AOIIf Voetbal uitsiage n 'Countervoetbal ligt ons goed' Voetbal- kalender Wim De Wolf (Eendracht Aalst) Vroeg doelpunt scoren is belangrijk I Daniël De Paepe (VW Hamme) De Voorpost - 18.10.1991 - 19 VOETBAL 3 Wim De Wolf (24) was gedurende de wedstrijd Beveren-Aalst een van de meest opvallende figuren in het Eendrachtteam. Ondanks het feit dat hij pas hersteld is van een heelkundige bewerking aan de knie hield hij de gevaarlijke spits Peter Van Vossen doorlopend onder kontrole, wat hem lovende citaties opbracht in de sportpers. In zijn riante sportwinkel aan de Brusselsestraat te Dendermonde gingen we even praten met de stoere Aalsterse mandekker. Uiteraard ging de eerste vraag over zijn jongste prestatie van zaterdagavond II. en zijn esbattementen tegen Van Vossen. «Ik had reeds het genoegen twee keer, verleden seizoen in tweede klasse, te mogen spelen tegen die Nederlandse smaakmaker. Inderdaad een vlugge speler. Men moet echter beseffen hoe men hem moet aanpakken. Hij is enorm wendbaar en men dient vooral op te letten dat hij niet kort op de man komt spelen. Dan is men zeker voor 60 procent gezien. Nu schrijft men wel links en rechts dat ik hem perfekt uit de match heb gehouden, maar ik heb er uiteindelijk toch wel last mee gehad. Tijdens de tweede helft heb ik een paar keer hard moeten doorbijten om hem aan banden te leggen. Naar ik vernomen heb koestert Van Vossen verlangens om voor KV Mechelen uit te komen. Eerlijk gezegd, ik heb al voor hetere vuren gestaan», zegt Wim De Wolf. De Wolf geeft de indruk dat hij steeds doodkalm aan een wedstrijd begint en die kalmte nooit gaat verliezen. «Een speler die de zaken gekoncentreerd wil aanpakken, komt in feite nooit gerust op het veld. Een beetje zenuwachtigheid is bij iedere speler wat te bespeuren, omdat hij weet dat op een fraktie van een sekonde, wanneer hij flatert, een fout kan ontstaan, met grote gevolgen vandien. Vooral achteraan mag men de koncentratie nooit verliezen. Als men de eerste vijf minuten zonder problemen kan doorworstelen, groeit echter het vertrouwen. Het is meestal een strijd tegen zichzelf, niet tegen een tegenstan der.» Er wordt beweerd dat Eendracht Aalst te weinig talent aan boord heeft om zich te kunnen handhaven in eerste klasse. Wim De Wolf hierover«Wat is eigenlijk talent Als een trainer als Fazekas beslist dat bepaalde spelers hun streng kunnen trekken in eerste klasse, dan betekent dat voor mij dat ze over het nodige talent beschikken. Er zijn in het Eendrachtteam natuurlijk elementen die op het technisch vlak boven hun maats tomen. Maar die anderen kunnen dat kompenseren door hun wilskracht en fight-spirit. Trouwens, zulke spelers draagt Fazekas op de handen.» Wim De Wolf is er verder stellig van overtuigd dat Eendracht weldra een betere rangschikking zal innemen. «Laten we niet vergeten dat om allerlei zware kwetsuren Fazekas nog niet heeft kunnen uitpakken met zijn zogenaamde typeploeg. Bovendien hebben al mogelijke geruchten over het aanwerven van versterking toch wel een beetje ingewerkt op het gemoed van de spelers. Dat is zeker niet plezierig voor sommige jongens, die dreigen uit de A-kem te verdwijnen. Maar langs de andere kant kan ik bevestigen dat het moreel front nog steeds onaangetast is. Na de wedstrijd tegen Germinal Ekeren kregen we een serieuze opdoffer te verwerken. Zaterdagavond II. is er tegen Beveren iets gebeurd, en dat voor de eerste keer sinds de start van de kompetitie, nl. het ophalen van een achterstand. Als men dat kan is Eendracht m.i. op de goede weg.» Gaat Waregem zondag a.s. de boot in «Ik denk dat we dezelfde taktiek als tegen Beveren moeten toepassen. Een afwachtende houding aannemen en toeslaan als de gelegenheid zich voordoet. Als we zelf het spel maken, loopt het nog al eens falikant af, alhoewel Fazekas doorlopend een aanvallend voetbal predikt. Ons ploegje mist voor een dergelijke aanpak nog de nodige ervaring. Ik denk dat we momenteel het gevaarlijkst kunnen uitpakken met counter-voet bal. In de huidige omstandigheden moeten we vooral de nodige puntjes meegraaien. Dat zal moeten geschieden met vooral veel inzet en overtuiging», dixit Wim De Wolf. (b.a.d.) Zeven kompetitiewedstrijden hebben VW Hamme tien punten opgeleverd, en dat is net hetzelfde resultaat als vorig jaar. Oefenmeester Daniël De Paepe is niet ontevreden, al had hij op meer gerekend. Vooral het verliespunt van vorige zondag, aan huis tegen het Brabantse Strombeek, lag hem dezer dagen nog zwaar op de maag. Komend weekeinde staat de verplaatsing naar Putte op het programma. Een ploeg die het beter doet dan algemeen werd verwacht en vóór de kompetitie door niemand tot de tenoren werd gerekend. «Voetbal is onberekenbaar, zegt oefenmeester De Paepe. Ik zag de toekomstige tegenstrever vorige zaterdag in Hekelgem aan het werk. Hij maakte indruk en moest enkel als gevolg van een slippertje de halve inzet prijsgeven. Een positieve vaststelling daarbij was dat hij voetballend tewerk ging. Een principe dat ook door ons wordt gehuldigd. Tot nü toe is gebleken dat we tegen vaardige ploegen beter aan onze trekken komen. Bovendien doen we het buitenshuis beter dan tegen eigen publiek. We ondernemen de trip dan ook niet met schrik in het hart, al zullen de punten er geenszins voor het grijpen liggen. Een snelle goal is belangrijk. De spelers voelen zich immers minder op hun gemak wanneer ze op achtervolgen zijn aangewezen. Een aantal recente wedstrijden heeft dat uitgewezen. Defensief Op eigen terrein kreeg VW Hamme tot nu toe met stug defensief ingestelde opponenten af te rekenen. Strombeek was daar de voorbije zondag een voorbeeld van. Zijn trainer Wilfried Willaerts gaf ruiterlijk toe dat alle middelen goed waren om toch maar een winstpunt op zak te steken. De kijkër was bij die opvatting niet gelukkig. «Zolang de nul op het bord staat, kan de tegenstander deze principes huldigen, vervolgt Daniël De Paepe. De Brabanders zijn vorige zondag aardig in hun opzet gelukt. Het was moeilijk voor ons om een offensieve reaktie los te weken. Ik beschik over vier spelers die je als volwaardig kan beschouwen om in de spits te evolueren. Stel je echter voor. Eén van hen, Wim Gabriëls, steekt sinds een week of twee in het gips. Raf Vermeire liep bij de invallers een kwetsuur op. Enkele uren voor de match liet hij weten dat de verwonding hem te veel hinder opleverde en hij dus niet kon aantreden. Na tien minuten in de match sloeg Peter Van Caelenberg zijn voet om. Hij heeft nog enige tijd rondgehuppeld, maar diende nog voor de rust het veld te verlaten. Rik Van De Velde was de enige die overbleef. Ik heb toen gegokt met Philip De Borger. Velen in Hamme zijn overtuigd dat hij een funktie in de spits aankan. Ik ben niet helemaal die mening toegedaan. Misschien lukt het wel in makkelijke matchen. Zeker niet tegen ploegen die acht manschappen in verdediging houden en je bij de minste bal kontrole op de huid zitten. Ik werp Philip hier niet de steen. Zijn hoogste rendement bereikt hij in de middenlinie en liefst op de linkerflank.» Daniël De Paepe kent intussen zowat alle tegenstrevers en weet welk vlees zij in de kuip hebben. Onomwonden stelt hij Bomem als de belangrijkste favoriet voorop. «Wie vóór de Kleinbrabanders eindigt, is ook de kampioen, meent de Hamse oefenmeester. Ik huldig deze stelling op grond van de huidige resultaten en afgaand op wat ik met eigen ogen heb kunnen vaststellen. De kompetitie duurt echter dertig weken. We zijn nog niet aan de zware velden toe. Alles blijft mogelijk. Ik zal er alvast alles proberen aan te doen, opdat het débacle van vorig jaar zich niet zou herhalen. Met vijf punten uit de tien laatste matchen beleefden we een teloorgang van formaat.» Meer inzet nodig Ondanks een gunstige positie in de algemene rangschikking, is Franky De Pelsmaecker niet helemaal tevreden over de gang van zaken. «Voetballend treden we sterk naar voor, maar er wordt vaak te weinig inzet gedemonstreerd, meent de Hamse doelman. In feite hebben we in deze kompetitie maar één keer echt geknokt. Dat was in Berlaar, toen we al in de eerste helft numeriek in de minderheid waren. Iedereen bleek meteen bereid om een extra inspanning te leveren. Was dat ook zo in andere matchen geweest, dan hadden we misschien een punt of twee meer op ons aktief. We hoeven in deze kompetitie niemand uit de weg te gaan. Ook FC Putte niet. Wanneer iedereen zijn taak uitvoert en bereid wordt gevonden om zich voor honderd procent in te zetten, dan keren we met twee punten naar huis», meent Franky De Pelsmaecker die in vijf wedstrijden telkens de nul op het bord wist te houden. (e.g.) BA .L BB 1 BB Bk BB Eerste nationale SK Beveren - E. Aalst i-i Derde nationale A St. Leuven - E. Zele 3-0 Bevordering B Vorst-KAV Dendermonde 1-2 VW Hamme-Strombeek 0-0 Eerste provinciale E. Meldert - Zottegem 0-3 Waarschoot - SK Lebbeke 2-0 Tweede provinciale B Onkerzele - Mere 0-0 SK Aalst - Meerbeke 1-0 Herzele - Bambrugge 1-0 Lede - Heldergem 2-2 Haaltert - TK Meldert 3-2 Tweede provinciale C R. Lebbeke - T. Melle 5-0 Buggenhout - Lutterzele 0-2 Haasdonk - Baasrode 0-0 SK Beervelde - Robur 0-3 Derde provinciale C Wichelen - Zaffelare 0-3 Gijzegem - Berlare 3-0 St. Kruis-W. - SK Overmere 2-2 RC Wetteren - Schellebelle 1-3 Serskamp - Edeboys 0-3 Heikant - Laame 1-0 Oordegem - FC Oostakker 2-0 Derde provinciale E Nieuwerkerken - Baardegem 1-3 Hofstade - Kerksken 0-2 Doggen - W. Moorsel 0-1 Burst - Borsbeke 1-1 Aaigem - Welle 3-2 Derde provinciale F Appels - St. Pauwels 1-6 Gerda - Oudegem 3-0 St. Gillis - Klein Laar 1-0 Hoogeinde - Opstal 0-0 Grembergen - Sombeke 2-2 Vierde provinciale D Nederhasselt - Herdersem 2-2 Erpe - Ede 1-3 Erembodegem - Appelterre 0-3 Edixvelde - St. Antelinks 1-1 S. Moorsel - Esse 2-0 Woubrechtegem - Erondegem 3-1 Iddergem - FC Aalst 0-2 Vierde provinciale E Wieze - E. Houtem 4-1 Val. Overmere - Bavegem 0-0 Smetlede - Schoonaarde 3-1 Vierde provinciale F Opdorp - Eksaarde 1-1 Boonwijk - Wachtebeke 2-1 H. Vrasene - VK Hamme 2-0 öFjmo lste nationale E. Aalst - Waregem 3de nationale E. Zele - Francs Borains Bevordering B Putte - VW Hamme KAVD - Duffel (Zat, 19-30 u.) lste provinciale SK Lebbeke - Lovendegem Aalter - E. Meldert 2de provinciale B TK Meldert - St.Lievens-Houtem Oosterzele - Lede Bambrugge - SK Aalst Mere - Bevere 2de provinciale C Robur - C. Melle Baasrode - Klinge Lutterzele - Kemzeke Lokerse - Rp. Lebbeke Dyn. Beervelde - Buggenhout 3de provinciale C FC Oostakker - Heikant Laame - Serskamp SK Overmere - Gijzegem Berlare - SK Oostakker Lochristi - Wichelen Schellebelle - St. Kruis-W. 3de provinciale E Baardegem - Hillegem St. Denderleeuw - Aaigem Welle - Burst W. Moorsel - Terjoden Winnik - Hofstade Kerksken - Nieuwerkerken Okegem - Doggen 3de provinciale F Bazel - Grembergen Opstal - Sint-Gillis Oudegem - Straatje Stekene St.-Gilis-W. - Appels 4de provinciale D Herdersem - Steenhuize FC Aalst - Woubrechtegem Erondegem - S. Moorsel St. Antelinks- Erembodegem Appelterre - Erpe Esse - Edixvelde 4de provinciale E HO Kalken - Smetlede Schoonaarde - Massemen Kwatrecht - Val. Overmere SV Ressegem - Wieze 4de provinciale F VK Hamme - Boonwijk Opdorp is vrij VW Hamme-Strombeek 0-0. Ook Segers kwam dichtbij een doelpunt (vh) VWHamme-Strombeek 0-0. Vergeylen dringt goed aan maar doelman Moyson kan de bal nog wegwerken (vh) VW Hamme-Strombeek 0-0. Vergeylen krijgt het moeilijk met twee tegenstan ders bij zich (vh) VW Hamme-Strombeek 0-0. Stalpaert zet zijn tegenstrever in de wind (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19