De invloed van Inzet resulteert in een winstpunt Eerste zege voor Baasrode Twee goals van Tony Collewaert Eddy Van Keer Derby eindigt onbeslist t B De Voorpost - 1.11.1991 - 19 PIERRE TNO' HfmmSSSHK aKM? VOETBAL Grembergen-St.-Gillis 1-1. Dierickx van SK wordt door twee tegenstrevers onder druk gezet (vh) Rupelmonde 0 Opstal 2 Tony Collewaert etaleerde zich vorige zondag als figuur van de match bij Een dracht Opstal. Kort na de hervatting miste hij een kans, zo groot als een wolkenkrabber. Behendig wou hij de Rupelmondse doelman besluipen, maar toen puntje bij paaltje kwam, liet hij zich het vlees van tussen de boter ham graaien. Een kwartier voor tijd werd hij auteur van de openingstreffer. Op voorzet van Ivan De Bosser, nam hij de bal op de slof, en deed meteen de netten trillen. In de slotfaze zette hij twee opponenten in hun hemd, en gaf vervolgens de doelman het nakijken. - We doen het goed de laatste tijd, zegt secretaris Emiel Van Mol. Vijf recente matchen hebben acht punten opgele verd. Deze week wil ik de spelers hier voor wel op een "toumé générale" trac- teren. De wedstrijd op zichzelf was van geen hoogstaand gehalte maar uiteinde lijk zijn het de punten die tellen. Met vier andere ploegen bezetten we de tweede plaats. Een resultaat dat voor aanvang van de competitie niemand durfde te voorspellen. Zondag in Grem- bergen valt er voorzeker te knokken, maar we zullen proberen een punt te grabbelen, zoveel is zeker. Rapide Lebbeke-Stekene 3-1. Van Moeseke van Lebbeke wipt veruit het hoogste maar toch zal deze bal nog via de lat overgaan (vh) Meldert 1 Lebbeke 1 Tegen vele verwachtingen in, behaalde SK Lebbeke een winstpunt bij Meldert. Een resultaat dat zondagavond aan het Konkelgoed als biezonder verdienstelijk werd omschreven. - We hebben er echt oorlog voor ge voerd, zegde Floris Verstraeten. In het begin werden we op een hoopje ge speeld, en moesten een doelpunt toe staan. Het zag er dus op dat ogenblik niet rooskleurig uit. Na een kwartier kroop iedereen uit zijn schelp en etaleerde een inzet, zoals ik dat nog nooit in deze competitie heb kunnen vaststellen. Een hoge center van Guy De Baere kwam binnen bereik voor Massamba, die bin nenschoot. Er volgde van de spelers uit een entoesiaste reactie. Niemand wou dit belangrijk winstpunt prijsgeven. Ook niet na de hervatting, toen de thuisploeg de zaken probeerde te forceren, een steriel overwicht aan de dag legde, maar ons eigenlijk nooit in verlegenheid bracht. Gelet op de omstandigheden waren we met deze halve inzet dik tevre den. Vergeet niet dat we het zonder Frans Peeleman, Chris Muysewinckel, Nico Buy! en Jean-Pierre Hals moesten rooien. Komende zondag zijn ze paraat en beginnen we aan een remonte, stelt een optimistische Floris. EG Buggenhout-Kieldrecht 3-1. Van der Jeught trekt ten aanval. Zijn achtervolger heeft het niet gemakkelijk (vh) f','ll'S 1 Not)els 's alleen door maar de Sint-(iillisse doelman Buggenhout-Kieldrecht 3-1. Dit wordt een ba! voor Van der Jeught die nadien zal Buggenhout-Kieldrecht 3-1. Christiaens is sneller bij de bal dan de Kieldrechtse aden (vh) voorzetten (vh) doelman en scoort (vh) Kruibeke O Baasrode 1 De start van de kompetitie had men zich in Baasrode wellicht anders voorgesteld. Toch is er een verbetering van de resul taten de jongste tijd. De drie recentste wedstrijden hebben vier punten opgele verd. De hoop dat het snel beter gaat, is levendig bij de geelblauwen. "Het doelpunt kwam er in de eerste helft na een vrijschop door Wim Moens, met het hoofd verlengd door Claudio Ban- cheri en vervolgens door Guy Saerens binnengetrapt", aldus onze zegsman. - In de eerste periode waren we min of meer de dominerende ploeg. Ik had de indruk dat het bij de lokalen niet zo best boterde, al beschikken zij over een af weer die moeilijk te slopen valt. Vooraan kunnen zij moeilijk een vuist maken. Na de hervatting trokken we ons meer in verdediging. Je begrijpt dat hel er op aankwam, om de verworven voorsprong te behouden. We zijn gr in gelukt, al hadden we het vooral op het laatst niet echt makkelijk. We voelen ons in ieder geval opgelucht met deze eerste zege. Hopelijk blijft het bij geen eendagsvlieg. Zin om naar derde te degraderen, heb ben we allerminst. EG Grembergen-St.-Gillis 1-1. Grembergenaar Nobels wint dit De anderen kijken gespannen toe (vh) ?eks duel. Lutterzele 2 Melle 1 FC Lutterzele etaleerde tegen het zwak acterend Melle doorlopend een veld- overwicht. Niettemin duurde het tot tien minuten van het einde vooraleer de winninggoal op de plank verscheen. - We zijn negen matchen ver, en tot nu toe zag ik geen enkele ploeg aan het werk waar je kon van zeggen dat ze boven de anderen uitstak, meent club leider Paul Roels. De-vaststelling is ook dat we voor niemand het hoofd moeten buigen. Doelpunten scoren vormt de moeilijkste opdracht. Vonden we maar wat makkelijker dé weg naar de netten, dan stonden we wellicht helemaal voor aan. Tegen Melle hebben we de wed strijd vrijwel gedomineerd. Eddy Van Keer was er weer bij, en dat had zijn invloed. Op het middenveld waar hij operationeel is, stak hij boven de ande ren uit. De opponent trok in die linie bestendig aan het kortste eind. We heb ben inderdaad wel lang moeten wachten vooraleer we zekerheid kregen over de volle inzet. Komende zondag krijgen we Lokerse op bezoek, en dat wordt voor waar een zware opgave. We zullen ons zeker niet de les laten spellen, aldus de Lutterzeelse klubleider. EG afwezigheid als gevolg van kwetsuur, opnieuw bij. De punten kregen we in elk geval niet op een presenteerblaadje. De Waaslandcrs namen een snelle start en kwamen meteen tot scoren. Binnen de Ijortste keren kwamen we meer in de match, wat op de duur in drie doelpun ten resulteerde. De eerste goal op vrij schop, opzij gelegd en door Pascal Chris tiaens in doel geschoten. Even later was er een doorsteekpas van Marc Van der Jeugt en Christiaens nam de bal met Ut0 succes op de slof. Robbrecht nam even- Bumenhoul-Kieldrecht 3-1. D.enckx maakt zich klaar om naar doel te schieten eens in de vlucht over en met succes. In de tweede periode probeerde Kieldrecht de druk te verhogen, maar de beste kansen waren toen voor ons, uiteraard langs de counter. Hopelijk is de zege het begin van een gunstige serie. EG Grembergen 1 kansen opgeleverd. Een eerste keer dat Sint-Gillis 1 we in de zone van de waarheid versche- Hel Dendermondse derby tussen SK nen'le™rde dat een doelpunt op Een Grembergen en Eendracht Sint-Gillis is «HgeWuge samenloop resulteerde in op een gelijkspel geëindigd. Volgens keep"»™* de Herman Burghgrave, voorzitter van het 1 "j3 Van -Wae8e" lokale team, een logisch resultaat. T lege? de nel,en sPTg' °PmCTke" - Niettemin kwamen wij in extremis het ll|k 's 'n dfe c.omP?me de vaststelling dichtst bij een tweede doelpunt. Een budenshuts beter presteren. Op uiterste reflex van keeper Verstrepen «gen veld blyken vele spelers moeite te kon dat net verhinderen Op dat ogen- de^"omde z.enT'en °^der f n'Tle blik waren we aan de laatste twee minu- !o n' bondag komt Opstal op be ten toe. Wat de match in zijn geheel Sek en„proberen we alvasl een^e te betreft, wens ik te onderstrepen, dat de "xeren bezoekers vaker eigenaar waren van de EG bal, al heeft hen dat weinig of geen ir uggenhout 3 Kieldrecht 1 lier opeenvolgende nederlagen hadden Sparta Buggenhout in de algemene klas sering een heel eind naar beneden ge duwd. Het werd dan ook de hoogste tijd dat er vorige zondag weer punten wer den gepakt. "De situatie zag er allesbehalve roos kleurig uit, vandaar dat bij iedereen het besef heerste, dat onverwijld op eigen terrein moest gewonnen worden", zeg gen de klubleiders. -De intentie was levendig en dat bleek meteen toen de match van start ging. Er werd door iedereen een algehele inzet gedemonstreerd. David Callaert deed zijn wederoptreden als libero, Dierickx vertolkte een rol in de middenlinie en Nico De Cock was er na een lange

De Voorpost | 1991 | | pagina 19