•X n< Overtuigend Ajax Lebbeke |£OBOFI| BUROTECU TE Provinciaal Flaterende verdediging HANDBALKALENDER )e eg Brabo begeeft in het laatste kwartier Rustig meesterschap Voortreffelijke start voor T/S For Ever Temse Ajax Lebbeke naar Neerpelt Moeilijke eerste helft Beker van België - 1/16 finale Dames - 2e Afdeling Jeugdhandbal 26-11.10.1991 - De Voorpost HANDBAL 2e Nationale Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 2, Vlassenroot 2, Cristiaens 3, Pultau 2, Verlinden 3, Bosman, De Man 2, Van Ransbeeck 7, De Decker 1, Van e 4. Ajax Lebbeke 26 Uilenspiegel 17 Met een zeer overtuigende overwinning tegen het dit seizoen niet zonder ambi ties gestarte Uilenspiegel heeft Ajax Leb beke ook de eventuele twijfelaars over tuigd. De Lebbekenaars zijn inderdaad promotiekandidaat en de manier waar op zij zaterdag hun objectief onderlijn den laat duidelijk blijken dat zij-niet te hoog hebben gegrepen. Wij denken niet dat Ajax ooit collectief zo sterk speelde en de manier waarop zij verdedigden was een voorbeeld van inzet en kunde. De aanwerving van Herman Van Leugen- hage is een geweldige meevaller gewor den.' Aanvallend brengt hij bij Ajax een nooit voordien geziene collectiviteit in de ploeg en de ex-internationaal aarzelt niet om in te grijpen als de wedstrijddis cipline even vermindert. Meteen werpt het werk van trainer-coach F. Van Uyt- fange nog meer vruchten af en met de ruime kern waarover hij beschikt kan hij verschillende kanten uit. Nu zaterdag gaat Ajax naar de andere titelkandidaat Eynatten, winnen is geen "must" maar een overwinning in de Oostkantons zou formidabel zijn. Tegen Uilenspiegel begon het niet zo best. De bezoekers namen verrassend een 0-2 voorsprong maar na 10' bracht de wederoptredende W. De Proft Ajax langszij (4-4) en vanaf dan kregen de talrijke toeschouwers in een sfeervolle sporthal een formidabele eerste helft te zien. Beide ploegen gaven duidelijk het beste van zichzelf maar Ajax won toen de wedstrijd dankzij een bijzonder stevige prestatie in verdediging. Via 6-5 werd het 11-7 langs een opportune Van Leugen- hage en een goed aangespeelde Vlassen- root en met een 11-8 ruststand had Ajax de bezoekers bij de keel. In de tweede helft kwam Bart Van Ransbeeck beter uit de verf, zorgde voor 14-9 na 40' en ook doelman De Bruyn had duidelijk aan vertrouwen gewonnen. Met een 17- 12 voorsprong na driekwart wedstrijd moest Ajax even stoom aflaten maar Uilenspiegel slaagde er echt niet meer in de Lebbekenaars te bedreigen. Het werd 24-15 5' voor het einde en pas dan liet Lebbeke zich betrappen op enig concen tratieverlies maar via 24-17 zorgde Cri stiaens en De Proft voor de duidelijke 26-16 einduitslag. Reserven: Ajax Lebbeke 23 Uilenspiegel 15 Uilenspiegel, dat net als Ajax dit seizoen nog niet verloor, maakte geen kans te gen een knap spelend Ajax. De meervou dige Lebbeekse kampioen sloeg onmid dellijk een 5-0 kloof en doelman Van Bosbeke belette de bezoekers elke kans op een terugkeer. Toch werd het "maar" 8-5 aan de rust en even ging men twijfe len bij de thuisploeg wanneer Uilenspie gel verrassend naderde tot 10-9- Maar daarna draaide het bij Lebbeke weer optimaal en Cleymans dirigeerde zijn collectief sterk spelende ploeg opnieuw naar een 15-10 voorsprong een kwartier voor het einde. Paermentier maakte dan de klus af met vier opeenvolgende treffers in de laatste 5'. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Goossens, Vlassenroot, Maesschalk, Van den Borre 5, N. De Decker 3, Paermentier 5, De Bruyn, Cleymans 3, A. De Man 2, Hey- vaert, De Hauwere 5. JA Meiveren 28 deur-dag bij de Lokerse verdediging en ITB Lokeren 24 het was dan ook verrassend dat Lokeren - in ondertal - kon gelijkstellen na 45' (19-19)- Maar het scenario wijzigde niet, een traag reagerend ITB bleef de missers aaneenrijgen en via 25-23 5' voor het einde werd het een 28-24 ne derlaag. Aan zulke avontuurtjes zou Lo keren beter een einde maken wil het zijn terechte ambities niet in de kiem zien smoren. 1TB Lokeren: Van Vaerenbergh, Mer- tens, K. Verhofstadt 3, Bocklandt 4, Ver- sele 2, Verguit 4, De Smet 8, Van Hille 1, Jamei, Van Eygem, Van der Borght 2. De ontgoocheling was groot bij Lokeren na het totaal onverwacht verlies in Mei veren. Niemand had een mislukte kom petitiestart ingecalculeerd want Meive ren was nu niet direkt de tegenstander die problemen zou opleveren voor de Waaslandse titelkandidaat. Het verliep echter helemaal anders. Bij Lokeren liet de verdediging een opvallend onzekere indruk, de Limburgse pivot kreeg "bou levards" en de Lokerse ploeg straalde helemaal geen agressiviteit uit. Aanval lend verliep het behoorlijk met Bock landt en De Smet in goede doen, maar zowel doelman Van Vaerenbergh als zijn "wissel" Mertens werden op een onge looflijke manier in de steek gelaten. Vanaf het beginsignaal stapelde de Lo kerse defensie de "missers" op zodat Meiveren bestendig bleef leiden. Voor Lokeren, dat Van Hille verloor met drie tijdstraffen en ook nog een resem open kansen verknoeide, bleef het achtervol gen en via 7-6 na 14' werd het 12-10 aan de rust. Ook in de tweede helft bleef het open- Heren 2e Nationale zat. 12/10 te 20.30 u. Eynatten-Ajax Lebbeke 3e Afdeling zat. 12/10 te 20.00 u. TB Lokeren-Brabo Denderbelle 4e Afdeling zat. 12/10 te 14.30 u. Ap. Kortrijk-T/S F.E. Temse zat. 12/10 te 19 45 u. HBC Dendermonde-Robuco Buggenhout Provinciaal zat. 12/10 te 18.40 u. Merchtem-Eeklo 12/10 te 17.45 u. Woluwe-Kosa Aalst 12/10 te 18.15 u. HBC Dendermonde 2-Gent 2 12/10 te 17.30 u. Robuco Buggenhout 2-HK Waasmunster 3 12/10 te 20.00 u. Middelkerke-Berlare zat. zat. zat. zat. Dames le Nationale zat. 12/10 te 20.45 u. 2e Afdeling zat. 12/10 te 16.45 u. Jeugd Pupillen zat. 12/10 te 15.15 u. zat. 12/10 te 16.30 u. zond. 13/10 te 14.00 u. DHC Meeuwen-Squadra Lebbeke RB Dendermonde-Robuco Buggenhout Squadra Lebbeke-Ajax Lebbeke Robuco Buggenhout-HK Waasmunster-M. Lokeren-Eeklo Dendermonde-HK Waasmunster-J. Miniemen zat. 12/10 te 13 00 u. DB Zwijnaarde-Robuco Buggenhout zond. 13/10 te 16.50 u. Groot Bijgaarden-Gent zat. 12/10 te 16.00 u. Kortrijk-Lokeren Kadetten zond. 13/10 te 14.00 u. Gent-Ajax Lebbeke zat. 12/10 te 17.00 u. Kortrijk-Lokeren zat. 12/10 te 14.00 u. DB Zwijnaarde-Eeklo eede ame ingoe i-11,1 thui elkam ikkeli ngoer rvind lenint rser rdjt'S n tot Kar nden in to Destei twee (ede tngo< oder -15, rese 3e Afdeling Handbal. Stefan Vlassenroot van Ajax Lebbeke (eva) Reserven: Meiveren 13 ITB Lokeren 16 Na een bijzonder zwakke eerste speel- helft (rust 7-4) kon Lokeren zich her stellen langs Jamei en Van den Bossche wat het nog de overwinning opleverde. ITB Lokeren: Smet, Mertens, Jamei 5, Van den Berghe, Versele, Vervaet, Van Driessche, Van den Bossche 7, Van Hille 4. EVA Haachtse H.B.C. Dendermonde Rekkem 12 Robuco Buggenhout 2 23 In een gelijkopgaande eerste helft kon Robuco moeilijk zijn wil opdringen aan de Westvlamingen die een kwartier lang de leiding in handen hadden. B. Schol- liers had weliswaaar voor de openings treffer gezorgd maar via 3-2 wees het scorebord 5-4 na het eerste kwartier. In de volgende 5' kon D. Mannaert dan toch Robuco op voorsprong brengen (5-8) maar tot de rust bleef Rekkem aanklampen (8-10). In het tweede wed strijdgedeelte slaagde Buggenhout er in het tempo op te trekken en hierop kraakte de thuisploeg volledig. Het werd 9-16 na 44' en het 4-13 resultaat in de tweede 30' spreekt voor zichzelf om de 12-23 eindscore te verklaren. Robuco Buggenhout: Van Moer, Van Slnay, Scholliers 9, T. De Baerdemaker 1, Pieters 2, D. Mannaert 8, J. Van Eyck 1, Ch. Van Eyck 1, G. Mannaert, Verbe- stel, St. De Swaef. Groot Bijgaarden 2 10 HBC Dendermonde 2 17 Het werd een eigenaardige wedstrijd met een verrassend scoreverloop waarin Dendermonde slechts tijdens het laatste kwartier echt ging renderen. In de aan vangsfase hielden beide verdedigingen opvallend goed stand (2-1 na 15') maar het was verrassend dat de thuisploeg daarna het wedstrijdgebeuren ging do mineren en de eerste helft afsloot met een 6-4 voorsprong Na driekwart wed strijd leek een onmondig HBC een vogel voor de kat. Gr. Bijgaarden leidde met 9-4 maar een plaatswissel met D. Van Steen op spelverdeler, bracht de niet meer verwachte kentering. Tien minu ten voor het einde stonden de ploegen zowaar gelijk (10-10) en o.a. De Smet en de jonge De Lille zorgden ervoor dat HBC nog een onverwacht ruime zege zou boeken. In één ruk ging het naar het 10-17 eindresultaat zonder dat Groot 4e Afdeling Bijgaarden nog in het stuk voorkwam. HBC Dendermonde: RavijLs, Claes- sens, Van Gucht 3, Van Steen 3, Bouteii- le, De Lille 3, Callaerts, Merckx, De Smet 6, Moyson, Van der Stock 1, Van Ren- terghem 1. EVA Alhoewel de 17-23 einduitslag het niet direkt laat veronderstellen bleek Haachtse zondag geen echt gevaarlijke tegenstander voor HBC. De Brabanders slaagden er weliswaar in R. Bayens het scoren te beletten maar hiervan maakten Asaert en Impens dankbaar gebruik om zich als afwerkers in de kijker te spelen. In de aanvangsfa se had Dendermonde het wel even moeilijk om het rommelige aanvalsspel van de thuisploeg op te vangen zodat het eerste kwartier afsloot met een 5-6 stand. Maar eens deze aanpassingspe riode voorbij zorgden Asaert en Wese- mael voor 5-12 na 24' en enkel omdat HBC toen eventjes nonchalant ging akte- ren kon Haachtse de schade beperken tot 7-12 aan de rust. Ook in de tweede helft bleef de wedstrijd een vrij romme lig kijkstuk en aangezien HBC zich nooit echt bedreigd voelde, bleef het gaspe daal van de bezoekers slechts matig ingedrukt. Toch werd het 7-14 en Van Beveren en Impens bouwden rustig ver der aan de 17-23 overwinning die niet helemaal het overwicht van HBC Den dermonde weergeeft. HBC Dendermonde: Coppens, Claes- sens, De Mayer 2, Van Beveren 3, Ver- eecken, Impens 5, Asaert 5, Arijs, Hoo- relbeke 2, Wesemael 4, R. Bayens, L. Van Renterghem 2. EVA Brabo Denderbelle 18 DB Zwijnaarde 24 Alhoewel Brabo theoretisch kansloos vertrok tegen het met Tom Janssens en Hofman versterkte Zwijnaarde, heeft het er lang naar uitgezien dat de Gente naars het niet zouden waarmaken. In een volledig gelijkopgaande eerste helft kon de thuisploeg, taktisch gediscipli neerd spelend, Zwijnaarde bestendig onder dnik zetten en via 9-9 na 25' kon Brabo gebruik maken van bezoekend balverlies om te gaan rusten met een 13-11 voorsprong Denderbelle had in die periode bijzonder verstandig ge speeld en optimaal gebruik gemaakt van de tegenaanval. Maar in de tweede helft kreeg de thuisploeg het duidelijk moei lijk. Het ontbreken van M. Hendrickx werd goed aangevoeld als de krachten het begonnen te begeven en als men bij een 16-16 stand na 41' J. Walraevens verloor met een derde tijdstraf, brak de veer. Het krachtenpotentieel was duide lijk opgebruikt in de slotfase van de wedstrijd zodat een kompleter Zwij naarde nog een 18-24 zege kon bijet werpen. Maar dat Brabo zijn huid di zal verkopen in 3e afdeling werd zat dag reeds duidelijk. Brabo Denderbelle: Vermaesen, Van Keer, Vermeir 1, De Block 2, D. V Goethem 1, E. Van Keer 4, Walraevenr1 l' De Proft 1, Vinck 1, Hertsens 3, Dan. V Goethem. Hsze Jo 13-1 ir d( i zie igscl zewi dele hij hoi der uil smi lam ook Reserven: Brabo Denderbelle DB Zwijnaarde Met acht treffers van M. Hendrickx bo Brabo goed weerstand aan een ste Zwijnaarde. Aan de rust wees het sco nen bord 8-11 aan. Ook in de tweede h< 1 bleef Brabo aanklampen maar de 1 zoekers echt gaan bedreigen, zat er n e in. ten Brabo Denderbelle: R. Van Keer, Gu 1Dan. Van Goethem 1Vinck 2, Van d Poten 3, Van den Steen 1, Hendrickx Tamineau 2, Roelandt. Kosa Aalst 21 DB Zwijnaarde 9 Alhoewel het klasseverschil groot was werd het een genietbare partij tussen Kosa en een sportieve bezoekende ploeg. Mare Bayens spreidde nog maar eens zijn klasse tentoon als spelverdeler en hiervan maakten de Aalsterse aanvallers dankbaar gebruik om via een vlugge 6-1 voorsprong de rust te bereiken met voor zichzelf sprekende 11-4 cijfers. Ook in de tweede helft bleef Aalst rustig do mineren. Collectief sterk spelend dre ven zij hun voorsprong op naar 17-7 na 45' en met een 21-9 overwinning blijft Kosa onverslagen aan de leiding. Kosa Aalst: E. Van Malderen, De Gendt 1M. Bomon 1De Letter 2, P. Bomon 2, De Doncker, M. Bayens 4, G. Van Malde ren 6, Dan. Bayens 3, R- Van Herreweg- he 2. EVA Uitslagen provinciaal Middelkerke-Merchtem 27-17 Eeklo-Woluwe 32-12 Gr. Bijgaarden 2-HBC D'monde 210-17 Gent 2-Waasmunster 3 24-23 Rekkem-Buggenhout 2 12-23 Roeselare 2-Berlare 27-19 Kosa Aalst-DB Zwijnaarde 2 21-9 EVA T/S F/E Temse 31 Desselgem 18 Temse heeft zijn debuut in 4e afdeling niet gemist. Het werd een ruime over winning tegen een weliswaar niet zo sterk Desselgem en meteen heeft de ploeg van trainer J. De Proft heel wat "vitaminen" opgespaard om sterkere te genstanders partij te geven. Na de klassieke studieronde, waarin M. Van Buyten een 7-m worp stopte en Temse ook al faalde vanaf de penaltylijn, nario met een 6-2 voorsprong na het eerste kwartier. Maar dan viel het toch wel stil bij de thuisploeg die onzuiver ging akteren en hierdoor de bezoekers nog naderden tot 12-10 aan de rust. Maar in de tweede helft vlotte het op nieuw voortreffelijk bij Temse dat via vlotte tegenaanvallen een 21-14 voor sprong opbouwde na driekwart wed strijd. Ook in het laatste kwartier stond er geen maat op het overwicht van een sterk spelende thuisploeg die via 27-17 10' voor het einde een ruime 31-18 zege boekte. Temse: M. Van Buyten, E. Buytaert 6, Milliau 4, P. Buytaert 8, P. Van Hoeywe- ghen, Lyssens, De Clercq 4, De Rijck 2, K. Van Hoyweghen 2, D. Buytaert 5, C. Van Hoeyweghen. EVA rcV B men ^go. biai ïwa i ze; |M ndii De trekking voor de l/l6e finalewedstrijden in de Belgische Beker heeft Ajax zeker niet bevoordeeld. Voor de derde opeenvolgende maal moet Ajax naar hel verre Limburg en deze maal moet Neerpelt in eigen "Dommelhof' worden bekampt. Wellicht een te zware opdracht voor D. De Bruyn en C° die weliswaar ekei in 'schoonheid" de Bekerkompetitie willen verlaten maar volledig voorrang swei geeft aan de kompetitie. HBC Dendermonde krijgt reeksgenoot leper op bezoek en wordt meteen een serieuze kandidaat voor de l/8e finales die nationaal worden betwist. De wedstrijden dienen gespeeld in de periode tussen 4 en 29 november maar Dendermonde wil in ieder geval eerst zijn kompetitiewedstrijd tegen datzelfde leper afwerken die voorzien is op 23 november. EVA Helchteren RB Dendermonde 19 12 Niet helemaal onverwacht moest RB Dendermonde zijn meerdere herken nen in het sterke Helchteren. Vooral tijdens de eerste 30' kreeg Ros Beiaard het moeilijk met het door de Limbur gers opgelegde tempo. Na 11' moest de ploeg van trainer-coach Uyttersprot op kijken naar een 5-2 achterstand en een 9-4 achterstand aan de rust liet het ergste vermoeden. Maar in de tweede speelhelft zag men een heel ander Ros Beiaard aan het werk. Collectief veel sterker presterend werd gelijke tred ge houden met de thuisploeg die duidelijk gas moest terugnemen. Een 14-6 ach terstand na 40' bleek geen bezwaar voor Ros Beiaard - nochtans met amper één wisselspeelster om in een sterk laatste kwartier de thuisploeg in de problemen te brengen. K. Van Damme en ook B. Van der Jeught scoorden nu plots vrij gemakkelijk en nu verliep de resterende speeltijd volledig gelijkopgaand. Met nog zes treffers tegenover vijf voor de thuis ploeg kon Dendermonde de nederlaag beperken tot een 19-12 score. RB Dendermonde: Broothaers, De Man, Van Damme 9, Simal, Hofman, Van der Jeught 2, Lissens, Heirman 1. Buggenhout 2, Elleboog 1, St. hout 5, Heyvaert 2, Thomas 7, J. Phili EVA Miniemen Kortrijk 11 Robuco Buggenhout 21 Sterke prestatie van de Robuco-ploegdie aan de rust leidde met 6-10. Robuco Buggenhout: Van Rossem, D. De Baerdemaker 4, Cl. Philips 2. Uitslagen Pupillen Eeklo-Squadra Lebbeke Ajax Lebbeke-RB D'monde Miniemen Kortrijk-Buggenhout Gent-Middelkerke Lokeren-Waasmunster Kadetten Ajax Lebbeke-Zwijnaarde Lokeren-Waasmunster Eeklo-Gent be 12- len I test 15 tiers N zed terl 11 eerd 13 iste N n or N Tur' l *nst

De Voorpost | 1991 | | pagina 26