Octopus terecht leidersploeg MT. SA. -Liefhebbersvoetbal De Voorpost - 1.11.1991 - 23 LIEFHEBBERSVOETBAL Liejhebbersvoetbal. Real Familial, een ploeg uit de MTSA (da) Liejhebbersvoetbal. Gipak uit de MTSA (da) Nadat vorig seizoen de ploeg uit Mere Octopus maar net de degradatie uit de hoogste afdeling kon ontlopen, tapt men dit seizoen uit een ander vaatje, en staat als ongeslagen ploeg momen teel op de hoogste trede van de ladder in de hoogste afdeling. Het won nu overtuigend de derby tegen het bezoe kende Alexander. Huidig kampioen Excelsior vergaat bet momenteel min der goed, maar toch denkt men er niet aan zoals Eendracht Aalst hun trainer te 'ontslaan, omdat resultaten uitblij ven. Want als bet minder goed gaat met het kerkelijke leven en gelovigen minder naar de kerk gaan, wordt de paus toch ook niet ontslagen. Men blijft hopen op de kentering eens de gekwet sten gerecupereerd zijn om de strijd terug aan te knopen met de besten. Nu echter moest het zijn meerdere erken nen in het bezoekende waterval dat momenteel op volle toeren draait en geen enkele tegenstand duldt. A.Z. 77 blijft stuntelig te werk gaan, een ver diende 2-1 voorsprong werd door een wilskrachtig R. Espagnol tenietgedaan en moesten de lokalen nog een verne derende 2-4 nederlaag inkasseren. Reynaerds speelde een van haar beste wedstrijden van het seizoen, maar ging ondanks met 0-2 ten onder tegen het bezoekende Snas, dat toch al bij al de zege kon rechtvaardigen. Melcke- beeckvrienden won vlot van een inspi ratieloos O.C. Aalst, maar stelde zich niettemin agressief op met dien ver stande dat scheidsrechter Van de een lokale speler voortijdig naar de kleedkamers sturen. De andere Leedse ploeg Leeuwerik mocht bij R. Sportief Gijzegem aanspraak maken op een gelijkspel. Maar een te kort genomen terugspeelbal deed het tij keren en zorgde voor een onverhoopte lokale zege. Edo is aan een heuse remonte bezig en is zich stilaan aan het loswer ken uit de onderste regionen, het ging bij Camu een verdiend gelijkspel boe ken, en Giwo kwam op eigen veld niet verder dan een scoreloos gelijkspel tegen De Zwaanvrienden uit Uitber gen. In de tweede afdeling blijven de ver rassingen zich week na week opstape len. Zo moest Honda op eigen veld het onderspit delven tegen een herrezen Galop dat in de tweede helft de zege kon rechtvaardigen, door een ontke tend lokale elftal met sportieve midde len van zich af te houden. Leider Rode Lantaarn ging moeizaam winnen bij een bijwijlen schitterend akterend En- doka. Blauw Wit was vlug hersteld van pen bij Galop en won nu vlot van het leedse Eekhoorn. Onderden Toren zag Blauwe Vlam dat de zege in eigen rangen hield. Apostelken zit op bet goede spoor na een verdiend gelijkspel te hebben gehaald, vorige week op eigen veld tegen Honda hoekte het nu bij Cobilas een verdiende zege. De lokalen kregen als overmaat van ramp nog een rode kaart van spelleider Kie kens F., deze viel te beurt aan Van der Straeten G.. Houtmarkt kon eindelijk nog eens een punt sprokkelen, daar voor diende het Dyor van zich af te houden. Nieuw Hofstade blijft de zeges opstapelen en ging bij Groen Wit Erern- bodegem met de winst aan de haal. V. Denderleeuw blijkt in topkonditie te verkeren, dat ondervond het bezoe kende Bamboe uit Kerksken (Haal- tert), dat met de nederlaag werd ge- konfronteerd. In de derde afdeling bevestigen Bouw en Dressel al bet goede wat van hen verwacht werd, beiden wonnen met veel overtuiging hun wedstrijd tegen respectievelijk Pie Boys en Saf. Ook Lion D 'Or blijft vriend en vijand beko ren na hun vlotte en ruime winst tegen een uitgeblust Half Maantje. Ook nieuwkomer Alewin blijft in goede doen, het keerde met een vlotte winst huiswaarts bij het bezochte Torenboys. Tiger Pub en Anima/ia wonnen vrij gemakkelijk bij respectievelijk Os- broek en V. V. T. T.A. De Zwaan won nipt maar verdiend van Jong Timarcha waar kwismaster Herman Van Molle zijn wederoptreden deed, en Sixties zette een zwalpend Drievelden opzij met een hoge score. In de zondagafdeling was de topper dit keer Star Boys - Nieuwe Wijk wat op een ruime belangstelling mocht terug blikken kwa toeschouwers deze wer den beloond voor hun aanwezigheid, want het werd een wedstrijd om van te genieten, niemand venvachtte dat de lokale ploeg zo sterk voor de dag zou komen en maakten het de bezoekers uit Hofstade meer dan moeilijk. Geluk kig was een uitstekend leidende scheidsrechter Everaerts R, bij de pin ken en kon de wedstrijd in goede ba nen leiden. Met een kleine winst voor de bezoekers. R. Familial kon nipt de zege rechtvaardigen door het bezochte Gipak af te houden. Sunset had geen verhaal voor de nederlaag opgelopen bij het bezochte Sportkring, dat de wed strijd volledig naar hun hand zette. Pano kon eindelijk nog eens proeven van de zege door Koszen puntenloos huiswaarts te sturen. Park kwam op eigen veld niet verder dan I-I gelijkspel tegen Poreistampers en kampioen Ro de Roos was vrij en konden aanschou wen hoe de konkurrentie het deed. Reynaerds-Snas 0-2 Bij de scheidsrechters zijn de afzeggin gen enorm wegens ziekte of andere verplichtingen, zodat het voor aanduider Roels Frans elke week moeilijk wordt om een gepaste vervanger in de strijd te gooien, zodat secretaris van het scheids- rechterskomité H. Van Campenhout de shoes moest aanbinden en er op uitge stuurd werd deze wedstrijd te leiden. Het werd een zeer sportieve wedstrijd waardoor hij weinig moest tussenko men, fouten werden nauwelijks ge maakt, daarvoor hadden de spelers te veel respect voor elkaar. De bezoekers speelden de bal rond en kwamen het meest voor de lokale doelmond, maar daar stond een attente laatste man Van Cauwenbergh D. paraat om het gevaarte keren. De lokale spitsen werden meer maals goed aangespeeld, maar de weder heroptredende Snas portier De Vriendt kon alle gevaar weren. Hetzelfde gold voor de lokale doelman, zodat de rust met een logische 0-0 werd gefloten. De tweede helft werd de druk van de bezoe kers iets hoger echter zonder resultaat. Men dacht reeds aan een verdiend ge lijkspel tot 8 min. voor tijd een gepaste counter vanop links gepast op het hoofd van de kleine Geeroms J. werd gebor steld. Deze kopte torenhoog tussen 2 lokale verdedigers raak tegen de netten 0-1. De veer van de thuisploeg was ge broken, want nog geen drie minuten later prikte nummer twee reeds tegen de touwen. Geeroms J. werd aangespeeld, spurtte zich de ruimte in en gaf lateraal naar de vrijstaande Van Mol H. die niet aarzelde om binnen te duwen. Al bij al een verdiende zege daar zij vooral de hele tweede helft domineerden. Op het sportieve vlak moet men beide ploegen proficiat wensen, want de scheidsrech ter moest geen enkele keer een verma nende vinger, laat staan een gele kaart bovenhalen. Excelsior-Waterval 0-3 Het gaat de kampioenen op dit ogenblik niet voor de wind, tal van geblesseerde spelers moeten noodgedwongen verstek geven, komt daarbij nog dat verdediger Lauwers Jurgen door de clubinstanties de laan werd uitgestuurd nog voor hij voor het strafkomité moet verschijnen, voor zijn zwaar vergrijp die hij vorige week pleegde op een A.Z. 77 speler. Nochtans verliep de eerste helft gelijkop, zodat een uitstekend leidende Van der Meersche de rust floot bij een 0-0 stand. De bezoekers uit Wichelen die naar ons inziens aan een schitterend seizoen be zig zijn duwden in de tweede helft het gaspedaal wat harder in en meteen was de kans verkeken voor de moedige loka len om een gelijkspel uit de brand te slepen. Eerst zette De Smet R. de lokale netten bol, verdediger Pannekoek A. die vanuit zijn verdediging meermaals mee oprukt (wat voor inzet betoont deze speler) prikte nummer twee tegen de netten. Nog gretiger naar de zegehonger zorgde Van Heek F. voor de 0-3 eind stand, een verdiende bezoekende zege. Octopus-Alexander 3-1 Deze derby bracht heel wat spankracht met zich mee, de huidige leider Octopus is niet geneigd om de leidersplaats af te staan en wil zich als herfstkampioen tronen voor de winterstop, dus geen gemakkelijke taak voor scheidsrechter Flores dacht men. Maar er werd meer aan voetballen gedacht dan het devieren van een tegenstander, zodat hij een rustige namiddag kende. De lokalen togen meteen in de aanval, maar kregen al vlug het deksel op de neus toen de bezoekers een onschuldige bal afvuur den naar het lokale doel en doelman Van Wesemaels S. ongeconsentreerd in eigen netten duwde. Het duurde ruim een kwartier eer de lokalen deze opdof fer te boven kwamen, maar toen kwam de stoomwals op gang en konden de bezoekers geen weerstand meer bieden aan de op hol geslagen lokalen, 't Jam- bers J. nam met twee doelpunten met een alle twijfels weg en De Blander zette de zege nog meer glans bij met een derde doelpunt, waartegen de bezoekers niet opgewassen waren en verdiend de boot ingingen. A.Z. 77-R. Espanol 2-4 Het begon goed voor de lokale ploeg, waarvan men dacht dat ze de eerste zege van het seizoen zouden binnenhalen. Na een ruime 2-0 voorsprong langs Stadt- feld R. en Lauwereys G. net voor de rust lukte Said de aansluitingstreffer. In de tweede helft viel de lokale ploeg in her haling en bracht zoals reeds het aan gaande seizoen niets meer van terecht, zodat de Spanjaarden nog een gemakke lijke zege konden binnenrijven. Rivera P., Braem R. en De Pril F. zetten de bezoekers op rozen. Een sterk spelend Edo zorgde voor een verdiende puntendeling bij Camu dat aangenaam verrast werd door het goede spel van hun tegenstrevers 1-1. Roels T. voor de bezoekers en D'Hondt J. voor de lokalen lukten de doelpunten. De wed strijd Melckebeeckvrienden - O.C. Aalst werd gespekt niet een resem gele kaar ten. Zelfs een rode was terecht op zijn plaats toen een lokale speler schunnige woorden ten gehore bracht aan spellei der Van de Graaf. Wanneer gaan de Ledenaars eindelijk eens beseffen dat de scheidsrechters de baas zijn op het veld en niet mogen denken dat zij het recht in eigen handen mogen nemen, want dan getuigen ze van een slechte leiding daar wanneer zijzelf de gele kaartenlast uitlokken, het werd trouwens een vlotte 3-0 zege voor de humeurige lokalen die langs Van Hauwermeiren L. en Verhof- stadt E. (2x) de netten konden bol zet ten, ten nadele van de bezoekers. R. Sportief boekte een gelukkige maar nipte zege tegen het bezoekende Leeu werik, toen een te korte terugspeelbal door Kindermans P. werd onderschept en succesvol afrondde 1-0. Endoka-Rode Lantaarn 0-1 Het absolute meesterschap van de lei ders uit de tweede afdeling lijkt wat afgebot, de scherpte die het in de begin- faze van de kompetitie aan de dag legde blijkt afgezwakt, het is daarom dat men moeizamer aan punten geraakt. Neem nu deze wedstrijd, het bescheiden Endo- ka kon gelijke tred houden met de bezoekers, maar misten scherpte in de afwerking een gelijkspel werd het doel van de lokale ploeg, toch ging uiteinde lijk de zege naar de bezoekers toen De Boeck E. een gaatje vond en de bal tegen de netten prikte. Weerom was het ie mand van het scheidsrechterskomité die deze wedstrijd moest leiden en dit feilloos deed Van der Veken L. floot de wedstrijd af met een kleine zege van de bezoekers. Honda-Galop 0-1 De lokalen kennen nu het verschil tus sen derde en tweede afdeling, daar waar het hen vorig seizoen voor de wind ging, wordt het nu knokken om de punten. Een uitstekend leidende Van Caelen- bergh zag nochtans twee aanvallende ploegen elkaar partij geven. Het werd meermaals warm voor de beide doel- monden, maar doelpunten bleven als nog uit, 0-0 bij de rust. In de tweede helft werd een prangende fase voor het lokale doel afgerond met een doelpunt toen Wigi P. de bal over de doellijn werkte 0-1. Van dan af speelde zich alles af op de speelhelft van de bezoekers, zelfs de lokale doelman toog mee in de aanval, maar echter zonder sukses. De bezoe kers weerden alle aanvallen af en kon den de verdienste opeisen om met de kleine maar verdiende zege huiswaarts te keren. Blauw Wit-Eekhoorn 3-1 Met de zware nederlaag nog op de maag, vorige week opgelopen tegen Galop ging men op zoek naar eerherstel. Men trok van bij de beginsignaal alle registers open en toog met man en macht ten aanval. Misschien wel van het goede teveel, want bij de eerste tegenaanval was het reeds raak voor de bezoekers, toen Bruylant R. met de ruimte van de parklaan voor zich beheerst kon afron den 0-1. Men was bij de lokale ploeg gewaarschuwd en hielden voor alle ze kerheid een paar verdedigers achteraan, met het besef dat de spitsen alsnog het karwei zouden klaren, en ja hoor sukses bleef niet uit, Cornand B. werd in de diepte gestuurd en de stand werd in evenwicht gebracht: 1-1. De aangeslagen bezoekers zagen nu een ontketende thuisploeg die het karwei wilden klaren toen Huylebroeck W. de 2-1 op het sco rebord prikte beseften de bezoekers dat hun lofzang uit was en brachten er verder niet veel meer van terecht, zodat Troch F. vrije baan kreeg om een ruime re winstmarche te boeken, verdiende zege. Vrij Denderleeuw blijft het goed doen en leed dit seizoen nauwelijks puntenver lies. Nu ontving het een uitstekend voet ballend Bamboe, maar konden toch de zege in eigen rangen houden met een nipte 1-0 zege. Apostelken is aan weder opstanding toe in haar laatste twee wed strijden boekte het 3 op 4. Nu ging men glorieus en verdiend winnen bij Cobilas 0-2. Nieuw Hofstade blijft de zeges bin nenrijven, het ging Groen Wit op eigen veld de punten afhandig maken 1-2. De Winne P- (2x) voor de bezoekers en Cooreman D. voor de lokalen lukten de doelpunten. Houtmarkt dat Dyor ont ving kon voor een verdiende puntende ling zorgen 0-0, en tot slot moest Onder den Toren bij Blauwe Vlam het onder spit delven 2-1. De Backer J. en Doorns K. zetten de Gijzegemse doelman op het verkeerde been. Verleyzen D. legde de 2-1 eindcijfers vast. Dressel-Saf 4-1 In derde afdeling laat Dressel er geen twijfel over bestaan dat men met hen zal moeten afrekenen op de eindstreep voor wat het kampioenschap betreft. Deze zal pas op 28.12.91 een feit worden als de nummers 1 en 2 tegenover elkaar staan. Bouw-Dressel in deze wedstrijd zou het wel eens kunnen beslist worden wie als nieuwe leider de terugronde nog aanvat ten. De thuisploeg maakte in deze wed strijd al vlug komaf met hun opponen ten, die nochtans de laatste weken een uitstekende indruk lieten. Van der Biest D., Claessens B., Callebaut 0. en Van den Borght P. zetten de winstillusies van de bezoekers schaakmat, enkel Van Royen J. was bij machte de lokale portier te verschalken. Pie Boys-Bouw 0-3 De leiders konden pas in de tweede helft afstand nemen. Van het lokale elftal dat vooral in de eerste helft de gelederen goed gesloten hield toen Mercx W. de lokale portier het nakijken gaf, was de ban gebroken en werd de muur van de thuisploeg gesloopt. Van Helsewé B. zorgde uiteindelijk met nog twee rake treffers voor een meer glansrijke zege, die meer als verdiend mocht genoemd worden. Lion D'Or-Half Maantje 4-0 Ook deze ploeg is er van overtuigd dat het in het verdere verloop van de kom petitie een rol van betekenis kan spelen en wijd haar verlies van vorige week aan een mindere dag. Tegen het uitgebluste Half Maantje ging men er weer fors tegenaan. Waar resulteerde in een glansrijke zege. Lepioeng P. (2x) en Van Damme J. (2x) stuurden de Ledenaars puntenloos huiswaarts. Scheidsrechter Roelandt kreeg het in de wedstrijd melo- dy-Breughels niet onder de markt, het zijn meermaals Ceuppens R. en De Schrijver M. die door hun onwillig ka rakter de boel verzuren in de lokale ploeg. Jammer toch als men weet dat uitgenomen deze twee spelers talent te koop hebben en gelijk in welke ploeg niet zouden misstaan. Alleen hun slecht humeur tegenover de scheidsrechters die al meer dan eens hun beklag maak ten bij het scheidsrechterskomité over de passieve houding van deze spelers. Toch lagen zij wederom aan de basis van de zege van de lokale ploeg, daar zij elk een doelpunt tegen de touwen prikte, en een 2-0 zege voor hun ploeg konden binnenrijven. Nieuwkomers Alewin en Sixties blijven meer dan bekoren, beide ploegen won nen met ruim verschil op verplaatsing. Alewin zette het plaatselijke Torenboys met 4-2 opzij in een bewogen wedstrijd waarbij scheidsrechter De Neve attent moest leiden. De Smet G., Van der Hae- gen G (2x) en Janseghers C. gaven de plaatselijke doelman het nakijken. Temmerman P. en Beches konden mil deren. Sixties zette het plaatselijke Drie- velden met maar liefst 1-6 opzij. Diaz G. (3x), Van Wesemael J. (2x) en Van Goe- them, C. stelden de lokale doelman in de schiettent verder dan een eerreddend doelpunt kwamen de lokalen niet. Ook Tiger Pub leek in een produktieve bui, het ging met 2-5 bij Osbroek winnen. De Milp (2x), Verbeke J. (2x) en Cools zetten de lokale netten bol. De Backer S. en De Geest T. weerden de zware neder laag af met 2 tegentreffers. De Zwaan trok de bakens naar zich toe met een nipte zege tegen J. Timarcha 3-2. Alle drie de lokale doelpunten kwamen uit het kruitvat van Baeyens F. en Animalia boekte een gemakkelijke 1-3 zege bij V.V.T.T.A. In de zondagafdeling was kampioen en leider Rode Roos vrij, wat de achtervolgers gelegenheid bood om dichterbij te komen. Star Boys-N. Wijk 0-1 Het werd een bitsige partij waarbij de enen met de wilskracht en de anderen met het talent elkaar partij gaven. Scheidsrechter Everaerts was bij de pin ken om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Een gelijkspel lag tot de mogelijkheden, maar Van Driessche 1. omzeilde de lokale verdediging en schoot keihard op doel, doch zou de bal niet in doel zijn gegaan, maar de bal keilde op de rug van de plaatselijke verdediger D'Haeselaer, die ongewild zijn eigen doelman op het verkeerde been plaatste en zo een gelijkspel zag teloorgaan. Sportkring boekte een 3-0 winst tegen Sunset met doelpunten van Van Geert L. (2x) en De Jonghe W. Pano won moeizaam van Koszen met 3-2 en Park-Poreistampers eindigde on beslist 1-1. Bally E. en een owngoal van Melckebeeckvrienden zorgden voor dit resultaat. Wie zich geroepen voelt om als scheids rechter in het M.T.S.A. op te treden en de ouderdom van 18 jaar heeft bereikt kan kontakt opnemen bij de heer Roels Frans, Bergekouter 61 te 9300 Aalst, tel. 053/70.48.09 of bij de heer Van Cam penhout, Hans Molenstraat 16, 9320 Nieuwerkerken, tel. 053/83.84.16. Belangrijke wedstrijden voor week end Zaterdag 2.11.91 Edo-A.Z. 77 (Kruis Moorsel) Excelsior-Octopus (Osbroek B) R. Espanol-Waterval (Bergenkouter) Snas-Giwo (Ten Rozen) Dyor-V. Denderleeuw (Beukenhof) R. Lantaarn-BI. Vlam (Bambrugge) Alewin-Bouw (Dressel Moorsel) O. De Toren-N. Hofstade (Waterstraat Gijzegem) Georges

De Voorpost | 1991 | | pagina 23