Mooie overwinning van K.W.B. punt Eerste voor Patro Hamme Appels KC moest het opnemen tegen negen tegenstanders Teneramonda A houdt titelkandidaat Sterke Stut B tegen K.V.K.T. - 3e provinciale K.y.K.T.-uitslagen De Voorpost - 1110.1991 - 29 TAFELTENNIS Na twee speelweken zijn in de le Afde- matie nog geen enkel puntje kunnen haal ging. Het zat duidelijk in het begin ling van de KVKT kompetitie nog amper veroveren. Van bij de start was het al van de wedstrijd toen de KWB jongens drie ploegen met het maximum van de duidelijk. Pardaf is geen spek voor de weg liepen met een 1-3 score. Lede punten. Juvenes A liet deze week een lokale bek 1-4. In de resterende wed- kwam wel gelijk 3-3, en zelfs 4-3. Maar puntje liggen bij Wetteren A 5-5. Van bij strijd bleef Pardaf de plak zwaaien en toen ontvlamde de ploeg van poulain de start was het duidelijk dat het een Ons Huis A was er aan voor hun moeite. René van Bogaert volledig en ze wonnen Patro Hamme heen een slechte start ze daarin zullen lukken is een andere wedstrijd op het scherp van de snede Alleen Willy Van Ransbeeck kon voor de alles. En dat was voldoende om de volle gehad m 3e Nationale B. De nieuwelin- vraag. Thuis tegen Kieldrecht D liep het ging worden. Beide formaties losten el- thuisploeg zorgen voor de tegenpunten. buit mee te pakken 4-6. De drie over- gen in deze reeks hebben dra ondervon- al verkeerd af 6-10 verlies. De week kaar van geen vin 2-2 en 3-3- En dit zou Juvenes B schijnt het probleemloos te winningen van Koen Craen lopen wel in den dat de ploegen stukken sterker zijn nadien op Melsele E een kleine 9-7 zich verder in de wedstrijd blijven vol- zullen doen. Ze lukten opnieuw een de kijker. dan in le provinciale waar ze vorig jaar nederlaag. Maar hoe dan ook de punten trekken. Via een gemakkelijke overwin- grote overwinning 0-10 op Herleving A Triumf A blijft vooraan standhouden, kampioen werden. waren weg. De laatste twee weken pakte ning in het dubbel kon Juvenes A toch Dendermonde. In het begin was Herle- Deze week lukten ze een 2-8 overwin- Ze stonden eerst tegen hun buren uit de Patro ploeg toch al vier punten. Thuis nog één puntje redden. BAC A heeft het ving van weinig tel, maar naderhand ning op Stekene B. Het ging zeer vlot bij Melsele A. Hamme bracht er helemaal tegen Teneramonda A9-7 en tegen Vlier- ook niet zo breed gehad op Stekene A. kwamen ze wat meer in de wedstrijd. Ze Triumf A waarin Kristof Neyt zorgde voor niets van terecht en ze verloren voor kouter C16-0. En dat klaart de toestand Weliswaar konden ze vrij vlug een 2-4 peuterden hier en daar een setje af, drie voltreffers. Zijn ploegmaten Peter eigen volk met 2-14. De Keyser versloeg al op. voorsprong vastleggen. Maar dan ging maar die wedstrijd ombuigen in winst Neyt en Peter Smet lieten zich evenmin Jan den Ginckel (B4) en Guido De Block Patro E in 4e provinciale D doet men het veel minder vlot en het werd 4-4. zat er duidelijk niet in. In dezelfde week onbetuigd en wonnen elk twee keer. versloeg Erik Verstraete (B6) maar daar- momenteel nog het best. Al vier wed- Maar in de laatste twee wedstrijden kon had trouwens Juvenes B nog fors uitge- Daarmee was voor Stekene B het verdikt mee was de kous af. De week nadien was strijden en al evenveel overwinningen. BAC echter steeds de overwinning naar haald tegen Ons Huis A. Ook hier wer- gevallen. het toch al iets beter. Een 11-5 nederlaag En dan nogal afgetekende. Thuis tegen zich toetrekken. Ook al deed de lokale den 7-3 winstcijfers afgedrukt. Van bij In 4e Afdeling A raapte Juvenes D de op Atlantis A. Vorige week speelden ze Sint-Pauwels B een 11-5 en verder tegen man Erik Joos het schitterend tegen de het begin van de ontmoeting werd Ons eerste punten op en dat bij Madeion D. dan thuis tegen Gent A. Maar Roger van Kieldrecht E13-3 en Lobos A11-5. En op A-speler Michael Heyninck. Huis zwaar toegetakeld 5-1 en dat beter- Het was voor de bezoekers zeker geen Gheluwe, Johan Soenen en vrienden verplaatsing bij St. Niklaas D en meteen In de 2e Afdeling scoorde Ons Huis A de er niet op. Zo te zien wordt het voor zware opgave. Zonder veel hapering luk- waren sterker dan de Hammenaars. p*»™ p nnnodanon om rlo IflMinn nint MAil in Kim «AMR Ilfl. Ja Ifmamam ..J» DaamJam». «a» a.- C A IA staat Patro E ongeslagen aan de leiding, niet goed in hun ontmoeting tegen Par- Weer een 5-11 verlies, 't Is om er ont- Zo te zien zal de E-formatie zeer dicht daf A. Ze werden met 3-7 in eigen moedigd van te worden. Nu zaterdag eindigen. midden geklopt. Meteen heeft deze for thuis tegen Espoir Borain A deden ze het stukken beter. Na een aarzelend begin kon ze toch een puntje meepakken 8-8. Wat zeker stimulerend zal werken voor de grote strijd die hun te wachten staat om te overleven. In le Provinciale heeft Patro twee ploe gen B en C. Eerstgenoemde ploeg zal wellicht geen zorgen baren om hier stand te houden. De C formatie zal hard op de tanden moeten bijten om over eind te blijven. Patro B verzamelde tot hiertoe nog maar twee puntjes. Een 10-6 de knapen uit Baardegem nog een moei- ten ze een forse 0-10 overwinning" Aan lijk jaar. de thuisploeg werd hun amper één setje BACB geraakt schijnbaar moeilijk aan gegeven. Veel is dat zeker niet. Wie zich een overwinning. Nu werden ze thuis ook goed overeind hield was Eendracht geklopt met 3-7 cijfers door Eendracht C die Madeion C een 3-7 nederlaag B. Aanvankelijk zou BAC B meegaan toebedacht. Simon Francois was de held 3-3- Toen echter waren hun beste pijlen van de dag met zijn drie overwinningen, verschoten en ging men regelrecht naar Dat was nodig ook want halfweg wed- een nederlaag toe. Myriam Muylaert was strijd was er nog niets gezegd 3-3- Vanaf nog het beste element bij BAC B terwijl dat moment was het al Eendracht wat de Daniel Dehon zorgde voor drie afgete- klok sloeg. Ze lieten niets meer aan het kende overwinningen. Mare Breda met toeval over. Bij de thuisploeg waren twee zeges was ook goed. Yvens Vlaminck met twee overwinnin- In 3e Afdeling hield Sint Pauwels A deze gen en Erik Peeters (1) de mannen die keer de punten thuis tegen Stekene B. voor de tegenpunten zorgden. Het overwicht van de thuisploeg was In de B-reeks volgde Ons Huis C het winst tegen Sleidinge B. Voor de rest Na een overweldigende blitzstart van trok het laken naar zich toe na een duidelijk. Ook al in het begin van de voorbeeld van hun andere ploegen. Ze moesten ze altijd achter de tafels tegen Teneramonda A tegen Kruibeke A en moeizame aanvangsfase, zodat de stand ontmoeting. Vooral de lokale Alex verloren en daarmee is ook Ons Huis C de toppers uit de reeks Gent C en Slei- Patro E, die telkens met 9-1 cijfers wer- 0-3 werd in hun voordeel. Teneramonda D'Hondt en Erik Suy waren twee ele- net als hun andere ploegen nog steeds dinge A. In de toekomst hopen ze van den wandelen gestuurd, mocht de ploeg A liet zich niet van de wijs brengen en menten die niet te kloppen waren. Ze zonder punten. Freddy Guldolf zal een genoeg puntjes te pakken om stand te uit Oudegem op de derde speeldag het bracht de stand terug tot 3-3. In de wonnen alles. En met deze grondslag is drankje moeten ontwikkelen om zijn houden. opnemen tegen de uitgesproken favoriet eindfase van de wedstrijd kon De Saede- het moeilijk aan de bezoekers nog enig ploegen op te peppen. Teneramonda B Patro C behaalde nog geen enkel punt. Sterke Stut B uit Balegem. leer S. en Steiger D., beiden goed voor weerwerk te geven. Het werd een zware zorgde hier voor een forse 1-9 overwin- Thuis tegen Gent C een 4-12 nederlaag Op papier was deze ploeg het sterkst elk 2 overwinningen, een 5-4 stand op 8-2 overwinning. Ons Huis B pakte ook ning. Johan De Wageneer kon voor Ons en in de twee volgende wedstrijden ge- temeer daar er in heel de 3de prov. geen het bord zetten. Het dubbelspel werd hier naast hun eerste puntjes. In eigen Huis zorgen voor de enige overwinning beurde het zelfde tegen Sleidinge B een beter geklasseerde spelers te zien zijn dan uiteindelijk gewonnen door Bale- midden werden ze door Pardaf B van de toen hij Stefan Moemaut klopte. Voor de 11-5 verlies en tegen Sleidinge A een 1-15 dan bij de formatie uit Balegem. Voor gem. In het kamp van Teneramonda overwinning gehouden. Sven Palet en rest was het al Teneramonda B die het te nederlaag. De wedstrijd tegen St.-Nikla- het eerst dit seizoen speelden ze met waren ze uiterst tevreden met de 5-5. Dit Stefan De Clercq waren de mannen aan zeggen had. se B, Galmaarden en Melsele B zullen hun typeploeg: De Cuyper K. (D2), Tas Teneramonda zou wel eens de reMl??i'v wellicht beslissend zijn over degradatie. G. (D2), De Moor G. (D4). Teneramon- van het seizoen kur 'men worden In 3e Provinciale D wil Patro D een da deed voor het eerst beroep op de 1 S D S plaats iets meer dan de middelmaat. Of heroptredende D'Haese P. Sterke Stut B Dames KWB - Patro 6-4 Sterke Stut - Stekene B 7-3 Pardaf A - Juvenes 3-7 le Afdeling Patro C - Patro B 1-9 Patro A - Vlierkouter A 10-0 Eendracht A - Stekene A 6-4 Juvenes A - Madeion A 9-1 2e Afdeling Okapi A - Patro 3-7 BAC B - Dynamica 2-8 Eendracht B - Ons Huis B 7-3 Pardaf A - Herleving A 10-0 Juvenes B - Madeion B 10-0 3e Afdeling Teneramonda A - Sterke Stut 5-5 Patro E - Lede A 6-4 KWB A - Ons Huis B 8-2 Pardaf B - Stekene B 6-4 Triumf A - St.Pauwels A 6-4 4e Afdeling A Patro G - Eendracht D 4-6 Madeion C - Patro F 3-7 Eendracht C - Juvenes D 10-0 Madeion D - Vlierkouter B 4-6 Viktory - Triumf B 4-6 4e Afdeling B BZP - Triumf C 6-4 Triumf d - Lede B 3-7 Herleving B - Ons Huis C 4-6 Erpe A - Sterke Stut C 7-3 4e Afdeling C St.Niklase A - St.Pauwels 3-7 Stekene C - Juvenes E 3-7 Juvenes C - Pardaf C 8-2 KWB B - Pardaf D 5-5 Okapi B - Troelant A 9-1 5e AfdelingA Patro H - Eendracht E 6-4 Erpe C - Patro I 9-1 Teneramonda D - Eendracht F 0-10 Opwijk B - Opwijk C 9-1 Opwijk A - Teneramonda C 3-7 Erpe B - Star Palet 0-10 5e Afdeling B KWB C - Dynamica C 8-2 Juvenes F - St.Niklase C 0-10 Dynamica B - St.Pauwels C 3-7 ^Triumf E - Okapi D 8-2 KORFBAL pels-speelster Ann Schuddinck ken merkte zijn leiding noch min noch meer dan als 'dégoutant'. Eén van de facetten die de verspreiding bare beslissingen van ref. Fred Junes, Appels nam in die uitwedstrijd een uit- van het korfbal over het gehele Vlaamse inderdaad een Antwerpenaar, slaagde stekende start en liep uit tot 0-2, dankzij Land in de weg staat is ongetwijfeld het regerend kampioen Scaldis erin in de konen van Ann Schuddinck en Sandy vaak bedroevend lage peil van de eerste speelhelft gelijke tred met de Van den Broeck. Pas dan kon de thuis- scheidsrechters en - wat nog erger is - Dendermondenaars te houden. In de ploeg tegenskoren, maar via Edwin het chauvinisme dat heel wat Antwerpse tweede speelhelft werd het 'spelletje' Borms sloeg Appels opnieuw een twee- refs ten toon spreiden. Wanneer je als verdergezet en wel in dergelijke mate puntenkloof. O.a. via een strafworp Oostvlaamse klub bvb. in het veld moet dat het Appelse team er de armen liet bij kwam Scaldis op gelijke hoogte. Appels tegen een Antwerpse, word je vaak ge- hangen... skoorde echter opnieuw, via Annette konfronteerd met een leiding die duide- Atlantis Lebbeke van zijn kant voegde Verstraeten deze keer, elke wedstrijd lijk 'Aantwaarps' gekleurd is. De ene vorige zondag, op eigen terrein, twee goed voor één of twee korven. Met een fluitenier gaat daarbij al geraffineerder eenheden aan zijn puntentotaal toe. Het 4-4 stand gingen beide teams de rust in. tewerk dan de andere. Een strafworp op won verdiend van Vos Reinaert St.-Ni- Na de rust liep de thuisploeg uit tot 6-4, een kruciaal moment van de wedstrijd klaas. De Lebbekenaars zijn duidelijk Dirk Duym verkleinde de kloof tot één toekennen is vlug gebeurd en tijdens de aan een betere periode bezig... korf, maar opnieuw sloegen de kam- slotfase bij betwistbare fasen steevast pioenen een tweepuntenvoorsprong. balvoordeel toekennen aan één of ande- Scaldis 11 Appels zou nog één keer skoren, via re ploeg, hebben we ook al vaak zien Appels KC 6 Wim De Wilde. Uiteindelijk liep de thuis- gebeuren. Scheidsrechter in Scaldistrui voorsprong nog op tot 11-6, mede door KC Appels mocht die toestanden vorige De houding van de scheidsrechter tij- het feit dat de bezoekers, moe te strijden zondag opnieuw aan den lijve ondervin- dens de wedstrijd Scaldis-Appels moet tegen negen tegenstrevers, de armen den, want slechts via een reeks betwist- werkelijk irriterend geweest zijn. Ap- lieten hangen en Ivo Goossens zijn shot- Maar daarmee was bij KWB B de kous af. hef Pardafkanon. Ze schoten alles stuk. Sterke Stut C haalde een 5-5 weg op Bij Okapi B won iedereen een keer. 1 !l gensn^^?j Nicolas Wetteren B en dat lag wellicht niet in de Alleen Gil Van den Bussche kon twee nuygne éen overWmnmgwamvan KWB lijn van hun verwachtingen. Gedurende maal vlaggen. A. Dat op Lede A met de volle buit aan de de hele ontmoeting was er weinig ver- Pardaf C en D stonden tegenover elkaar. m schil op het scorebord 2-2, 3-3 en 4-4. En dat betekent vechten om de overwin- Het was dan ook maar normaal dat in de ning. Ook hier verliep alles zoals ver- laatste twee wedstrijden de punten broe- wacht. Niemand gaf een duimbreed toe. derlijk werden gedeeld. Piet Van Nevel Aanvankelijk voorsprong voor de D- was ongetwijfeld de sterkste man uit het ploeg 0-2 en 2-3. Toen dachten de C-jon- hele lot met zijn drie overwinningen. Bij gens dat het allang genoeg geduurd had de thuisploeg berustte alles op Philip en zonder pardon kwamen ze aan de Van Melkebeke en Ronald Smet. Lede B leiding en hielden die kleine voorsprong had geen enkel probleem om Herleving tot het allerlaatste gestand 6-4 met Gun- B uit Dendermonde van de wijs te bren- ther Janssens als de beste man. gen. In het begin was alles nogal even- In 5e Afdeling B kreeg KWB C een wichtig 2-2. Maar dan ging de thuisploeg nederlaag in de schoenen geschoven op er helemaal alleen van door en wonnen St.-Niklaas B 6-4. Het begon niet goed ze alles zonder pardon. Jean-Marie De- met KWB C. Na zes wedstrijden al een grez en Denis De Mol waren met geen 4-2 achterstand. En deze achterstand stokken van de overwinning te houden, zouden ze niet meer kunnen overbrug- Ze wonnen alles en daartegen kon Her- gen. Ook al waren er nog goede pogin- leving weinig inbrengen. Hugo Colson en gen. André Faems was bij de thuisploeg Benny Van Gucht redden de lokale eer. door niemand te kloppen. Hij won alles. hun Ook Annemie De Pauw met twee over- kracht terugvond. Wij hadden, aldus Ann Schuddinck, duidelijk een gelijk spel verdiend. 10 7 Korfbal. De scholieren van Atlantis Lebbeke moesten vorig weekend op het veld van Kwik in het zand bijten (foto guy) Atlantis Lebbeke Vos Reinaert St.-Niklaas Verdiende overwinning Atlantis Lebbeke heeft de jongste weken opnieuw de smaak in de overwinningen te pakken. De dames en heren van trainer-coach Karei De Waele puurden In de C-afdeIing verloor KWB uit de voorbije drie wedstrijden niet eerste puntje thujs tegen okapj B 5_5 Wjnnjngen speelde sterk. Bij de KWB C minder dan vijf punten en verwijzen Aanvankelijk ging het wel goed met de ploeg stond René Van Bogaert schier hiermee de mislukte seizoenstart naar |0ka|en 4.2. Maar dat tempo konden ze alleen op de barricade. Hij won twee de geschiedenis. niet tot het einde behouden. Frans De keer. Eddy Van Hoeyweghen kwam hem De wedstrijd was amper enkele sekon- Ciercq met zijn overwinningen had wel even ter hulp. Maar dan viel het stil. den oud toen Piet Maeschalck, na een van niemand schrik. Ook Wilfried Ver- HVC met zijn medemaats ingestudeerde be- schooren kwam een handje helpen, weging, de thuisploeg van halfver op voorsprong zette. De wedstrijd kende een gelijkopgaand verloop, met doel- A kansen langs beide kanten. De bezoe- Am kers slaagden erin, tegen de rust aan, zelfs op voorsprong te komen, maar mÊm toen de scheidsrechter het einde van de J j eerste speelhelft floot wees het skore- mMi bord. een 5-5 stand aan. y Voor Lebbeke hadden nog Main Muyse- Meersman (doorloopbal) geskoord. .vvwr~>M Na de rust verscheen Damien De Rouck tj* Jyiif in de ploeg en na vijf minuten spel nam - 1 rlr "v - Lebbeke, via deze speler - hij trof raak v v JL 'ftgpa, vanop afstand - voorsprong. Toen ging t'L'Y ÉL (Êk w^É de wedstrijd enigszins verwateren, er f werden nogwel^kansen gek^ 1 opnieuw een meer komfortabele voor- jjjjt maar hij miste een strafworp. Robin De stand en via Damien De Rouck (afstand) Mj^H bord. In de slotsekonden milderde Vos 1 «U Pierre Van Rossem Eendracht Aalst. De ruimte voor de hoofdingang van het stadion werd geasfal teerd (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 29