matste koersen eindigen subliem /.W. F.-wielrennen De Voorpost-11.10.1991 -25 VWF-wielrennen. WIELRENNEN )ei(imdag is het doek gevallen over het le Velina Wielerfederatie-sel- De laatste wedstrijden, verre- te Beveren, kenden een enorm i 150 renners aan de starlijn een massa toeschouwers. Reeds elf uur 's morgens leek de Kloos- t één grote kermis. Dankzij prachtig weertje waren de ter- ies reeds volzet en werd er druk iaberd over de eerste wed- Jjd, een 'specialleke' dat organi- er-'or Gerry Steenssens had ingelast waarin de vrouwen nu eens op de e\ts in plaats van langs de weg zou- ook eens laten zien wat ze allemaal in hun marge hebben, buiten hetgeen we al wisten. Twaalf ronden moesten er afgelegd worden, waarvan de vijf eerste in een gezapig tempo achter de wagen. Die wagen ging natuurlijk nooit snel genoeg en nog maar pas was de 'echte' start gegeven of ze vlogen erin. Linda De Rudder, tot voor twee jaar nog 'internationaal' bij de BWB en nog goed getraind, schoot onmiddellijk naar vo ren en sloeg een kloof. Er kwam wel een reaktie van Rita Thienpondt en Nancy Van Den Hoecke, ofwel moeder en dochter. Dan volgde de rest in een lange wielrennen. Gaston Van Den Hoecke, samen met zijn echtgenote Rita en larjs trouwe supporter, nl. de vader van Stefaan Laureys (jd) plaatsnemen. Er waren niet \nder dan dertig deelneemsters, deeld in reeksen onder en bo ude 40 jaar. Om twaalf uur reden e dametjes zich reeds 'los' en er Jren er zelfs een paar bij die start ina misten omdat ze te ver of idreden waren. En zenuwen, jon- los •reeks: Linda De Rudder •reeks: Rita Thienpondt |n één uur was het zover. Nog nooit tbben de afgevaardigden zoveel last {had om deze drieste bende in te to rn Speaker Etienne De Bruyne zat al i op de gewenste golflengte en de j steeg ten top. De vrouwtjes en immers getraind en wilden nu sliert. In de volgende ronde een ontke tende De Rudder met daarachter Rita en Nancy en dan een volledig verbrokkeld peloton met K. Van Holder, Lutgard Mijlemans, J. Van Cauwelaert, Brenda van Bosbeke, Yolande Hostijn, Ch. Die- rickx, Brenda osselaer. verderop L. De Meutter. H. Van Holder, R. Goeyvaerts en M. Raepsaet. Daarachter nog H. Spruyt, D. Van Roey, A. Van Braekel en Suzanne Van Den Broecke. De rest keek reeds tegen meer dan twee minuten achterstand aan. vooraan bleef De Rud der tempo voeren maar een op dreef komende Rita Thienpondt ging nu al leen op zoek naar de leidster en centimeter toe! Integendeel, hoewel De Rudder niet verzwakte begon Rita lang zaam aan de voorsprong te knagen. De eindstreep was echter in zicht en De Rudder haalde het bij de jongeren, ter wijl Rita Thienpondt knap tweede werd en winnaar van haar reeks was. Derde was de verrassend goed rijdende Nancy Van Den Hoecke en dan was het wel even wachten op nummer vier, Kathleen Van Holder met Lutgard Mijlemans. Zes de was Marie-Jeanne Van Cauwelaert en Brenda Van Bosbeke zevende. Het was een geslaagde wedstrijd en meteen werd erover gesproken om de dames tijdens het volgend seizoen een drietal wedstrij den aan te bieden en daaruit een klasse ment op te maken voor het kampioen schap van de Velina Wielerfederatie. Na de dames kregen we om twee uur de start van de C- en D-renners. C- en D-reeksen: Mare Duquesne en Alois Van Renterghem Vooraleer de C- en D-renners konden starten kregen ze nog een klacht te behandelen van wielrenster Jeaninne Scheerlinck. Ze stond niet op de uitslag vermeld, hoewel ze de wedstrijd beëin digde en nog dik in de prijzen zat. Mar wat bleek? Nog voor de meet had ze zich reeds omgedraaid en de wedstrijdleiders waren onverbiddellijk: geen prijs! Ze kon zich wel troosten met de prijs van de oudste deelneemster. En dan maar den ken dat ge goede vriendjes zijt met die mannen! De C- en D-renners voerden direkt een hoog tempo en daar zaten zeker de talrijke premies voor iets tussen. Heel- wat C-renners moesten dan ook de rol lossen en al vlug dunde het grote pelo ton uit. De rest bleef echter goed samen en het was op drie ronden van het einde dat er een gevaarlijke ontsnapping op gang kwam. Norbert De Grom, Dirk De Troyer en even verder Etienne Rolus kwamen samen en namen een honderdtal meter voorsprong. Een goed op dreef zijnde Patrick verlee, Gustaaf Sonck en Ronny Leemans probeerden er wat aan te doen maar de drie hielden stand en gingen de laatste ronde in met nog steeds honderd meter voorsprong op een gerokken peloton, aangevoerd door De Pessemier, Hutsebaut en Van nuffel. Ondertussen hadden we twee grote kanshebbers op de zege verloren. Herman Moerenhout kreeg een lekke band en de plaatselijke Gerry Steens sens, nochtans geweldig op dreef, een gebroken achterwiel. Vooraan echter ebde de verstandhouding bij de drie leiders stilaan weg en het peloton kwam gevaarlijk dicht opzetten. In de laatste straten voor de eindmeet kwam de kop van het gerokken peloton bij de drie aansluiten en onmiddellijk ging Patrick Verlee door. Mare Duquesne reageerde gepast en ook De Grom had nog reserves om gepast aan te pikken. Verlee kwam als eerste uit de bocht maar zijn beste poeder was verschoten en Duquesne ging er vlot over om te winnen. Derde was Norbert De Grom en verder Jozef Caethoven, Gustaaf Sonck en Jean-Pier re Marissen. Bij de C-renners haalde Alois Van Renyterghem het vlot. Hij had reeds vele premies gekaapt en in de spurt stond er geen maat op. Tweede was kampioen Hugo De Kocker en ver- VWF-wielrennenIn zijn eigen koers moest Gerry Steenssens roepen dat hiirr pech had af te rekenen (xl) os "WF-wielrennen. Bij de dames in Beveren won Linda de Ridder de A-reeks en Rita Thienpondt de B-reeks. Mevr. e( 'trpaelst kreeg de beker van de oudste deelnemer (xl) VWF-wielrennen. Voor speaker Etien ne zit het jaar er weer op (xl) der Frans Van Looveren en Jozef Boone A- en B-reeksen: Patrick Bolssens en Serge Van Assche Een bijzonder snel verreden wedstrijd met in het begin Willy De Backer en André Planckaert (C) als premiekapers. Half-wedstrijd kwam de goede ontsnap ping op gang toen tien renners zich losrukten: A. Demits, V. Van den Eynde, gerry D'Hollander, Mare De Peuter, Wil liam Despeels, W. De Backer, W. De Wael, Benny Van Buynder, G. Haentjens en Patrick Bolssens. Deze jongens na men tot 40 sekonden voorsprong en kregen dan acht renners achter zich aan: Patrick De Maere, Geert Van Spey- broeck, Rudy Haentjens, José Hoebeke, Wil Van Hecke, Marc Van Steenberghe, Kurt Van Heeringen en Willy Van Dijck. Hoewel deze acht hun krachten bundel den, kregen ze geen sekonde van hun achterstand af en konden alleen maar het peloton achter zich houden. Voor aan bleven de tien niet samen en Van Buynder, Haentjens en Bolssens geraak ten nog weg. In een allesvergend spurtje haalde Bolssens het vóór Haentjens en Benny Van Buynder. Wim De Wael kon nog net uit de greep blijven van een spurtende Willy De Backer, William Despeels en Mare De Peuter. De win naar van de B-reeks was echter nog niet gekend omdat er enkel nog maar A-ren- ners binnen waren gelopen. In de laatste ronde echter ontsnapten drie renners: Ronny Mettepenningen (A), en de B- renners Serge Van Assche en André Planckaert. Deze drie bleven voorop en iedereen tipte op de snelle Planckaert. Voor de laatste bocht ging Van Assche aan de leiding rijden met Mettepennin gen in zijn wiel. In de bocht begon Serge VWF-wielrennen. Mare Duquesne samen met zijn familie (xl) te spurten en Planckaert, in het wiel van Mettepenningen verloor drie lengten in de bocht op Van Assche. Dat kon zelfs die snelle man niet meer goedmaken en meteen stak Serge Van Assche de zege op zak. Wie zei ook weer: Het hoofd en de benen..? Volgende wedstrijden, cyclocross Zaterdag 19 oktober in Erpe-Mere, Ho- negemweg 1, wijk Honegem; Wedstrijd promotor is Gustaaf Sonck. Start van de C- en D-reeksen om I4u0a en A- en B-reeksen om 15ul5- Zondag 20 oktober te Erpe-Mere, idem zoals boven. Renners opgelet!!! Er is op één kilome ter van bovengenoemd adres een cyclo cross vari een andere wielerbond! Niet vergeten: zaterdag 26 oktober: VWF-trofeefeest. Kaarten te verkrijgen bij het bestuur. Uitslagen Dames 1. Linda De Rudder, 2. Rita Thienpondt, 3. Nancy Van Den Hoecke, 4. Kathleen Van Holder, 5. Lutgard Mijle mans, 6. Marie-Jeanne Van Cauwelaert, 7. Brenda Van Bosbeke, 8. Yolande Ho stijn, 9- Christiane Dierickx, 10. Brenda Osselaer. A-reeks: 1. Patrick Bolssens, 2. Guido Haentjens, 3. Benny Van Buynder, 4. Wim De Wael, 5. Willy De Backer, 6. William Despeels, 7. Marc De Peuter, 8. Gerry D'Hollander, 9- V. Van den Eynde, 10. Antoine Demits. B-reeks: 1. Serge Van Assche, 2. André Planckaert, 3. Luc Pieters, 4. Dirk Noeyens, 5. Hendrik Comelis, 6. René Marissens, 7. Dirk Stammeleer, 8. Hugo Tuypens, 9- Herwig De Meyer, 10. Fran- $ois Bauwens. C-reeks: 1. Mare Duquesne, 2. Patrick Verlee, 3. Norbert De Grom, 4. Jozef Caethoven, 5. Gustaaf Sonck, 6. Jean- Pierre Marissens, 7. Danny Verekens, 8. Robert Maldrie, 9- Mare Herregodts, 10. Hugo De Pessemier. d-reeks: 1. Alois Van Renterghem, 2. Hugo De Kocker, 3- Frans Van Looveren, 4. Jozef Boone, 5. Christiaan De Guisme, 6. Victor Van Vaerenbergh, 7. Jaak Van Mingeroet, 8. Leonce Van der Linden, 9- Marcel Doeraene, 10. Cornel Van Gorp. De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen organizeert op 20 oktober en 3 en 10 november speciale radiotreinen naar Luik waarna de reizigers per bus naar Tdff en Francorchamps worden gebracht waar voorde tiende keer een exclusiefjachtdiner wordt opgediend. Voor meer informatie kan men terecht op het nummer 091/ 41.23.68. Mare Duquesne won de C-reeks terwijl Alois Van Renterghem de D-reeks won in Beveren (xl) VWF-wielrennen. In Beveren won Patrick Bolssens de A-reeks, terwijl Serge Van .Assche de B-reeks won (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 25