Meer dan verwacht Kwajongens Moens en Rijdant vliegen buiten "et hapert vooraan... KAVD vier keer op zaterdagavond Tweede thuiszege? SK Lebbeke bevestigt vertrouwen in De Baere Guy Eendracht Aalst: -EBHEnaaa- Vorst - K.A.V. Dendermonde 1-2 f s E. Aalst-Digest 'W Hamme - Strombeek 0-0 S.K. Beveren - Eendracht Aalst 1-1 Hulptrainer Heymans wordt bedankt Jaak Goossens trainer bij E. Zele my Op 16 november om 19u30 in de sporthal van Appels: Vijfde avond der gevechtssporten met internationale deelname pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 De Voorpost -18.10.1991-17 VOETBAL kla- De vier komende wedstrijden speelt KAV Dendermonde allemaal op de zaterdagavond om 19.30 u. Dit weekeinde is Duffel te gast, een ploeg die de jonj^te weken degelijke resultaten in de wacht sleept. Voor eigen volk moeten we twee punten nastreven, zegt coach Willy Meers man. De verhouding is zo dat we uit vier uitmatchen 7 punten puurden, en slechts drie uit evenveel wedstrijden aan huis. Reden tot klagen heb ik zeker niet. De jongste weken stel ik duidelijk een progressie vast. Op Robby Nardus na, hij blijft wellicht onbeschikbaar tot de jaarwisseling, is iedereen paraat. Claudio De Paep had deze week last van een onwillige knie, maar wellicht komt zijn aantreden niet in het gedrang. Nu we nagenoeg compleet zijn moeten we zeker het uiterste uit de kan halen. Binnenkort melden er zich een paar geschorsten, en moesten er dan toevallig anderen onbeschikbaar zijn door kwetsuren, dan krijgen we het wellicht moeilijker. Vandaar dat nu punten pakken een dwingende noodzaak is. De ploeg: Verstraeten, Moens, Emmaneel, Rijdant, Van Troos, Stevelinck, Nijs, De Paep, Van Roy, Gotzen, Heirman (Wygonic, De Kinder, Robbrecht). EG "XJt^ Vorst-KAVD 1-2. Ronny Gotzen scoor de de tweede treffer (arch) alle kanten uit kan. Eendracht kaapte'op Beveren een fraai resultaat weg zaterdag 11., terwijl Waregem bijna 96 minuten Anderlecht de wanhoop nabij hield Voor Eendracht komt het er op de eerste plaats op aan het kostbaar veroverd puntje te Beweren niet te verspelen voor eigen publiek. Als we Fazekas mogen geloven zal Jtij zijn team opnieuw 'aanvallend' laten opereren. Langs de andere kant voorziet hij een speciale bewaking voor Nick Descamps, berucht om zijn gevaarlijke linker, en Richard Niederbacher, die wellicht Lamberg in zijn onmiddellijke omgeving gaat aantreffen, Langs de andere kant verwacht Fazekas weer de volle kracht van zijn middenvelders Limpens, Baert en Van Peteghem, In de spits krijgt Zakkas, wiens vorm de jongste weken een stijgende curve vertoont, tegen Waregem wellicht de steun van Mario Krohm. Op lm technisch vlak is deze Duitser nu wel geen kraan, maar hij is snel op de lange afstand en beschikt over een stevige lichaamsbouw, geschikt om op een verdediging te wegen. Hopelijk kan hij voor het kritisch Aalsters publiek bevestigen. De aanwerving van de Zambiaan Webster Chikabala (23), een aan vallende middenvelder, van N'Changa Rangers, is uiteindelijk in kannen en kruiken. Eendracht bood hem een kontrakt aan tot einde 1993 Wim De Wolf kon om wille van een lichte dijkwetsuur niet deelnemen aan de maandag- training, Marc Verbruggen van zijn kant liep een zware hoofdwonde op tijdens de wedstrijd van het B-elftal tegen Beveren. (b.a.d.) 2700 SINT-NI car- tel-®# W Hamme-Strombeek 0-0. Ook Van Caelenbergh probeert het. Hij zou later gekwetst raken (vh) f Hamme kon tegen Strombeek tij- ens de eerste helft geen enkele kans Keren. Ook na de hervatting was er luwelijks sprake van efficiënt voetbal, liet de thuisploeg in die periode blij- !n vaardiger te zijn dan de tegenstre- I Ie hebben een slechte verrichting gele er- sd, meent oefenmeester Daniël De *pe. Vooral zij die het normaal moe- in waarmaken, bleken in een off-day. •et was natuurlijk niet gemakkelijk op tomen tegen een team dat enkel de 0-0 op het oog had. Voor ons kwam het erop aan om een doelpunt te forceren en zo de match te doen kantelen. Raf Vermeir meldde zich voor de match onbeschikbaar. Normaal zat hij op de bank en hield ik hem als troef achter de hand. Halverwege de eerste helft liep Peter Van Caelenbergh een kwetsuur op. Als spits bleef dus nog enkel Rik Van de Velde over. Ik kan vooraan geen ingre pen doen, hoewel daar juist het schoen tje knelt'. Moeilijk voetballen tegen zo'n ploeg, replikeerde Ives Van Parijs op zijn beurt. Ik probeerde op de duur enkele indivi duele akties te ondernemen, maar blijk baar werd dat door het publiek niet in dank afgenomen. Het was nochtans goed bedoeld. Wanneer je natuurlijk dan nog wat kritiek te aanhoren krijgt, dan zakt zeker de moed tot in je schoe nen en kan je op het veld nog minder goede dingen doen. Jammer dat Jan Publiek dat niet altijd inziet. EG Vorst-KAVD 1-2. Claudio De Paepe, eerste goal met het hoofd (arch) Niet zonder kleerscheuren is KAV Den dermonde teruggekeerd van een hout hakkersbal. Op het veld van Vorst, dat in Dendermonde zondagavond als een 'petattenakker' werd omschreven, be haalde paarsblauw twee belangrijke punten, maar evenveel spelers werden vroegtijdig de laan uitgestuurd. De uit sluitingvan Tom Rijdant werd algemeen als een veel te zware sanktie beschouwd. Tom voerde gewoon een sliding uit. Hooguit werd 'geel' verwacht toen de spelleider in zijn pijpzakje naar een karton op zoek ging. Ook Alain Moens mocht het vroegtijdig afhollen. Vermits hij bij de ref om een sanktie had 'gevraagd', kon niemand hierover enige opmerking maken. De verrichting die beide elftallen ten beste gaven was zeker niet van de hoogste kwaliteit. Toch trad paarsblauw nog als verdienstelijk winnaar te voorschijn. Tn de eerste helft kregen we al meteen kans om tot scoren te komen, stelt oefenmeester Meersman. Overigens was het niet gemakkelijk voetballen ener zijds wegens de staat van het veld, ander zijds ook omdat de tegenstander geen degelijk kombinatiespel toeliet. In die eerste helft werd tot tweemaal toe een aanslag gepleegd op Jan Heirman. Eén ervan had de uitsluiting van de dader tot gevolg. We kwamen toen numeriek in de meer derheid. Deze situatie zette mij aan om na de rust een wissel door te voeren. Met de bedoeling de ploeg wat meer offen sieve impulsen te geven, bracht ik Tom Wygonic in inplaats van Jan Van Troos. Hij zou de basis leggen van de openings treffer die Claudio De Paepe scoorde met het hoofd. Nadat de gelijkmaker was tot stand ge komen, lukte Ronny Gotzen een tweede doelpunt, wat ons de zege opleverde. Ook Gino Nijs kreeg nog een kans voor de voet. Op basis van het aantal doelkan sen helt de balans duidelijk in ons voor deel over', zegt Meersman. EG Het Waasland schijnt Eendracht Aalst te liggen. Na Lokeren een puntje afhandig te hebben gemaakt, konden de poulains van Fazekas nu ook SK Beveren in eigen huis in bedwang houden. In het Een- drachtkamp heeft men uiteindelijk meer buit kunnen verwerven dan ver wacht, vooral dan na het schitterend werk van de Waaslanders tegen Ander lecht. Eendracht voetbalde op Beveren tijdens de eerste helft gretig mee, kreeg halfweg de tweede helft een zware druk te ver werken, maar kon later in de wedstrijd de zaken rechtzetten wegens het feit dat de thuisploeg in die periode haar mid denveld verwaarloosde en Aalst derhalve meer ruimte kon benutten. Het sterkste onderdeel in dat Eendrachtteam was toch weer de verdediging, met Lamberg als uitblinker en zelfs als smaakmaker. Volgens afgevaardigde Marc Blansaer is deze lange en stevig uitgebouwde Bra bander de aanwinst bij Eendracht die zich het snelst heeft aangepast aan het eersteklasse-voetbal. 'Hij is niet alleen achteraan een rots, bovendien komt hij geregeld uit de achterlinie opgedoken om nog een goede pas uit te delen. Voor een speler die uit vierde klasse komt, vind ik dat sterk in eerste klasse. Hij blijft maar steeds groeien en ik denk dat hij een vaste stek in het basis-elftal heeft verworven', aldus Blansaer. Negatief is de rode kaart (tweemaal geel) die Kanu kreeg aangesmeerd. Deze jon ge man uit Sierra Leone gaat soms nogal eens onbesuisd op zijn tegenstander in. Hij heet een kuitenbijter te zijn. Maar eigenaardig genoeg werd hij het slacht offer van een persoonsverwisseling. Na de wedstrijd vertelde hij over het inci dent het volgende verhaal: 'Mijn eerste gele kaart kreeg ik onder de neus geduwd nadat eigenlijk Okpara de fout had begaan. Vermits we beiden zeer donkerkleurig zijn, vergiste de scheids rechter zich van persoon. De tweede gele kaart, het gevolg van een té zware tackle, leidde dan eigenlijk onverdiend tot mijn uitsluiting. Gedane zaken heb ben echter geen keer maar ik vind het domweg spijtig dat ik hierdoor opnieuw een wedstrijd zal moeten missen'. Voor Zakkas, praktisch gans de wed strijd moederziel alleen in de spits, werd het zaterdagavond op Beveren uiteraard een zware dobber. De Griek was echter opnieuw zeer werkzaam en lag aan de basis van het kopbaldoelpunt en de gelijkmaker van Roald Van Peteghem. Een andere sterke figuur in de Aalsterse ploeg heet Wim De Wolf. De stoere witte held hield gans de wedstrijd de kwieke Peter Van Vossen aan banden zodat de Nederlander zeer zelden zijn vuurkracht kon gebruiken. Een positief punt dus voor deze rasechte Aalstenaar die pas is teruggekeerd na een heelkundige be werking aan de knie. Dirk Van der Beken zat er het laatste kwartier een beetje door. Te begrijpen als men weet dat vrijdagavond zijn vrouw was bevallen en het leven schonk aan een zoontje. Als spiksplinternieuwe vader zijn zulke zaken verstaanbaar. Hij miste trouwens de vrijdagavondtraining en dat liet voor hem sporen na tijdens de tweede helft. Zijn substituut, voor velen de nobele onbekende Marginet, deed het zeker niet slecht. Technisch is hij nu wel geen kraan, maar hij beschikt over veel werkkracht en loopvermogen, een de hulptrainer van SKLebbekfi, De leiding van de een brief waarin hij bedankt werd voor ruim drie jaar aan de slag op het Konkeigoed. Langs de andere kant werd het vertrouwen in speler-trainer Guy De Baere Andre Heymans is niet eerste provincialer stui bewezen diëtisten. De heerst duidelijk ongerustheid in de Lebbeekse voetbalkringen. Na de nederlaag tegen Waarschoot, oordeelde voorzitter RudvJansegers het noodza kelijk om meteen de beheerraad samen te brengen. Tijdens een vergadering, ten huize van de president werd de huidige toestand geanalyseerd Met drie punten uit zeven matchen was er tijdens <Üe bijeenkomst geen reden om het glas te beffen. Achteraf werd wijselijk besloten om het vertrouwen in Guy De Baere met klem te onderstrepen. Wie het reilen en zeilen van de Konkelgoedploeg van nabij volgt, weet dat de Na de dinsdagavondtraining werd met de spelers een onder! sprek beid. Toch Week iedereen bereid om een vuist te maken en zich zondagnamiddag tegen Lovendegem extra in te zetten. Een overwinning is nu meer dan ooit op De kern: Vloek, Hals, Eeckhaudt, Vermeulen. Van Heek Schuddinck, Mangelschots, Verstraeten, Massamba, V'ercauteren, Van Keymeuleo, Buyl, Schouppen. De Baere. Frans Peeleman en Chris Muvsewinckel zijn nog voor twee weken geschorst. Of Frankie Van Heek zal aantreden, was deze week nog onzeker. Guy De Baere zelf ral in elk geval een andere rol vertolken, bg. type van speler voor wie Fazekas altijd een boontje meer over heeft. Ook Peeters fungeerde kort na de rust als vervanger voor Okpara, die een schouderkwetsuur had opgelopen. Hij ontpopte zich onmiddellijkals een certi tude achteraan. De vraag is nu of hij niet weer als libero zal uitgespeeld worden. Fazekas hierover: 'Momenteel doet Schwabe het als laatste man niet slecht, alhoewel Peeters toch nog wat sneller uit de startblokken kan schieten. Het zijn eigenlijk twee verschillende typen spelers. Een Schwabe in zijn beste doen brengt achteraan regelmatig rust door zijn jarenlange ondervinding in eerste klasse. Peeters daarentegen is een ka rakterspeler, eigenlijk een akteur, waar aan de rest van het team zich kan optrekken. Misschien is het best zo dat er wat konkurrentie is ontstaan voor het bekleden van de centrale plaats in de defensie'. Na de wedstrijd was Fazekas zeer tevre den over de totale inzet van zijn man schappen, die zijn richtlijnen perfekt opvolgden. 'Ondanks de minder goede resultaten de jongste weken, blijft het moreel front onaangetast. Mijn jongens leven naar iedere wedstrijd toe en de nederlagen hebben duidelijk geen weer stand op de spelersgroep, die discipline blijft vertonen. Met zulke mentaliteit kan men bergen verzetten. Als we nu snel Mario Krohm, die vrijdag II. aantrad in het B-elftal, kunnen inschakelen dan zal Zakkas vooraan wat meer steun krij gen en niet meer zo alleen op zijn eiland moeten zitten', aldus Fazekas. BAD Na vijf nederlager op rij heeft de Zeelse derdeklasser trainer Kamiel Van Damme ontslagen. Opvolger wordt de 43-jarige Zeienaar Jaak Goossens. De oud-speler van Een dracht was voorheen trainer bij Temse en Puurs. speelt altijd mee

De Voorpost | 1991 | | pagina 17