Aalsterse inzamelaktie op weg naar Kroatië 33ste Verkoopsalon van de middenstand Sint-Jozefsschool van Mere viert halfeeuwfeest A.K.V.'s krijgen reuzehonger Van 26 oktober tot 3 november in Wieze Tiende 'aidfestoin' van de Toerenbiejoekes Op zondag 20 oktober van llu30 tot 18u00 organiseren de Toerebiejoekes een 'aidfestoin' tergelegenheid van hun tienja rig bestaan. Omdat allemaal vlot te laten verlopen hebben ze gekozen voor een zéér ruime en gezellige feestzaal, De Groene Wilg, Hogeweg 82 te Erembodegem. In een gezellige sfeer kan je tegen krisisprijzen genieten van o.m. vis- (paling) en vleesgerechten. Met 'Vriet' aan 't spit Op zaterdag 19 oktober vanaf 18 uur en zondag 20 oktober van 1 lu30 tot 16u00 geeft karnavalgroep 'Vriet' een kipfestival, dat plaats heeft in zaal 'De Kletser', Grote Baan te Herdersem. Er is keuze uit kip aan 't spit, vol-au-vent, kippegyros met frieten, groenten en diverse sauzen, v i De inzamelaktie van het Vlaams-Kroatisch hulpfonds kwam tot een suksesvol einde. Honderden inwoners van het Land van Aalst beantwoordden de oproep om tweedehands kle ding en voedsel in te leveren voor de Kroatische vluchtelin gen in de regio Zadar-Split. Hier werd weer eens bewezen dat Vlamingen een warm hart hebben voor mensen die het moeilijk hebben. En dat vele kleintjes één groot maken. Lading De lading bevat 48 m3 winter- kleding, 11 ton laboratorium materiaal voor hospitalen, 2 m3 medikamenten, draagberries, een ademhalingsmachine, difi- brilator, enz.. Dinsdagavond werd de lading gestouwd in de Keizershallen te Aalst. De precieze bestemming in de regio Zadar-Split (Dalma- tische kust) zal wel grotendeels bepaald worden door de militai re situatie. Om de aflevering in goede handen te verzekeren, zullen Vlaamse vrijwilligers de vrachtwagen begeleiden tot de eindbestemming in Kroatië. Volgens de laatste berichten is de stad Split momenteel bereik baar, hetzij langs de eilanden voor de Dalmatische kust, hetzij langs de snelweg. Dank Namens de Kroatische vluchte lingen gaat de dank in eerste lijn naar de vele mensen die kleer kast en schapraai leegmaakten. De goederen die zij inleverden zullen in Kroatië mensenlevens redden. En naar de ophalers, sorteerders en inpakkers die zich tot diep in de nacht in het zweet werkten om alles tijdig klaar te hebben. Dank ook aan die bedrijven uit het Vlaamse land die de aktie sponsorden. Aan het stadspersoneel in de Keizershallen, dat bijsprong waar nodig. Aan het Aalsterse Brandweerkorps, aan burge meester De Maght en aan de leerlingen van het Sint-Jozef- college te Aalst die hun school bij het projekt betrokken. Tekst Bij de goederen werd een tekst gestopt die de Kroatische vluch telingen uitlegt waar deze goe deren vandaan komen en dat al les in vriendschap en solidariteit werd geschonken. Menselijk leed, van eender wie en waar moet inderdaad uit de wereld worden geholpen. Ook partikulier burgers kunnen daaraan meehelpen, beter soms dan de overheid. Maar met deze aktie wil 'Het Vlaams-Kroatisch Hulpfonds' ook een morele steun geven aan het Kroatische volk, zij die zich nu in de steek gelaten voelen door een Europa waarin ze zozeer hun hoop had den gesteld. De Kroaten moe ten weten dat de besluitloosheid van Europa hun recht op be staan als vrij volk te erkennen, niet gedeeld wordt door heel wat Vlamingen. Of dit de laatste lading hulpgoe deren wordt die vanuit Vlaan deren naar Kroatië vertrekt? Het Vlaams-Kroatisch Hulp fonds denkt van niet. Nu reeds vond het Aalsterse initiatief na volging in Londerzeel en in Ant werpen. En nog meer steden en gemeenten zullen volgen... (DA) VRIJDAG 18 OKTOBER 1991 44e JAARGANG NR. 41 - 48 F Aalst. De organisatoren van de aktie 'Vlaanderen helpt Kroatië (da) kompleks in het verleden te bie den had. In het meer dan hon derdjarig bestaan heeft het uite raard een enorme als even rijke evolutie gekend: een boom die altijd bloeide en steeds maar nieuwe vertakkingen kreeg. Een van deze vertakkingen was de oprichting van een 'beroepsschool', meer voor aleer het zover was, gebeurde er heel wat. Dat de Zusters Jozefienen, een nieuwe kloosterorde in 1842 te Sint-Kruis-Winkel gevestigd, een dertigtal jaren nadien een stichting te Mere vestigde is niet verwonderlijk. De Merenaar E.H. Jozef De Feyter werd in 1855 tot pastoor in Winkel be noemd waar hij tevens direkteur van het klooster werd. Vervolg op blz. 4 ie Mere. Voorde eerste aktiviteit van de viering 'Vijftig jaar Sint-Jozefschool te Mere'zorgde het BHAG-ensemble uit mme voor de muzikale omlijsting (jv) s men ooit de culturele ge- liedenis van de deelgemeente jï ere schrijft, zal geen enkele teur onachtzaam mogen orbijgaan aan de bijdrage die 2 t Sint-Jozefsinstituut tot de tplooiing van de Meerse ge- :enschap geleverd heeft. Van erderij tot ouderlingenge- cht, van lagere naar techni- ie en secundaire school. Sinds stichting in de vorige eeuw is echter enorm veel veranderd :t als voornaamste element de leiding van tafel en bed: raster en school varen elk een en koers. Vierde het klooster :ele jaren terug het eeuwfeest de toen nog gezamelijke in- illing dan is het thans de beurt n de beroeps- en technische derwijsinstelling om het half- iwfeest te vieren. trospectief gebouwen van de klooster- neenschap waren een toe- chtsoord voor de jeugd, een zen huis voor organisatoren Bkulturele manifestaties, een isvesting voor ouderen en in eerste plaats een onderwijs- telling met allures van de ote school'. Op die manier eft 'het klooster', zoals het al- neen bekend is bij de Meerse folking, een pioniersfunktie vuld, een rol die pas later )r het gemeentelijk beleid t mondjesmaat overgenomen fd. In dit gebouwenkompleks Ie basis gelegd voor een soci- maatschappelijk en kultu- 1 leven, waarvan de andere ilgemeenten gespeend ble- i, niet altijd zozeer omdat er in 'klooster' was maar omdat gens zoals in Mere de poor- wijd open stonden voor nsen die de dorpsgemeen- ap wilden ter wille zijn. n kan niet ontkennen dat het loster' van Mere zijn stempel 'nikt heeft op de uitbouw van •rlei initiatieven, noodzake voor de ontplooiing van een It Dit is geen nostalgische be lting maar een nuchtere Srschouwing van wat het Tijdens een gezellige perskonfe- rentie konden we een en ander vernemen over het komende Verkoopsalon van de midden stand in Wieze. Het is reeds voor de 33ste keer dat het NCMV van het arrondissement Dendermonde deze grootse ma nifestatie organiseert. Vorig jaar waren er 60.000 bezoekers en dat wil al wat zeggen, al ko pen al die bezoekers natuurlijk niet. Velen maken er een dagje- uit van want aan die talloze en fijn verzorgde standen is heel- wat te beleven. Traditioneel heeft het salon plaats in de Ok- toberhallen te Wieze. Nu reeds kan voorzitter Gilbert Van Brempt zeggen dat het sa lon recht op een sukses afste vent. Alle standen, 220 in totaal, zijn reeds geruime tijd verhuurd en opnieuw zullen de meest diverse artikelen in Wieze worden ten toongesteld. Dit jaar wordt bijzondere aan dacht besteed aan de ontvangst van de bezoekers. De toegang tot de Oktoberhal- len werd vernieuwd en tijdens het salon zal er een ingerichte ontvangstruimte worden opge zet. Teneinde het salon, het grootste van Oost-Vlaanderen, na de Gentse Jaarbeurs, de nodige standing mee te geven heeft men dit jaar voor de eerste keer beroep gedaan op hostessen, die zullen instaan voor een feilloze ontvangst van de ongeveer 60.000 bezoekers. Ook wat de veiligheid betreft zijn er extra-inspanningen gele verd. Zo werden de nooduitgan gen extra aangeduid en is er be roep gedaan op de diensten van de Civiele Bescherming uit Grembergen die permanent dienst zullen doen in en rond de gebouwen ten einde de veilig heid van exposanten en bezoe kers te waarborgen. Een nieuwe intercom-telefoon installatie werd aangeschaft zo dat men vanop een tiental plaat sen in de expohall een eventuele noodoproep kan uitsturen. Te vens doen zij beroep op de dien sten van het Rode Kruis, die tijdens de openingsuren van het salon permanent zullen aanwe zig zijn. Technische gegevens Publicitair werden dit jaar weer bijkomende inspanningen gele verd wat betreft de verdeling van de affiches en de 120.000 vrijkaarten. Een speciaal reklameblad wordt uitgegeven op 250.000 exempla ren. De totale oppervlakte van de tentoonstellingsruimte be draagt 12.000 m2 waarvan er 2/3de verhuurd worden. Het 3de Verkoopsalon van de Middenstand kan worden bezocht op volgende dagen en uren: Zaterdagen van 15u30 tot 22u00. Zondagen van 14u30 tot 22u00. 1 en 2 november van 14u30 tot 22u00. Weekdagen van 18u30 tot 22u00. Aalst. Klaar om te vertrekken naar Kroatië (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 1