Uitstekend resultaat r- - Derbysfeer overheest Het duurde lang bij Lokeren Q Handbalkalender Kosa Aalst als een trein Squadra overspeeld in het eerste kwartier Robuco zet verloren situatie recht Nissens bij Baasrode V.A. 22 - 18.10.1991 - De Voorpost HANDBAL 2e Nationale Eynatten 18 Ajax Lebbeke 18 Met een gelijkspel tegen konkurrent Ey natten boekte Ajax Lebbeke een uitste kend resultaat. Maar na de wedstrijd had men het gevoel dat er zelfs meer had ingezeten dan dit ene punt waarvoor men wellicht vóór de wedstrijd had wil len «tekenen». Inderdaad, Ajax toonde zich globaal de betere ploeg en het ontbreken van Bart Van Ransbeeck liet zich vooral naar het wedstrijdeinde toe sterk aanvoelen. Van Ransbeeck - ge plaagd met een peesontsteking aan de knie - bleef gedurende de ganse wed strijd op de «wisselbank», kwam enkel op het terrein om een 7-m worp te valideren, en het is duidelijk dat Ajax met Bart op het terrein de beide punten zou hebben gepakt. In ieder geval in Eynatten bewees Lebbeke dat de promo tiekansen erg hoog liggen dit seizoen want de ploeg uit de Oost-kantons wordt samen met Kiewit Hasselt beschouwd als de sterkste konkurrent. In de eerste helft vlotte het nochtans niet optimaal bij de Ajaxieden. Verdedigend, met een weer sterk spelende De Bruyn in het doel, was er geen vuiltje aan de lucht maar aanvallend werd er in de beginfase nogal onzuiver afgewerkt. De Ajax-aan- val startte met teveel respect voo'r de tegenstander aan de wedstrijd en bleek dan ook telkens verrast als er zich een open doelkans aanbood. Zo raakte de thuisploeg 2-0 vóór en het duurde tot de 11e minuut vooraleer Lebbeke langs De Proft zijn eerste treffer lukte. Even later stelde Cristiaens gelijk en meteen zag men het vertrouwen groeien bij de Aja xieden. Via 3-2 werd het 3-5 na 20' en vanaf dan was het de thuisploeg die konstant diende te achtervolgen. Net voor de rust stelde Eynatten gelijk (8-8). In het begin van de tweede helft ging Ajax duidelijk domineren. Er werd bijzonder efficiënt afgewerkt en via 8-11 na 34' werd het 11-15 een kwartier voor het einde. Ondertussen had H. Van Leugen- hage een persoonlijke bewaker bij zich gekregen en naar het wedstrijdeinde toe gaf dit toch wel problemen voor Ajax. De onbeschikbaarheid van Van Ransbeeck werd in de slotfase het sterkst aange voeld ook al omdat Pultau echt geen meeval kende met zijn doelworpen. Toch leidde Ajax nog altijd met 12-1612' voor het einde maar diende dan regel matig in numerieke minderheid te spe len zodat Eynatten naderde tot 17-18 5' voor het einde. De ingekomen Van Ros- sem deed het voortreffelijk in het Ajax doel maar kon toch niet vermijden dat Eynatten minder dan 1' voor het einde op gelijke hoogte kwam en met die 18-18 score nog één puntje bemachtigde. Naar ons gevoel toch een uitstekend resultaat al had een overwinning zeker niet onver diend geweest. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 2, Vlassenroot 3, Christiaens 3, Pultau, Verlinden 1, Bosman, G. De Decker, J. De Man 3, Van Leugenhage 4, Van Ransbeeck 1. Reserven: Eynatten 16 Ajax Lebbeke 16 De Ajax doublures die geen beroep kon den doen op «sterk-maker» K. Cley- mans, sleepten een puntje uit het vuur dankzij een niet aflatende inzet. Gedu rende vrijwel de ganse wedstrijd bleef Lebbeke op achtervolgen aangewezen en wanneer de 9-7 achterstand opliep tot 14-9 een kwartier voor het einde leek het pleit beslecht. Maar bij 15-1110' voor het einde ontketende de ploeg van coach Bosteels een non-stop offensief dat re sulteerde in een 15-16 voorsprong 3' voor het einde. Eynatten kon in de slotfase dan toch nog eens scoren en meteen kwam het niet onlogische 16-16 gelijkspel op het scorebord. Ajax Leb beke: Van Bosbeke, Goossens, M. Vlassen- root 2, Maesschalk 3, Van Den Borre 5, N. De Decker 1, Parmentier, De Bruyn, De Busschere, D. De Man, Heyvaert 1, De Hauwere 3. EVA 4e Afdeling H.B.C. Dendermonde 23 Robuco Buggenhout 15 Zoals te verwachten werd het geen aan trekkelijke wedstrijd tussen H.B.C. Den dermonde en Robuco Buggenhout. De spelers van beide ploegen lieten zich duidelijk te zeer leiden door de rivaliteit die er nog altijd heerst tussen beide ploegen zodat beide ploegen zeker on der hun echte waarde gingen spelen. Een jeugdig Robuco heeft nochtans vol doende kwaliteit in huis om het elke tegenstander lastig te maken al dient gezegd dat kwa positiespel en taktische opbouw de ploeg ter plaatse blijft trappe len. Maar ook titelpretendent Dender monde kon ons zaterdag niet helemaal bekoren. De echt uitgespeelde kansen kwamen er veel te sporadisch, men greep teveel naar «gevechtshandbal» die er normaal niet nodig was om de tegen stander klein te krijgen. Beide ploegen bezondigden zich regelmatig aan ele mentaire fouten die hun echte moge lijkheden nooit tot zijn recht lieten ko men. Met zesendertig minuten straftijd werd de wedstrijd volledig ontsierd en daar hadden beide ploegen schuld aan. Het begon allemaal nochtans voorbeel dig. Met Asaert voor de thuisploeg en F. Mannaert voor Robuco op het voorplan bleef het spannend en Robuco kwam zowaar voor het eerst aan de leiding na een kwartier (5-6). R. Bayens en Van Beveren zorgden voor een 7-6 voor sprong voor de thuisploeg maar dan begon de wedstrijd uit de hand te lopen. De tijdstraffen volgden elkaar op en bij Robuco raakten de gemoederen meer en meer verhit. Hiervan maakte Den dermonde gebruik om een 10-6 voor sprong op te bouwen en met een 12-7 ruststand had Robuco toch wel de wed strijd uit handen gegeven. Ook in het eerste kwartier van de tweede helft bleef de wedstrijd veel te hard. Bij een 16-9 voorsprong ging nu Dendermonde men taal in de fout en na 48' was Robuco genaderd tot 16-13. Kennelijk was daar na de agressie bij beide ploegen opge bruikt en nu kon Dendermonde in een veel rustiger wedstrijdverloop opnieuw een kloof slagen. Het werd 21-14 8' voor het einde en het was de weinig «gebruik te» De Mayer die de 23-15 eindscore vastlegde. Ontgoochelende wedstrijd van Heren 2' Nationale Zat. 19/10 te 19-00 u.: Zat. 19/10 te 20.15 u.: 3' Afdeling Zon. 20/10 te 15-30 u.: Zat. 19/10 te 18.30 u.: 4C Afdeling Zat. 19/10 te 18.25 u.: Zon. 20/10 te 16.30 u. Provinciaal Zat. 19/10 te 19.15 u.: Zon. 20/10 te 15-15 u. Zat. 19/10 te 18.30 u.: Zon. 20/10 te 19.00 u. Dames 1' Nationale Zon. 20/10 te 16.00 u. 2* Afdeling Zat. 19/10 te 17.05 u.: Jeugd Pupillen Zon. 20/10 te 16.30 u. Zon. 20/10 te 13-15 u. Vri. 18/10 te 17.30 u.: Miniemen Zon. 20/10 te 14.15 u. Zat. 19/10 te 13.00 u.: Kadetten Zon. 20/10 te 17.30 u. Zat. 19/10 te 14.00 u.: Tongeren-H.K. Waasmunster Ajax Lebbeke-S.L. Hoei Brabo Denderbelle-Stenant H.C. Genk-I.T.B. Lokeren Petrus Gent-R.B. Dendermonde Robuco Buggenhout-Ieperse Kosa Aalst-Merchtem Robuco Buggenhout 2-H.B.C. Dendermonde 2 Roeselare 2-H.K. Waasmunster 3 Eeklo-Berlare Overpelt-Squadra Lebbeke Gent-R.B. Dendermonde Eeklo-Ajax Lebbeke Buggenhout-Dendermonde Waasmunster-Waasmunster M. Robuco Buggenhout-Lokeren Waasmunster-Kortrijk Eeklo-Ajax Lebbeke Waasmunster-Kortrijk. 3e afdeling PROVINCIAAL beide ploegen waarin de uitblinkers voor ons de tafelofficiëlen waren, A. De Dier en E. Cooreman, die op een onver beterlijke manier hun moeilijke taak volbrachten. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Claessens, Impens 1, R. Bayens 4, B. Arijs 2, Asaert 4, Hoorelbeke 1, De Mayer I, Vereecken 1, Wesemael 4, Van Beve ren 3, P. De Swaef 2. Robuco Buggenhout: Van Sinay, Van Moer, Scholiers, F. Mannaert 5, De Don der, Segers, Michiels, Van Damme, St. De Swaef 3, P. Mannaert, Dod. Mannaert 6, Bosman. Ap. Kortrijk 17 T/S F.E. Temse 14 Bij Temse kon men zich moeilijk ver zoenen met deze nederlaag. Alhoewel men erkende dat het niet optimaal «draaide» kon men zich niet van de indruk ontdoen dat de West-Vlaamse scheidsrechters hen een pad in de korf hadden gezet. Ook het feit dat de Kor- trijkse tijdwaamemer nogal «sjoemel de» met de klok zat bij Temse in het verkeerde keelgat en A. Baeck legde er de nadruk op dat Temse in normale omstandigheden nooit had verloren. Het begon nochtans goed voor de scheepsbouwers die langs een verras sende D. Buytaert 0-2 voorsprong na men maar daarna werden teveel kansen gemist om de tegenstander definitief terug te slagen. Er was zelfs een goede M. Van Buyten nodig om de score tot 4-4 te beperken na 20' maar aan de rust had Temse toch een opdoffer gekregen met de 7-4 stand. Kort na de rust leek het erop dat de ploeg van coach J. De Proft zich zou herpakken. M. De Clerck zorg de voor 9-8 na 40' en de wedstrijd verliep nu totaal evenwichtig. Toch kon Temse de aansluiting niet waarmaken en via 13-1110' voor het einde werd het een 17-14 nederlaag waarmee Temse zich moeilijk kon verzoenen. T/S F.E. Temse: M. Van Buyten, De Rijck, K. Van Hoeyweghen, De Clercq 8, P. Van Hoyweghen, D. Buytaert 4, P. Buytaert 1, C. Van Hoeyweghen, Lyssens, E. Buytaert 1. EVA Woluwe 16 Kosa Aalst 42 Het ziet ernaar uit dat Kosa Aalst dit seizoen moeilijk van de titel zal af te houden zijn. Met Mare Bayens als orga nisator is Kosa duidelijk beter gestructu reerd dan in het verleden en enkel Middelkerke zou eventueel nog roet in het Aalsterse eten kunnen gooien. Maar dan zullen de West-Vlamingen toch bij- zondeb sterk moeten zijn want dit Kosa is duidelijk niet voor een gat te vangen. Zaterdag in Woluwé trokken de Aalste- naars nog eens alle registers open. Het ontbreken van D. Bayens en P. Bomon werd nauwelijks aangevoeld want ieder een nam zijn verantwoordelijkheid en na een kwartier wees het scorebord 0-14 aan. Het duurde tot de 16e minuut vooraleer doelman Van Malderen zich voor de eerste maal diende gewonnen te geven en aan de rust leidde Kosa met 3-24 (8). Ook in de tweede helft bleef Aalst nog een kwartier aan een bijzonder hoog tempo spelen en het was slechts na 45' - bij eèn 5-32 stand - dat de teugels werden gevierd. Meteen kon Woluwé ook even zijn neus aan het venster steken en via 12-39 ging het naar het 16-42 eindresultaat. Kosa Aalst: E. Van Malderen 1, Coen, De Gendt 2, Van Nieuwenborgh 2, K. Bo mon 9, De Letter 7, M. Bayens 1, G. Van Malderen 12, R. Van Herreweghe 8. H.B.C. Dendermonde 2 20 Gent 2 21 Gent, met fanion-spelers Hulsbosch en Peckstadt in de ploeg, zorgde voor een kleine verrassing door een sterk H.B.C. Dendermonde 2 te verslagen. De wed strijd werd hardnekkig betwist en beide ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe. Via 3-3 na het eerste kwartier leidde Dendermonde met 10-9 aan de rust. Peckstadt (11 doelpunten) zorgde er dan voor dat Gent de leiding overnam (11-13) maar een erg opportune Van Steen bracht de thuisploeg opnieuw gelijk (15-15). Met nog 5' te spelen had Gent een 18-21 voorsprong bijeen geworpen en het eindoffensief van Dendermonde strandde op één doelpunt. H.B.C. Dendermonde: Ravijts, Claes sens, Van Gucht 1, Van Steen 5, De Lille 3, Callaert, Merckx, De Smedt 3, Verhe len, Van Renterghem 1, Bouteille 5, Verleyen 2. Uitslagen provinciaal Merchtem - Eeklo 14-25 Woluwé - Kosa Aalst 16-42 Dendermonde 2 - Gent 2 20-21 Buggenhout 2 - Waasmunster 3 9-29 Rekkem - Roeselare 21-27 Middelkerke - Berlare 32-17 D.B. Zwijnaarde 3 - Groot Bij. 13-12 EVA I.T.B. Lokeren 25 Brabo Denderbelle 18 In een sportief betwist derby duurde het verrassend lang vooraleer favoriet Loke ren greep kreeg op de wedstrijd. Dit was vooral de verdienste van een collectief sterk spelend Brabo dat vrijuit zijn kans ging en een bepaald goede indruk liet. Bij Denderbelle was men na afloop dan ook niet ontevreden al beseft men zeer goed dat de strijd om het behoud in 3e afdeling erg zwaar zal uitvallen. Ook al omdat er nog heel wat vraagtekens be staan omtrent de inzetbaarheid van M. Hendrickx die blijkbaar niet meer over de motivatie beschikt nodig om de ploeg op te krikken. Lokeren was duidelijk nog niet bekomen van de opdoffer in Meiveren want het wedstrijdbegin was bij de Waaslanders bijzonder mager. In die beginperiode werden de missers op gestapeld en doelman Vermaesen kon zich bij Brabo op het voorplan hijsen. Na 2-2 ging bet van zwak naar erbarmelijk bij de thuisploeg en hiervan maakte Brabo gebruik om een 2-6 voorsprong op te bouwen na het eerste kwartier. Coach Princen trok alle taktische regis ters open maar het duurde tot de 25e minuut (4-8) vooraleer het bij Lokeren in de goede plooi viel. Met snelle uitval len kon de thuisploeg dan toch de ba kens verlegen zodat bij de rust alles te herbeginnen was bij een moedig Brabo. Rust 9-9- P- Verguit gaf dan het sein dat de vertrouwenscrisis bij Lokeren oploste maar via 15-12 bleef Brabo aanklampen tot het derde kwartier (17-14). Lokeren begon echter op zijn normaal niveau te akteren en bij Brabo voelde men pas dan goed aan dat de «bank» - zonder Walraevens - toch zwak uitvalt. In een ruk ging het naar 20-14 10' voor he einde en het was Zaman die in slotfase met vier treffers vanaf zij rechtervleugel de 25-18 eindcijfers koe vastleggen. Kan Lokeren bevestigen Genk is de vraag en wat brengt Brah ervan terecht tegen het routinerijk Sto nant. Antwoord dit weekeinde. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Mei tens, Verhofstadt 3, Bocklandt 1, Versel 1, Verguit 6, De Smet 4, Van Eygem Van Der Borght, Van Hille 4, Zaman 1 Jamei. Brabo Denderbelle: Vermaesen, Van Keer, Vermeir 5, De Block, D. Va Goethem 2, E. Van Keer 8, De Proft Vinck, Hertsens 2, Guns, De Cock, D Batselier. Reserven: I.T.B. Lokeren Brabo Denderbelle Brabo maakte geen enkele kans tege een duidelijk sterker Lokeren dat via 6 na een kwartier de rust bereikte met ee 9-3 voorsprong. In de tweede helft wer de Waaslandse overmacht nog sterker ii de verf gezet met doelpunten van d wederoptredende Gokbulut en Van De Berghe. I.T.B. Lokeren: Mertens, Van Vaeren bergh 1, Van Hille 1, Vervaet, Schelfoutl Van Den Berghe 5, Van Den Bossche Van Driessche 2, Vermeiren, Jamei Mouton 1, Gokbulut 5. Brabo Denderbelle: Vermaesen, Van Keer, Van Den Steen 1, Roeland Tamineau 3, De Cock 3, Van Der Pote Guns 1, De Batselier, Van Goethem. Eï DAMESHANDBAL - le Nationale Meeuwen 20 Squadra Fem. Lebbeke 10 Squadra heeft letterlijk en figuurlijk zijn start gemist tijdens het eerste optreden in 's lands elite reeks. De Limburgers, toch een goede middenmotor tijdens het voorbije seizoen, verraste de nieuw komers met een hels tempo tijdens het eerste kwartier. Meteen wees het score bord 7-0 aan en pas dan kon Squadra terugvallen op het normale spelconcept. Het werd 7-4 aan de rust en meteen liet Squadra blijken meer in zijn mars te hebben dan hetgeen zij brachten in dat eerste kadastrofaal kwartier. Ook in de tweede helft speelde de ploeg van gele- genheidscoach K. Moonen goed mee maar Meeuwen paste een agressiei verdediging toe die tot teveel balverlii leidde bij Lebbeke. Uit die spelfase ontsproten heel wat tegenaanvallen vo< de thuisploeg en hieruit volgden oo talrijke 7-M worpen voor de thuisploq Toch leek men niet helemaal ontevn den bij Squadra omdat, het eerste kwaï tier uitgezonderd, Meeuwen er nooit slaagde Bijl en C° echt te overspelen. S kijken benieuwd uit naar de prestati van Squadra nu zondag in Overpelt. Vo« Squadra speelden: Quarin, Van Niet wenhuyze, Guns, Van Looveren, H. Va I Boven, Bijl, Van Handenhove, Van De Linden, Cooreman, Bosteels, Steppé e De Croock. 2e afdeling R.B. Dendermonde 14 de 43e minuut maar een klaarkijkende hout niet meer verontrusten. Robuco Buggenhout 15 Lieve Caluwaerts en A.M. Bleyaert zorg- R.B. Dendermonde: M. Broothaers, Her werd een bijzonder boeiende wed- den voor een 11-14 score 10' voor het Van Bogaert 1, De Man 1, Van Damme 9, strijd tussen R.B. Dendermonde en Ro- einde. Dendermonde bleef moedig te- Cl. Simal, Hofman, Van Der Jeught, gen de stroom oproeien maar moest het Lissens, K. Simal 3, Hermans, Heirman. vooral hebben van individuele akties - Robuco Buggenhout: Noppe, Bouw- Van Damme stuitte nu regelmatig op meester 2, Vertongen, Herman 1, Elleb- doelvrouw Noppe - en enkel Simal kon oog, Bleyaert 2, Heyvaert 1, L. Calu- de hoop nog even doen herleven bij de waerts 6, Thomas, De Freyne, Ilse Calu- thuisploeg (13-15). Met nog 2' te spelen waerts 3. .buco Buggenhout. Het wedstrijdverloop kende ook verrassende wendingen met uiteindelijk een zege voor de bezoekers, zege die zij vooral danken aan hun collectief en gedisciplineerd spel. Opval lend is wel de vooruitgang die de Robuco ploeg boekt onder de leiding van E. maakte Buggenhout er 13-15 van en een Thijs. De manier waarop de Ros Beiaard laatste treffer van K. Simal kon F verdediging regelmatig werd omspeeld wijst op een doelgerichte trainingsar- beid en wij menen niet Robuco ooit beter te hebben zien spelen dan in die tweede helft tegen Dendermonde. Het zag er nochtans lang naar uit dat R.B. Dendermonde weinig problemen zou kennen met zijn over minder werp- kracht beschikkende tegenstander. K. Van Damme bleek in de beginfase niet te stoppen en na 20' leidde de thuisploeg dan ook met 6-1. Lieve Caluwaerts en Ilse Caluwaerts konden weliswaar voor •enig weerwerk zorgen maar met een 8-2 achterstand leek Buggenhout een vogel voor de kat. Maar in de laatste 5' van de eerste helft al bleek Dendermonde gas te moeten terugnemen en met een 9-6 ruststand was er nog niets beslist. In de tweede helft kon Robuco beroep doen op A. De Freyne en plots keerde het tij. Met mooi opgezette aanvalsbewegingen kon- Buggenhout de Dendermondse de fensie onder druk zetten en na 40' stonden de ploegen gelijk (10-10). Ros Beiaard kon nog aanklampen tot 11-11 in EVA Baasrode V.A. heeft zich zopas ver zekerd van de diensten van Nissens. Deze speler werd weggehaald bij Heme; het gaat hier over een defi nitieve transfer. Nissens maakte gedurende het voorbije seizoen ophef als keerder in Hogere III en wordt geroemd om zijn standvastige prestaties. Met de 24-jarige Nissens hoopt Baasrode volgend seizoen over een troefkaart meer te beschikken. EVA Handbal. Ros Beiaard Dendermonde heeft de wind in de zeilen en werd bedacht met een nieuwe uitrusting, geschonka door Hotel Beiaard (eva) Har zijn Joz Te i de 1

De Voorpost | 1991 | | pagina 22