Jeugdhandbal H.B.C. Dendermonde wint probleemloos 1/2 finales Beker van Oost-Vlaanderen Verdedigend uitgeteld Moeilijk scoren Vrijdag in Lebbeke Nieuwe zege voor Robuco Buggenhout Opnieuw onderuit in de tweede helft 28 - 1.11.1991 - De Voorpost HANDBAL H.B.C. Dendermonde Roeselare Dok na vier wedstrijden blijft H.B.C. Dendermonde - als enige ploeg uit 4e afdeling - onverslagen. Meteen staan de ?aken er bijzonder goed voor en het is duidelijk dat het ambiëren van de titel niet op luchtkastelen is gebouwd. Want ook Roeselare maakte geen enkele kans tegen een weer bijzonder vlot spelend H.B.C. dat nochtans Van Beveren en De Mayer niet kon opstellen. Al vanaf het beginsignaal drukte H.B.C. sterk door en de 3-1 voorsprong na 6' kon echt gevleid genoemd worden voor de West-Vlamin gen. De Roeselaarse doelman speelde weliswaar erg sterk maar H.B.C. miste toen de open kansen om dan al een onoverbrugbare kloof te slagen. De be zoekers opteerden voor een mandek king op R. Bayens maar hiervan maakte Asaert gebruik om een vijf te scoren in de eerste helft wat naar een 9-6 rust stand leidde. In de tweede helft ging H.B.C. de doelkansen dan toch efficiënt benutten en aangezien Coppens weer bijzonder sterk stond te spelen tussen lat en palen ging het via 14-7 na 36' naar 21-12 10' voor het einde. In die laatste 10' werden de teugels gevierd, de jonge Ravijts kwam Coppens vervangen, en meteen kon Roeselare de schade beper ken tot 24-18. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Ra vijts, Impens 1, Vereecken 2, Bayens 6, Arijs 1, Asaert 7, Wesemael 4, Hoorelbe- ke 1, De Swaef, Van Gucht 1, Merckx 1. EVA Provinciaal Vrijdag 1 november wordt in de sporthal te Lebbeke één 1/2 finale gespeeld voor de herenploegen uit 4e afdeling en provinciaal en spelen de dames een tronooi waaruit de finalisten worden gedistilleerd. OP maandag 11 november volgt de tweede 1/2 finale voor de ploegen uit 4e afdeling en provinciaal en wordt een tornooi gespeeld tussen de ploegen die uitkomen in 2e nationale en 3e afdeling. De twee eersten van dit tornooi betwisten in 1992 de finale. Meteen zullen er bij de heren twe finales worden gespeeld, een voor clubs die spelen tot en met 3e afdeling en een voor clubs vanaf 4e afdeling. Vrijdag 1/11 wordt bij de heren de wedstrijd Eeklo - Robuco Buggenhout de eerste halve-finalewedstrijd en bij de dames gaat het tussen Squadra Lebbeke, Groot-Bijgaarden, Robuco Buggenhout, Eeklo en R.B. Dendermonde. Het programma: 10.00 u.: Squadra Lebbeke - Robuco Butgenhout 10.40 u.: Groot Bijgaarden - R B. Dendermonde 11.20 u.: Squadra Lebbeke - Eeklo 12.00 u.: Robuco Buggenhout - Groot Bijgaarden 13.30 u.: Eeklo - Robuco Buggenhout 14.35 u.: Squadra Lebbeke - Groot Bijgaarden 15.15 u.: Robuco Buggenhout - R.B. Dendermonde 15.55 u.: Groot Bijgaarden - Eeklo 16.35 u.: Squadra Lebbeke - R.B. Dendermonde 17.15 u.: Robuco Buggenhout - Eeklo. Pupillen Squadra Lebbeke 16 H.K. Wijfjes 14 Gelijkopgaande wedstrijd (rust 9-6) waarin de trefkracht van de Lebbeekse Allaert uiteindelijk het eindresultaat be paalde. Squadra Lebbeke: Van Den Steen, Dauwe, Gabriels 3, Ee- man 1, Mcran 1, Van Hout 1, Van Goe- them, Marotten, Van Cauter, Allaert 10. H.K. Wijfjes: Van Den Berghe, Vermeir, Van Dorsselaer 3, Van Der Ha 2, De Bode, Schelfout 4, Vercauteren 5, De Lannoy. Miniemen Groot-Bijgaarden 20 Robuco Buggenhout 16 Eerder onverwacht verlies van Buggen hout dat aan de rust reeds een 8-6 achterstand telde. Robuco Buggenhout: Van Rossem, D. Buggenhout 1, St. Bug>enhout 3, Elleb oog, Heyvaert, Thomas 3, Philips, De Baerdemaker 4, CL. Philips 5. H.K. Waasmunster 24 Gent 1 Rust: 10-1 H.K.W.: Engels, Van Der Ha 1, Keymo- len 8, L. De Groote 6, Van Hoyt Vercauteren 5, Bernard 2, Colpaert 1 Kadetten H.K. Waasmunster Gent Met een vrij experimentele ploeg mo H.K.W. lang de dreiging van de bea kers ondervinden. Rust 9-9- H.K. Waasmunster: Engels, Polfli Van Der Ha 1, Verhelst 2, De Wolf Colpaert, De Souza 4, De Groote Daelman 5. Uitslagen Pupillen Waasmunster - J-Lokeren Ajax Leb. - Robuco Bug. Squadra Lebbeke - H.K. Wijfjes 16 Dendermonde - Eeklo Miniemen Gr. Bijgaarden - Rob. Bug. D.B. Zwijnaarde - Kortrijk H.K Waasmunster - gent Kadetten D.B. Zwijnaarde - Kortrijk H.K. Waasmunster - Gent D.B. Zwijnaarde 3 23 Robuco Buggenhout 9 Het jeugdige Robuco 2 slaagde er deze maal niet in de nodige motivatie op te brengen om van een verdienstelijke wedstrijd te kunnen spreken. Vooral verdedigend werd er laks geakteerd wat ook doelman Van Moer geen goed deed en meteen ligt hier de verklaring voor de toch wel afgetekende nederlaag. In de eerste helft hield Robuco defensief nog een tijdje stand maar aanvallend ont brak het aan ideeën om de thuisploeg te verontrusten. Zo duurde het 17' voor aleer Buggenhout zijn eerste treffer luk te (4-1) en het was slechts in de 28e minuut dat het nummer twee werd gescoord. Met een 7-2 ruststand lagen de kaarten op tafel. Lukte het in de tweede helft aanvallend wat vlotter, nu was het de verdediging die volledig in de fout ging. Via 14-4 na 45' moest Robuco berusten in een 23-9 nederlaag die toch enigszins verbazend overkomt na de goede prestatie een week vroeger tegen Dendermonde. Robuco Buggenhout: Van Moer, Ch. VOLLEYBAL Van Eyck 1, Pieters, Michiels, Moyer- soons 2, Verbestel 3, De Vuyst 1, J. Van Eyck 2. H.B.C. Dendermonde 2 - Roeselare 2: 23 - 12 De West-Vlamingen waren duidelijk geen partij voor een dominerend Den dermonde dat reeds na het eerste kwar tier leidde met 5-0. Het werd dan ook een eenrichtingswedstrijd waarin o.a. Y. De Smedt efficiënt ging afwerken. Aan de rust leidde de thuisploeg met 14-4 en na 40' stond er een 17-6 stand op het scorebord. H.B.C. Dendermonde: Ravijts, Van Steen 3, Bouteille 3, Verleyen 4, De Lille, Callaert, De Smedt 5, Moyson, Van Den Stock, De Mayer, Verbelen 3- Uitslagen Merchtem - Groot Bijg. 2 22-14 Woluwé - Gent 2 27-15 H.B.C. Dend. 2 - Roeselare 2 23-12 Waasmunster 3 - Middelkerke 18-21 Rekkem - Eeklo 12-34 D.B. Zwijnaarde 3 - Robuco Bug. 23-9 EVA Dameshandbal le Nationale 2e Afdeling Hechtel 15 Squadra Lebbeke 6 Was Squadra met enige hoop op succes afgereisd naar Hechtel, al vlug werd duidelijk dat de eerste zege nog even op zich zou laten wachten Enkel verdedi gend kon Lebbeke een redelijke presta tie brengen al dient gezegd dat de collec tiviteit hier ook al eens in gebreke bleef. Aanvallend was het veel minder, de per soonlijke bewaking die M. Bijl kreeg werd te weinig benut door de andere aanvalsters en in het doel van Hechtel bleek G. Lepez een onoverkomelijke hinderpaal. Het wedstrijdbegin verliep niettemin ge- lijkopgaand en met treffers van M. Bijl en Steppé kwam men aan 4-2 na 11'. Dan viel het echter stil bij Squadra en Hechtel nam een beslissende 7-3 voor sprong vooraleer de rust bereikt werd met een 8-4 stand. In de tweede helft kon Squadra het geduld niet meer op brengen om uitgespeelde kansen te creëren en Lepez in het Limburgse doel kreeg ruim gelegenheid om zich in de kijker te spelen. Zo werd het 11-5 voor aleer Squadra nog eens voorbij de Hech- telse goalie geraakte (47e min.) en via 12-5 ging het naar de 15-6 einduitslag. Meiveren, Flémalle en Kortrijk lijken de tegenstanders te zullen worden waar mee Squadra zich zal moeten meten in het degradatiedebat. Squadra Femina Lebbeke: Quarin, Van Nieuwenhuyse, Van Boven, Bijl 2, Steppé 1, Van Handenhove, De Croock 1, Van Der Linden 1, Cooreman, Van Looveren, Guns 1, P Luypaert. Reserven: Hechtel - Squadra Lebbe ke: 10-112 Knappe prestatie van de jonge Squadra doublures die aan de rust een 4-5 voor sprong telden. Squadra Femina Lebbeke: Quarin, Quintelier, Cooreman 2, Guns 2, De Croock 6, Heuvinck, Hafner, Allaert 2, gabriels, Moran. EVA Groot-Bijgaarden 3 Robuco Buggenhout 8 Met twee overwinningen uit drie wed strijden is de ploeg van trainer E. Thijs duidelijk beter aan het presteren dan kon verwacht worden van de nieuwkom ers in 2e afdeling. Na de studieronde, waarin Ilse Caluwaerts scoorde (1-1, zorgde Lieve Caluwaerts voor een 1-4 voorsprong aan de rust. Het duurde bijna 20' in de tweede helft vooraleer de collectief sterk spelende Robuco defen sie, gesteund door een attende Noppe in het doel, zich nog eens moest gewonnen geven en ondertussen was de vo sprong uitgebouwd tot 1-6. Even ginj thuisploeg aandringen (3-6 8' voor einde) maar met twee treffers van Bleyaert werd het thuisoffensief in kiem gesmoord. Robuco Buggenhout: Noppe, B01 j meester, Vertongen, Herman 1, Ell oog, Bleyaert 2, Heyvaert, Ilse Ca waerts 1, L. Cauluwaets 4, De Fraig 1 Öhomas. Volleybal. Tijdens hel steakfestijn van VC Moderna Lebbeke mocht het personeel even uitblazen voor deze foto (foto %uy) Volleybal. Even bezinnen bij de dames van Kangoeroes Aalst (da) Dameshandbal - 2e afdeling R.B. Dendermonde 10 Hud. Brasschaat 14 Net als tegen Robuco Buggenhout liet Ros Beiaard de zege ontglippen tijdens de tweede helft. Wellicht heeft dit iets te maken met de mentale en fysieke weer baarheid van de spelersgroep al dient gezegd dat het ontbreken van de officieel aangeduide scheidsrechters een rom melige wedstrijdverloop in de hand werkte. In de eerste 30' kon de thuis ploeg zich profileren als het sterkste geheel. Sterk in verdediging en in aanval creëerde Dendermonde menige kans maar de afwerking stond duidelijk niet op punt. Meteen verkeek Dendermonde daar de kans om een definitieve kloof te slagen want een 5-3 ruststand kon heel gevleid genoemd worden voor de bezoe kers. Maar in de tweede helft ging het weer goed fout, bij Brasschaat zag men het vertrouwen groeien en bij de thuis ploeg lukte er niets meer. Tien minuten voor het einde leidden de bezoekers met 8-11 en het werd nog een 10-14 nederlaag die beslist kon vermeden worden. R.B. Dendermonde: M. Broothaerts, K Van Damme 7, Cl. Simal, H. Hofman 1, B. Van Der Jeught, G. Lissens, Van Bogaert, C. Simal, L. Hermans. Volleybal. Adec-Ursel 0-3. Een mislukt soloblok van Vaeyens (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 28