6 - 18.10.1991 - De Voorpost Aalst. Een geslaagd Haïtiweekend met expo in de Sint-Annazaal (da) Officiële keuring Belgisch trek paard - Houtmarkt Aalst Op maandag 28 oktober om 14.30 u. stipt heeft op de Houtmarkt de offi ciële prijskamp en keuring plaats van merries van het Belgisch Trek paard. Een enige gelegenheid vor alle paardenliefhebbers om het prachtig en wereldberoemd zwaar trekras, dat als oorsprong de Den derstreek heeft, te kunnen bewon deren. Iedereen is welkom! Jeugd en muziek - Aalst v.z.w. Op 18 oktober e.k. om 20 uur, orga niseert Jeugd en Muziek afdeling Aalst een Mozartconcert in de feestzaal van het stadhuis te Aalst. Het programma biedt als het ware een overzicht van vier belangrijke periodes uit Mozart's leven: - Symfonie nr. 9 in Mlb K.V. 132 - Pianoconcerto nr. 20 K.V. 466 - Serenata Notturna K.V. 239 - Muzikale Grap K.V. 522 Voor dit koncert werd beroep ge daan op het eigen «Kamerorkest van jeugd en muziek Aalst», dat in december reeds zijn achtste be staansjaar kent. Dit orkest dat door zijn ijver, en de grote inzet vanwege de muzikanten zelf, reeds een be hoorlijke faam bijeen speelde, is te vens een open huis voor afgestu deerde snaarinstrumentisten aan de academies uit de hele regio. De dirigent Francois Schollaert en en kele beroepsmusici leiden alles in goede banen op professionele en pedagogische manier. Als solist in het pianoconcerto krij gen we het debuut van een jong getalenteerde pianist Tom Dene- ckere. Deze speelde het klaar om naast brillante dagstudies ook nog prachtige muziekstudies te volbren gen: o.a. piano. Zijn verlangen is diezelfde trend te realiseren op ho ger niveau. Het geheel wordt gecommenta rieerd door Conny De Roo. De toegang wprdt gecommenta rieerd door Conny De Roo. De toegang bedraagt: 150 fr., min. 30 jaar 100 fr., leden-abonnementen gratis. Opkomen voor jezelf: assertivieits- t raining Het CGSO-Aalst organiseert op nieuw een assertiviteitstraining. Hiermee richten we ons andermaal op mensen die willen opkomen voor zichzelf. Mensen die regelmatig het gevoel hebben dat anderen beslis sen: hun vriend(in) hun baas, hun winkelier... NEEN zeggen is voor hen heel moeilijk. Nochtans leeft bij hen het verlangen om minder dienstbaar te zijn, min der rekening te houden met de wen sen en verlangens van anderen. Aan dit EIGEN verlangen toegeven lukt hen niet. Doen ze dat wel dan voe len ze zich niet goed. Ze voelen zich SCHULDIG. Het is niet gemakkelijk om een vriend(in) een dienst te weigeren: om eens je eigen zin te doen en niet mee te gaan met je partner of met je kinderen; om je collega vriendelijk maar kordaat te zeggen dat hij of zij die brief zelf maar kan typen: om je baas te vertellen dat je wel wil over werken maar er behoorlijk voor be taalt wil worden. Dat alles kan men leren, zoals men geleerd heeft dat niet te doen. Tij dens de assertiviteitstraining leert men opkomen voor zichzelf. Stap voor stap leert men op zijn eigen rechten te staan, zonder inbreuk te plegen op de rechten van anderen. Men leert hoe men anderen ertoe brengt je beter te behandelen. Men leert hoe belangrijk doorzetten is. Men leert er afrekenen met mani pulatieve kritiek. Men leert er neen zeggen zonder zich daarbij eind eloos schuldig te voelen. De begeleiding is in handen van MARK LUYTEN (maatschappe lijk werker gezinstherapeut). Praktische afspraken: Data: 24 oktober: 7, 14, 21, 28 no vember; 5,12,19 december. Terugkomdag op 13 februari 1992. Telkens van 20 uur tot ong. 22.30 uur. Plaats: CGSO-Aalst, Cumontstraat 3, 9300 Aalst, 053/78.75.13. Prijs: 2.500 F vooraf te betalen op nummer 001-1479503-38. Voorinschrijving is nodig: de volg orde van inschrijving bepaalt deel name: Inschrijven kan ook telefo nisch. Wie vooraf een gesprek wil, neemt kontakt op met net CGSO. Willemsfonds, afdeling Aalst Voordracht over Hugo Claus door Jacques De Decker zoon van wijlen kunstschilder Luc De Decker, licen tiaat in de Germaanse filologie, professor, schrijver en recensent. Vrijdag 18 oktober 1991 te 20.30 u. In de trouwzaal van het Stadhuis, Grote Markt te Aalst. Inkom 50 fr. Leden van het Wil lemsfonds gratis. M.m.v. Denderend Aalst. Wij stellen U voon Jacques De Dec ker Te Brussel geboren in 1945. Jacques De Decker is de zoon van kunst schilder Luc De Decker. Hij heeft Germaanse filologie gestudeerd aan de Universiteit te Brussel en promoveerde met een verhandeling over toneelwerk van Hugo Claus, dat later te Antwerpen zou verschij nen onder de titel «Over Claus' to neel». Hij heeft tien jaar lang Nederlandse literatuur gedoceerd aan de Uni versiteit van Mons, en is thans re censent letteren, toneel en film aan de Brusselse krant Le Soir. Vertaler en bewerker van talrijke buiten landse stukken voor de meeste Franstalige gezelschappen in ons land, heeft hij ook verscheidene oorspronkelijke stukken geschre ven, en ook twee romans bij Grasset te Parijs gepubliceerd. Ernst van Al- tena publiceerde onlangs bij Goos- sens, in Nederland, zijn vertaling van «La grande Roue», onder de titel «Het Reuzenrad». Hij is tevens docent toneelgeschie denis aan het conservatorium te Brussel en voorzitter van het «Bel gische Comité» van de «Société des Auteurs et Compositeurs dramati- ques». Openbaar vervoer «De Vlaamse Vervoermaatschappij De Lijn» brengt hiermede ter ken nis dat, ingevolge wegeniswerken aan Dorp Margote te Wichelen, de bussen van de lijn Aalst - Lede - Uitbergen (271) vanaf maandag 7/ 10/1991 via Statiestraat Margote, Moleken en Rijksweg worden om- Vervangingshalten worden voor zien op de rijksweg t.h.v. het kruis punt met Meirbosstraat/Dreef- straat en op de Margote. 4e PW Jongeren bal Voor de vierde maal organiseren de PW Jongeren een bal met als ve dette Luc Steeno en zijn orkest Blitz Band. Dit zal doorgaan op zaterdag 26 oktober 1991 in de zaal Sint-Mar- tinus te Oordegem, deuren 20 u, voorverkoop 200 fr, ingang 250 fr. Jaarlijks Ceciliakoncert K.F. St.-Cecilia Erembodegem Op zaterdag 19 oktober 1991 te 19.30 uur in lokaal «Zaal Eek hoorn» Brusselbaan 155, Erembo degem: Ceciliakoncert, met in het eerste deel optreden van de Ko ninklijke Fanfare St.-Cecilia Teral- delijk kontakt op met het B.G.J.G.- Erembodegem sekretariaat: M. Ap pelmans, A. Van de Maelestraat 85, Erembodegem. Een dagje Brussel met B.GJ.G.-Erembodegem Wje niet meegaat naar Heer-sur- Meuse, kan op zondag 26 oktober mee op B.G.J.G.-uitstap «Een dag je Brussel». Vraag meer informatie hierover op het B.G.J.G. Erembo degem sekretariaat. Dom Modest Van Assche- herdenking Honderd jaar geleden werd Dom Modest Van Assche te Erembode gem geboren. Zijn leven zou echter door een pijn lijk onbegrip, kort na de tweede we reldoorlog afgebroken worden, op 30 oktober 1945. transfusiediensten van België Centrum Louis Steens, en de plaat selijke Vriendenkring van Erembo degem. K.A.V. - Hobbynamiddag: maandag 21 oktober te 13.30 u. in de grote zaal van het Parochiehuis. - Schaduwborduren: maandag 21 oktober te 19.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Dansklub Klubvergadering: dinsdag 22 okto ber te 20 uur in de Parochiehuis. de grote zaal van het A.A.-groep «Om Mekaar» Groepsvergadering: woensdag 23 oktober te 20 uur in het Parochie huis (bovenzaal). Aalst. Een eenzame karnavalist is reeds druk bezig met de voorbereidingen va karnaval 1992 (da) K.W.B. Erondegem - Vlekkem - Ottergem nodigen uit K.W.B. Erondegem - Vlekkem - Ot tergem nodigen alle missievrien den, alle kunstliefhebbers, alle mensen uit naar de Parochiezaal St.-Pieter in Erondegem voor een Missie-Expo. Een zeer uitgebreide en prachtige verzameling grote en kleine kunst voorwerpen afkomstig uit het Oos ten en de Derde Wereld (Indone sië, China, Thailand, Haïti, Zaïre, Ruanda enz.) verzorgd door de Brakelse Missie-Animatiegroep i.s.m. De Clercq Antoinette en vrienden van Pater Raf en Zuster Agnes Bauwens, werkzaam in Zaïre en India. De expo is open en vrij toegankelijk: zaterdag 19 oktober van 15 tot 20 uur, zondag 20 oktober van 10 tot 12 uur en van 15 tot 20 uur, maandag 21 oktober van 15 tot 20 uur. fëne o.l.v. Jos Rossignol en in het tweede deel optreden van de Ko ninklijke Fanfare St.-Cecilia Erem bodegem o.l.v. Raymond Merckx. Presentatie: dhr. Pierre Luyts. K.F. «Niets zonder Arbeid - Trouw en Eendracht koncerteert Zaterdag 19 oktober 1991 te 20 uur in de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk (Erembodegem-Centrum): 6e mu- ziekkoncert met de K.F. Niets zon der Arbeid-Trouw en Eendracht o.l.v. Freddy Van Laer en de Schola Cantorum Cantate Domino van het Sint-Maarteninstituut te Aalst, o.l.v. Michael Ghijs. B.G.J.G. Ardennen week-end Wie samen met B.G.J.G.-Erembo- degem wil genieten van een heer lijk, rustig en ontspannend herfst- weekend in het vakantiehuis «Do- maine de Massembre» te Heer- sur-Meuse, van vrijdag 25 tot en met zondag 27 oktober (eventuele ver lenging is nog mogelijk), neemt da- Te Erembodegem wordt hij jaarlijks herdacht. In de St.-Amanduskerk wordt op zondag 20 oktober, om 11 uur, een eucharistieviering opgedragen in koncelebratie met ae abten van Steenbrugge, Affligem en Dender- monde. Het St.-Amanduskoor verzorgt de viering met gezangen en het Renaat Van Daelekoor van de Bond Vlaamse Gepensioneerden zingt bij de hulde aan het Dom Modest Van Assche gedenkteken vóór de kerk. Ledenfeest Postzegelkring Dendria Zaterdag 19 oktober te 19 uur in de grote zaal van het Parochiehuis. KAV.B.-kaartavond Zaterdag 19 oktober te 19.30 u. in de Krypte. Bloedinzameling Zondag 20 oktober van 9 uur tot 12 uur in de Krypte. Organisatie: Na tionaal Verbond van Vrije Bloed- K.A.V.-Erembodegem dankt KAV-Erembodegem dankt de tal ^eF rijke kopers aan de stand «Wereldstr' winkel» tijdens de jaarmarkt va ofc maandag 30 september jl. Voor eei gezamenlijk bedrag van méér da 30.000 fr. gingen opnieuw talrijk kilos koffie, zeemvellen, honig e allerlei andere artikelen uit de 3d wereld over de toonbank. De netto-opbrengst van deze veil koop gaat naar ondersteunend ove projekten van onderwijs, alfabetisi 8efc tie, gezondheidszorgen in de Derd dat Wereld. K.B.G.-wandeling Zondag 20 oktober kan je meewan delen door het Natuurgebied «D Gerstjens» te Erembodegem. mooie kleurenkombinatie van ee bos in de herfst loont echt de moeit van een bezoek! K.B.G.-Aalst-Mi beek vertrekt om 14 uur stipt aan Grot van Mijlbeek. In 't stemmig Gerstenhof wordt even uitgebÉ zen! Aalst. De verbouwing van de couverture nadert de eindfase (da Aalst. In het Vredeshuis werd gepraat over 'Het begrip tijd' (da) Aalst. Het gezelschap Maria Teil trad op voor de vereniging van de den leeftijd 'De Eenheid (da) Aalst. Aandachtige toehoorders voor de avond omtrent 'Muziekgeschiedenis in een notedop', georganiseerd door ht Davidsfonds van Mijlbeek (da) Aalst. Enkele toehoorders tijdens de viering van tien jaar cactusclub (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 6