Fair-Play scholieren van KAVD naar de Heizei De Dendermondse Entente op 1 november in Schoonaarde 20 - 1111991 - De Voorpost VOETBAL Jeugdvoetbal. De KAVD-scholieren trainden op de Heizei (td) Jeugdvoetbal. De officiële foto met de bondstrainers (td) Voor het tweede opeenvolgende jaar, werd aan 18 ploegen (knapen en scho lieren) de Royco Bi-Fi Fair-Play Trophy toegekend. Een trofee voor het "fairste spel" die de sportieve jeugd van jongsaf aanspoort op en rond het sportterrein fair-play te zijn en zodoende van elke sportmanifestatie een echt spektakel te maken. De Royco Bi-Fi Fair-Play Trophv, een organisatie van de Koninklijke Belgische Voetbalbond beloont 2 knapen- en scholierenploegen per provincie waar van de spelers en hun onmiddellijke omgeving hebben aangetoond de meest sportieve geest te hebben. Het klasse ment geschiedt op basis van het toeken nen van punten door de scheidsrechters bij elke officiële wedstrijd van het Bel gisch Kampioenschap. Zoals men weet werden de provinciale scholieren van KAV Dendermonde over tuigend winnaar van deze trofee. Dit met een uitzonderlijk hoge score van 19,6/ 20, wat meteen de hoogste score is van alle scholierenploegen van het ganse land. Deze overwinning krijgt nog meer luister als men bedenkt dat de KAVD- scholieren provinciaal spelen waar met meer inzet en harder wordt gespeeld dan op gewestelijk vlak. Daarenboven haalden ze een uitstekende rangschik kingwat bewijst dat resultaat en sportivi teit best kunnen samengaan. Verleden maandag werd aan de spelers en aan de verantwoordelijken van de 18 winnende ploegen een receptie aan geboden door de direktie van de Konink lijke Belgische Voetbalbond en door de verantwoordelijken van de Royco Bi-Fi. Een ontvangst die plaats had in het bondsgebouw van de KBVB. Daarna was er een training op de Heizei door de technische staf van de voetbalbond. De scholieren van de Dendermondse Entente spelen op 1 november hun eerste wedstrijd van dit seizoen op het terrein van Juventus Schoonaarde. De tegenstander is de provinciale scholierenploeg van Bornem. De wedstrijd begint om 15u00. Er werd alvast hard getraind, (td) familieuitstappen wordt bepaald, zal in de toekomst moeten rekening gehou den worden. Fred Delcourt, voorzitter van de centrale scheidsrechterscommissie wees op het belang van de goede relatie speler- scheidsrechter. Hij sprak ook zijn waar dering uit voor de honderden scheids rechters die in de jeugdreeksen aktief zijn waardoor zo vele jongeren hun sport kunnen beoefenen. Nationaal trainer Paul Van Himst is bij de jeugd nog altijd een populaire figuur. Hij gaf graag wat goede raad aan de jonge Rode Duivels in spe. Belangrijkst blijft nog altijd het aangeboren talent maar minder technisch kundige spelers kun nen nog altijd door hard werken toch de top bereiken. Als voorbeeld had Van Himst het over Phillipe Albert die de laatste jaren enorme vorderingen heeft gemaakt. Uiteraard had hij het ook over de sportiviteit waarbij hij dikwijls zelf als voorbeeld wordt gesteld, ondanks het feit dat hij gedurende zijn lange carrière heel wat trappen moest incasseren. Van Himst wees tenslotte ook op de belang rijke rol die de begeleiders van de jeugd- ploegen en de ouders (vooral de moe ders!?) bij deze Fair-Play spelen. ren op de Heizei en KAVD aan een 3-0 overwinning te helpen. Daarna werden op een oefenveld van de Heizei een aantal behendigheidsproeven afgewerkt waarbij individueel punten konden wor den verdiend. De Dendermondse win naar, Jimmy Verhofstadt, kreeg een ska- te-board als prijs! Na alle inspanningen werd aan alle deel nemers in het bondsgebouw een drink en een lunch aangeboden. Door de sponsorende firma Royco Bi-Fi wenl dan ook nog een voedingspakket en een map over een eerste klasseploeg naar keuze aangeboden. Het was alleszins deze keer een prachti ge organisatie die alle deelnemers tevre den stemde, een belevenis waaraan later zeker nog zal worden teruggedacht Voor het KAVD-jeugdbestuur alleszins een stevige stimulans om op de ingeslagen weg te blijven verder gaan. Heizeltraining en wedstrijd Na dit officiële gedeelte trokken de Den dermondse scholieren het grote Heizel- veld op voor een lichte training door de bondstrainers. Hoogtepunt was dan wel de wedstrijd die daarop volgde tegen de scholieren van KFC Tongerlo. Ferdy Rauwoens, Nico Pfaff enjurgen De Rid der schreven geschiedenis door te sco- Prov. Scholieren KAVD-E. Aalst. Monir Ammar zet twee Aalstenaars in A wind. Toch wn Aalst tegen de gang van het spel in met 0-1 (td) Jeugdvoetbal. De KA VD-scholieren wonnen op de Heizei tegen Tongerlo met 3-0 (td) Jeugdvoetbal. De Dendermondse begeleiders houden nauwkeurig de gebeurte nissen op het veld in de gaten (td) Paul Van Himst boegbeeld van de Fair-Play In de grote vergaderzaal van het bonds gebouw werd eerst het belang van deze trofee door enkele prominente bonds- mensen belicht. Dit werd visueel onder steund door een prachtige diamontage zodat alle jonge spelers geboeid naar de sprekers bleven luisteren. AJs eerste was het de algemene sekreta- ris, de heer Alain Courtois, die iedereen mocht welkom heten en feliciteren. De Belgische Voetbalbond wil zo snel moge lijk de pijnlijke herinneringen aan het Heizeldrama uitwissen en een voortrek ker worden van de Fair-Play met initia tieven als deze trofee. Hij schoof huidig bondscoach Paul Van Himst naar voor als het voorbeeld van de faire voetbal speler. De grote verliezer van het voorbi je wereldkampioenschap was volgens hem Maradonna die ondanks zijn en orm talent zijn sportief imago ten gron de richtte. De bond werkt ook aan een herziening van zijn jeugdpolitiek. Niet alleen de speelvelden zouden voor de jongsten worden verkleind, ook het transfersysteem zou op een nieuwe leest worden geschoeid. Ook met het sociale weekendgedrag dat meer en meer door Jeugdvoetbal. Behendigheidslruppen onder het oog van Freddy Heirman, nationaal trainer van de miniemen (td) Jeugdvoetbal. De KAVD-delegaiie voor het Bondsgebouw (td)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20