Geert Blondeel, sportlaureaat - stad Aalst 1991 Mgr Van Peteghem wijdde nieuwe parochiale school in te Erpe AANDACHT AANDACHT HET IS WEER ZO VER EN NU NOG VEEL MEER SHOW DE ENIGE ECHTE 2-DAAGSE ANTIEK - BROCANTE en ROMMELBEURS - MET SHOW EN NU NOG MEER!!! SHOW-ANIMATIE EDDY WALLY eveneensSINT MAARTEN OPBEZOEK De Voorpost - 25.10.1991 - 5 :rken t 50 reus I win .i' n prij kozei De MTC Cobras is voornamelijk gekend door het motortoerisme die zij met sukses beoefend, viermaal kampioen van België plus nog vele andere ereplaatsen, maar minder is zy gekend voor andere gemotoriseerde spor ten, de M staat niet alleen voor Moto maar wel voor Motoren, dus alles wat motoren aanbelangt, zy het wel voornamelijk motortoerisme. In deze vorm zijn er dus nog andere mensen in deze club, waaronder Gert Blondeel, de Aalsterse helft van het Belgisch team dat deelnam aan de Camel Trophee anno 1991. Een deelname die niet voor ieder een weerlegd is, daarom stelt de MTC Cobras de kandidatuur Sport- laureaat Stad Aalst in voor deze Geert Blondeel. NaamGeert Blondeel; woon plaats Oordegem; beroepsys teem-analist; geboren Aalst 28 no vember 59; B.S.gehuwd en vader van 2 kinderen; hobby's motorrij den, motorcross, jogging, squash, zwemmen, avontuur. Lid van Moto ren Toerisme Club Cobra' Aalst. Geert is voornamelijk gekend in de kringen van de motorcross met zij- Erpe-Mere. Kunstenaar H. De Somer uiterst links) en zowel de bisschop als de pastoor kijken belangstellend toe als het h™ JrruLJüf ^°erC* mt-Martinusbeeld onthuld wordt (jv) door vader en broer Blondeel- AALST - KEIZERSHALLEN ZATERDAG 2 EN ZONDAG 3 NOVEMBER 1991 Uniek - Sfeervol - Gezellig 2/88S Een uitstapideetje en een belevenis voor gans het gezin 'Aai® Kopen en verkopen van antiek - brocante - curiosa - rommel enz... enz... Voor iedereen wat. 6.000 m2 kijk- en koopgenot. Vorige maal, maar liefst 15.000 F tevreden bezoekers. Doorlopend open van 9.30 u. tot 18.30 u. Zaterdag 2 november optreden van de enige, echte koning der marktkramers Belgische Unie voor Visueel Gehandicapten van de Braille Liga afd. Aalst - Ninove - Geraardsbergen Trekking Regionale Tombola trekking te Moorsel, zaal Kath. Kring, Nieuwstraat 13 op 11/10/1991 Pri|zen ofhoien bij Veilepen Jon, R«- schebele 27, Ercmbodegem lol 1/12/ 1991 ran 16 lol 20 uur. olie wwkdogen. Hel bestuur donkt iedereen om zi|n me dewerking en steun. 43/053 GA GI GG GZ In het nieuwe jachtde- kreet is vermeld dat vanaf y°ort en zijn show. vanaf 14 uur met een gratis kadootje voor iedere kleine bezoeker! Dit zaterdag en zondag vanaf 15 uur U mag het alvast niet missen dit alles op de antiek- en rommelbeurs 2 en 3 november 1991 in de Keizershallen! Toegang 60 fr. Kinderen gratis, ledereen kan deelnemen aan deze Beurs: info: tel. 051/50.41.15 In 1990 nam hij deel aan de Tenere Rally met een zijspan, waarvan ve len dachten dat hij op deze zware woestijnrally de eindmeet niet zou halen, maar dan kent men Geert nog niet, door een grote ervaring met zijspannen en voornamelijk wilskracht haalde hij als enige zijs- panrijder de eindstreep. "De Tenere Rally O ja, daar nam ook een ander lid van MTC Cobras aan deel, dokter Van den Abbeele, vorig jaar ook kandidaat voor de titel. In een tijdschrift las Geert dat men zich kon kandidaat stellen voor een deelname aan de Camel Trophee, nu niet dat hij zich reeds zag deelne men, maar hij wou toch wel wat proeven van de selekties, God, tweeduizend kandidaten meldden zich aan. Na verschillende selekties nog met 40 finalisten, de ultieme proef waar gepolst werd op karaktervastheid, stressbestendigheid, leiderskapaci- teiten, uithoudingsvermogen, teamwerk, winch-techniek en oriëntatievermogen. Een heel pak dus. Uit vier overlevenden werden nogmaals twee geselecteerd, één er van het MTC Cobra' lid Geert Blon deel. De Cameltrophee, een avontuur van anderhalf miljard frank De verschrikkingen van Tanzania, de insektenbetën, slapeloosheid het totaal ontbreken van enige luxe en sanitair konden de deelnemers niet verschrikken, stoppen kennen deze mannen niet, volharden wel, de se- lectieproeven brachten de beste 1996 geen wild meer mag uitgezet worden in de na tuur, dat de Houtsnip defi nitief geschrapt wordt op de lijst van het jachtwild en dus behoort tot de beschermde vogels. Voortaan zal ook 40 ha aaneengesloten mini mum oppervlakte vereist zijn ipv25 ha. Ondanks deze positieve maatregelen schiet het jachtdekreet volgens BBL tekort. Bijvoorbeeld voor het waterwild bedraagt deze oppervlakte aaneenge sloten wateroppervlakte 3 ha en moet niet binnen een groter jachtterrein van 40 ha vallen. Het teamwerk, de verstandhou ding, ook het solidair zijn met de tegenstander, dit zijn de dingen waarvoor deze kerels aan deelne men. Serieus samen afzien, er ko men ondanks dat alles tegenzit. De Vlaamse jeugd mag dan minder lichamelijk ingesteld zijn, Vlaan- derens zonen Geert Blondeel en partner Tony Carette bewijzen dat alle hoop niet verloren is, deze twee vrienden zijn een voorbeeld voor de opkomende jeugd. De krantenartikels waren dan ook vol lof voor wat deze Vlamingen bewezen in deze wereldrally België tweede in de Team-Spirit Award, Les lions rugissent, les bei ges sur le podium, zich een weg knokken doorheen Oost-Afrika, in het spoor van Livingstone, Belgen presteren puik, de Samaritanen To ny en Geert enz... De modder en de aanhoudende re gen was wel het ergste deelt Geert ons mee, eten, drinken, slapen en bijna in verzuipen, ook de tsetse- vliegen zijn een verschrikking je hoort ze niet maar ze zijn er ze steken doorheen je toch uitsteken de safarikleren en het kan ver schrikkelijk pijn doen, ook andere insekten zijn niet te verwaarlozen, zo moest Geert zich geruime tijd na de rally zich laten verzorgen tegen wormen in de voet, natuurlijk bij de even avontuurlijke dokter Patrick Van den Abeelle, wormen veroor zaakt door een insekt waarvan hij op dat moment geen weet van had. Als enige deelnemer heeft teamge noot Tony een olifant gezien en dat in het grootste olifantenreservaat van Afrika, mogelijk afgeschrikt door het lawaai Ook slaaptekort kan de deelnemers voor problemen brengen zegt Geert, in het begin sliepen wij vijf uur per nacht op het laatste nog anderhalf, bij mijn terugkomst was dat iets wat een welkome luxe was. Wij hadden zelfs een woordenboek je Engels-Swahili mee, maar tot on ze verwondering hebben wij dit maar twee keer gebruikt, dan nog het eten, gewoon geen tijd voor, want hoe avontuurlijk ook, je hebt steeds tijd te kort, op een bepaald moment hadden wij in geen 30 uur gegeten, de spanning is dan ook op zekere momenten om te snijden ze ker als je beseft dat je met vier in deze wagen zit, want een team wordt uitgebreid met twee journa listen, bij ons waren Peter Baert VTM en Christiaan Loiseau RTL, net genoeg voor een kaartspel, maar genieten is er niet bij, en soms denkt een enkeling wel eens tot op geven maar de teamgeest haalt er hem vlug tot andere gedachten, sa men uit samen thuis is dan het mot to en daar slaagden onze vier Bel gen met onderscheiding. Georges Draps Test-Aankoop heeft een onderzoek inge steld naar de Doe Het Zelfwinkels in ons land. In hetzelfde nununer wordt ook ge handeld over hulpverwarmingstoestellen loempia 's uit een frietkraam en videokas- settes. Test-Aankoop is verkrijgbaar op het adres Hollandstraat te 1060 Brussel Tijdens het komende Internationaal Au to-, Motor- en Rijwielsalon dat van 16 tot 26 januari in Brussel zal plaatsvinden, kunnen de bezoekers kennis maken met de premiere van een autootje 'Tuftuf dat door kinderen op prijs zal worden gesteld. De opbrengst van de verkoop er'an komt ten goede aan de 'Dorpen Koningin Fabiola Samen met een massa ouders en kinderen waren ook heel wat prominenten aanwezig op de inwijding van de nieuwe school aan de Botermelkstraat te Erpe. Het wordt een zeldzaamheid in de huidige tijd dat een nieuwe school kan gebouwd worden om reden dat de schoolbevolking de laatste jaren steeds maar groei. De Sint-Martinusschool is echter een feit en het moet gezegd dat het een fiinktioneel en fraai gebouw geworden is. Zowel de burgerlijke als de geestelijke overheid namen deel aan de inwijding door jbisschop L. Van Peteghem. De Erpse pastoor De Moor van de gebrek aan lokalen tot gevolg had. Sint-Martinusparochie was uiter- Van een waar dieptepunt is de mate verheugd met de inwijding Sint-Martinusschool naar een omdat het eindelijk gebeurde «na nieuw hoogtepunt gegroeid en van een kruisweg van zeven jaar». Hij daar de noodzaak om meer en nieu- noemde het een kloosterschool die we lokalen te bouwen, evolueedrde naar parochieschool Volgens direkteur Et. Van Den maar toch waren het de zusters van Berghe valt de school als «school» ...Maria-Jozef uit Geraardsbergen niet direkt op want aan de buiten- Idie hier het onderwijs stichtten. De kant is het nauwelijks te merken dat inrichtende macht veranderde pas binnen de muren talrijke klasloke- in 983 en toen was het met de lenen andere zaken door de school- schoolpopulatie maar pover ge- gaande jeugd van Erpe bezet wor- steld. Nochtans hadden een paar den. Hij noemde het «een huis geïn- zusters zich uitermate ingespannen tegreerd in een buurt met nieuwe om het leerlingenaantal te behou- huizen». den of zelfs trachten op te drijven, Toch insinueerde hij terloops dat maar daarin konden ze toen niet hij wel niet als een eenzame «man» slagen. In 1978 kende men zelfs een tussen al de vrouwelijke leerkrach- dieptepunt met ruim een zestigtal ten ronddoolt maar dat er gelukkig leerlingen. De kloosterschool van «als men heel goed uitkijkt ook nog Erondegem - eveneens afhankelijk een paar mannelijke leerkrachten van deze kongregatie - was er niet kan ontwaren», beter aan toe en hier sloot men de Hij schetste verder de historiek van deuren. Men legde de nadruk op de de school waarvan de kiem gelegd ouderverzorging maar niettemin werd door de zusters van Maria-Jo- wilde men de school als zodanig niet zef. Zij kwamen met een drietal opdoeken. De rehabilatie kwam er naar Erpe op een ogenblik dat het dank zij de inzet van ouders en leer- onderwijs te Erpe sterk verwaar- bachten zodat jaar na jaar het aan- loosd was want gemeentelijk onder tal leerlingen opnieuw steeg, mede wijs bestond er nauwelijks. In 1877 dankzij de wegvallende konkurren- hebben zij de kern gevormd, samen van de officiële en de gemeente- met de toenmalige pastoor Van De Na 1987 had men dan af te Putte, die toen schreef dat zij geko- n met een sterke groei van de men waren «met de bedoeling op de amiel schoolbevolking wat een nijpend parochie een bewaarschool in te richten en later oudleerlingen van beide geslachten op te passen». De zusters van Geraardsbergen wa ren dus naar Erpe gekomen met een dubbele doelstelling, nl. het geven van onderwijs en de zorg voor de ouderlingen. Een eeuw later ver legden zij trouwens het aksent op de tweede opdracht en vandaar dat het onderwijs sterk te lijden had met het gekende gevolg. Ruim honderd jaar geleden startten de zusters met een bewaarschool en vrij vlug met een lagere school. In 1978 al bouwden zij lokalen voor een vijftal klassen en sindsdien groeide school zowel in aantal als in vorm. Zo moest men rond 1905 nog maar eens bijbouwen en na de eer ste wereldoorlog telde men in de «kloosterschool voor meisjes» vier kleuterklassen, zes lagere en één vierde-graadsklas. Na een halve eeuw zag men dat de zusters meer naar hun tweede op dracht evolueerden en rond 1930 legde men steeds meer de nadruk op de zorg voor ouderlingen. Toen in 1969 de erkenning voor het «ge sticht» een feit was, ging het met de schoolbevolking bergaf, mede als gevolg van de toenemende concur rentie, zoals o.a. de schol aan De Bossestraat en deze van de Hone- gem in de jaren dertig. In 970 deden zij zelf een tegenzet met de oprich ting van een wijkschool in het Zeve- koot maar toen was de opdeling van de schoolbevolking nog aanzienlij ker geworden door gemeente school, officiële school en wijkscho- Ien. Meer en meer ging men aan dacht schenken aan ouderenzorg, een element dat zich trouwens sterk begon op te dringen. Toch leverde vooral zuster Franci- ne een «eenzaam gevecht» voor het behoud van de school en vond hulp bij een aktiegroep (ouders en perso neelsleden) die na hard werken het tij hebben doen keren. Zo stelde men na 1978 een gestadige stijging van het aantal leerlingen vast en pas vijf later waren er zelfs zoveel dat er een direkteur zonder klas kon aan gesteld worden. Op dat ogenblik waren er dan ook lokalen te kort en moest men zelfs in de zaal Paw les geven. Men moest uitkijken naar bouw grond om er een nieuwe school in te planten en deze vond men aan de Botermelkstraat waar in 1990 de eerste steen gelegd werd en op 16 september konden de leerlingen naar de nieuwe Sint-Martinus school verhuizen. Deze nieuwe school werd vorige zondag dan in gehuldigd met de plechtige inwij ding van de school door bisschop Van Peteghem. Tevens werd ook het beeldhouwwerk - een Sint-Mar- tinus voorstellend - van de plaatse lijke kunstenaar H. De Somer ont huld. Dit staat nu in een nis aan de voorgevel van de nieuwe school en de kindervriend kijkt toe op de bon te bende van studerende jeugd van Erpe die er dagelijks hun eerste wijsheid komen opdoen. JV Erpe-Mere. Het prachtige Sint-Martinusbeeld aan de voorgevel van de nieuwe school dat vorige zondag onder het belangstellend oog van geestelijke en burgerlijke overheden werd onthuld na de wijding van de school (jv)

De Voorpost | 1991 | | pagina 37