Daverend Judotornooi te Wieze Nationale interklubontmoeting Thai- en Kickboxing te Aalst Latem 1 met verrassende ploegopstelling jfÊÊL IHBir wees ket <^at met te w'n" 24-18.10.1991 -De Voorpost BADMINTON Judo. De deelnemers aan het miniementomooi in Wieze (foto guy) laten beoefenen. Vandaar de diverse ak- tiviteiten zoals publicaties (demonstra ties), ontspanningsgelegenheden (lang lauf, jogging, schaatsen, zwemmen, uit stappen...) en ook wel eens een num mertje barbecue om de kas te spijzen. Het tornooi Na deze algemene weetjes hebben we het over het miniemen-tomooi zelf, waarbij vooral aandacht geschonken wordt op het publicitair aspect. De orga nisatoren willen immers eens demon streren wat hun jonge judoka's, de 12- jarige meisjes en jongens, al bereikt hebben op gebied van de verschillende judo-onderdelen als vallen, klemmen, wurgen, werpen, grepen, e.a.m. Het 4de miniementomooi van vorige zondag 13 oktober in de gemeentelelijke turnzaal - de gewone dojo - heeft eens te meer aangetoond dat de regelmatige oefen- stonden degelijke vruchten afgeworpen hebben. Kort na de middag kwamen de eerste deelnemers, zo uit de bevriende klubs als uit eigen midden, in het ontmoe tingscentrum aan. Zoals het hoort wer den ze daar een voor een, vooraf ge wogen. Stipt om 14 u. gingen de gevechten van start, en allen, zo meisjes als jongens gaven het beste van zich zelf. Niet te verwonderen dat de vele entoesiaste supporters hun toejuichingen en aan moedigingen niet spaarden, bij zoverre dat de applausmeter het bijwijlen zwaar te verduren kreeg. Begrijpelijkerwijze liepen de K.K. bestuursmensen, niet het minst voorzitter Etienne Moens en de eigen trainer Marc Jacob, er glunderend bij. Men zou het voor minder! Uitslagen over dit tomooi leest u wel als ondertitel bij de gebruikelijke foto in dit blad. Het bestuur dankt langs deze weg de vele deelnemende judoka's (en hun ou ders), de trainers, de scheidsrechters en de vele simpatizanten die het hunne bijdroegen om van dit 4de miniemen tomooi een daverend spektakel te ma ken. J. Van Landuyt Het bestuur van de Kohoro Kwai-klub Wieze heeft de doelstelling van de Japan se grondlegger van het judo, Jigoro Kan, blijkbaar goed begrepen. Deze voor vechter stelde hierbij volgende twee hoofdpijlers voorop: het maximum van doeltreffendheid bereiken bij een mini mum van inspanning, en tevens voor spoed en algemeen welzijn - zo geeste lijk als lichamelijk - nastreven. In die optiek stelt de Kohoro Kwai leiding de nodige akkomodatie ter beschikking en creëert de mogelijkheid om door alle geïnteresseerden - zonder onderscheid van ouderdom of kunne - de judosport al dan niet rekreatief of competitief te Judo. Aktie tijdens het miniementomooi te Wieze (foto guy) Eeklo. - Het samengaan van Ucon met een logisch 6-2 verlies. Alleen Peter won met 2-6 van de Pluimplukkers. Vulcain heeft tot gevolg gehad dat zowel Hermans (B1) en Chris Vrijders wonnen Wetteren 1 schijnt er in derde A weer zin Vulcain als Latem hun kompetitieploe- de enkel. Tegen Scaldis 1 won Latem in te hebben. Het versloeg Aalst, zijn gen konden versterken. Zo trokken Bart ook met 6-2. grootste concurrent, direkt met 6-2. Boven (A2), Isabelle Vanderstricht, Gaë- Drive deed het tegen datzelfde Scaldis Maar te laat ingezonden uitslagenfor- tane Snoeck en Linda Bossier (BI) naar met een 7-1 winst beter, zodat voor de muiieren zouden hier voor Wetteren Latem. terugmatch tussen beide toppers de een gewonnen wedstrijd kunnen om- Omdat de ploegopstellingen bij de PBO ploeg uit Dendermonde genoeg heeft buigen tot 0-8 verlies, sportcommissie moeten binnen zijn met een 6-2 overwinning om haar doel Eikenlo 2 had het in derde B lastig tegen voor de transfermarkt afsluit, krijg je te bereiken. Merelbeke, maar met vier games in drie dan van die onmogelijke situaties. Zo Lovendegem won met 3-5 van Scaldis en sets werd toch nog met 5-3 gewonnen, speelt Vulcain 2 in derde Liga D met met 7-1 van Temse. Daardoor staat de ploeg uit Eeklo hier twee B2 mannen, een Cl en C2 vrouw. Zondagochtend ging Drive op verplaat- nu drie punten los van De Lieve 2, dat Terwijl Latem 1 in eerste provinciale sing Temse kloppen met 1-7. wel een wedstrijd minder heeft ge- uitpakt met Bart Boven, William In tweede provinciale A moesten zwakke speeld. D'Hondt (Cl), Gaëtane Snoeck en Linda broertjes Stekene en Lokerse het on- Evergem 3, Eikenlo 3, Latem 3 en De Bossier (BI). middellijk opnemen tegen de over- Mintons 3, staan in de eerste mannen- Drive 1 dat kampioen speelde in tweede macht. Stekene verloor drie keer en reeks aan de leiding ten nadele van Waasland, heeft ambities om volgend Lokerse kreeg met 6-2 klop van De Lieve Wetteren 2 en Deinze. seizoen in Ligaverband te spelen. Het l. Evergem haalde hier het zwaarst uit trok Katty Laverge (B2) aan van Wolver- door met 8-0 te winnen van het uit tem en Chris Vrijders (B2) van Shuttles In tweede B namen Eikenlo en Latem 2 tweede B gepromoveerde Deinze. Opwijk. De konfrontatie met het ver- onmiddellijk een 8-0 start. Vulcain 3 In de tweede mannenreeks doen Vul- nieuwde Latem 1 eindigde dan ook op won met 3-5 van Gentse en Evergem cain 4, Flying Shuttles 2 en Lokerse 4 het voorlopig goed. MeteenB2,Cl,C2enD-spelerisDrive2 in derde mannen A zeker de uitgespro- PMMMI BB ken kampioen. Tegen Buggenhout be- 1 .t-TÜ WTL nen. Maar ploegkapitein Lievin De Dec- P jJi jMT ig ker verving de gekwetste Mare Hermans wW ifejf (C2) door de ondertussen C1 geworden \tIHBp P* TWÊHÊRPw Sven Van Nuffel. Omdat vierde man Fons Van Der Vorst D is, werd hiei aBRlgezondigd tegen de interclubreglemen- mmjUm ten. Een reserve mag immers geen ho- ger klassement hebben dan de laagst ^■1 geklasseerde uit de kernploeg. Verdikt: i I ^■■1 Latem 4 is heer en meester in derde A I El Hl mannen B. Nieuwkomer Wit wit Ronse I S I ML maakte met 8-0 geen kans, en Pluim- HK9K1I plukkers 3 ontsnapten nipt aan dezelfde Gevechtssporten. In hetAalsterse Ten-komplex werden taekwando-wedstrijden cijfers door een dubbel te winnen. georganiseerd (da) (L.C.) 1 verloopt met handbescher- )ten naar het I zijn niet toe- Karate. De Zeelse karateklub heeft een speciale jeugdafdeling (vh) Gevechtssporten. Veel belangstelling voor de nationale interclubwedstrijd thai- en kickboxing te Aalst (da) Het Aalsterse Sportcentrum "Ten" was afgelopen weekend de nationale ont moetingsplaats voor de thai- en kickbo xers. Beginnelingen in de D- en C-klasse zorgden voor heelwat hogstaands spor tieve prestaties. Voor de debuterende Ten-Club een schot in de roos. Thaiboxing en Kickboxing zijn minder bekende bokssporten. In het Thaiboxing maakt men gebruik van alle natuurlijke wapens van het lichaam, zoals vuisten, voeten, scheenbenen en knieën. In Eu ropa zijn de elleboog- en kniestoten naar het hoofd, nek en rug verboden. Daar tegenover zijn werp- en veegtech- nieken, die de basis vormen van het judo, toegestaan. Het lijf-aan-Iijf gevacht en 'clinchwerk' zijn toegestaan. Een ei genaardigheid aan deze sport is dat het scheenbeen één van de gevaarlijke wa pens vormt. Dit zowel ofensief als defen sief. De sterke en vaardige Thai- en Kick-Boxers dragen steeds een korte broek en mondstuk en kruisbescher- mer zijn steeds verplicht. Klckbox In Kickboxing maakt men gebruik van beide vuisten, de voeten en het scheen been. Men werkt met de vuisten zoals in de Engelse boks en karate, de beentech nieken zijn dezelfde als bij karate. Cir kelvormige en rechtstreeks trappen (voorzijde en achterzijde) of zijwaarts trappen zijn toegelaten en moeten bo ven de gonlel uitgevoerd worden, op de bovenkant van de dij en op de benen. Hier worden enkel cirkelvormige trap pen toegestaan. Op de De 'low-kick', een trap met het scheenbeen op de dij gege ven, een trap afkomstig van het Thaibo- xen, mag gegeven worden. Bij Kickbo xing mag deze trap enkel op de buiten kant van de dij gegeven worden, terwijl bij Thaiboxing ook de binnenkant van de dij mag geraakt worden. In deze ge- vechtsdistópline mag men technieken toepassen wanneer de tegenstander zich omdraait, waardoor men zeer zelden zal zien dat een deelnemer zich in de ring omdraait. De vechters dragen een korte of lange broek, mondstuk, schelp en Karate. Mare Nobels (4de dan) poseert fier met zijn jeugdige Zeelse karateka's (vh) voetbeschermers. Beenbeschermers zijn fakultatief. Full contact In 'full contact' (ook bekend als Ameri kaans boksen) maakt men gebruik van de vuisten, voeten en het scheenbeen, zoals in kickboxen. Met dit verschil dat men hier niet beneden de gordel (op de benen dus) mag trappen. In 'Free style' worden alle techniekei aangewend uit de gevechtssporten: |h< vuistslagen, trappen, elleboog- en knie stoten evenals veeg- en werptechnieken. Zoals bij het Thaiboxen zijn ook elleboog- en kniestoten naar het de nek en de rug verboden. Wat is het verschil? De wedstrijd verloopt blote vuisten (met kleine mers), maar de vuiststoten naar hoofd, de nek en de rug zijn niet gstaan. De vechters dragen een kimt broek, mondstuk, schelp en schermers. (DA)

De Voorpost | 1991 | | pagina 24