Handde* cotnpie*®' coedKOper Provincie heeft nood aan aangepaste en duidelijke visie De Voorpost Dagtrips voor groepen LVZ seminarie en industriële over handels- projekten in Oost-Europa Alleenstaanden kunnen terecht bij Raval 29ste Internationale Muziekdagen - 10de Klavecimbelweek bm m wm Festival van Vlaanderen - Brugge Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht i HEBT U EEN HUIS TE KOOP &4D TeVe-Blad TeVe-Blad TeVe-Blad da's budgetvriendelijk: voor 25 frank is het van jou èn.. 16-1.11.1991 - De Voorpost In de Oostvlaamse provincieraad is vraag die al meerdere keren werd Wat nu de begroting betreft, meen- den de inkomsten een normale evo- ningen worden ingetrokken. Al bij groot beleid m de provincie met gesteld. Provincieraadsleden, aldus de Burghgrave te meten zeggen dat lutie, dat ligt anders voor de fiskali- al zit de provincie met een deficitai- een aangepaste en duidelijke visie. Burghgrave, raken hun eigenheid het budget steeds in stijgende lijn teit die op 20 jaar is verviervoudigd, re begroting.En die kan de VU frak- Voor de VI de begroting 1992 weer ter sprake gekomen. Namens de VU fraktie formuleerde Grembergenaar Her man Burghgrave de nodige kom- mentaar op dit toch wel belangrijk werkdokument. Hij kwam tot de al gemene vaststelling dat de Provin cieraad nog steeds geen aangepaste en duidelijke visie heeft, laat staan een groot beleid voert. Spreker zei bij zijn inleiding dat er in de Provincieraad een goede geest heerst tussen de verschillende frak- ties. En dat is al heel wat. Al blijft de vraag naar de waardering van de funktie van provincieraadslid. Een VU woordvoerder is hetj kwijt en zij zijn niet alleen. Het is gaat van 1 miljard in 1975 naar 4 een algemeen verschijnsel in onze miljard nu. Nu de uitgaven een da- veramerikanizeerde samenleving, lende trend vertonen, stelt men vast Tegenwoordig moet het Engels zijn, dat ook de inkomsten verminderen, in afkortingen of het is niet goed Dat houdt in dat men deze nieuwe meer. financiële situatie grondig zal moe- Alles heeft dus te maken met de ten bekijken en inschatten. Meer kuituur van een volk. Kuituur is een uitgeven dat werde toevertrouwd, noodzaak voor de menselijke per- houdt in dat men de inkomsten Men zal ook hier het beleid moeten tie niet goedkeuren. De VU fraktie duidelijk dat de deputatie geen dui- soon en bijgevolg zou men daar veel aandacht moeten aan besteden. Dat is helaas niet altijd het geval. En belangrijk daarbij is dat men een eigen kultureel gelaat kan tonen. moet optrekken. Dat wil zeggen ho gere en meer belastingen of een ver hoging van de toegekende midde len. Een dilemma waar men niet zo gemakkelijk zal uit geraken. Ken- Op woensdag 6 november organi- zeert het Liberaal Verbond voor Zelfstandigen een seminarie over handels- en industriële projekten in Oost-Eruopa. Het seminarie heeft plaats in de Salons Vilain XIII aan de Van Cromphoutstraat 25 te Wet- teren en vangt aan om 15.30 uur. Er staan verschillende referaten aan de agenda. Willy Schollaert, des kundig adviseur bij het ministerie van ekonomische zaken, internatio nale ekonomische akkoorden, zal handelen over onderneming in Oost-Eruopa. Andrzei Byrt van de Poolse ambassade spreekt over het marktaanbod in Polen, Karei Ko- hout van de ambassade van de Tsje chische en Slovaakse Federatieve wordt aangeboden, is er gelegen heid tot het stellen van vragen. Volksvertegenwoordiger Frans Verberckmoes zal nadien het slot woord uitspreken. De deelnameprijs bedraagt 2.500 fr en inschrijven kan bij CV De Eek- herbekijken. Wat de uitgaven betreft stelde spre ker vast dat er heel wat werd gedaan voor de ekonomische ontwikkeling. Dat is prima al moet men ook hier toch enige reserves inbouwen. In de land- en tuinbouwsektor werden forse subsidies uitgekeerd. De vraag is of dit wel altijd even nuttig en goed is. En wat het onderwijs betreft moet men zeggen dat de overname van scholen de begroting niet mag blijven bezwaren. En dan is er het kuituurpatrimonium. Ook hier laat men zien vaak leiden door projekten die op lokaal of partiku- lier vlak niet meer haalbaar waren en en dan maar door de provincie werden overgenomen. Gelukkig voor de begroting werden een aantal dossiers van deputee De Cuyper niet uitgevoerd. Daardoor konden belangrijke sommen aan le is nog steeds op zoek naar een delijke visie heeft. Dendermonde. De verantwoordelijken van Wereldwinkel presenteerden h Derde Wereldprodukten op de 11.11.11. kwisin Oudegem (foto piet Herman^ Republiek bespreekt het marktaan- hoorn, Sint-Jorisgilde te 9200 Den bod in zijn land. Voor beide toe- dermonde (052/22.49.94). spraken is er een simultaan verta ling voorzien. Na een onderbreking tijdens dewelke een koud buffet DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st -gillis-dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 24 oktober richting noord-zuid 1. echt paar De Saeger; 2. ex aequo Magda Weymans en Magda Se cretin en Werner Cornelis en Chris Dexhorez. Richting oost-west1. Paul De Smedt en Jos Nijs; 2. Paul Vel- deman en Mare Hofmans; 3. echtpaar Michiels. Van 9 tot 16 november heeft de nationale week van de bridge plaats. In dat verband wordt op zaterdag 9 december in het stadhuis van Dendermonde, in de Reynoutzaal een demon stratie gegeven van 14.00 tot 18.00 uur. Iedeeen kan aan een tafel plaatsnemen en spelen. Op zondag 17 december houdt Bridgeclub 'Belle' in dezelfde zaal een opendeurdag even eens van 14.00 tot 18.00 uur. Het Festival van Vlaanderen 1991 is nog niet volledig achter de rug, of de eerste berichten over het Festival 1992 bereiken ons reeds. De Brugse organisatoren zijn traditioneel de eersten om hun programma in grote lijnen voor te stellen. Van 25 juli tot en met 8 augustus worden de 29ste Internationale Muziekdagen georganiseerd. In 1992 staan het klavecimbel (voor de tiende keer reeds) en de pianoforte opnieuw centraal. Ook nu weer wordt het Festival opgesplitst in twee grote delen. Er is de 10de kla vecimbelweek van 27 juli t.e.m. 1 augustus met het concours klave cimbel (25.07 - 01.08) en het con cours pianoforte (31.07 - 01.08); met een tentoonstelling rond klavecim bel, klavichord, virginaal, spinet en pianoforte in de Hallen van het Bel fort (25.07 - 30.07); met interpreta- Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.400 F 6 maand 1.200 F 3 maand 600 F los nummer 48 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 UITGEVERIJ DE CUYPER naamloze vennootschap Oude Vest 28 9200 Dendermonde HRD 33579 De aandeelhouders worden uitgenodigd de jaarvergade ring bij te wonen, die zal ge houden worden op dinsdag 12 november 1991te 14 uur, in de maatschappelijke zetel. AGENDA 1Verslag van de raad van be stuur. 2. Verslag van de kommissa- ris-revisor. 3. Goedkeuring van de jaarre kening op 30 juni 1991 en van de verwerking van de resultaten. 4. Kwijting van hun bestuur aan de leden van de raad van bestuur. 5. Kwijting aan de kommissa- ris-revisor. 6. Benoeming bestuurder. 7. Rondvraag. De aandeelhouders die de al gemene vergadering wensen bij te wonen, worden verzocht zich te gedragen naar de statu ten. De raad van bestuur tiekursussen, referaten en recitals; met edities, boeken en platen. De jury voor beide wedstrijden be staat dit jaar uit: Jesper Christensen (Basel-Lyon), Stanley Hoogland (Amsterdam), Johan Huys (Gent), Frangoise Lengellé (Lyon), Gustav Leonhardt (Amsterdam), Gordon Murray (Wenen), Johan Sonnleit- ner (Zünch-Basel) en Glen Wilson (Würzburg). De wedstrijdbrochure met alle in lichtingen i.v.m. deelnemingsvoor- waarden, uit te voeren werken, or ganisatie van de wedstrijden en de wedstrijdinstrumenten kan vanaf nu aangevraagd worden bij het Fes- tivalsekretariaat, C. Mansionstraat 30, B 8000 Brugge (tel. 050/ 33.22.83). De middag- en avondkoncerten kunnen gegroepeerd worden in drie grote tema's: virtuoze komposities voor strijkers - Bach en tijdgenoten - Spanje en de Nieuwe Wereld. Van af 15 januari kan de definitieve pro- ammafolder aangevraagd worden Vzw 'Raval' dat staat voor Relatie en Aktiviteiten Vereniging voor Al leenstaanden, bestaat sinds 1987 te Dendermonde. Van alle regio's in Vlaanderen heeft Dendermonde een zeer hoog percentage aan be langstellenden en gelukte relaties. Eenmaal een serieuze relatie tot stand komt, haken de meeste leden echter af. Dit is ook gebeurd in de schoot van het bestuur en daarmee geraakte de aktiviteit op een zeer laag pitje. Er is nu echter een nieu we verantwoordelijke aangesteld en meteen wordt vertrokken met her nieuwde moed. Raval is geen huwe lijksbureau, maar zorgt ervoor dat de alleenstaanden hun probleem van 'alleen-zijn' kunnen oplossen door het bijwonen van verschillen de aktiviteiten om zo nieuwe vrien den of vriendinnen te ontdekken. Op 7 november organizeert Raval om 20.00 uur in de bovenzaal van Bistro Akademie aan de Oude Vest te Dendermonde een info-avond. Tijdens de maand november wor den, buiten de 200 aktiviteiten over Vlaanderen en Brussel verspreid, te Dendermonde nog een reeks evenementen georganizeerd met onder meer een Scheldewandeling op 15 november, een avondje uit op 21 november, praatcafe met info- avond op 22 november en het bijwo nen van een toneel op29 novembe In Aalst speelt men op 24 novemb L| een partijtje mini-golf en dezelfdi g§ dag is er ook een museumbezoeki Brussel voorzien. De belangstellenden kunnen ell ontmoeten iedere eerste en dei donderdag van de maand in Bist Akademie te Dendermonde. V< verdere inlichtingen kan men recht bij Greta (052/22.41.23), Gi bert (052/21.38.64) of Hugo (f 777.85.41) liefst na 19.00 (BAD) Leb Het wordt stilaan een traditie dat in schikt per regio het Meetjesland- gem en Zwalm; de denderende ste- het vooruitzicht van de jaarwisse- Houtland, het Land van Waas, den Aalst, Dendermonde en Ge ling, de Federatie voor Toerisme in Gent en de Leiestreek, het Vlaamse raardsbergen. Indien gewenst kao 1 Oost-Vlaanderen, opnieuw haar Heuvelland en de Schelde-, Durme- men ook een bezoek brengen aan brochure'Dagtrips voor Groepen' en Denderstreek. Benevens deze het kasteel van Laarne of het Donk- 11 uitbrengt. Dit jaar misschien wat dagtrips poogt men andermaal de meer. tematrips rond archeologie, bloe- Niet enkel de hicrbovenvcrmclii; men en streekbieren aan te bieden. Enkele toeristische troeven blijven, kwa bezoek, hoge cijfers scoren, zo dat deze trips jaarlijks voor herha ling vatbaar zijn en opnieuw werden opgenomen in de brochure, zij het eventueel lichtjes gewijzigd of niet. Hierbij kan men zonder moeite cite ren het rustbrengende Krekenge- bied met Boekhoute en zijn vissers- vroeger dan anders. Deze fraaie en degelijk gestoffeer de brochure bevat 30 kant-en-klare daguitstappen voor groepen. Zij werd met de uiterste zorg samenge steld door de betrokken VW's, Diensten voor Toerisme en de Dienst Produktopbouw van de Fe deratie. Dergelijke brochure schept de mo gelijkheid om zowel op kultureel als op rekreatief vlak een zinvolle dag door te brengen in de meest typi sche plekjes van Oost-Vlaanderen. Zelfs de meest veeleisende klant waardevolle streken worden schei geviseerd. Tevens komt de proviii- ciehoofdplaats Gent fel in de kijkei te staan. De Dienst voor Toerisme van de stad Gent biedt niet minder dan vier evenwaardige dagtrips aait Gent op zondag; Gentse toeren Gent en de Leiestreek; kastelen, zil ver en bloemen rond Gent. De brochure 'Dagtrips voa St' bij het Festivalsekretariaat (zie bo- vjn(jt er zjjn gading of komt er aan ven)- zijn trekken verleden; het Land van Waas met groepen' kan telefonisch of schrif- Sint-Niklaas, Lokeren, Beveren, 1•-1A u:: Temse en Rupelmonde; de licht glooiende Vlaamse Ardennen met de kunst- en kultuurstad Oudenaar de en de taaigrensstad Ronse; de L De diverse dagtrips werden gerang- pittoreske Zwalmstreek met Zotte- telijk worden besteld bij de Federa tie voor Toerisme in Oost-Vlaande- ren, Koningin Maria-Hendrika- plein 64 te 9000 Gent (09L 22.16.37.) Is uw prijs lussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. daar staan nu eens echt alle tv-programma's in. Volledig en overzichtelijk, compleler dan ooit Süperhandig nü fleuriger en kleuriger, met nóg meer pagina' vlotte achtergrondinformatie, tips-van-de-week en boeiende interviews I kun je elke week de prijs van je dromen winnen 1

De Voorpost | 1991 | | pagina 16