Een unieke prijsuitreiking V.W.F.-wielrennen Supportersklub Luk De Gent even verwend De Voorpost - 1.11.1991 -25 •wielrennen. De vier eersten va aene (D), Herman Moerenhout ■wielrennen. De tweede gerangschikten in het regelmatigheidscriterium: Van Handenhove (A), Dirk Stammeleir (B), Hugo De Pessemier (C) en rt Kesteloot (D) (xl) ■wielrennen. De vier eersten van het klassement: Jozef De Vidts, Etienne Herman Moerenhout en Albert Kesteloot (xl) wielrennen. De nationale kampioenen: Jef De Vidts (A), Etienne Lievens Hubert Van Craeynest (C) en Hugo De Kocker (D) (xl) i het regelmatigheidscriterium: Marcel C), Jozef Watteny (B) en Jozef De Vidts Zaterdagavond 26 oktober was het weer zover. In feestzaal Europa te Parike (Brakel) werd voor de tweede maal het feest van de Velina Wielerfederatie ge vierd. In de prachtige zaal waren ruim vijfhonderd enthousiaste aanwezigen: renner en familie, één groot geheel. In afwachting van de openingstoespraak speelde deejay Hugo De Praatpaal leuke plaatjes en konden de renners naar de videobeelden kijken van alle reeksen van het Kampioenschap van België V.W.F. 1991. Om 20u00 begon, voor een afgeladen en sfeervolle zaal, voorzitter Jean verpaelst zijn openigsrede. Hij schetste in het kort de weg die de V.W.F. reeds had afgelegd, het enorme sukses van de voorbije twee jaar en de grote veranderingen voor volgend jaar. Zeg maar verbeteringen want de voorzitter staat niet stil bij het enorme sukses van zijn bond. Hij wil het nóg beter voor de organisatoren en de renners. Daarom heeft hij voor volgend jaar een uniek systeem uitgedokterd, wat nog geen enkele vrije bond hem heeft voorgedaan. Om die reden wou hij er ook niet te veel over kwijt. Hij wil immers niet dat ook de andere bonden reeds met dit systeem zouden uitpak ken. Na nieuwjaar zullen de renners allemaal persoonlijk verwittigd worden. In dat bericht zal alles uitvoerig beschre ven worden. Hij kon bovendien reeds fier vertellen dat er reeds 65 wedstrijden vastliggen. Hij moest op de koop toe nog vele kandidaat-organisatoren teleur stellen, hoewel er geen enkele koers meer gegeven wordt onder de 15.000,-fr en er binnenkort wedstrijden tot 30.000,-fr bijzijn. Er komt ook weer een Ronde van België, die zal betwist worden over drie ritten. Daarna richtte hij het woord tot zijn eigen beleidsmensen en allen werden in de bloemen gezet en kregen geschen ken. Na deze opening gaf hij het woord aan Etienne De Bruyne die het verdere ge deelte zou verzorgen. Toen kwam de verrassing voor de voorzitter zelf. Zijn eigen helpers, speaker Etienne De Bruy ne, Jerom Decru en echtegnote Yvonne, Simon Mangelinckx, Lieven Mange- linckx en Rita en Gaston Van Den Hoec- ke hadden, wat speaker Etienne zo goed uitdrukte, voor een 'passend' geschenk gezorgd, nl. een prachtig steigerend paard in tin, hiermee de voorzitter zelf bedoelend. Dan kwam er een reeks van huldigin gen, de V.W.F. waardig. De renners die op geen enkele wedstrijd ontbraken werden bedacht met benzi nebons. Dan volgden de eerste vijf ge- klasseerden van de superprestige. Allen kregen een schitterende trofee en de eerste van iedere reeks een passend geschenk bovenop. Vervolgens de win naars van de Diamond Trophy. Die kre gen elke een fraaie gouden speld. Ver volgens de renners van de A-reeks boven de 35 jaar, die allen recht hadden op een som geld volgens hun puntenaantal. Ook de zware pechvogels van het sei zoen kwamen aan de beurt met alle nationale en provinciale kampioenen van alle kategorieën. Nadien de meest vriendelijke en tevredene van het sei- Vnlpende wpH«triidf»i- zoen, Jozef Watteny, gevolgd door de vr-j-. t k Zaterdag 3 november te Beveren (zoals trouwste supporteressen: de moeders k '^f m er 1 er?"' 1hierboven) van Flor De Clercq en Luc Pieters, het Start Steenssens is wedstrijdorganis- personeel van het Rode Kruis en Gerry C D om 14u00i A B om 15ul5. ator. Steenssens, organisator van 4 corssen en drie wegwedstrijden. Ook Etienne Rolus die het klaarspeelde voor volgend jaar vier wedstrijden te organiseren in Merchten met daarbij een rit van de 'Ronde van België'. Rolus is zeker niet aan zijn proefstuk. Alles is steeds 'pico bello' in orde. Na al deze huldigingen kon men de benen strekken op de dansvloer, afge wisseld met tal van spelletjes. Er heerste een echte familiale sfeer en men kreeg als toemaatje nog een gratis optreden van 'zanger' Van Den Hoecke die enkele songs tenbeste gaf en daarvoor beloond werd met een daverend applaus. Om 12 uur werd overgegaan tot de prijs uitreiking van het Regelmatigheidscrite rium. Iedere renner die niet in de eerste twintig van zijn reeks eindigde kreeg ook nog een mooi aandenken. De prijzen, verbonden aan dit criterium zijn werke lijk uniek. Voorzitter Verpaels met vrouwtje Jeaninne en dochter Wendy, die nu ook al helpt aan de inschrijvings tafel, kunnen de renners verrassen en verwennen. Vorig jaar waren er reeds prachtige prijzen, maar deze keer had men voor 750.000,- fr besteed. Daarvan ging er 500.000,-fr naar het criterium. De renners waren dan ook meer dan tevreden. Gingen de eersten met een BMX-fiets naar huis, dan hadden ook de laatsten nog een prijs van 1.000,-frDat vindt men bij geen enkele bond. Na deze huldiging werden de aanwezigen getrak teerd op een broodje-beleg en ging het feest verder tot in de late uurtjes. Er werden reeds plannen gesmeed voor volgend jaar, maar kan het nog beter Voorzitter Verpaelst kijkt toch weer ver der. Net zoals vorig jaar zal er weer een trainingskamp zijn in Spanje. Verdere inlichtingen volgen. VWF-wielrennen. De kampioenen van Oost-Vlaanderen (xl) VWF-wielrennen. Voorzitter Jean Verpaelst opent de dans met vrouwtje Jeanin ne (xl) F-wielrennenGaston Van Den {cke al zingend voor de micro. Het p' niet altijd koersen zijn...(xl) Het gebeurt wel niet zo dikwijls, maar de supporters en de klub van Luk De Gent hebben voor het afsluiten van het sei zoen '91 een gezellig samenzijn georga niseerd. Daarbij hoorde dan ook een lekkere versnapering onder de vorm van kippeboutjes met stokbrood en een glaasje prik. De man die voor dat "lekkers" verant woordelijk was en dat natuurlijk op een meesterlijke wijze volbracht, was ander maal Wilfried De Coster. (Men zou dur ven stellen dat deze man het verkeerde beroep uitoefent De supportersklub, of beter de werken de leden daarvan, waren opgetogen over het welslagen van hun opzet, want niet alleen was het allemaal gratis, je kon er ook gerust je buikje rond eten zodat de honger wel degelijk gestild was. Verder werd er dan ook de onvermijde lijke vraag gesteld aan Luk wat de ver wachtingen zijn voor volgend seizoen? Voor hem is het als tweedejaars junior ietsje simpelder nu een aantal van de konkurrentie over is naar de liefheb bers. Een aantal overwinningen zou mooi meegenomen zijn, zegt hij, maar het bijzonderste is dat ik gezond mag blijven en zeker gespaard blijf van tegen- slag! Er zijn veel faktoren die een wedstrijd verloop bepalen en daarbij moet je een beetje geluk hebben, wel als ik dat geluk aan mijn zijde krijg, zal ik mijn seizoen als geslaagd mogen beschouwen, want dan zullen zeker de overwinningen niet uitblijven. Er waren zelfs super-optimisten bij die beweerden dat hun poulain zeker de tien bloementuilen zou halen, maar Luk vond dat allemaal voorbarig, want hij zou graag schitteren in de klassiekers als de Ronde van Vlaanderen, het Kam pioenschap van Oost-Vlaanderen, het Belgisch Kampioenschap (wie niet en nog enkele interklubs. Het zou inderdaad heel mooi zijn maar om dit te realiseren moet er hard, kei hard gewerkt worden en dat kan alleen Luk "himself'. De steun van zijn sup porters heeft hij nog steeds en met de dubbele ambities die zij koesteren om hun renner als "nen goeien" te mogen bestempelen, hielden zij nog iets ge heim, hetgeen hem voor het nieuwe seizoen probleemloos de weg opstuurt. Wat het was konden we niet achterha len, alhoewel wij het ongeveer konden raden. Die supporters toch! HDG VWF-wielrennen. De pechvogels van 1991 (xl) VWF-wielrennen. De medewerkers van Jean Verpaelst hebben hun voorzitter een fraai geschenk aangeboden (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 25