Dit affiche al gezien Kultureel Komitee vierde dertigjarig bestaan Win dan ook een van de 100 fantastische prijzen Infoavond Kom op tegen kanker Kultureel nieuws uit Hamme SLsSr 4I> 4I> 4> *3 *3 r» Wedstrijdbon 'Op d'eerste rij' Je bent erbij. Op d'eerste rij. De Voorpost 18.10.1991 15 Vrijdag heeft het Hamse Kultureel Komitee hun dertigjarig bestaan ge vierd met een geweldige tentoon stelling in het Hof van Bourgondië, Plezantstraat 11. Met sculpturen, schilderijen en grafisch werk van War Van Overstraeten (1891- 1981), Reinold Poot (1948), Dirk Boulanger (1965), Jan Desmarets (1961). Inleider was Jan Caudron, licentiaat in de Oudheidkunde en Kunstgeschiedenis. De opening ge beurde door Etienne De Cuyper, Bestendig Afgevaardigde voor Cul tuur van de provincie Oost-Vlaan- deren. Zaterdag 19 oktober 1991 Volkshuis, Kapellestraat 26, Hamme Hoe kanker voorkomen? Vroegtij dig opsporen van kanker. Regelma tige onderzoeken. VIDEOREPORTAGE Kanker tijdig ontdekt, zeker genezen Spreker: Dr. Veerle Smits Aanvang: 19u30 Inkom: 50 fr als steun voor de 'Kom op tegen kanker'-aktie. Een organisatie van: de socialistische mutualiteiten Bond Moyson, de socio-culturele organisaties SW, VFG, VFSG en MJA. in samenwerking met: het Belgisch werk tegen kanker Terwijl na de eerste wereldoorlog vooral in het buitenland de non-fi guratieve kunst zijn intrede deed, reageerde Vlaanderen heel anders. Servaes tekende in 1919 zijn "Luit- haagse Kruisweg" en Permeke schilderde rond datzelfde tijdstip zijn "Vissersvrouw". Een stroom van verontwaardiging, maar ook zelden geziene bewondering, be antwoordden dit uniek, geniaal en baanbrekend werk. Rond 1930 kwam een generatie aan het woord, later tot "animisten" ge doopt. Deze generatie had niets van de gewelddadigheid van de vorige, maar keerde terug tot een innig ver trouwde houding met de natuur. Al les werd terug herleid tot een indivi duele, intieme aangelegenheid. Deze kunstenaars, allen rond 1900 geboren, richtten zich vooral naar de eenvoud, naar de ongekunsteld heid, naar een zuivere natuurlijke weergave van mens en dinge, naar meer innigheid. De voornaamste vertegenwoordigers van deze gene ratie zijn ondermeer W. Van Over straeten, J. Vinck, A. Van Dijk... Na de tweede wereldoorlog kwam een nieuwe vloedgolf van de nonfi- tiratieve kunst over Vlaanderen, n ook ditmaal weerstond de figu ratie. Weliswaar kwamen enerzijds animisten in de ban van het non-fi guratieve. Maar anderzijds bleven tal van kunstenaars hun oude rich ting trouw. Onder deze bekleedt War Van Overstraeten een zeer vooraanstaande plaats. Ongeveer een halve eeuw na dit markant gebeuren heeft het Kultu reel Komitee er terecht gemeend goed aan te doen om het werk van een vooraanstaand vertegenwoor diger van de figuratieve stroming in het licht te stellen. W. Van Over straeten was immers de nestor van deze generatie. War Van Overstraeten werd gebo ren in Wetteren uit Hamse ouders. Hamme. Jan Desmarets stelt zijn werken tentoon in het 'Hof van Bourgondiën (vh) Om de viering rond het dertig jarig bestaan van het Kultureel Komitee van Hamme af te sluiten, worden er nog twee grote manifestaties voor zien. De ene is een tentoonstelling, de andere een toneelavond. De tentoonstelling heeft plaats in het 'Hof van Bourgondië', Plezant straat 12 te Hamme van 12 oktober tot en met 18 november. Men kan er schilderijen zien van War Van Overstraeten, Dirk Boulanger, Reinhold Poot en beeldhouwwerk van Jan Desmarets. De plechtige opening, met gratis toegang, zal plaatsvinden op vrijdag 11 oktober om 20.00 uur. De heer Jan Caudron, licentiaat oudheid kunde en kunstgeschiedenis, zal de tentoonstelling inleiden. Bestendi ge afgevaardigde Etienne De Cuy per, zal de openingsrede uitspre ken, waarna een receptie wordt aangeboden. De tentoonstelling is vrij toegankelijk, elke werkdag, be- het 40 jarig huwelijksjubileum van de ouders. De toegang is gratis voor de leden van het Kultureel Ko mitee. Niet-leden betalen 250 fr. Zestigplussers 150 fr. Plaatsbespre king bij de sekretaris August Lowie, Oostkouterstraat 33 te Hamme (052/47.83.73.) Voor het grootste deel van zijn le ven een rusteloos zoeker naar waar heid. Vooreerst politiek geënga geerd als communistisch volksver tegenwoordiger om de sociale on rechtvaardigheid te bestrijden. Toen Stalin zich de macht toetrok was hij sterk ontgoocheld. In 1929 trok hij zich terug uit de politiek. Hij ging opnieuw schilde ren, meestal naar Castillië, Sr Op 83-jarige leeftijd, in 1974, be landde hij opnieuw te Brugge waar hij in 1981 zou overlijden. Renold Poot, geboren in Vilvoorde in 1948, vader van beeldhouwer Rik Poot. Sinds enkele jaren schildert hij vooral het uitgangsleven en maakt hij ook furore als ontwerper van theaterdecors en momentale wanden in internationale hotelke tens. Dirk Boulanger, geboren in Leuven in 1965. Zijn potloodtekeningen in een griezelige, schijnbaar irratione le beeldtaal van Jeroen Bosch dicht in de buurt. Zijn monumentale olie verfschilderijen zijn zeer duidelijk verwant met het werk van Francis ...wi uvi -.1IV ran i iaiici» Bacon; wanhopige verschijningen die uit de ledigheid opdoemen. Jan Desamarets, geboren in leper in 1961, geeft hier boeiende inter pretatie van de klassieke beeld houwkunst, gevormd aan de Acade mie van Gent. Hellas en het Oude Rome zijn zijn bronnen. Deze tentoonstelling loopt nog tot en met 17 november. Te bezoeken elke werkdag (behalve dinsdag) van 10 tot 19 uur. zaterdag van 10 tot 19 uur en zondag van 14 tot 18 uur: HVC Belottersklub Madeion Uitslag van zaterdag 5 oktober jl.: 1. Van Weyenberg Etienne 4377 p., 2. Van Vossole Desire 4277, 3. De Wolf Malvine 4217,4. Maes William 4187, 5. Matthijs Leon 4168. Volgende en tevens laatste wed strijd van het seizoen 1991: zaterdag 2 november a.s. te 20 u. De kampioenendag zal plaats heb ben in het lokaal op zaterdag 23 november a.s. Belotters, houdt deze datum vrij! halve op dinsdag, van 10.00 tot 19.00 uur. Op de zon- en feestdagen van 14.00 tot 18.00 uur. De toegang is langs de koer. De tweede manifestatie is een to neelavond die plaats vindt in zaal 'De Greve' in de Kerkstraat 33. Het Mechels Miniatuur Teater speelt er 'Wortels' van Rene Verreth. Dit fa milieverhaal geeft een kijk op het leven van een boerenfamilie op het ogenblik dat er grote veranderingen gaan gebeuren. De boer en zijn vrouw worden oud en zoeken een opvolger voor de zaak onder hun kinderen. Dit alles speelt zich af op Hamme. Werken van beeldhouwer Jan Desmarets in het 'Hof van Bourgondië' (vh) 4 We hebben voor jou een prijzenpot van maar liefst 250.000 frank, gevuld met hypermoderne wekkerradio's, toffe t- shirts, unieke taalsoftware, ja zelfs super-de-luxe cd-spelers en videorecorders. Dat alles kun je winnen met deze gezel lige wedstrijd. Die is spotgemakkelijk èn... gratis. Heb je de reuzegrote affiches van TV-Ekspres al gezien9 Je vindt ze in heel het Vlaamse land. Je weet natuurlijk meteen welke populaire tv-hond er op het affiche bovenaan staat. Nogal wiedes, da's Samson! Zie je ook welke bekende televisieprogramma's de andere tekeningetjes voorstellen9 Dan ben jij erbij, op de eerste rij, om een van de schitterende prijzen in de wacht te slepen. Vliegensvlug op de wedstrijdbon invullen welke cijfers volgens jou bij de genoemde programma's horen. Zo een voudig is dat. Stuur deze bon vóór 10 november naar N.V. Perexma, Postbus 311, 2000 Antwerpen en.je maakt kans bij de honderd gelukkige winnaars te zijn. De Pre Historienr... Videodinges nr Rap Klapnr... Walters Verjaardagsshownr... F.C. De Kampioenen nr... De drie wijzennr. Rad van Fortuinnr... Cijfers en lettersnr. Tien om te ziennr. Naam; Straat:nr.. Postcode:Woonplaats:

De Voorpost | 1991 | | pagina 15