1 Overtuigende tweede helft Rapid Lebbeke het spoor van de leider Op RWDM moet wat gesprokkeld worden Nakaarten over het ontslag ranFaiekas Eendracht Aalst: Tongeren Eendracht Aalst 1-3 E. Aalst- Digest Voorzitter Goethals: 'We hadden veel geduld met onze trainer' De Voorpost-1.11.1991 -17 VOETBAL Redaktle: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Han Grijzenhout, de nieuwe trainer van Eendracht Aalst, kende voor zijn 'entrée' al een eerste sukses door te kunnen doorstoten naar de 8ste finales in de Beker van België. Nu is het wel zo dat de jongste wedstrijd tegen Tongeren, al bij al een meeloper in tweede klasse, geen juiste waardemeter is voor het verdere voetbal dat Aalst op het hoogste niveau kwestie. In Tongeren kreeg Eendracht zelfs, ge durende de eerste helft althans, geen gemakkelijke wedstrijd voor de schoe nen geschoven. René Peeters, meege reisd als vijftiende man en die enkele uren vordien een uitstekende wedstrijd weggaf in het B-elftal tegen Anderlecht, analiseert die ontmoeting alsvolgt: 'Vooral na het tegendoelpunt van Thys, eersteklassematcn is dus een andere moet houden had Eendracht het gedu rende de eerste periode wel even lastig met het Limburgse pressie-voetbal. Tij dens de tweede periode kwam de betere konditie duidelijk tot uiting en toen Tongeren op dat ogenblik naar zijn twee de adem snakte, konden Zakkas en Krohm toeslaan'. Zakkas, de jongste weken door een groot deel van het supporterspubliek bekriti seerd wegens het feit dat hij maar niet tot scoren komt, akteerde tegen Tonge ren op een hoog niveau. De Griek was konstant in beweging en scoorde een prachtig doelpunt, na een knap tech- Op de vraag of er bij Aalst voldoende kwaliteit aanwezig is om zich te handha ven in eerste klasse kregen we een bevestigend antwoord. 'Als ik vaststel dat we kunnen beschikken over Mario Krohm, dat binnenkort Peter Eyckel- boom arriveert en ik kan beschikken over Philippe De Smet, die een speciale geneeskundige behandeling ondergaat om zich weer op het voorplan te kunnen werken, dan kan onderschreven worden dat Eendracht beschikt over spelers die vele jaren op het hoogste niveau hebben gespeeld. Bovendien maken elementen als René Peeters en Mare Verbruggen zich in het B-elftal klaar om weldra de gelederen te versterken', aldus Grijzen hout. 'Ze spelen niet te traag, mijns inziens soms iets te enthousiast. Op training heb ik al ondervonden dat be paalde dingen te snel worden uitge voerd. Ik heb liever dat er zo nu en dan wat getemporiseerd wordt, zodat de ploeg eigenlijk de tijd krijgt om te bewe gen. De bal moet met een aantal passen in de ploeg gehouden worden, zodat nisch hoogstaand nummertje. Een tref- enkele spelers de kans krijgen om posi- fer die door vriend en tegenstander werd ties in te nemen. Neen, Eendracht speelt bewonderd omwille van de fraaie voor bereiding en de verfijnde afwerking. Ook Mario Krohm werkte hard in de spits van de aanval en was de auteur van de derde en beslissende treffer. De ro buuste Duitser, bij Antwerp uit de A- Kapide Lebbeke-Stekene 3-1. Van Den Bossche schiet naar doel maar de Stekense doelman redt. De aankopen van Ltbbeke beginnen volop te renderen en Rapide komt in het spoor van de leiders (vh) Lebbeke 3 Stékene 1 De tweede provincialer Rapid Lebbeke raliseerde de voorbije weken een op- lerkelijke opgang. Samen met enkele ndere ploegen bezet hij de tweede plaats op amper een punt van leider Itmzeke. tor de kompetitie begon, werd hij door raiders als een kandidaat genoemd. De Jubleiders hebben dat komplimentje seeds weggewuifd, en trekken ook nu fe schouders op, wanneer je met hen ieromtrent een gesprek op gang imgt. Te beogen gewoon een degelijke rang schikking. en ieder appeltje dat meer in de boom valt is meegenomen", is de «actie. ons verdiend gewonnen, al voeg ik hier dadelijk aan toe dat de opponent zich niet onbetuigd liet. We hebben hem vooral tactisch van antwoord gediend. Zo kreeg Marc Van de Velde een bewa kingsopdracht mee. Hij moest de aarts- gevaarlijke Chris Ferket aan banden leg gen, wat hij feilloos heeft gedaan. Net voor de rust werd Mare gewond. Daar was de bezoekende spits mee opgezet, want na de hervatting genoot hij over meer vrijheid. Hij zou overigens de au teur van het enige doelpunt worden. Vermits wij er langs de andere kant, drie op het actief brachten, gunnen we hem dat goaltje. Chris, al is hij een Waaslan- der, is een bekende, overigens graagge- ziene gast in de Lebbeekse sportmid- dens. Hij was een aantal jaren actief bij Ll SK en heeft hier momenteel nog veel li Lebbeke wordt in de verste verte aan met de zaa|Sporten te maken. We staan jen titel gedacht. er dus na ne„en wedstrijden biezonder Te hebben amper negen speeldagen gocd v(Jor Nu zondag we Ro5ur Moerzeke op bezoek, en dat wordt voor waar geen makkelijke opdracht. Er zal te knokken vallen willen we kans maken om de volle buit aan huis te houden. EG Khter de rug. Voor we aan de laatste natch toe zijn loopt er nog veel water aar de zee, en er kan van alles gebeu ren", relativeert secretaris Eddy Van Oferstraeten. -De match tegen Stekene werd door Maandag werd er niet getraind. De A-kem was zondagvoormiddag op getrommeld om een medische test te ondergaan in het 'Centrum De Caluwé' te Bassevelde. Philippe Desmet is daar al een tijdje in behandeling om zijn fysische kon ditie op punt te stellen. Mandiangu speelde één helft in het B-elftal maar moest aan de rust vervangen worden. De Zaïrees kloeg opnieuw over pijn in de rech terknie. Om de nieuwe oefenmees- ter Han Grijzenhout de gelegenheid te geven het Eendrachtteam beter te kunnen doorlichten, werd dins dagavond een oefenwedstrijd afge haspeld op Dcndcrhoutem. BAD niet te traag, wellicht een beetje te ont- stuimig. Dat is wat ik zie op training, nog niet afgaande op wedstrijden in eerste klasse, al hebben de videobeelden van de voorbije kompetitiewedstrijden me al wat duidelijk gemaakt'. kern geweerd, heeft bij Aalst blijkbaar Volgens Grijzenhout ziet hij het wel zit- weer zin in het voetbal gekregen. Of hij ten bij Aalst: 'Ik ben enthousiast hier in de nabije toekomst de gedroomde heen gekomen. Ik heb uiteraard de afwerker zal worden, houden we nog wel toestanden meegemaakt van de trai- even in het midden. nerswissel, die bij de ene klub wat meer Oefenmeester Han Grijzenhout, die bij emoties losweekt dan bij de andere, ook Aalst een kontrakt onderschreef tot het bij het spelerspotentieel. Ik heb echter einde van het seizoen met de optie dat he indruk dat mijn verschijnen in het als hij Aalst in eerste klasse houdt, hij ™dden van de Aalsterse spelers profes- een verlengme krijgt, was natuurlijk met sioneel werd opgevangen. Dan wordt het die eerste zege tegen Tongeren een ge- wel prettig werken voor een vreemde lukkig man. De Amsterdammer heeft een" 'n "e bijt natuurlijk nog een tijdje nodig om de Han Grijzenhout zal tevens een eigen waarde van elke Eendrachtspeler te trainingsschema opstellen. De profs kunnen inschatten. krijgen extra-trainingen gedurende de 'Ik heb uiteraard pas twee trainingen voormiddag en ook de oefenstonden in meegemaakt en nu die wedstrijd tegen de namiddag worden aangepast. Tongeren. Ik heb gelukkig een aantal Ook wat de medische begeleiding betreft videobanden ter beschikking gekregen is er wat nieuw in de maak. Zondagvoor- en verder heb ik Aalst doorgelicht via middag II. reisde het hele A-elftal naar een aantal kranten en weekbladen. Aan het 'Medisch Centrum J. Caluwé' te de hand daarvan heb ik een soort statis- Bassevelde, waar iedere speler een aan- tiek gemaakt om toch een indruk te tal medische testen moest ondergaan en krijgen van hetgeen waarmee ik bezig raadgevingen meekreeg voor een gepas- ben. Op die manier heb ik de leemte al te voeding. Alles geschiedde in een sfeer een beetje opgevuld en is Eendracht van totale ontspanning in aanwezigheid geen totaal vreemde vogel voor mij'. van de echtgenotes en de kinderen. Voetbal. Voorzitter Van Goethem en manager Orlans tijdens de perskonferentie i.v.m. het ontslag van Fazekas (da) Rapide Lebbeke-Stekene 3-1. Buydts is alleen door en scoort het eerste doelpunt van lebbeke (vh) Oefenmeester Han Grijzenhout volgde met ware argusogen de bekerwedstrijd RWDM-Genk en werd heelwat wijzer i.v.m. de volgende tegenstander van Eendracht. De Aalsterse coach kwam onder de rindruk van het vlot spel van de Brusselaars. 'Vooraan heeft RWDM een paar gevaarlijke knapen lopen en achteraan is dat brussels team goed georganiseerd. Het wordt alleszins geen gemakkelijke verplaatsing. Dat zal trouwens in de toekomst wel zo blijven. Gemakkelijke overwinningen maakt men in het huidig Belgisch voetbal niet meer mee', zegt Grijzenhout. Eén ding is zeker: als men het geloof om het behoud in eerste klasse wil aanwakkeren moet er zondagnamiddag tegen RWDM wat meegesprokkeld worden, mede door het feit dat ook RWDM onderaan de rangtabel bengelt. Als men dan verder weet dat volgende week het al evenzeer bedreigde Sp. Charleroi op bezoek in het P. Cornelisstadion komt, dan beseft men wel hoe belangrijk deze wedstrijden zijn voor de poulains van Grijzenhout. Ondertussen beschikt Grijzenhout nu ook over al wat meer inzicht wat de samenstelling van het type-elftal betreft Bovendien kan hij rekenen gedurende de maandag- en dinsdagtrainingen op de hulp van Jacques De Caluwé. Dat is nu wel geen echte hulptrainer maar een soort konditietrainer, die bovendien instaat voor de medische begeleiding. Intussen werd ook de training van de profs opgedreven. Die oefenen nu iedere dinsdag en donderdag twee keer. DAB Volgens Jacques Caluwé, een therapeut die al bij Bayern Munchen in de leer was, wordt Eendracht Aalst een test-case op het vlak van medische begeleiding. BAD Tijdens een perskonferentie in de businessclub van Eendracht Aalst werd door manager Or lans en voorzitter Goethals nog maar eens duidelijk gemaakt waarom de beheerraad Lazlo Fazekas heeft bedankt voor zijn bewezen diensten. Manager Orlans: 'Het ligt niet in onze bedoeling een trainer die ons naar eerste klasse leid de, waarvoor we hem trouwens dankbaar zijn, na te trappen. Bij deze overgang naar eerste klasse werd een bewuste keuze gemaakt om de politiek die we nu aanhouden te volgen. De trainer werd daar realistisch en eerlijk van op de hoogte ge steld. Ik wil hier onderstrepen dat er op geen enkel moment geraakt werd aan de sportieve volmachten van de trainer en dat hij steeds van alle zaken die rond Eendracht Aalst gebeur den en hem aanbelangden, op de hoogte werd gebracht. Na samenspraak kregen we tel kens zijn akkoord om dit te doen. De wens van het bestuur nas dan ook dat er in vergelij king met vorig jaar professione ler gewerkt werd. We denken dat de leiding van de club het recht heeft aan zijn werkne mers bepaalde zaken te vragen en te eisen dat die uitgeroerd worden'. Volgens voorzitter Goethals wordt ex-trainer Fazekas niet verweten dat Eendracht totnog toe slechts 5 punten op 22 kon boeken. 'De pech die ons bleef achtervolgen heeft ons verblijf in eerste klasse zwaar gehypo- tekeerd. Tot gisteren stonden vrij achter onze trainer. Aange zien hij door zijn uitspraken en werkwijze bewijst dat hij niet langer gelooft in het bestuur, in de mogelijkheden en de kapa- citeiten van de spelers, en daar bij nog afkeurend reageert op de pogingen die worden onder nomen om verbetering te bren gen, vinden we het niet oppor tuun om langer verder te wer ken met mijnheer Fazekas al dus de stelling van voorzitter Goethals. De Eendracht-resident vindt het gemeen en smerig wat Fa zekas verklaarde aan een ver slaggevervan Voetbalmagazine. 'We mogen niet ontkennen dat hij een enorme verdienste heeft door ons naar eerste klasse te loodsen in niet gemakkelijke omstandigheden. Wat de trans- ferpolitiek betreft hebben we hem gevolgd voor zover we het financieel haalbaar vonden. Het is trouwens zijn ploeg die momenteel wordt opgesteld. Maar thans moeten we vaststel len dat hij ons van de eerste dag bij die transferpolitiek op het verkeerde been heeft gezet. Hij kent m.i. te weinig van het voet bal in eerste klasse. Maar al bij al wensen we hem veel sukses toe in zijn verdere loopbaan', aldus Eendracht-voorzitter Goethals. BAD

De Voorpost | 1991 | | pagina 17