De Voorpost - 18.10.1991 - 5 to 1st. De Sint-Aloysius-scoutsgroep va n Mijlbeek hield groepsvergadering (da) AalsI Zowat overal in Aalst zijn er kleine of grote verkeersproblemen (da) IlacZ/c/ictii/cti Centraal oproepnummen 77.33.22 Dokter met wachtdienst: Dr. E. Van Brempt, Stations straat 16, Aalst. Tel. 7733.22: vanaf vrijdag 18 oktober om 20 u. tot en met maandag 21 okto ber om 20 u. Erembodegem en Erembode- gem-Terjoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisart snummer: tel. 053/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03 Baardegem, Herdersem, Mel- dert, Moorsel Dr. Van den Berghe, Aalsterse- steenweg 26, Moorsel, tel. 053/ 21.14.23/ zaterdag 19 oktober en zondag 20 oktober. Nieuwerkerken Bibliotheek-uitleenpost Herdersem Vanaf 4 november worden de ope ningsuren van de wijkbibliotheek Herdersem gewijzigd: - maandag van 17.30 u. tot 20 u. - woensdag van 14.30 tot 17 u. Fietsgravering Op woensdag 30 oktober is er GEEN fietsgravering. Begraafplaatsen Wij vestigen de aandacht van dc bevolking op art. 199 van het stede lijk politiereglement waarin be paald wordt dat er op de begraaf plaatsen van Aalst geen werken mo gen uitgevoerd worden tijdens de twee weken welke voorafgaan aan 1 november (21/10 t.e.m. 2/11). Tijdens deze periode mogen er tevens geen gedenktekens worden geplaatst. Van 28/10 tot 1/11 zal tevens de wa tertoevoer op de verschillende be graafplaatsen worden afgesloten, tenzij het gebruik ervan gebeurt on der toezicht van de aanwezige graf maker. Filmmateriaal Ervan overtuigd dat heel wat Aal- stenaars beschikken over «oud» filmmateriaal over onze stad. be sloot het stadsbestuur een initiatief te nemen dat kan voorkomen dat deze waardevolle opnamen zouden verloren gaan. Uiteraard hebben wij daarvoor uw medewerking no dig. Wij doen dan ook een oproep om ons uw materiaal tijdelijk ter be schikking te willen stellen om het te laten overnemen op videofilm. De ze videofilm zou niet alleen een waardevol dokument zijn voor de Aalstenaars zelf, maar ook voor het steeds groeiend aantal toeristen dat onze stad bezoekt. Bent U in het bezit van origineel en interessant filmmateriaal betref fende Aalst en omgeving? Bevat uw collectie aangrijpende sfeerbeel den, pakkende momenten, doku- mentaire opnamen, unieke ge beurtenissen van toen en nu? Gelieve dan contact op te nemen met het Kabinet van Schepen Van Nieuwenborgh, Kattestraat 33, Aalst, tel. 73.20.25. Alvast bedankt voor uw medewer king. Willemsfonds afdeling Aalst Op vrijdag 18 oktober om 20.30 u. gaat in de trouwzaal van het stad huis een voordracht door over Hu- go Claus door de heer Jacques De Decker (zoon van wijlen kunstschil der Luc De Decker, licentiaat Ger maanse filologie, professor, schrij ver en recensent). Inkom: 50 fr. leden van het Wil lemsfonds gratis. Openbaar Centrum voor Maat schappelijk Welzijn, Aalst De Raad voor Maatschappelijk Welzijn van Aalst gaat over tot het aanleggen van een wervingsreserve met een geldigheidsduur van twee jaar van: - maatschappelijk werker - recent getuigschrift goed zedelijk gedrag - afschrift diploma of getuigschrift - militiegetuigschrift Deze betrekkingen zijn toeganke lijk voor vrouwen en mannen. Bijkomende inlichtingen zijn te ver krijgen op de personeelsdienst, tel. Aalst. Er wordt hard gewerkt aan de nieuwe kantine van de couverture. Wat had je anders gedacht vanAalsterse kamavalisten (da) - ergotherapeut Al (voltijds en/of halftijds) De kandidaturen voor deelname aan de wervingsreserve moeten per aangetekende brief worden ge stuurd naar de voorzitter van het OCMW, Gasthuisstraat 40, 9300 Aalst en uiterlijks op 15/11/1991 ter bestemming zijn, vergezeld van vol gende bewijsstukken: - uittreksel uit de geboorteakte - nationaliteitsbewijs 053/76.50.21 of op bovenvermeld adres. Bibliotheek Boeken brengen je in alle staten. Uw openbare biliotheek haalt im mers het Zuiden uit de rekken. Tij dens de maand oktober richt men er de schijnwerpers op het Verre Oos ten, Zwart-Afrika, Latijns-Amerika en de Arabische Wereld. Nog nooit in de openbare bibliotheek ge weest? Doe het dan nu en neem deel aan de wedstrijd «Boekegem 4»... mis schien wint U een personal compu ter of één van de vele boekenpaket- ten. De wedstrijd loopt van 21 tot en met 25 oktober i.s.m. Radio 2 - Oost-Vlaanderen. Noteer de data en haal alvast een deelnemingsfor mulier in uw openbare bibliotheek. De prijs van de provincie bedraagt 50.000 fr. voor de leerlingen van de klas die samen «Weg naar Boe kegem» vinden. Zin om je kans te wagen? Speel dan mee! Je kan ook op je eentje meedoen. Misschien win je wel een personal computer of een van de vele boekenpaketten. Alle informatie vind je in de open bare bibliotheek. Wacht niet langer en haal nu een deelnemingsformu lier. Radio 2 - Oost-Vlaanderen vertelt je méér tussen 12 en 13 u. van maandag 21 oktober tot en met vrij dag 25 oktober. Luister je mee? De weg naar Boekegem?! De weg naar Boekegem is een héél bijzondere weg. Je kan hem ontdek ken met de wedstrijd van de Oost- vlaamse openbare bibliotheken en Radio 2 - Oost-Vlaanderen. Doe mee en win een personal computer of een van de vele boekenpaketten. Vlug naar je openbare bibliotheek om een deelnemingsformulier. Hernieuwing van 25-jarige grafcon cessies Begraafplaats «Aalst-centrum» De tijdelijke grafconcessies, ver leend in het jaar 1966, voor een ter mijn van 25 jaar, vervallen in de loop van het jaar 1991. Op aanvraag kunnen deze grafcon cessies hernieuwd worden voor een termijn van 25 jaar, mits betaling van het van kracht zijnde tarief van 7.500 fr. de m2 grond, tarief geldig tot 31/12/1991). De aandacht van de belanghebben den wordt erop gevestigd dat, inge volge de bepalingen van het regle ment van inwendige orde betreffen de de graf- en columbariumconces sies, ingeval van niet-hernieuwing, de graftekens en monumenten moeten verwijderd zijn binnen de drie maanden na het verstrijken van de concessietermijn, zoniet zullen deze van ambtswege, en op kosten van de betrokken families worden verwijderd. De families: De Vylder-Vertonghen Van Den Abeele-Goeman Van De Waut-De Witte De Croes-Van De Putte Franck-Ceuppens Van Vaerenbergh-Tas Goeman-Stoop Bomon-Piron Dervaes Flore De Groodt-De Cuyper Van Den Spiegel-Van Oost De Meester-Cornelis Franck-De Coensel Arnouts-Robyns Roelandt-Van Dessel Podevyn-Van de Velde Mertens-Van Den Bergh Verle-Geeroms Van Impe-Van Driessche De Spiegle-Berlange Schellinck Maria Wuytens-Van Kerkhove De Smet-Verhoeven D'Haese-Guns Meert-Roelandt Van Gijseghem-Beerens Hernieuwing eeuwigdurende graf- concessies Aalst-centrum De aandacht van de belanghebben de wordt gevestigd op de bepalin gen van de wet van 20 juli 1971, waarbij de eeuwigdurende grafcon cessies die meer dan 50 jaar bestaan worden afgeschaft en waarvan de monumenten moeten worden ver wijderd, tenzij vóór 31 december 1991 een schriftelijke aanvraag ge daan wordt kosteloos afgeleverd. Alle concessiehouders waarvan de concessie is verleend in 1941 en waarvan door hemzelf of door één van de familieleden nog geen aan vraag tot verlenging is ingediend worden dringend verzocht dit te doen, teneinde hun concessie niet verloren te zien gaan. De onderstaande concessionaris sen of hun erfopvolgers, wiens con cessie toegestaan werd in 1941, wordt een persoonlijke oproep ge daan, teneinde hun vereiste aan vraag in te dienen. De families: Maillet-Amant Van Renterghem-Van Damme Coppieters-De Smet Cammu-De Clercq De Wolf-Wouters Cornet-Wagemans Cool-Gits Vertonghen-Van Driessche D'Haeseleer-Matthijs Van Wilderode-Van Opdenbosch Van Mulders-Van Den Broeck De Groot-Walgraef Verbeiren-Van Vaerenbergh Noteris-Van Mol Van de Vondel-Vinck Verbeecken-Van Heddeghem Keymeulen-Meert Hoffelinck Jozef Podevijn-De Vulder Glerisson-Moyersoon De Vidts Gabrielle De Kerpel-Van Mol Meert-Boterberg Arijs-Baeveeghems In de Mikisclub organiseerde de vereniging voor de derde leeftijd 'De Eenheid' een shownamiddag met het frzelschap 'Maria Teil' (da) Aalst. Na de diavoorstelling tergelegenheid van het tienjarig bestaan van de cactusclub kregen de aanwezigen allemaal een klein cactusje (da) Dr. E. Meert, Erondegemdorp 12, Erondegem. Tel. 053/ 1.59.55: zaterdag 19 oktober en zondag 20 oktober. APOTHEKERS van zaterdag 19 oktober om 9 u. tot zaterdag 26 oktober om 9 u. Bouqué, Gentsesteenweg 49, Aalst De Pril, Steenstraat 35, Mere Bury, Denderstraat 8, Erembo degem Burms, Markt 35, Lede Van Den Neucker, Kouterbaan 10, Denderleeuw Staels, Brusselsesteenweg 247, Meerbeke DIERENARTSEN Dr. M. Verstraeten, Bosstraat 4B, Baardegem. Tel. 052/ 35.6337: zaterdag 19 oktober en zondag 20 oktober. TANDARTSEN Wijnant, Binnenstraat 287, Aalst. Tel. 053/21.57.27: zater dag 19 oktober en zondag 20 oktober. VERPLEEGKUNDIGEN J. Moernaut, Steenweg naar Aalst 16A, Hofstade, tel. 053/ 78.74.38: zaterdag 19 oktober en zondag 20 oktober. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 09V25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55

De Voorpost | 1991 | | pagina 5