De waarheid over het ontslag van Willy Van Mossevelde... maar dan de hele waarheid I Kamerorkest Jeugd en Muziek Aalst speelt Mozart-programma Geslaagde start van judoklub Moorsel Kunsttentoonstelling Etienne Le Compte te Haaltert Een mededeling van de V.U. 1 - 8 - 18.10.1991 - De Voorpost kristelijk signatuur beeft Willy Van Mossevelde maandagavond 23 sep tember jl. aan de lokale journalisten tekst en uitleg verschaft over zijn 'adieu aan de VU'. Wij denken er van zelfsprekend niet aan bem boe dan ook het recht te ontzeggen met onze partij overhoop te liggen. Het is even eens zijn volste recht een hele karre- vracht ideologisch gekleurde argu menten tegen de VU bijeen te sprokke len en over het hoofd van gens heen aan de kiezers uit te dat hij 'rechtser staat dan de rest van de partij' en zichzelf als 'liberaler dan de PW' beschouwt. Willy Van Mossevelde beeft recht op vrije meningsuiting zoals iedereen. Waarop echter niemand recht beeft, is bet aaneenbreien van een aantal be weringen die kant noch wal raken. daarvan o.a. die fameuze gesprekken, te Brussel en elders, waarbij betrokken waren Jan Caudron en Willy De Sae- ger, voor bet arrondissement Aalst, en Jaak Gabriels en Willy Kuypers, voor het nationaal VU-partijbestuur. En tij dens dewelke die hogervermelde con sensus verder gestalte kreeg en het voor Willy Van Mossevelde duidelijk moest zijn dat de rode loper voor de troonopvolging voor hem uitgerold werd. En niemand in de partij nog stokken in de wielen ging steken, zelfo niet de mensen die over deze gang van zaken minder geestdriftig waren. Wat Willy Van Mossevelde vandaag echter vergeet te vertellen is, dat hem als uitdrukkelijke voorwaarde gesteld werd dat bij zich voortaan aktief met liegen mag niemand. Ook Willy Van Mossevelde niet! Over zijn zgn. ideologische bezwaren tegen de VU kunnen we kort zijn. Als de partij aan Willy Van Mossevelde een parlementair mandaat had aangebo den, waren er niet geweest. Zoveel is zeker. Punt. den. Een voorwaarde overigens die niet eens zo eigenaardig en overdre ven moest overkomen, de betrokkene verkozen lid zijnde van het VU-arron- dissementsbestuur. Maar wat zagen we gebeuren? Niets! Letterlijk: niets! Willy Van Mossevelde verscheen an derhalfjaar lang op geen enkele be stuursvergadering, noch op lokaal, noch op arrondissementeel vlak. Op en dat doen ze in geen enkele partij. Allemaal hebben ze met de re gelmaat van de verkiezingsklok af te rekenen met mensen die plots ontdek ken dat ze in hun partij niet meer passen, nadat bun kandidatuur voor dit of geen mandaat afgewezen werd. Dat is een dergelijk iemand nog een kans geven op een mandaat? Juist, de Volks unie! Er is in verband met een en ander veel te doen geweest over de weigering van om aan TEN TWEEDE, zegt Willy Van Mossevel de, 'door onverzettelijk gedrag verlo ren we al voor de jongste gemeente raadszittingen Antoon Blommaert, Erik Arijs, Frans Janseghers en Jan Van der Burgbt'. (Het Volk). De waar heid is anders. Jan Van der Burght verhuisde naar een andere gemeente. Erik Arijs kon geen vrede nemen met de hem voorgestelde plaats op de lijst, maar brak nooit met de partij en heeft trouwens verder altijd op de steun van de VU kunnen rekenen. Frans Janseg hers wordt volgend jaar voor de VU OCMW-lid. En wat Antoon Blommaert betreft, die stond zijn plaats op de lokale lijst af aan zijn vrouw, die nu de VU-provincielijst trekt en hiervoor de volledige steun van haar man beeft. Wie heeft de VU nu verloren? TEN DERDE, zegt Willy Van Mossevel de, 'is er binnen de partij gewoon geen verjonging meer. Moest ik nu op nieuw op de lijst staan, dan zou ik waarschijnlijk nog de jongste zijn'. (Het Laatste Nieuws). Van dik hout zaagt men dikke planken. Maar deze planken zijn toch bijzonder dik uitge vallen! Nog nooit in de geschiedenis van het arrondissement Aalst is de oJ>eratie 'verjonging' bij de VU beter gelukt dan deze maal. En als Willy Van waar, maar daar overheen. Maar waar we niet zondermeer over heen stappen, zijn de reeks halve en hele onwaarheden waarmee Willy Van Mossevelde zijn aftocht uit de VU tracht te rechtvaardigen. We zullen daarover heel konkreet zijn en man en paard noemen. Wij houden van de waarheid, maar dan van de hele waarheid. TEN EERSTE, zegt Willy Van Mossevel de, 'men beeft mij aan het lijntje ge houden. Ik voelde altijd aan dat men blijkbaar niet veel zin heeft om mij een kans te geven om volksvertegenwoor diger te worden(Het Nieuwsblad). De waarheid is anders. Helemaal anders. De waarheid is dat er de laatste jaren in de VU van het arrondissement Aalst stilaan een consensus groeide rond de figuur van Willy Van Mossevelde als opvolger van kamerlid Jan Caudron. Ten bewijze daarvan het feit dat niet Jan Caudron, maar wel Willy Van Mos sevelde naast senator Andre Geens het arrondissement Aalst vertegenwoor digde op de VU-lijst voor de jongste Europese verkiezingen. Ten bewijze zijn opvolging, na twee jaar mandaat, van Jan Caudron. We gaan hierover klare wijn schenken. de eerste opvolging voor de Kamer, zoals hem aangeboden werd - dan was bij op verre na niet de jongste kandi daat geweest. Op verre na niet! Willy Van Mossevelde is in strijd met de VU-statuten die dat een ka wordt door kieskollege in geheime stemming en goedgekeurd door de voltallige arron- dissementsraad, opnieuw in geheime ij de VU, na- VU, nu als onafhan- lijke beloften enerzijds en geheime stemmingen anderzijds totaal onver enigbaarzijn. De VU is een demokrati- sche partij en het zijn de verkozen raden die beslissen over de kandidatu ren. Willy Van Mossevelde weet dat en hij hoeft daarover nu helemaal geen drukte te maken. In de rand van dat alles: de rol van Jan Caudron. Deze laatste zou allerlei be loften gedaan hebben en achteraf dus zijn woord gegeven. De waarheid is dat Jan Caudron met alle partij-in stanties perfekt meegewerkt heeft en de kansen van Willy Van Mossevelde zeker niet geboycot beeft. Maar om van die medewerking, achteraf belojien te maken, dat doet de waarheid, eens te meer in deze geschiedenis, wat al te morgen hoogstwaarschijnlijk kandi daat op een lijst van de Aalsterse Vrije Demokraten... Maar laten we ernstig blijven. We wil len niet verhelen dat elk verlies voor een politieke partij onaangenaam is. We hebben Willy Van Mossevelde alle kansen gegeven, tot het laatste ogen blik, volgens sommigen zelfs over de grenzen been van het menselijk aan vaardbare. Maar om het even. Willy Van Mossevelde beeft gemeend dat het allemaal niet snel genoeg ging. Hij zij zo. We maken er zeker geen drama van. Maar de waarheid blijft haar rechten houden. De waarheid. De hele waar- beid! Jvb. VU.: Willy Cobbaut-Aalst Vanavond om 20 uur organi seert de Aalsterse afdeling van Jeugd en Muziek in de feestzaal van het stadhuis van Aalst een koncert dat volledig gewijd is aan de muziek van Wolfgang Amadé Mozart (1756-1791). Hiermee draagt ook Jeugd en Muziek Aalst zijn steentje bij tot de herdenking van het feit dat Mozart 200 jaar geleden, op 5 december, overleed. Voor dit koncert deed Jeugd en Muziek Aalst een beroep op zijn eigen Kamerorkest, dat in de cember reeds zijn achtste be staansjaar kent. Dit orkest dat door zijn ijver en de grote inzet van de jeugdige muzikanten zelf, reeds een behoorlijke faam bijeen speelde, is tevens een open huis voor afgestudeerde snaarinstrumentisten aan de muziekakademies uit de hele re gio. Dirigent Francois Schol- laert, niet alleen de bezielende leider van het orkest maar ook de stimulerende kracht achter de Jeugd en Muziek afdeling Aalst, en enkele beroepsmusici leiden alles in goede banen op professionele en pedagogische manier. Als solist in het pianoconcerto krijgt het publiek het debuut van een jong getalenteerd pianist Tom Deneckere. Deze speelde het klaar om naast briljante dag studies ook nog prachtige mu ziekstudies te realiseren, o.a. piano. Zijn verlangen is dezelf de trend te realiseren op hoger niveau. Op het programma staat de 'Simfonie nr. 19 in Mi b, KV 132', die Mozart schreef in juli 1772 in Salzburg. Deze 19e sim fonie, deze nog relatief vroege simfonie werd door de 16-jarige Mozart in 1772 gekomponeerd na twee reizen naar Italië. In dat jaar schreef hij niet minder dan acht simfonieën en dat korte tijdsbestek veroorzaakte dan ook een rijpingsproces in Moz- arts carrière als simfonicus. On danks zijn recente konfrontatie met Italië, zou hij zich in deze werken juist losmaken uit de in strumentale stijl van dat land, met zijn langdurige bewerkin gen van een gegeven tema. Mo zart spiegelde zich in deze sim fonieën eerder aan Haydn en zijn robuustere Oostenrijkse stijl, dit had intense, soms aan de folklore ontleende melodieën en een groeiende belangrijkheid van de blazers tot gevolg. Hier is ook al de kiem aanwezig van de voor Mozart zo typische dialek- tiek tussen humoristische en tra gische momenten. Het langza me deel uit deze 19e simfonie is misschien wel het meest karak teristieke van dit werk: het heeft immers een ongewoon vrije en krachtige uitdrukking. Van de ruim 50 koncerten die Mozart schreef, worden er ge woonlijk nog slechts een tiental uitgevoerd. Met zijn eerste pia noconcert in mineur, KV 466 in d klein (uit 1785, in Wenen ge komponeerd) sloot Mozart aan bij de persoonlijke dramatiek van Carl Philipp Emanuel Bach, die aan het virtuoze speelstuk soms een grote emotionele waarde had gegeven. We vinden hier ook de aankondiging van de 'Don Giovanni'-sfeer, o.a. door de sinkopen en bastriolen in het eerste deel. Zelfs de lieflijke Romance heeft een bewogen middendeel en de finale geeft aan het Rondo een voor die tijd ongewone, hartstochtelijke stu wing, al eindigt zij in majeur. Solist in dit werk is, zoals reeds gezegd, de jonge Tom Denecke re. De naam 'Serenade in D, KV 239 - 'Serenata Notturna' be wijst hoezeer toen al van het oorspronkelijke genre was afge weken: etymologisch is een sere nade een kompositie die bij val avond (sera avond) wordt uit gevoerd, terwijl hier nog eens duidelijk 'notturna' wordt aan toegevoegd, een duidelijke aan duiding dus voor een terugkeer naa de bron. De muziek beve stigt dit overduidelijk. Deze 'Se renata Notturna' bestaat reeds uit drie delen, waaronder een openingsmars. Deze korte kom- fiositie is geschreven in de ga- ante stijl en is helemaal bere kend op het spel van verschillen de effekten. Albert Einstein noemde dit werk 'een juweeltje van absolute muziek'. Dit koncert wordt besloten met de 'Muzikale Grap, KV 522', in het Duits 'Ein Musikalischer Spass' of ook nog 'Dorfmusi- kanten-Sextett' genoemd. Dit werkje voor twee hoorns en vier strijkers werd door Mozart in Wenen geschreven op 14 juni 1787. Een prachtig programma dat als het ware een overzicht biedt van vier belangrijke perioden uit Mozarts leven. De toegangsprijs bedraagt 150 fr, -30-jarigen betalen ampei 100 fr en leden-abonnenten ko men er gratis in. - I Aalst. Er wordt reeds hard gewerkt voor karnaval in de couverture. Deze kerels brengen alvast het materiaal aan (da) De Haaltertse VTB-VAB afde ling organizeert tijdens het Al lerheiligenweekend een prachtige kunsttentoonstelling met werk van Etienne Le Comp te, in de Warande, Sint-Goriks- plein (aan de kerk) te Haaltert. Opening: donderdag 31 oktober 1991 om 20 uur. Inleiding door de heer Gaston De Cock. Mevrouw V. Tas, burgemeester, zal officieel openen. VTB-VAB Haaltert organizeert van 1 tot 3 november 1991, tel kens van 15 tot 20 uur, een prachtige kunsttentoonstelling in het kader van 70 jaar VTB- VAB viering (1922-1992). De in Vlaanderen zeer gewaardeerde kunstenaar Etienne Le Compte uit Affligem-Hekelgem werd uitgenodigd. Hij presenteert schilderijen, gouaches, pastel en brons in de Raadszaal, St. Go- riksplein (aan de kerk) te Haal tert. Over deze markante persoon lijkheid verschenen reeds heel wat bijdragen in pers, tijdschrif ten en vakliteratuur. Zijn oeu vre wordt gewaardeerd in bin nen- en buitenland en het aantal toegekende prijzen zijn talrijk. Door deze omvangrijke ten toonstelling wil VTB-VAB hul de brengen aan een veelzijdig en groot Vlaams kunstenaar, die dit jaar trouwens de kaap van de 60 heeft bereikt. Etienne Le Compte is een Aal- stenaar (°1931), die zich zowat een kwarteeuw geleden instal leerde in Hekelgem, in zijn werkatelier «Zonnewonne», een benaming die de sterke band verraadt tussen kunste naar en natuur. Van meet af aan voelde hij zich thuis in dit Brabantse land schap, dat hem steeds bekoort door de kleurintensiteit van de afwisselende seizoenen. Toch had hij altijd wel een zeer per soonlijke kijk op zijn natuurlijke omgeving, een boeiende wereld door de kracht van zijn schep pende verbeelding. Steeds weer probeert hij zijn horizon te ver ruimen. Zijn ervaringswereld te verrijken in een bestendige dia loog met de geïnteresseerde toeschouwer. Van jongsaf aan verplichtte een zwakke gezond heid hem om Zuiderse en war me oorden op te zoeken. Ook tijdens zijn talrijke reizen mani festeerde zich zijn onbegrensde belangstelling voor het natuur schoon, wat o.a. zijn weerslag vindt in de voor hem typische Zuiderse panorama's. Zelfs en kele Brabantse landschappen hebben een zuiders aksent... Etienne Le Compte blijkt zo een kosmopoliet te zijn, met een «wereldwijde» belangstelling voor de natuur... Al is zijn kunst soms exotisch geïnspireerd, toch stoelt ze op een Vlaamse picturale traditie. Onafscheidelijk met de natuur ontdekte Le Compte ook de mens in de wereldpanoramiek, die hij als globetrotter leerde kennen. Zijn visie op mens en beschaving is een gevolg van een brede wereldbeschouwing waarbij schoonheid, leed, ar moede en rijkdom in een fijn geschakeerd kleurenpalet een geïntegreerd geheel vormen. Wat de techniek betreft han teert Etienne Le Compte even vlot een penseel als spatel en verftube. Daarnaast vallen zijn komposities vooral op door een ware kleurenrijkdom in een zeer harmonieuze verhouding. Etienne Le Compte is een auto- didakt die meerdere kunstdisci plines beoefent. Naast schilder is hij ook beeldhouwer, naast dichter ook auteur onder de naam van Lode Stevenberg... De verrassende veelzijdigheid van deze Aalsterse kunstenaar die, bekoord door het Brabant se Pajottenland een onvervalste natuurliefhebber is geworden en door zijn wereldreizen een ware universalist qua belang stelling en tematiek, wordt met verscheidene schilderijen, goua ches, pastel en brons van zijn hand, op initiatief van de Haal tertse VTB-VAB afdeling, van 1 tot 3 november a.s., van 15 tot 20 uur, tentoongesteld in de Wa rande te Haaltert. De vooropening met inleiding door de heer Gaston De Cock heeft plaats op donderdag 31 oktober om 20 uur. Mevrouw V. Tas, burgemeester van Haaltert zal officieel ope nen. VTB-VAB Haaltert en de kun stenaar zelf hopen er talrijke kunstliefhebbers te mogen ver welkomen! Na de vakantieperiode dienen de judoka's reeds vroeg bij de pinken te zijn willen ze bij de eerste sei- zoenskonfrontatie niet uit de boot vallen. De eerste grote manifestatie dient zich, zoals elk jaar, in het mid den van september aan met als inzet de «provinciale titels». Judoklub Moorsel kwam met 12 in schrijvingen waarvan 9 medaille winnaars als meest suksesrijke Oostvlaamse klub uit de strijd. Een provinciale titel prijkt op de hoed van: BELLON VICKY, LANCKRIET TRUI, GROENEN HAINO, JACOBS JOACHIM en JACOBS IWEIN. VAN CAMP JURGEN en DE BOM KURT waren goed voor een tweede plaats en het laatste schavotje werd ingepalmd door DE MEESTER JOHAN en VAN DE ROSTIJNE JOHN. Dit was overigens niet de eerste keer in dit nog prille seizoen dat de Moorselse klub mocht pronken. Tij dens het tussenseizoen was er op de Heizei ook nog de «EUROPESE JEUGDOLYMPIADE» een initia tief van het BOIC. De judoka's die geselekteerd waren hadden er voor eerst zware préselekties via het Bel gisch Kampioenschap opzitten waarna enkele préselekties via het Belgisch Kampioenschap opzitten waarna enkele intense stages onder de vakkundige leiding van delega tieleider Bellon Freddy (hoofdtrai ner en algemene leiding van Judo klub Moorsel) een hechte samen horigheid en algemene leiding van Judoklub Moorsel) een hechte sa menhorigheid in de groep bracht. Cie 'Ja< Pia Dir .,ond' E< Negen judoka's behoorden tot de «BESTE 1000» en één van hen was BELLON VICKY die met prachtige bronzen medaille (- 5( l kg) haar 'kleine OLYMPISCHÏ SPELEN' tot een voorlopig hoogte ?n8 punt in haar nog korte karrière be kroonde. ;bio' Deze net 16 jaar geworden jongeda- jn me behaalde dan ook nog op zon fen i dag 22.09 haar 'zwarte gordel le tr G Dan'. wat Toch hoort men in de Moorselse W°' Kloosterstraat geen straffe verkla at®r ringen of grootpraat zoals daar zijn: «de nieuwe Ingrid is gevonden» waaraan anderen zich te pas en te oor onpas durven aan zondigen. iog Hier blijft men met beide voeten op c dri de grond en weet men dat enkel mei Is O hard werken iets moois kan bereikt »rsl worden, meer dan door hoogdoen de maar meestal nietszeggende ver- klaringen. Door de 160 leden wordt nog steeds ^uw verder getraind en geoefend in de j.aar turnzaal van de Gemeentelijke Ge- et j mengde School aan de Klooster* x>rb straat 14 te Moorsel. Dit dan op am woensdag van 19 uur tot 20.30 uur. ivai Op vrijdag van 18.45 uur tot 20 uuf c">n voor de -14 jaar en van 20 uur toliat 1 21.30 uur voor de -I-14 jaar. Op za- v' terdag van 17 uur tot 18.30 uur en op zondag van 9.30 uur tot 10.30 uur 6) e, voor de -14 jaar en van 10.30 uur tol eid e 12 uur voor de 14 jaar. eid e Info: Secretariaat Kattenbroek- akt i straat 22A te Moorsel. Tel. 0531 'csta 78.50.30. "f Tp et de P.E dijk: iverd Selaaj

De Voorpost | 1991 | | pagina 8