e|C!u|y!p|ejr Dendermondse Rugbyclub laat weer van zich horen j Eerste veiligheidswerken aan KAVD stadion begonnen Heroïsche overwinning voor Dendermondse juniors Volkscross in Overmere alweer een sukses Op 16 november om 19u30 in de sporthal van Appels: Vijfde avond der gevechtssporten met internationale deelname speelt altijd mee BEQEESGQ De Voorpost - 1.11.1991 - 31 ATLETIEK I Men zal zich nog herinneren dat de istad Dendermonde ertoe aangezet werd om aan het KAVD voetbal- jstadion te Grembergen de nodige fveiligheidswerken te laten uitvoe- ren. Gebeurde dit niet dan zou de burgemeester hoofdelijk verant woordelijk worden gesteld bij een eventueel ongeval. Overigens liep de club het risico dat men ertoe jedwongen zou worden de thuis wedstrijden elders te gaan spelen. Men raamde dat de meest dringen de werken een tien miljoen zouden bedragen. Er werd een kommissie opgericht die zich over deze beveiligingswer- ken zou buigen. Daarvan maken deel uit de burgemeester (en bij afwezigheid van hem de schepen van sport), de fraktieleiders van de politieke leiders die in de gemeen teraad zetelen en een vertegen woordigingvan de stedelijke techni sche dienst, naast verantwoordelij ken van de club zelf. De kommissie is ondertussen al bijeen geweest en heeft zich gebogen over het 'Rap- port Margot waarin de dringend uit te voeren werken worden omschre ven. Men heeft tijdens een bijeenkomst van de kommissie de prioriteiten vastgelegd in funktie van de veilig heid en de vrijwaring van de verant woordelijkheid van de burgemees ter. In een eerste fase werd voorge steld de werken die niet vergun- ningsplichtig zijn, onmiddellijk uit te voeren. Die werken omvatten de onmiddellijke uitvoering van elek- triciteits- en verwarmingsaanpas sing aan het Arab-reglement en het KB inzake de veiligheid van een sportstadion. Dat komt neer op de verbetering van de veiligheid onder de hoofdtribune A, vooral dan in de lokalen waar publiek of sporters verblijven. Ook de staanplaatsen aan de noordzijde (kant van café Den Bot) worden verbeterd. Er komt een vernieuwing en aanpas sing van de toegangstrappen naar de A-tribune, evenals een vervan ging en aanpassing van de zijwan den en de glazen konstruktie. Ook de evakuatiewegen aan de kant van het Grootzand moeten worden ver beterd. Deze werken worden ge raamd om een 6 miljoen frank. In een tweede fase volgen dan de RUGBY LA HULPE - D.R.C.: 9-25 Het is een tijdlang stil geweest rond de Dendermondse Rugbyclub. Niet dat de rugbyjongens, na het veroveren van de schitterende derde plaats in de nationa le competitie én de Beker van Vlaande ren, nu eigenlijk stil hebben gezeten. Het tegendeel is eerder waar. De bouwplannen voor een multi-func- llioneel gebouw naast het rugbyterrein ■lemen een steeds meer concrete vorm aan, wat natuurlijk de nodige tijd en energie opslorpt. Anderzijds maakte de ze actieve sportvereniging onmiddellijk gebruik van het gewijzigde politieke kli maat t.o.v. Zuid-Afrika om met een zevenkoppige delegatie het rugby in dat land aan een onderzoek te gaan onder- 'erpen. Een inspanning die wellicht op |ermijn de nodige vruchten zal afwer en. literaard zaten onze streekgenoten ook in tussentijd op sportief gebied niet stil. •ds van midden juni af werd er duch tig getraind, onder leiding van de gloed nieuwe trainer Alex Michiels. Deze derti ger uit Ekeren is ongetwijfeld zo onge veer het beste wat er in Vlaanderen aan rugby-coaches te vinden is, en de Den- dermondenaars prijzen zich gelukkig dat hij zijn diensten bij hen aanbood. In de voorbereidingsperiode werden h overigens alle wedstrijden met groot ge mak gewonnen. Franse en Nederlandse teams, zowel als collega-eerstèklassers moesten er ongenadig aan geloven. Het orgelpunt was wel de wedstrijd tegen het Duitse Hannover, die door D.R.C. met W overtuigende en vanzelfsprekende 52-0 cijfers werd gewonnen. Toch bleef de D.R.C. ook niet van onheil gespaard. Een achttal spelers moest, wellicht een gevolg van de keiharde staat van het rugbyveld in augustus en sep tember, met lichte blessures forfait ge ven voor de eerste competitiewedstrijd. Die werd dan ook zeer verrassend met 14-10 verloren op het veld van Brussels Britisch. Een tegenslag van jewelste, die op het eind van het seizoen wel eens zware gevolgen zou kunnen hebben in zake de bescheiden titelambities van D.R.C. De tweede competitiedag werden de puntjes echter alweer op de i gezet. Met Luc Pierson en Rudy Wauters opnieuw in de ploeg werd RFC Luik gemakkelijk geklopt, en ook de tweede ploeg liet zien dit jaar zijn zinnen gezet te hebben op de reservetitel (73-16!). De wedstrijd van voorbije zondag was dan ook van vitaal belang voor onze streekgenoten. Verliezen tegen La Hulpe zou ontegensprekelijk betekenen dat D.R.C. de rol diende te lossen. De Brabanders begonnen nochtans met veel zelfvertrouwen aan de wedstrijd. In de eerste 10 minuten werden de Den dermondse voorwaartsen ongenadig te gen hun achterlijn aan gedrukt. Deze drul leverde La Hulpe tot 4 keer toe een penaltykick op, maar de koppige Terhul- penaars beslisten om de bal met de hand te spelen en aldyus telkens de volle 6 punten binnen te rijven. Het lukte hen niet één keer. De Dendermondse tegenstoot was zon der genade. Met een drop-kick van de kersverse kapitein Arun Cambier (van Indische afkomst en ex-Belgisch inter nationaal) nam D.R.C. de leiding (3-0). Op enkele minuten tijd kickte Casier er bovendien nog twee penalties tussen, Juniors D.R.C. - Juniors ASUB Waterloo: 18-14 Dat er ook aan de basis gewerkt wordt in de Dendermondse Rugbyklub wordt de laatste weken ter overvloede bewezen. Vellicht is de bijna dagelijkse uitzending (live) van de wedstrijden van de wereld beker rugby door Sportnet niet vreemd aan de plotselinge populariteit van het rugby bij de jeugd. Anderzijds presteren de Dendermondse jeugdbegeleiders denkelijk niet slecht, wanneer je be merkt dat D.R.C. voor het eerst sinds jaren beschikt over een voltallig junio renteam, én wat wellicht nog verrassen der klinkt, over een flinke kern minie men. Het vijfmanschap Van Hauwermeiren, Van Den Bossche, Casier, Minnebo en Meremans slaagt er m.a.w. in om de toekomst van de Dendermondse rugby- traditie nu reeds te verzekeren. De wedstrijd van voorbije zaterdag tegen het ongenaakbare Asub Waterloo, een team dat het woord verliezen tot dusver niet kende, was dan ook in alle opzich ten een test-case voor de jonge Dender- mondenaars, die reeds lang pogen om hun kwaliteiten tentoon te spreiden aan hun oudere clubgenoten. Gedurende lange tijd ging de wedstrijd mooi gelijk op. Toch was het verrassend D.R.C. dat de druk op de ketel kon houden. Vooral de inspanningen van Jorgen Jorritsma in de line-out, en het verrassend sterke scrumwerk van het trio Van Den Bossche, Buyens, Michiels bezorgden D.R.C. vrijwel voortdurend balbezit. De derde scrumlijn, met Gou- bert, Van Hauwermeiren Koen en Van Moeseke Junior zorgden dan voor vlijm scherpe demarrages. Dat een try niet lang kon uitblijven was duidelijk, en de jonge spelers konden dan ook hun geluk niet op toen Dieter Bellinck - woonachtig in Kluisbergen, maar net als de broers Van Den Bossche niet meer weg te denken uit het Dender mondse jeugdrugby - een prachtige try lukte. De omzet van Karim Demnati was ronduit prachtig (6-0). Dit schudde Waterloo blijkbaar wakker. In een mum van tijd toonden de hard nekkige Brusselaar hun individuele klasse en konden - weliswaar met de hulp van scheidsrechter Van Overschel- de - tot scoren komen. Op een gegeven ogenblik nam Asub zelfs de leiding met 12-14 (voor Dendermonde hadden Gou- bert en Demnati nog voor 6 punten gezorgd). Een vastbesloten Dender mondse kon echter in de allerlaatste minuten via Meirsman (op pass van aanwinst Dries D'Hondt uit Eeklo) te- genscoren. Omzet voor Demnati en eindstand 18-14. Het was feest in klublokaal 'Den Otter' zaterdag. Wordt vervolgd! Kris Van Damme vergunningsplichtige werken. Hier voor moet men een dossier samen stellen, zodat deze werken pas vol gend jaar zullen kunnen gereali- zeerd worden. Men schat dat deze werken nog eens 4 miljoen zullen kosten. Bij die vergunningsplichtige werken zit onder meer de kant 'Profi'. Ook de club in kwestie, KAVD, neemt een deel van de veiligheids- werken voor haar rekening. Meer bepaald de tribune aan de kant Grootzand. Die werken zullen 2 miljoen kosten speelt altijd mee Ze waren opnieuw van zeer ver geko men, de veldlopers, jong en oud en ze hebben in de mooie 'gemeentehof het beste van zichzelf gegeven. Belangstel ling was er ook voldoende, hoewel even verder een voetbalwedstrijd plaats had. Toch konden de organisatoren niet kla gen. We hebben er schepen René Van Hove menig beker zien overhandigen, ook aan Overmerenaars, die zich nog altijd niet laten doen. Gustaaf Van de Sijpe, de man op wiens schouders alle verantwoordelijkheid rustte, hoewel nog herstellend van een zware operatie, zag dit alles met gretige ogen aan. Wij gunnen het hem wegens zijn jarenlange inzet voor de atletiek. Hij behaalde zijn mooiste uitslagen met Frank en Darcy Meulewaeter en Chris Tackaert. Als trainer Van der Sijpe daar over vertelt, geniet hij er nog van. Momenteel zijn er drie trainers en dat blijkt nodig te zijn want wekelijks wordt er driemaal keihard getraind op de kers vers aangelegde piste. Dat er 70 atleten zijn is natuurlijk een grote stimulans om verder te doen en dat is iedereen zeker zinnens. Na deze volkscross werden de prijzen uitgereikt in de meisjesschool, waarna men nog wat verder kon genieten van een droogje en een natje. waardoor een comfortabele 9-0 voor sprong op het scorebord kwam. Toch verzuimde D.R.C. het werk af te maken. Na de rust kwam La Hulpe op kousevoe ten terug tot 6-9, en de talrijke Dender mondse supporters zagen de moraal van hun ploeg met zienderogen dalen. Tal rijke individuele fouten maakten dat Dendermonde niet echt uit de Terhul- pense greep kwam. Tot Luc Pierson besliste dat het nu wel welletjes was, en met een mooie try Dendermonde uit de problemen hielp. Ook de omzet van Casier was raak, en met een mooie 6-15 voorsprong leek de wedstrijd beslist. La Hulpe kwam wel nog terug tot 9-15, maar dan was ook voor hen het beste er af. Casier zette aan het eind van de wedstrijd nog eens heel de verdediging te kijken, passte mooi op Eric D'Hoogh, die er aldus nog 4 punten bij lapte. Met een 2de drop-kick van Cambier, en alweer, een schitterende penaltykick van Casier werd de eindstand vastgelegd op 9-25. Op die manier sluit Dender mondse aan bij de top, en het is span nend afwachten wat de wedstrijden te gen de twee leiders, Waterloo en Bos voorde, zullen brengen. Een eerste test is er alvast aanstaande vrijdag, wanneer Dendermondse in de 8ste finales van de Beker van België om 14.30 u. thuis Coq Mosan Herstal partij geeft, een hardnekkige tweedeklasser die ooit de zo gegeerde Beker van België voor de neus van Dendermondse weg kaapte. Afspraak aan het rugbyveld! Kris Van Damme Atletiek. Vijf snelle knapen van het Kon. Atheneum van Dendermonde na de marathon (foto Piet Hermans Atletiek. De leerlingen van het Kon. Atheneum van Dendermonde liepen hun jaarlijkse marathonOnderweg werd de tijd opgenomen. Op de achtergrond de onlangs geklasseerde 'bastion' aan de Zuidlaan (foto Piet Hermans) Atletiek. Deze meisjes waren de besten in de marathon van het Dendermondse Atheneum (foto Pief Hermans)

De Voorpost | 1991 | | pagina 31