NT S| I i i JSr- FC Stille Vrienden, AVC De Vlasbloem en FC Briel als een onverslagen leiderstrio Onze kampioen verslaat de wereldkampioen rr snij Walivo mmi iu A f 24-1.11.1991 - De Voorpost VOETBAL Bij Walivo kunnen de resultaten van het jongste weekend nog als vrij normaal worden beschouwd. Weinig verrassin gen trouwens alhoewel een aantal reeksleiders zich met een drawn moes ten tevreden stellen. Vooral voor FC Briel nog een schitterende uitslag en in de zaterdagse tweede afdeling A, wordt de reeksleiding thans door die Zaterdagse eerste afdeling Een "rustend" DVL Avanti is aan de kop van het klassement bijgehaald door FC Corner en VKDen Bos. De beide Hamse ploegen wonnen hun match en bij FC Sportarena, geraakte het betere FC Corner slechts met de hakken over de sloot. Een doelpunt was voor de de match met veel doelpunten, moest AVC De Vlasbloem een punt afstaan aan FC Pauls Videoklub. Ook FC Briel ge raakte niet voorbij FC Wijnveld al kan dit resultaat voor de ploeg uit Buggenhout, als schitterend worden beschouwd. In Sinaai werd het trouwens een propagan- damatch met een vroeg doelpunt van Freddy Colman voor FC Wijnveld. Na dien lieten de plaatselijken nog een aantal kansen onbenut en in de tweede helft, was er een fel aandringend FC Briel dat slechts in de slotminuten gelijk stelde. Van deze twee voornoemde drawns heeft FC Stille Vrienden kunnen profiteren om mee aan de leiding te komen. Deze ploeg won van FC De Kroon dat nu op een duidelijke achter volging wordt aangewezen. schuldig. In deze reeks was FC Liliane Boys vrijgesteld. Zaterdagse derde afdeling De topmatch tussen FC Avo en FC Alto- gasten in Waasmunster voldoende voor Het verschil tussen de leiders en de twee punten. Die behaalde VK Den rc Grembergen, is echter minder. De Bos eveneens tegen een zwak FC Klein paarswitten uit Dendermonde haalden Sinaai en de Wuitens, skoorden in deze fors uit bij FC 1000 Appels met Van reeks ook de hoogste winst. Slechts een Damme (2), Willy Moens, Erik Raem- halfuur hielden de moedige gasten donck, Francois Lievens, Eddy De Beer stand en toen had VK Den Bos sukses met Frank Van Goethem (3), Erik Ko- ckelkoren (2), Staf Van Haver. Paul Mees en Leon Baert. Tamelijk afgete kend werd ook de eindstand tussen en een own-goal van Danny Van de Vijver. Winst was er ook voor SK Moer- heide tegen FC Tripoli in een match met méér spanning. Tweemaal skoorden de gastheren al voor de rust met Eddy FC Welkom en FC Temsica in Walivo's Raemdonck en Gunther Fobé en daar match van de week. tussenin, had Danny Van Ranst voor In een zeer opwindende derby bij FC Tripoli al een plaatselijk misverstand FC Bondgalm heeft VK Siera de neder- afgestraft. Kort na de hervatting was er laag geleden. Misschien een beetje ver- weer sukses voor SKMoerheide langs rassend en daarmee werd voor de gasten Alain Van Raemdonck en bij FC Tripoli, een reeks suksesvolle resultaten afge- milderde Danny Van Ranst toen nog- broken. Hel verschil tussen VK Siera en maals. Aan het uur nemen de gastheren de koplopers werd trouwens groter en dan méér afstand met Peter Lelie en door de winst van FC Bondgalm komt ondanks de verdienstelijke inspannin- die ploeg nu gelijk met een aantal ande- gen der bezoekers, geraakten deze ech- re bedreigden. ter niet dichterbij. In de onderste helft der klassering werd het verschil tussen Zaterdagse tweede afdelingFC Luitentuit en FC Hof van Grember- Deze reeks ook een drietal ploegen wel- gen nogal duidelijk. In de eigen omge- ke thans gezamenlijk het leiderschap ving skoorde de ploeg uit Sinaai vier- hebben genomen. In een zeer spannen- maal en de gasten, bleven het antwoord -a S.K. Aalst - Etikhove 2-1 (da) Voetbal. Nieuwerkerken Borsbeke (da) de winst bij FC Briel en in Buggenhout, skoorden de youngstars uit Elversele éénmaal meer. Voor FC Geywa verliep dat allemaal veel vlotter. Bij SK Belsele totaliseerden de Hamme- naars zelfs vijf goals. Ook de remonte van VK Siera wordt stilaan indrukwek kend. Bij Sportklub Post skoorden de Wuitens reeds de vierde winstmatch na elkaar en ditmaal, werd het ook nog afgetekend. Tot aan de rust kon Sport klub Post het verschil nog tot twee doel punten beperken en nadien, had VK Sie ra nog vijfmaal sukses. De doelschutters in deze match waren Eddy Coppieters (2), Gerrit Aerts, Serge D'Hondt, Mario Meert, Sven Michiels en Benny De Craecker voor VK Siera en Gery Diele- man voor Sportklub Post. Zondagse derde afdeling In deze reeks blijft FC Beckers de over winningen opstapelen en ditmaal, werd FC Young Bristol nogal zwaar onderuit gehaald. Als de belangrijkste achtervol- die welke eventueel over het leiderschap ger heeft SK Bosdorp zonder schade, de zou beslissen, is nog in mineur geëin digd. Het ontbreken van een verbonds- scheidsrechter en de aanpassing van Walivo's reglementaire bepalingen, wa ren daar blijkbaar de oorzaak van. Een risicomatch dus met in de eerste mi nuut al een doelpunt voor FC Avo op een vrijschop van Nico Van Bogaert. Door een verkeerde terugspeelbal van welke na het uur ook op voorsprong geraakte met Mark Van Wiele en als Ronny De Kerf voor FC Altodie eveneens skoorde, werden de problemen duidelij ker. Volgens een lokale bron een par tijdige leiding ook en op een kwartuur van het einde, zag FC Avo het helemaal ?lraa>d- Vooral het sche.dsrechterscorps voor bekeken. .Alleszins geen propagan- leverd<; een belangn|ke b^dra- da voor het amateuristisch kompetitie- 8e en kon sai™n ,Tf <*n uitstekende voetbal en door deze slipper vooraan, organ,satie ook een beet|e als de sleutel zijn de titelkansen van FC Nelis ook een het sukses,worden beschouwd, beetje toegenomen. De wedstrijd tegen Daann 15 al enige verandertng geko- LVK Ankerhof werd uitgesteld en in de men en "00r st,jgend aantal P'oe' onderste helft der klassering, won gen, zijn er met helemaal onverwachtse FCVenco meteen duidelijk verschil te- moeili|kheden gerezen. Temeer ook gen FC Novelty. De Dendervonen beve- omdal h«' aa"'al beschikbare schetds- stigden hiermee hun heropslanding en rechlers bll «ivo thans onvoldoende is tijdens de jonpte vier matchen, skoor- en mel alle 8™%" ™ndlen' D°°r den deze al een zes op acht. «en inpassing van de reglementaire bepalingen probeerde Walivo deze pro- Zondagse eerste afdelingblematiek evenwel nog te ondervangen In deze reeks proberen VK Den Bos en maar het sukses is daarbij bedenkelijk. FC Bondgalm om een degelijke midden- Misschien begrijpelijk ook omdat de motor te worden. Tijdens de jongste klubbelangen in kompetitievoetbal ho- speeldag werden er ook punten gesprok- ger worden ingeschat en dan alleszins keld en VK Den Bos, kreeg er twee door bij ploegen die in hun reeks nog als het forfait van PW Hemelaer. titelkandidaten worden beschouwd. Bij Ook een belangrijk punt in verband met het ontbreken van een verbondsscheids- de degradatie won FC Bondgalm tegen rechter wordt de nieuwe bepaling van FC Portaels Sport en de beide ploegen, het reglement van kracht en dat verloopt bereikten dit resultaat zonder doelpun- niet altijd zonder risico's. Matchen die ten trouwens niet eens het einde halen en daarvan, zijn er ook al een aantal voor- Zondagse tweede afdeling Abeelden. Spijtig alleszins en om Walivo's Doordat de belangrijkste match tussen amateuristisch voetbal van een minder FC Pony en FC Zeemeermin werd uitge- gunstige reputatie te vrijwaren, zullen in steld, heeft Jong KWB Elversele in deze de toekomst andere beslissingen moe reeks de leiding genomen. Ook al door ten genomen worden Kim S.K. Aalst - Etikhove 2-1 (da) I 1-0' m gevaarlijke klip bij SK Moerheide weten te omzeilen. In Hamme werd het noch tans een harde maar faire wedstrijd en de plaatselijke ploeg kwam er het eerst op voorsprong langs Johan Smet. Voor SK Bosdorp stelde Claude Herman ech ter terug gelijk en in de tweede helft, konden de betere gasten nog skoren met Claude Herman en Ivan Suy. In de klas- Hans Haentjes kwam FC Altodie terug sering blijft een vrijgesteld FC 't Klok- gelijk langs Frank De Cock. Een ploeg huis dezelfde positie behouden Walivo's scheidsrechterscorps afgezwakt Sinds het ontstaan van Walivo heeft dit Waas voetbalverbond voor amateurs, steeds een gunstige reputatie uitge- Voetbal. Nieuwerkerken-Borsbeke (da) WIELRENNEN Voetbal. Terjoden - Standaard Denderleeuw 3-1 (da) Terjoden - Denderleeuw 3-1 (da) Het vinden van een titel boven het artikel was deze week een zware klus, de keuze was enorm, gaande van een "zonnig crossweekend", "crossers kennen terug de weg naar de VWCL-organisaties", massale opkomst te Evergem voor een spannende cross" tot de slag der kam pioenen... tenslotte kozen we voor "on ze kampioen verslaag de wereldkampi oen", wij mogen toch ook eens een beetje trots en chauvinistisch zijn, want Luc Berckenbosch is onze kampioen. De wedstrijd zondag stelde alle vorige crossen kwa spankracht en niveau in de schaduw. Het duel tussen wereldkampioen An- toon Hooreweghe en Luc Berckenbosch stond er eindelijk op het programma, verder alle andere smaakmakers Dirk Janssens, Rudy Deolet, Marnic Seeuws en Johan Goossens op het appèl, alleen Johan Huyghe- zaterdag bij een val te Vlierzele gekwetst moest verstek laten gaan. Van bij de aanvang 3 renners afgescheiden, Berkenbosch, Goossens en Hooreweghe, gevolgd door een viertal Janssens, Wille, Seeuws en Willems. Na een kwartuur wedstrijd kregen we de indruk dat de 4 achtervolgers terugkwa men, terwijl vooraan de drie leiders elkaar aan het beloeren waren, de zenu wen waren vooraan zodanig gespannen dat er hier en daar enig geduw en getrek aan te pas kwam vooral de rivaliteit Goossens/Hooreweghe werd ten spits gedreven, hiervan kon Luc Bercken bosch lekker profiteren om er onderuit te muizen, zijn voorsprong echter beliep nooit meer dan 150 meter, in de voor laatste ronde was het of Hooreweghe plots vleugels kreeg, het publiek lekker enthousiast, genoot met volle teugen, ingang, laatste ronde en weerom twee leiders, bij elke bocht ging zowel Ber ckenbosch als Hoorewehe tot het uiters te, bij de hindernis, dacht Hooreweghe zijn ultieme slag te slaan, doch Luc Berckenbosch kon hem toch nog in tweede stelling manoeuvreren, de spurt dus, voor Luc Berckenbosch met zijn enorme ervaring was het een koud kunstje om als eerste uit de bocht te komen en aan de winnende hand te blijven. Johan Goossens (lichtjes ont goocheld), werd derde en meteen eerste A-renner, Frank Willems werd op 1 min. 30 vierde. Ook de C/D renners verdienen onze aandacht. Hier boekte Lucien Mussche tevens inrichter in eigen gemeente zijn eerste overwinning dit jaar, terwijl Jozef Clemmen de man die normaal steeds de wedstrijd helpt maken, slechts een 6de plaats uit de brand wist te slepen. Willy Moens bewijst eens te meer dat hij de man van kampioenschappen is, elke week komt hij enkele plaatsjes dichter bij, dit weekend tweemaal tweede, he laas voor hem steeds achter dezelfde Marnix Lannoo, nog enkele weken ge duld Willy uw tijd komt nog... Al bij al zouden we de wedstrijd van zaterdag te Vlierzele vergeten, 54 deel nemers aan de start, een mooie omloop en aardig wat volk. In zomerse toestan den werden Johan Goossens, Yvan Coop- man, Marnix Lannoo en Pierre Creveau de winnaars. Volgende wedstrijden Vrijdag 1 november Sint-Maria-Ouden- hove Zondag 3 november Erpe-Mere, caft Fonteintje aan de Boskouterstraat. Uitslagen Reeks A B - Vlierzele 1. Goossens Johan (Wichelgem) 2. Coopman Yvan (B) 3. Roelekens Freddy (A) 4. Janssens Dirk (A) 5. Penne Pierre (B) 6. Huyghe Johan (A) 7. Seeuws Marnic (A) 8. De Waele Tony (B) 9. Vyverman Eddy (B) 10. Vander Eecken Luc (A) Reeks C D 1. Lannoo Marnix (Lotenhulle) 2. Moens Willy (C) 3. Clemmen Jozef (C) 4. Creveau Pierre (D) 5. Nuel Willy (D) 6. Mussche Lucien (D) 7. Delheye Jose (D) 8. Van Impe Marcel (D) 9 Cobbaert Eddy (C) 10. Vermaeren Oscar (D) Evergem zondag A B-reeks 1. Berkenbosch Luc (Lede) 2. Hooreweghe Antoon (B) 3. Goossens Johan (A) 4. Willems Frank (B) 5. Seeuws Marnic (A) 6. Janssens Dirk (A) 7. Wille Rudy (A) 8. De Waele Tony (B) 9. Vyverman Eddy (B) 10. Roelekens Freddy (A) Reeks C I) 1Lannoo Marnix (Lotenhulle) 2. Moens Willy (C) 3. De Vos Robert (C) 4. Brondeel Antoine (C) 5. Mussche Lucien (D) 6. Clemmen Jozef (C) 7. Delheye Jose (D) 8. Cobbaert Eddy (C) 9. Van Impe Marcel (D) F-> 10. Clemmen André (C) rcfc

De Voorpost | 1991 | | pagina 24