voor wat de uitgaven van Vlaamse Filmpjes betreft, heeft Patrick Bernauw reeds de nodige ervaring, Hij levert reeds sinds '85 regelma tig manuscripten af. Ongeveer een dertigtal staan er nu reeds op zijn naam. Met deze tweede nominatie staat deze Erembodegemse schrij ver op dezelfde hoogte als gekende jeugdschrijvers als René Swarten- broeckx, Gerda Van Cleemput en Karei Verleyen die ook eerder reeds twee keer deze onderscheiding mocht ontvangen Ook op andere onderwerpen zet deze jonge schrijver zijn aandacht. Op vrijdag 11 oktober wordt in Gent zijn "Mysteries van het Lam Gods" officieel voorgesteld. Het boek verschijnt bij de Uitgeverij Manteau en biedt de lezer eens te meer een boeiende zoektocht naar het tot de verbeelding sprekende verdwenen legendarisch paneel "De Rechtvaardige Rechters", Schrijvler onthult in zijn boek de plaats waar, volgens hem, het schilderij sinds een halve eeuw verborgen zit. Het 156 bladzijden tellende boek zal midden oktober te verkrijgen zijn aan de prijs van 595 fr. in de winkel. P.H. Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie VRIJDAG 11 OKTOBER 1991 44e JAARGANG NR. 40 - 48 F ties van de milieugroeperingen. De hogere overheid had voor ons op dat ogenblik geen alter natief. Het alternatief hebben we zelf moeten zoeken om aan de noodzaak van het verder se lectief ophalen te voldoen. Dit betekent dat we heden met maandelijks ongeveer 10 vrach ten een afstand van 100 km. af leggen, heen en terug naar Za- ventem, om aldaar het papier tegen betaling aan het recycla- gebedrijf Grammet over te dra gen. Het probleem stelt zich op dit ogenblik dan ook dat de aange boden papierhoeveelheden blij ven stijgen en dat het traject Vervolg op blz. 4 Onze afvalberg groeit maar aan en aan. Jaarlijks blijven we miljoenen ton huisvuil chemisch, industri eel en ander afval produceren. Opruimen alleen helpt niet meer. Op korte termijn moeten we heel wat minder afval voort brengen. En wat nog geprodu ceerd wordt, moet zoveel moge lijk opnieuw gebruikt of nog ge recycleerd kunnen worden. Deze basisopties liggen vervat het afvalstoffenplan 1991- 1995. De gemeenten staan hier voor een belangrijke uitdaging want het afvalplan voorziet voor hen een omvangrijk nieuw ta kenpakket. Om de sensibilise ring, de selectieve inzameling en de recyclage tot een goed einde e brengen, wordt immers voor- i\ op de gemeenten gerekend, n dezelfde zin van de aangroei ran dp>totale afvalberg verbrui- ren we allemaal massa's papier, itaan we eens even stil bij de :norme hoeveelheden reclame- Irukwerk, kranten en tijdschrif- en die wekelijks door de brie- 'enbus binnenvallen. - Jaarbij komen nog de verpak kingen, het schrijfpapier en het luishoudpapier. £o gooien we jaarlijks ongeveer 10 kg. papier weg per persoon, let grootste gedeelte hiervan ;an evenwel opnieuw gebruikt vorden. inkel vuil papier en geplastifi- eerd papier kan niet gerecy- leerd worden. Door papier te cheiden van ons ander huisvuil fcrminderen we de hoeveelheid fval en sparen we de bomen en iet milieu. )m 1 ton papier te maken moe- en er 16 volwassen bomen wor- len gerooid. tarnen welke we broodnodig lebben voor o.a. onze zuurstof, iet zuiveren van de lucht en om inze kleinkinderen in de toe- imst nog te kunnen laten ra- fotten in bossen en te laten ge- lieten van de natuur. 'e stad werkt aan het selectief )phalen van het papier volledig lee. 'm de maand wordt over het inse grondgebied door middel m een speciale papierronde loor de reinigingsdienst het •or de bevolking opgespaarde ipier huis aan huis opgehaald, fo haalde de stad via de huis Jian huisophaling in 1990 meer lan 900 ton papier op. n 1984 bedroeg dit nog 550 ton t verschil - 350 ton). 1 )e inkomsten voor de stad wa- Ken toen ongeveer 1.150.000 fr. indaag kost ons het afleveren 'an het papier bij een recyclage- «drijf ongeveer een half mil- oen exclusief personeels- en ervoerkosten. feggen we nog dat we met het ipgehaalde papier vandaag Jaar Zaventem rijden om te jlpmnen blijven voldoen aan de ^doelstellingen van het afvalstof- |Pnplan in functie van recyclage n selectieve inzameling. Het opvolgen van de doelstellin- >en van het afvalstoffenplan is Aalst. Het verzamelde papier werd afgegeven in het containerpark (da) derhalve ook een beleidspunt van dit stadsbestuur. Toch wor den de gemeenten vandaag al te zeer in de kou gelaten. Vorig jaar kwam er zoals voor het te recycleren glas, een wat ik zou willen noemen, economi sche boycot van de afzetmarkt voor het papier. Waar onze stad tot vorig jaar zijn opgehaald papier kwijt kon, hier 10 km. vandaan, sloten plots de poorten van dit bedrijf, om dat de papierfabrieken het gese lecteerd papier niet meer we nsten te aanvaarden. De kwaliteit van dit papier zou niet meer voldoen en in het bui tenland kon men zich goedko per bevoorraden. De papier- prijs was toen reeds volledig in gestort. We hadden evenwel een lijst van meer dan 100 bedrijven van Ovam in ons bezit welke oud papier aanvaarden. Er scheen derhalve geen enkel probleem. Groot was evenwel onze verba zing toen bleek dat geen van de ze bedrijven het papier nog wen sten te ontvangen, zelfs niet gra tis of tegen betaling. Dit bete kende dat gedurende een aantal maanden de papierophaling moest worden gestopt en het pa pier bij het andere huisvuil werd gevoegd. Op dat ogenblik dien de het bestuur in haar sensibili- seringsbeleid een stap terug te zetten, met als gevolg protestac- Aalst. Heelwat belangstelling voorde 'Aktiedag Papier', die plaatsvond in o.m. het containerpark (da) Elke Aalsterse toneelvereniging is er blijkbaar nog niet op gebrand om zijn worden heel wat inspanningen gele voorstellingen in de grote schouwburg van het Aalsterse Kulturele Cen- verd door de ledenverenigingen trum De Werf te geven. Verschillende groepen verkiezen nog altijd de Netwerk, Land van Riem, Tejater gezelligheid en de kleinschalige aanpak van een parochiezaal of een klein 80, de Schakel en Voor Taal en Vrij- teater. Vanzelfsprekend hebben nog vele toneelspelers heimwee naar de heid. Hiervan zal de toneelvereni- vroegere kleine schouwburg aan de Kat. Daarom besloten vorig jaar een ging 't land van Riem de eerste zijn aantal toneelverenigingen de vzw Katteater op te richten. De bedoeling was om het vernieuwd Katteater uit te om, met goedkeuring van het stadsbestuur, de oude stadsschouwburg testen. opnieuw in te richten. Vervolg op blz. 4 Toneelvereniging 't Land van Riem Om de veranderingen i„ het Kattea- binnenmfmte'fa) z''^aa'sen moet flo8 even wac^ten °P ter tot een goed einde te brengen, De laatste maanden is het Katteater het dekor geworden van afbraak-, opbouw-, timmer- en schilderwer ken. Dolf Sedeyn, de grote bezieler van het hele projekt is dan ook al vele uren zenuwachtig in de weer geweest om alles op tijd en stond klaar te krijgen. Er wordt met volle moed doorgewerkt om, niettegen staande de aanpassings- en ver- fraaiïngswerken wat vertraging heb ben opgelopen, het hele teater in gereedheid te brengen tegen 16 no vember. Toneelvereniging 't Land van Riem heeft er dan voor het eerst rendez-vous om zijn toneelseizoen te openen. Er werden in het teater nieuwe ra men geplaatst, twee inkomsassen gebouwd en een nooduitgang voor zien. Nu het grove basiswerk achter de rug is, wordt aan de afwerking gedacht. Eerst en vooral wordt de vloer voorzien van een nieuw vast tapijt. Om het zitkomfort van de toeschouwers te vergroten worden de zetels verder uit elkaar geplaatst ten einde in meer beenruimte te voorzien. Om die reden werden de 220 tellende zitplaatsen verminderd tot 194. In de zaal zelf komt een nieuwe technische kabine. Er zijn ook nieuwe toiletten en kleedka mers ingericht voorde akteurs. Men hoopt ook in het Katteater door het verbruik in de ingerichte foyer de zware financiële inspanningen die met dit projekt gepaard gaan wat te kunnen verlichten.

De Voorpost | 1991 | | pagina 1