Helemaal niet slecht Eerste verlies voor Ajax Lebbeke Lokeren in de tweede helft Geen kans voor gehandicapt Brabo Aanvallend sterk ymüpsiif De Voorpost -1.11.1991 - 29 VOLLEYBAL Volleybal. De heren van Kangoeroes Aalst aan het werk (da) HANDBAL 2e Nationale 3e Afdeling H.K. Waasmunster 16 Jemeppe 14 De wedstrijd tussen H.K. Waasmunster en Jemeppe werd een aantrekkelijk spektakel. Beide ploegen hadden duide lijk de bedoeling er iets van te maken maar de fluitgrage en wispelturige scheidsrechters maakten het hen niet gemakkelijk door te pas en vooral te onpas de wedstrijd te onderbreken. Ge lukkig had de wedstrijdleiding uiteinde lijk geen invloed op het eindresultaat maar dat het attractieve van het hand balspel hierdoor gehinderd werd was duidelijk. Het werd een deugddoende overwinning voor de thuisploeg die wel licht de rust kan herstellen want het is overduidelijk dat de ploeg op dit mo ment kampt met een volledig gebrek aan zelfvertrouwen. De spelersgroep heeft natuurlijk last van de zenuwen en dat leidt tot irritaties en reakties die wij bij H.K.W. niet gewoon zijn. De nederla gen tegen Kiewit en Tongeren zijn noch tans niet katastrofaal als men de huidige rangschikking eens nader bekijkt. H.K.W. startte met een jeugdig geheel, Tom De Grave als spelverdeler, E. Om belets op rechts-achter en in het cen trum van de verdediging en na 4" leidde de thuisploeg met 2-0. Kort daarna moest De Bode al een tijdstraf uitzitten en de fluitgrage scheidsrechters stopten hierdoor het H.K.W.-offensief. Jemeppe kon nu de neus aan het venster steken (2-3 na 9') en het duurde tot het kwar tier vooraleer Luypaert en T. De Grave H.K.W. opnieuw op voorsprong brachten (5-4). Waasmunster ging ondertussen duidelijk onzeker akteren, leed een paar maal balverlies en met een 8-7 rust stand had H.K.W. de vlotte start niet ROC Flémalle Ajax Lebbeke Ajax Lebbeke leed eerder onverwacht zijn eerste seizoennederlaag tegen een verrassend sterk Flémalle dat dit sei zoen hoog kan eindigen. Vooral de Waal se linkervleugel richtte heel wat schade aan tegen een onzekere Lebbeekse ver dediging. Ook de provocatie op de linker opbouwspeler bracht niet de oplossing. Meteen verliest Ajax veld op leider Kiewit en het ziet er naar uit dat het een harde strijd wordt om de tweede promotie plaats in de wacht te slepen. Tijdens de eerste helft zag het er de eerste 20' goed uit voor de Ajaxieden die konden reke nen op een efficiënt afwerkende H. Van Leugenhage. Via 4-6 na 12' leidde Lebbe ke nog altijd met 7-10 10' voor de rust maar dan ging het totaal fout in de Ajax verdediging waardoor Flémalle de rust kon ingaan met een 12-12 score. In de tweede helft kreeg Van Leugenhage een bewaker, toch vlotte het aanvallend nog vrij goed bij lebbeke maar verdedigend zakte Ajax volledig in elkaar. Flémalle bleef te gemakkelijk scoren en Ajax werd vrijwel konstant op achtervolgen aange wezen. Een 19-1710' voor het einde werd toch nog opgehaald en met nog 2' te kunnen bevestigen. Het begin van de tweede helft verliep totaal in het voor deel van het plots weer vlot spelend H.K.W. dat vooral langs Luypaert een 12-8 voorsprong opbouwde na 39'. Toch dreigde het nog even fout te kunnen gaan als kort daarna Jemeppe in overtal kon spelen (4 tegen 6) maar de ingeko men Polfliet stopte een 7-m worp en een open kans en wanneer een zeer degelij ke W. De Grave opnieuw zijn plaats kon innemen bleef de schade beperkt tot 12-10. Met nog 10' te spelen leidde H.K.W. opnieuw met 15-11 en alhoewel het snelle maar over weinig schietkracht beschikkende Jemeppe naderde tot 15- 13 - weer in overtal - liet H.K.W. de logische zege niet meer ontglippen. H.K. Waasmunster: W. De Grave, Pol fliet, T. De Grave 1, Luypaert 6, Vermeu len 1, Roels 2, Agneessens 1, Ombelets 3, De Meerschman, De Bode 1, W. De Groote, Desseaux 1. Reserven: H.K. Waasmunster - Je meppe: 25 -13 In een wedstrijd waarin doelman Pol fliet liet blijken dat hij over heel wat mogelijkheden beschikt leidde H.K.W. met 5-0 vooraleer de bezoekers hun eerste treffer lukten (5-1 na 11'). Collec tief sterk spelend leidde H.K.W. met 15-5 aan de rust. In de 2e helft bleef Waa- munster rustig domineren en via 18-8 ging het naar de voor zichzelf sprekende 25-13 einduitslag. H.K. Waasmunster: Polfliet, W. De Grave, Willaerts 1, N. Verhelst 3, De Clercq 3, Sanders 6, Van Uden, W. De Groote 3, Wellekens, De Vlieger 1, Des seaux 5, Jansen 3. EVA spelen stonden de ploegen nog maar eens gelijk (22-22). Flémalle maakte er dan 23-22 van en alhoewel Ajax nog sterk aandrong kwam de gelijkmaker er niet meer. Ajax verloor deze wedstrijd in verdediging - de keepers speelden noch tans op niveau - en dit is een vaststelling die coach Van Uytfange moet verontrus ten. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Ros- sem, De Proft 1, Vlassenroot 2, Chris- tiaens 1, Pultau 4, Verlinden 2, Van Ransbeeck 4, Van Leugenhage 8, De Man, Bosman, G. De Decker. Reserven: ROC Flémalle - Ajax Leb beke: 11 -15 Met een vrij experimentele ploeg, zon der de gekwetsten Van Den Borre en Cleymans, boekten de Ajax reserven toch nog een vrij gemakkelijke overwin ning. Na een geiijkopgaand eerste kwar tier (3-4) leidde lebbeke met 6-9 aan de rust. Via 8-13 na 45' kwam de 11-15 overwinning niet meer in het gedrang. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Ros- sem, Vlassenroot, Maesschalk 2, N. De Decker, Parmentier 2, De Bruyn, De Busschere 4, A; De Man 1, Heyvaert 3, De Hauwere 2, Van Ransbeeck 1. EVA I.T.B. Lokeren 25 Izegem 22 Zoals verwacht werd het een spannende wedstrijd tussen Lokeren en Izegem. Tijdens de eerste helft zag het er naar uit dat Lokeren geen verweer had tegen het duo Favoreel - Van De Kerckhove en Izegem goed geleid door de Pool Krys- kowski bleef aan de leiding tot het eerste kwartier (6-7). De Smet en Verguit kon den de thuisploeg even doen herademen (8-7) maar 6' voor de rust leidde Izegem opnieuw met 9-11- De Lokerse verdedi gers stapten steeds te laat uit op de sterke werpers van de bezoekers en zelfs doelman Van Vaerenbergh moest even naar de bank geroepen worden. Geluk kig kon Lokeren zondag rekenen op een sterk spelende K. Verhofstadt die heel wat werk opknapte in de defensie en ook aanvallend, op cruciale momenten, zijn verantwoordelijkheid nam. Zo kon Ver guit de schade aan de rust beperken tot 12-13. In de tweede helft zag men de Lokerse verdediging nu veel vlugger het gevaar Favoreel - Van De Kerckhove opvangen en het resultaat liet niet op zich wachten. Na 36' leidde de thuis ploeg met 16-14 en na 43' had H. De Smet voor een 19-16 voorsprong ge zorgd. Toch raakte Izegem nog langszij wanneer Lokeren - zonder Versele - enkele kansen liet liggen en 6' voor het einde wees het scorebord 21-21 aan. Bocklant en Verguit maakten er dan 23-21 van en ondanks een periode in ondertal kon Van Hille de Lokerse zege veilig stellen met twee treffers in de laatste minuut. Degelijke prestaties van Lokeren in de tweede helft maar het sterkste wapen van de Waaslanders - de tegenaanval - lijkt afgebot. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Smet, Verhofstadt 3, Bocklandt 2, Jamei, Verguit 3, De Smet 9, Van Eygem, Van Der Borght 5, Van Hille 2, Zaman 1, Van Den Berghe. Reserven: I.T.B. Lokeren - Izegem: 18-10 Na een gelijkopgaande eerste helft - via 4-3 naar 8-7 aan de rust - kon Lokeren nog gemakkelijk afstand nemen via tref fers van Van Den Berghe. Het werd 14-9 na 10' in de tweede helft. I.T.B. Loke ren: Smet, Mertens, Lenaerts 2, Jamei 1, Van Den Berghe 8, Vervaet, Van De Pulte 1, Mouton 1, Vermeiren, Van Driessche 2, Van Den Bossche 1, Gokbulut 2. EVA Overpelt Brabo Denderbelle Tegen een sterk Overpelt maakte een gehandicapt Brabo Denderbelle geen kans. Het onbeschikbaar zijn van doel man Vermaesen en basisspelers De Block en Hertsens maakte het dubbel moeilijk voor Brabo om tot een collec tieve prestatie te komen en vooral aan vallend lukte Denderbelle er nooit in de sterke Limburgse verdediging in proble men te brengen In de eerste helft vlotte het nog redelijk en mits het verzilveren van de vier gemiste 7-m worpen had Brabo wellicht meer druk kunnen uit oefenen op de thuisploeg. Nu ging het van 2-2 naar 8-3 na het eerste kwartier en een 12-5 achterstand aan de rust was toch lichtjes gevleid voor Overpelt. In de tweede helft miste Brabo nog twee 7-m worpen en na 45' (17-8) kon het snelle Overpelt voluit de tegenaanval spelen. Dit resulteerde in een afgetekende 23-11 nederlaag na een toch «bleke» prestatie van de Brabo ploeg. In de komende weken dienen Zandvliet en Kortessem bekampt en na deze wedstrijden weet Brabo echt waar het dit seizoen staat. Brabo Denderbelle: R. Van Keer, Roe- landt, P. Vermeir 3, Van Goethem 2, J. Walraevens 1, Hendrickx 3, Vinck 2, E. Van Keer, De Batselier, De Proft, Guns. Reserven: Overpelt - Brabo Dender belle: 20 -13 Alhoewel het eindresultaat het niet on middellijk laat blijken, speelden de Bra- bo-doublures een verdienstelijke wed strijd. R. Roelandt lukte een verrassend sterke prestatie in het doel en de ploeg, iedereen bracht zijn doelpuntje aan - speelde collectief en gemotiveerd. De overmacht bleek niettemin te groot en via 10-5 aan de rust moest Brabo vrede nemen met een 20-13 nederlaag. Brabo Denderbelle: Roelandt, Van Der Poten 1, Guns 3, Van Den Steen 2, Tamineau 2, Van Goethem 2, Vinck 2, Batselier 1. EVA 4e Afdeling Desselgem 24 Robuco Buggenhout 31 Met een ruime 24-31 overwinning nam Robuco afstand van een relatief zwak Desselgem na een wedstrijd waarin Bug genhout bestendig de toon aangaf. Aan vallend werden de instructies van coach St. Mannaert minutieus opgevolgd en de enige schaduwzijde is het te hoog aantal tegentreffers dat Robuco toestond. De verdediging verwaarloosde nogal eens de bescherming van doelman Van Sinay ook al omdat de tegenstander nooit de indruk gaf echt te kunnen dreigen. Na enekel minuten leidde Buggenhout al met 1-3 met doelpunten van Bosman en F. Mannaert maar toch kon Desselgem nog een tijdje aanklampen. Het werd zelfs 9-10 na 22' maar met een 11-15 ruststand zat Robuco opnieuw op rozen. In het begin van de tweede helft plaatste Buggenhout dan definitief een punt ach ter de eventuele begoochelingen van de thuisploeg (15-21) en via 17-23 na 46' werd het 18-27 8' voor het einde. In de slotfaze werd het dan een ware doeltjes- kermis die eindigde bij een 24-31 stand en meteen haalde Robuco zijn eerste zege binnen. Met 3 punten uit drie gespeelde wedstrijden komt de jonge ploeg van trainer De Vuyst zo zachtjes aan in de buurt van de plaats in de rangschikking die werd vooropgesteld. Robuco Buggenhout: Van Sinay, Van Moer, B. Scholliers 8, F. Mannaert 10, Michiels, D. Mannaert 2, Segers 3, Van Damme 4, De Swaef 1, P. Mannaert, Bosman 3- EVA Volleybal. Oudegem-Melsele. Het Oudegemse blok De Kimpe-Mastbooms wint deze fase (vh) Volleybal. Adec-Ursel 0-3. Het was een belangrijke wedstrijd maar Adec moest toch het onderspit delven (vh) Volleybal. Adec-Ursel 0-3. De Cocker kan mooi terugslaan (vh) Volleybal. Een blok van D'Heeren Mastbooms (vh) Volleybal. Blauwe Hoek-Michelbeke 2-3. Een Hamse aanval met Bracke (vh) vANHÖüCKE

De Voorpost | 1991 | | pagina 29