Intergem: affiche-aktie en ballonwedstrijd Feest van de rijkswacht distrikt Aalst Een "lijdensweg" in het nieuws de Oude Dendermondse Steenweg uitgekozei leeftijd. 11 jaar, St.-Kamiq Aalst (Beez). man, 9 jaar, Dendei eg 290, 9300 Aali 2/12/88] 4 25.10.1991 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Beroepsbekwaamheid veronder stelt ondermeer, in het licht van de veranderingen in de samenlevingen het politiebestel, logischerwijze openheid van eenieder voor deze veranderingen en dat men dus geen genoegen neemt met het verleden, het status quo. Integriteit en inzet zijn fundamen teel voor een openbare dienst, inge steld met het oog op het algemeen belang. De Rijkswacht is er voor de samen leving en niet omgekeerd. Samen werking is in een grote organisatie het sluitstuk waardoor beroepsbe kwaamheid, integriteit en inzet kwalitatief hoogstaande produkten voor onze klant «de samenleving» kunnen afleveren. Na deze toch wat filosoferende be denkingen aangaande de verander de kontekst waarbinnen de Rijks wacht moet opereren, zou ik enkele minuten willen blijven stilstaan bij een belangrijke problematiek die zeer gevoelig ligt bij de burger, met name de problematiek van de ver keersonveiligheid in België. Een eerste belangrijk gegeven daarbij is de kennis en de analyse van de feno menen en hun evolutie. De laatste jaren werden door de Rijkswacht grote inspanningen geleverd om de studie van de fenomenen die de ver keersonveiligheid in de hand wer ken te verbeteren. Er is een nieuwe geïnformatiseerde procedure uitge werkt die een snellere opvolging van de verkeersongevallen en de zo genaamde «zwakke punten» moge lijk maakt. Ook de wetgeving kende de laatste tijd een evolutie terzake, o.a. invoe ring van de veiligheidsgordels ach teraan, aanpassing van het toegela ten alkoholgehalte, nieuwe aange kondigde snelheidsbeperkingen, de vernieuwde rijopleiding en dergelij ke meer. Wat zijn nu de voornaamste oorza ken van de verkeersonveiligheid en de ongevallen? In de eerste plaats de nieuw-aangepaste snelheid en de niet-eerbiediging van de veilig heidsafstanden in funktie van de ontwikkelde snelheid. Daarna de alcoholintoxicatie. Voorts de oner varenheid van jonge chauffeurs en de zware overtredingen (niet nale ven van rode lichten en dergelijke). Een ander belangrijk gegeven in de ze problematiek is de taak van de Rijkswacht terzake en de begren zingen van haar akties. In de eerste plaats is een beter gericht verkeers toezicht nodig, dit in samenwerking met de lokale polities. Er wordt ook gewerkt aan de verbetering van de kwaliteit van de interventies. De bestudering van de oorzaken van de ongevallen speelt een grote rol bij het verkeerstoezicht en het verbaliseren van relevante overtre dingen op een bepaalde plaats. De verbalisant dient ook de overtreder te motiveren door hem uitleg te ge ven over de gemaakte inbreuk en de mogelijke gevolgen daarvan. Door het uitvoeren van kontroles op ver schillende plaatsen, dient men de weggebruikers bewust te maken van het risico om gekontroleerd te wor den. Als laatste punt van mijn uiteenzet ting zou ik het willen hebben over de toestand inzake de lokale samen werkingsakkoorden Politie-Rijks- wacht in het kader van de OB van de Minister van Binnenlandse Zaken, de zogenaamde OOP 13. Deze OB schrijft voor dat er in het kader van de administratieve politie afspraken inzake taakverdeling die nen gemaakt te worden tussen ener zijds de gemeentelijke politie en an derzijds de Rijkswacht. Ik kan U meedelen dat er reeds dergelijke akkoorden bestaan tussen de Rijks wacht en de politiekorpsen van de steden Aalst en Ninove en de ge meente Herzele en dat de protocols met de gemeenten Denderleeuw, Erpe-Mere, Haaltert, Lede, Sint- Lievens-Houtem en Wichelen zich in een eindstadium bevinden, t.t.z. zij dienen enkel nog ondertekend te worden. Met de gemeente Wette- ren zijn er nog besprekingen bezig.» Aalst. Vijf overgelukkige winnaartjes van de Intergem ballonwedstrijd ter gelegenheid van de Top-dag mochten hun prijs in ontvangst nemen (a) Aalst. De laureaten van de Intergem affiche-aktie aardgas (a) In het aangename kader van de Roserie te Aalst, werden de prijzen uitgereikt van de jaarlijkse affiche-aktie en ballonwedstrijd, georgani seerd door Intergem voor de periode van januari '91 tot juni '91. Intergem - regio Aalst, is het deel van Intergem dat de distributie van elektriciteit, gas en kabel-TV verzekert voor de stad Aalst en de gemeenten Affligem en Erpe-Mere. Reeds herhaaldelijk is de onveilig heid van de Oude Dendermondse Steenweg aangeklaagd door buurt bewoners. De weg doet immers zo wel dienst als woonstraat, toegangs weg tot sociale woonwijk, door gangsweg richting Herdersem, sluikroute naar Eendrachtparking en industrieterrein Wijngaardveld. Problemen en oplossingen - Van trechter naar flessehals bij het verlaten van de Ring ver smalt de steenweg van een brede trechter tot een smalle flessehals (in de eerste bocht) door het dalend profiel van de weg worden de hoge snelheden (is er kontrole op de max. snelheid van 60 km/u. van auto's die de Ring verlaten niet afgeremd, integendeel Voorstelverkeersplateau met ze brapad om snelheid af te remmen en veilige oversteekplaats voor zwakke weggebruikers te garande ren. - geen voetpaden in de bocht (ter hoogte van nummer 37) ontbreken voetpaden aan beide zijden. Men is dus gedwongen op de straat te stappen. Indien er wagens vlakbij de boordsteen geparkeerd staan in de bocht stelt dit grote doorgangsproblemen, vooral voor kinderwagens en gehandikapten. Voorstelaanleg van minstens één degelijk voetpad aan 1 straatzijde. - geen parkeergelegenheid door de praktische onmogelijkheid om garages te voorzien is men wel verplicht zijn voertuig op de straat te laten. Tot nog toe stelde dit wei nig problemen. Het afwentelen van de gevolgen van de verkeerschaos bij thuismatchen van Eendracht Aalst heeft dit wel veranderd. Voorstelals Eendracht supporters écht sportief zijn kan een wandeling van 5 minuten geen probleem vor men; de prioritaire inrichting van parkeerplaatsen op het Wijngaard veld is dus eerder aangewezen. - zwaar verkeer zwaar vervoer en busverkeer volgen de stijgende trend van de automobi liteit. Het is duidelijk dat deze lange steenweg met zijn aaneengesloten lintbebouwing hier niet op voorzien is. De herinrichting van de kruis punten aan de H. Hartkerk (mo menteel ter diskussic in de ver- keerskommissie en adviesraad) moet het sluiverkeer ontmoedigen. Men moet echter ook oog hebben voor de sociale functie van de op- haalbussen van het bijzonder on derwijs. Achter het Eendrachtstad- ion benutten zij de parking voor het hergroeperen van de leerlingen. Het is een schande dat van alle mil joenen voor de verfraaiing van het Eendrachtstadion er geen frank be steed is om de katastrofale water overlast op deze parking in dolo miet te verhelpen. Om de verkeerschaos rond het Een drachtstadion het hoofd te bieden zijn door het stadsbestuur een aan tal maatregelen genomen. De inwo ners werden schriftelijk op de hoog te gebracht. Veel misnoegdheid had echter kunnen vermeden worden door vooraf het geheel der geplan de maatregelen met betrokkenen te overleggen. "Openbaarheid van bestuur", enkel een verkiezingsslogan Van Lierde Luc Agalev-Aalst Deze nieuwe organisatie die stilaan vaste normen aanneemt, streeft naar sterk onafhankelijke regio's. De regio Aalst mag men ook verge lijken met een kleine KMO. Er wordt dan ook door Intergem be oogd, via een doorgedreven decen tralisatie van bevoegdheden, de dienstverlening dichter bij de klant te brengen. Heel het opzet van het klantenburo aan de Dendermondsesteenweg te Aalst dient dan ook in dit perspectief ge zien te worden. Het klantenburo, waar tussen haak jes, continu een tiental medewer kers ter beschikking staan van het kliënteel van Intergem om de meest uiteenlopende vragen in verband met informatie, afspraken, aanslui tingen, verhuizingen enz., vlug en efficiënt te beantwoorden. Affiche-aktie Hieraan werd deelgenomen door alle Intergem-klanten die gekozen hadden voor de milieuvriendelijke energie elektriciteit of aardgas en dit kenbaar hadden gemaakt bij middel van een aangepaste affiche op een goed zichtbare plaats. Uit de vele inzendingen werden per maand, vanaf januari '91 tot en met juni '91, telkens één winnaar geloot per energie. Per maand dus 1 win naar voor gas en 1 winnaar voor elektriciteit. In het totaal beteken de dit voor de regio Aalst 12 win naars, die elk een premie van 5.000 fr. ontvingen. Winnaars affiche-aktie 'Aardgas' Januari 1991: Mevr. Van der Weën Irene, Welvaartstraat 157, 9300 Aalst. Bouwadres: idem. Inst.: De Bisschop, Gentsestraat 35, 9300 Aalst. Februari 1991: De Mol Bernard, Kleistraat, 9320 Erembodegem. Bouwadres: idem. Inst.: Van Lyse- beth, Leuvestraat 234, 9320 Erem bodegem. Maart 1991: Brijs-Ruelens, Brede- straat 115, 9300 Aalst. Bouwadres: Dompelstraat 34, 9300 Aalst. Inst.: Gebroeders Roelandt, Dompel straat 130, 9300 Aalst. April 1991: Van Tittelboom-De- lens, St.-Jorisstraat 2, 9300 Aalst. Bouwadres: idem. Mei 1991: Veeckman, Keppestraat 75, 9320 Erembodegem. Bouw adres: idem. Inst.: Heireman Ga- briël, Bloemenstraat 5, 9220 Moer- zeke. Juni 1991: Cornu Gerard, Zakstraat 4A, 9308 Hofstade. Bouwadres: idem. Inst.: Van den Abbeele, Kruisstraat 59, 9308 Gijzegem. Winnaars affiche-aktie 'Elektrische Verwarming' Januari 1991: De Baerdemacker, Fonteinstraat 8, 9300 Aalst. Bouw adres: Fonteinstraat 10,9300 Aalst. Inst.: Masser, Industriekaai 222, 1070 Brussel. Februari 1991: Van Damme, Brus- selbaan 78, 9320 Erembodegem. Bouwadres: Nekkerspoel, 9320 Erembodegem. Inst.: klant zelf. Maart 1991: Gillijns Lydie, Bosveld 73, 9300 Aalst. Bouwadres: idem. Inst.: Van Cutsem F., Seringen straat 25, 9400 Ninove. April 1991: Van Droogenbroeck, Van Lierdestraat 52, 9470 Dender leeuw. Bouwadres: Hof Ter Burcht straat 5, 9320 Erembodegem. Inst: (j Eralno, Steenweg op Ninove 652 s 9470 Denderleeuw. Mei 1991: Paelstermans Camielj^ Hogeweg 117, 9320 Erembodegem Bouwadres: Ten Bos 5,9320 Erem bodegem. Inst.: klant zelf. Juni 1991: De Craecker, Bremt straat 17, 9320 Nieuwerkerken Bouwadres: St.-Rochusstraat 50 i 9320 Nieuwerkerken. Inst.: Firm P# Bomat, Grunselborrcstraat te 157( Galmaarden. Ballonwedstrijd Het is stilaan een traditie gewordef dat Intergem in de regio Aalst regelmatige tijdstippen aan verschillende manifestaties. 4 mei II. waren zij dan ook te gast de topdag in Aalst. Bij deze genheid werd door Intergem ballonwedstrijd voor de jeugd ganiseerd. Het weder zat mee en was toen wind in overvloed, wedstrijd werd dan ook een achtig succes. Vijf jeugdige naars mochten dan ook elk een in ontvangst nemen, die werd in functie van hun Erwin Merchiers, ke van het klantenbureau Inte: kweet zich samen met de agenten Francois Huyghe en main De Mayer, graag van taak. Winnaars Ballonwedstrijd Toj 1. Sen Bilal, 1 straat 95, 9300 2. Mimi Beeckman,S mondsesteenweg (Namut;). 3. Lien Haegeman, 8 jaar, Dr. Moorstraat 14, 9300 Aalst sur-Sambre). 4. Greet Van Cauteren, 11 Weilekensstraat 56, 9300 (Gozée). 5. Katricn Kindermans 3 jaar, Affligemdreef 99, 9. (Goutroux). Aalst. De laureaten van de affiche-aktie elektrische verwarming (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 36