Volkscross in Overmere Hoog bezoek voor de VWCL Nieuwe flets voor Luc Van Cauteren Quiévrain in het Dendermondse Stekene het betere team Nieuwkomer Yes klopt Topttoor-zonder-aanvallers O.V.W.B.-veldrijden Georges Janssens wint in Zellik De Voorpost - 18.10.1991 - 23 ATLETIEK De organisatoren, zaterdag te Impe, vier achtervolgers (Johan Huyghe, Dirk tekort om hem van zijn derde overwin- mochten terecht boffen. Een gewezen Janssens, Marnic Seeuws en Rudy Deo- wereldkampioen ICF Mamix Lannoo en de huidige wereldkampioen Antoine Hooreweghe aan de start. Vooral deze let), verder Pierre Penne, Tony Dewael en nog verderop Eddy Vyverman en René Mertens. laatste maakte bijzonder veel indruk Voor de leider viel er al vroeg in de door de manier waarop hij zijn wedstrijd wedstrijd niets meer te vrezen, momen- domineerde, van in het begin aan het kommando tesamen met Johan Goos- sens, die de week tevoren nog een D- cross in Oostende had gewonnen, de achtervolgers Dirkjanssens, Pierre Pen ne en Marnic Seeuws wisten direkt wat hun gans de wedstrijd te wachten teel is Luc de sterkste maar voor de dichtste ereplaats kregen we een bijzon- ning bij de D-renners dit seizoen te houden. Jozef Clemmen Web die ré- kende ondertussen netjes af met Mamix Lannoo die in de laatste ronde nog bijna een halve minuut verloor. Clemmen was vooral tevreden over de manier waarop hij zijn nederlaag van daags tevoren had kunnen revancheren, wat der leuke wedstrijd. Johan Huyghe, die flink wat beloften inhoudt voor de rest geregeld aan de slag was in de wegwed- van het seizoen. strijden, was de eerste die iets probeerde en de drie anderen in de steek liet, te vroeg echter. Vervolgens kregen we Rudy stond... achtervolgen zonder ook maar Deolet aan het kommando, Pierre Pen- een stap dichter te komen. Voor Johan ne en Jozef Clemmen hadden ondertus- Zaterdag 19 en zondag 20 oktober Wedstrijden te Erpe-Mere, Honegem, café Odile. C/Dte 14 u., A/B te 15.15 u. Goossens was het door de wereldkam pioen opgelegde tempo over halfweg de wedstrijd eveneens een beetje te snel, sen wel een reuze inspanning gedaan en waren komen aansluiten bij de kop- Bij het ingaan van de laatste zodat er voor hem ook niets anders op ronde twee man in de achtervolging zat dan te rijden voor de tweede plaats Dirk Janssens en Rudy Deolet. In de Interscholenveldloop te Zele. Aan de start van de 400 meter: de 'atleten'uit 1985 (vh) WIELRENNEN Het regenachtige weer was er de oorzaak bonus. De spurt voor de tweede plaats van dat slechts negen wielerveteranen werd nipt gewonnen door August De- aan de start verschenen. Er werd dus voor één uitslag gereden. Direkt na de start ging Georges Janssens uit Sint-Martens-Latem er vandoor. On danks de felle tegenstand van August Delaen, Julien Logier en Omer Van Mol- le, kon de vluchter zijn voorsprong nog opdrijven en spijts een bandbreuk de eindmeet bereiken met 35 sekonden laen, vóór Julien Logier en Omer Van Molle. De uitslag 1. Georges Janssens, 2. August Delaen, 3. Julien Logier, 4. Omer Van Molle, 5. Yvan Bonnet, 6. René Serneels, 7. Jean Goessens, 8. Cyriel Hubleau, 9- Hector De Smedt. Op zondag 27 oktober om I4u00 heeft in Overmere de jaarlijkse pro- pagandaveldloop plaats. Nieuw is dat deze veldloop nu door gaat als volkscross, wat betekent dat iedereen (zowel aangeslotenen als niet-aangeslotenen) kan deelne men. Zoals steeds gaat de veldloop door in het gemeentepark van Overmere (Molenstraat, nabij de kerk). Er zijn reeksen voor jongens en meisjes, mannen en vrouwen, van af 7 jaar tot... Een prijzenpot (in natura) van 80.000 fr is voorzien, iedere deel nemer heeft een prijs, trofee voor de eerste drie van elke reeks. Eerste start om I4u00. (eerste A-renner) Bij de C/D renners was het overwicht van Mamix Lannoo nog grotervan bij de aanvang aan de leiding zonder ook maar één moment bedreigd te worden, Jozef Clemmen -vóór twee jaar nog kampioen in de B-reeks - werd tweede, Pierre Creveaux werd derde en eerste D-renner. Spijtig genoeg kregen we zondag op de Keiberg te Lede geen Antoine Hoore weghe aan de start, zodat een verhoopt duel tussen onze kampioen Luc Ber- ckenbosch en de huidige wereldkampi oen niet kon doorgaan. Luc die zich prima op het cross-seizoen heeft voor bereid liet er geen gras over groeien en op een door hem goed gekend parkoers passeerde hij al van bij de eerste ronde met een tiental sekonden voorsprong op Uitslagen zaterdag A/B 1. Hooreweghe Antoine, 2. Goos sens Johan, 3. Janssens Dirk, 4. Seeuws mioOK_llo VI1 i4uvi Marnic, 5. Penne Pirre, 6. Huyghe Jo- spurt haalde Dirkjanssens het voor Deolet Rudy, 8. De Waele Tony, _r O KmimAlan I nuic IA UiiixtKfi Dooaa Rudy Deolet en was meteen goed voor zijn eerste overwinning dit jaar. 9. Keymolen Louis, 10. Huyghe Pascal C/D1. Lannoo Mamix, 2. Clemmen Bij de D-renners een wedstrijd met veel 3-Creveaux P'erre, 4. Van Honse- spankracht, bij de eerste doortocht Jozef ^rouc V°s Robert, 6. Mussche Clemmen aan de leiding, gevolgd door ^uc,fn'. j Van Pierre Crevaux, Lannoo, Mussche, Eddy Assche Andre, 9- Cobbaert Eddy, 10. Van - - - Impe Marcel. Uitslagen zondag 1/B 1. Berkenbosch Luc, 2. Janssens Dirk, 3. Deolet Rudy, 4. Huyghe Johan, 5. Clemmen Jozef, 6. Penne Pierre, 7. Seeuws Marnic, 8. De Waele Tony, 9- Vyverman Eddy, 10. Mertens René. C/D 1. Clemmen Jozef, 2. Lannoo Mar- nix, 3- Creveaux Pierre, 4. Mussche Lu- cien, 5. Delheye José, 6. Cobbaert Eddy, 7. Van Impe Marcel, 8. Verhaegen Etien- ne, 9- Nuel Willy, 10. Van Londersele W. Cobbaert en Marcel Van Impe. Gezien de omloop erg groot was, ongeveer 7 minu ten per ronde, kregen we bij de tweede doortocht al een beter zicht op de situa tie. Clemmen nog steeds op kop, gevolgd door Pierre Crevaux, op een twintigtal sekonden Mamix Lannoo, enige meters daarachter Lucien Mussche. Lannoo kreeg het voor mekaar om de kloof te overbruggen en had zo uitzicht op de overwinning. Ook Lucien Mussche na derde stap voor stap op zijn konkurrent Creveaux maar kwam toch nog net iets De Zeelse amateur Luc Van Cauteren ntal koersen gereden, waaronder één begon aan dit seizoen vol hoop en ver- derde plaats. Vorig jaar won hij drie trouwen. Toch werd hij niet gespaard koersen en was 25 maal bij de eerste van tegenslag. In een wedstrijd te Berla- tien, zodat hij dit jaar veel verwacht had re maakte hij onzacht kennis met het van de wielrennerij maar het werd dus harde wegdek na een valpartij, wat hem een tegenvaller. manier vervangen door zijn broer Tom. De aanwezige supporters kregen allen een lekker aperitief aangeboden. De supportersklub is gevestigd in lokaal 'De Rode Molen', Van Hesedreef 70 te Zele. Luc kan daarbovenop rekenen op tijdens de maanden april en mei uit de Volgend seizoen hoopt hij echter van de felle steun van de uitbaters, Lëona en VOLLEYBAL Beker van Oost-Vlaanderen wedstrijden hield. tegenslagen gespaard te blijven en zon- Nadat hij de trainingen herbegonnen der stress ontspannend te kunnen fiet- was moest hij dringend geopereerd wor- sen. den aan de neus. Zijn sinussen waren Ondertussen heeft ook zijn supporters- vernauwd. Die heelkundige ingreep had klub een nieuw bestuur met Gustaaf als plaats op 20 augustus. voorzitter en die houdt de teugels strak Dit jaar heeft de 23-jarige Luc een vijftie- in handen. En dat is nodig ook want in die klub zijn 117 leden ingeschreven. Die supporters, die steeds in Luc zijn blijven geloven, hebben allemaal hun steentje bijgedragen om hem een nieu we fiets te kunnen kopen zodat hij er volgend seizoen voluit tegenaan kan gaan. Wegens ziekte kon Luc zelf niet aanwezig zijn op de overhandiging van zijn fiets maar hij werd op waardige André, die steeds klaar staan om in de bres te springen. Dé grootste steun krijgt Luc echter van zijn verloofde, Leen Heyvaert, waarmee hij vermoedelijk in mei 1992 zal in het huwelijk treden. Leentje zal hem dan naar elke wedstrijd kunnen vergezellen om hem bij te staan in goede en kwade dagen. Dat zal geen probleem zijn. Daar bij komt nog de morele steun van moe der Marie-Jeanne en vader Emiel zodat Lues zelfzekerheid nog zal groeien. Er rest ons niets anders dan hem het allerbeste te wensen voor het seizoen 1992. F.Th Buggenhout-Stekene 1-3 Het team van Stekene gaf een beste voorsprong kwamen. Bij de thuisploeg HaiïïSe VOlleyballiffil partij weg te Buggenhout en toonde zich was het blok niet altijd dicht en ook de aanval werd niet voldoende gedekt. De zege in deze tweede ronde van de Beker van Oost-Vlaanderen was voor Stekene. De wedstrijdbal werd geschonken door de beheerder van de Buggenhoutse Sporthal, beter gekend als Louis van de Sporthal. De volgende wedstrijden in de Buggen- Hamme. Leonard Yvens uit de Kruisbeeldstraat werd kampioen van België met djn hond Dux in de ereklasse van de gezelschapshonden. Hij behaalde 139 punten op de 140 (vh) DUIVENSPORT daar als een beter geheel, wat hen 'ook uiteindelijk de zege opleverde. De Waas- landers pakten uit met een beste aanval en waren oplettend in receptie. Daarbij toonden ze zich sekuur in het blok, wat de thuisploeg nog weinig bewegingsvrij heid liet. De eerste twee sets gingen naar de be zoekers en het was pas in de derde set dat de thuisploeg echt zichzelf werd. We kregen nu wel een prima aanvalsspel te zien van de thuisploeg en dat resulteer de in setwinst. In die periode waren de bezoekers even de pedalen kwijt en kon de thuisploeg scoren. De snel opge bouwde voorsprong van Buggenhout kon door de bezoekers niet meer wor den bijgehaald. Maar de thuisploeg kon dit in set vier niet meer herhalen en het waren de bezoekers die nu weer aanvallend op 3-0 Yes - Topfloor (15-12, 15-12,15-13) houtse Sporthal krijgen we zaterdag met Yes, een nieuwkomer in de Hamse kom- de hoofdmatchen om 19.15 u. Voor de heren is dat: Buggenhout-Drongen. Voor de dames: Buggenhout-Oudenaarde. Afspraak zaterdag 19/10 om 19.15 u. petitie, is een veelbelovende ploeg met jong talent in de rangen die vele ploe gen tot het uiterste zal drijven. Voor de tweede kompetitiewedstrijd moesten de Dendermondenaars het tegen deze ploeg opnemen en dat zonder aanvallers Marc Vinck en Hans Van Biesen. Deze aderlating zou zwaar doorwegen in de eindafrekening want de aanval van Top floor was onmondig en in de kruciale momenten was een hamer echt nodig. In de eerste set kon Topfloor de tegen stander in bedwang houden. Hoewel tie en dat was voldoende voor Yes om de openingsset naar zich toe te halen. Tijdens de tweede set zag het er naar uit dat de thuisspelers er een walk-over zouden van maken. Topfloor had blijk baar zijn beste kruit verschoten en Yes liep uit tot 5-0, vooraleer Topfloor een tegenzet kon vinden om de betere aan vallers aan banden te leggen. De strijd ging nu gelijk op en Topfloor kwam bij 11-12 aan de leiding om nadien te moe ten buigen voor de tegenstander. In de derde set kon Topfloor Yes zelfs op achterstand plaatsen. Het goede samen spel, evenwel zonder aanvalskracht, leidde tot een 9-13 voorsprong maar dat Jozef Vercauteren, Frans Daelman en Alfred Van Keer Te Zele Eerlijk Duurt Langst gingen schalck. De serie van vijf duiven was ook man bij de jonge duiven de eerste prijs de bloemen bij de jonge duiven naar voor Gilbert Temmerman. Leonard Ma- voor Guy Vervliet, gebroeders Roels, Jozef Vercauteren. De uitblinkers van de riman klokte de snelste oude duif voor Theofiel en zn. Bijl, Louis De Bondt, vlucht noemden Gilbert Temmerman Louis D'Hondt die met de 2e en 5e prijs Emiel De Bondt, Andre Stevens, Heidi en Gerard De Wandel. Met de 2e, 7e, 10e, de eerste serie won. Vroege duiven voor Daelman, Adolf Verrycken, Remy Hen- 22, 28e was Gilbert Temmerman goed Theo Van Elsuweghe (3 en 6), Georges drickx, Rene en zn. De Man, die aan de voor twee aangeduide series en de twee- Van den Abbeele, Verhelst-De Smedt (7 11e prijs de eerste zetnummer wonnen Gustaaf De Bruyn en uitblinker Rene en de serie van drie aangeduid. Gerard De en 9), Hubert Temmerman en Jozef Van en de eerste kermispoule. De superserie zn. De Man met de 2e en 3e prijs, wandel klokte de 11e, 12e, 15e, 17e, 23e, der Jeugdt. van twee duiven werd aan de 26e prijs In het Vierverbond Dendermonde 31e als vroegste aangiften. Daar zaten Georges Van den Abbeele was de num- geklokt door Louis De Bondt uit Baasro- klokte Alfred Van Keer de le en 4e prijs ook twee koppels volgduiven in en de mer 1 bij de jaarlingen voor Theo Van de. De tweede serie was aan de 37e prijs en de eerste serie. Vroege duiven voor eerste serie van drie aangeduid. De vijf- Elsuweghe, Jozef Van der Jeugdt, Kamiel voor Adolf Verrijcken. Jaak Dillen deed Jozef Stevens, Alberic Pieters, Frans tte serie van twee aangeduid en de derde Heirman, Luc Van Elsuweghe, Gilbert een goede zaak aan de 49e prijs met de Goedgezelschap, Francois De Smedt (6e van drie aangeduid ging naar Luc De Temmerman. Met de 7e en 8e won Mare derde serie van twee en de fietsserie. en 8e), Marcel De Nul Albert Coo- Maesschalck. Vroege duiven voor Willy De Backer de eerste serie. Bij de duivin- Bij de oude duiven de le en 2e prijs voor reman, Jean Van Dooren. ossens, Marcel De Schoemaecker, ge- nen won Jozef Van der Jeugdt voor Luc Rene en zn. De Man met twee ingete- BENO broeders Van Laere 1°nn meiu_ den Berghe, Leopold Verhelst, Isidoor Steensens, Julien De Hertog. Gustaaf De Bruyn won bij de jaarlingen voor Rene en zn. De Man (2e en 4e en eerste serie), Willy De Wree, Isidoor Steensens. Bij de duivinnen ook een zege voor Topfloor zich voor "de wedstrijd geen kon niet blijven duren en het gebrek aan illusies had gemaakt, speelden de be- aanva' kwam tot uiting in de eindfase zoekprs poert mpp Yps kon ppn pprstp van de derde set. Punt na punt kwam Yes maaTlCong nemen^ZTopfloor 'erug zonder dat Topfloor nog een punt kwam bij 7-7 langszij. De gasten meen- kon scoren. den dat hun tegenstrever te pakken was ^en verdiende zege van Yes maar met en onverdroten werd er keihard tegen- een volledige ploeg zat er voor Topfloor aan gegaan. Tot 12-12 bleef de score toch een eerste ze8e in-.wat voor de gelijkopgaand maar in de eindfase werd l°ekomst betere perspektieven biedt, er enkele keren geblunderd in de recep- Leon Smekens, Van Elsuweehe. Tk„„ "v ""'V;kende duiven en uiteraard de beste se- an Elsuweghe, Luc De Maes- Te Zele Huivelde klokte Frans Dael- ries. Vroege duiven ook voor Karei Van Volleybal. Dew ken door 'Louis van de sporthal' (a) Stekene werdgeschon-

De Voorpost | 1991 | | pagina 23