WA PASCAL 6 - 25.10.1991 - De Voorpost 24-uren wachtdienst voor huis artsen van het territorium Oud-Aalst (9330 Aalst) cen traal oproepnummer 77.33.22. Dokter met wachtdienst: F. De Norre, Immerzeeldreef 98, Aalst, tel. 77.33.22: vanaf 21 oktober om 20 u tot en met maandag 28 oktober om 20 u. Dr. M. Jacob, Botermelkstraat 30, Aalst, tel. 77.33.22: vanaf donderdag 31 oktober om 20 u tot en met vrijdag 1 november om 20 u. Erembodegem en Erembode- gem-Terjoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen nummer tel. 053/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer tel. 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Mel- dert, Moorsel Dr. Mattheys, Nieuwstraat 25, Wieze, tel. 053/70.07.05: zater dag 26 en zondag 27 november. Dr. De Sutter, Dorp 4, Moor sel, tel. 053/77.84.69: vrijdag 1 november. Nieuwerkerken Dr. P. De Smet, Kerkstraat 12, i Nieuwerkerken, tel. 053/ 83.11.78: zaterdag 26 en zondag 27 oktober. Dr. R. Schockaert, Gentse steenweg 295, Erpe, tel. 053/ 80.51.90: vrijdag 1 november. Apotekers Van zaterdag 25 oktober om 9 u tot vrijdag 1 november om 9 u: Vercammen, Immerzeeldreef 61, Aalst. D'Haeseleer, Hoogstraat 50, Haaltert. De Jonge, Kerkevijverstraat 3, Lede. De Schepper, Opperstraat 126, Liedekerke. Georlette, Geraardsbergse- straat 12, Ninove. Van vrijdag 1 november om 9 u tot zaterdag 2 november om 9 u: Van den Bergh, Raffelge- mstraat 15, Aalst. Coppens, Kerkskendorp 14, Kerksken. Vergote, Kerkhofstraat 7, Wie- ze. De Jonge, Kerkevijverstraat 3, Lede. Asselman, Dwarsstraat 69, Denderleeuw. Penne, Stationsstraat 13, Nino ve. Dierenartsen Dr. A. Vijverman, Bellaert- straat 87, Lede, tel. 053/ 80.01.39: zaterdag 26 en zondag 27 oktober. Dr. L. Van Melckebeke, Kerks- kenhoek 116, Haaltert, tel. 053/ 83.07.40 (bij afwezigheid: 83,54.19): vrijdag 1 november. Tandartsen Asselman, Mottantstraat 2, Hofstade, tel. 053/21.15.50: za terdag 26 oktober van 14 tot 16 u en zondag 27 oktober van 9 tot 12 u. Hendrickx, Moorselbaan 134, Aalst, tel. 053/77.83.24: vrijdag 1 november. Verpleegkundigen H. Van Durme, Gentsestraat 46, Aalst, tel. 053/77.30.38: za terdag 26 oktober en zondag 27 oktober. G. Merckx, Ronsevaalstraat 31, Erembodegem, tel. 053/ 77.74.36: vrijdag 1 november. Antigifcentrum: 02/345.45.45. AA: 091/25.86.29. Zelfmoordpreventie: 02/ 649.95.55. zegem-Dendermonde en stadslijn 5 Aalst Station-Hofstade Tulpen straat (beide tot de halte Hofstade Gemeentehuis). De inwoners van Lede worden naar de halte Lede Dorp (van de lijn 699) verwezen. De getroffen abonnees mogen tevens van de dienstregeling van de lijn 699 gebruik maken. Vaderlandslievende plechtigheden Herdenking Oud-Pupillen op zon dag 27 oktober 11.15 u: samenkomst aan de gebou wen van het Administratief Cen trum, Graanmarkt. 11.30 u: huldebetoon aan de ge sneuvelden, neerleggen van bloe men, uitvoeren van het 'Te Velde', optocht naar het Vredeplein via de Kapellestraat, Esplanadestraat, Vrijheidsstraat, bloemenhulde aan de eeuwige vlam, begroeting van de afgevaardigde van het schepencol lege aan de vaandeldragers. Dodenherdenking op vrijdag 1 no vember 1991 Aalst-centrum 09.50 u: samenkomst van de promi nenten op het binnenplein van het stadhuis. 10.00 u: optocht naar het kerkhof via: Grote Markt, Molenstraat, Ka pellestraat, Esplanadestraat, Vrij heidstraat, Vredeplein. Aansteken van de fakkel van de eeuwige vlam. Vervolg van de optocht via: Vrede plein, Keizerlijk Plein, Korte Zout- straat, Kan. Colinetstraat, Kalf- Aalst-centrum 09.20 u: samenkomst van de promi nenten op het binnenplein van het stadhuis. 09.25 u: optocht naar de St. Marti- nuskerk. 09.30 u: heilige mis, gevolgd door Te Deum en Nationale Hymne. Op tocht via Pr. Daensplein, Kerkstr. Grote Markt, Lange en Korte Zoutstr., Keizerlijk Plein. Bloe menhulde aan het monument van Koningin Astrid. Vervolg van de optocht naar het Vredeplein. Over handiging van de vredefakkel. Toe spraak door de voorzitter van de oud-strijders. Bloemenhulde. Uit voeren van het Te Velde. Optocht naar het stadhuis. Toespraak door een afgevaardigde van het stadsbe stuur in de trouwzaal van het stad huis. Eventuele uitreiking van ere tekens. Receptie. Erembodegem-centrum 09.20 u: samenkomst van de promi nenten in de Denderstraat. 09.25 u: optocht begeleid door de Kon. Fanf. Niets zonder Arbeid via Denderbrug, Denderkaai, Wegge- voerdenstr., Denderstr. 09.30 u: H. Mis gevolgd door Te Deum en Nationale Hymne in de OLVrouw Hemelvaartkerk. Bloe menhulde aan het monument van de gesneuvelden. Toespraak door een afgevaardigde van het stadsbe stuur. Uitvoeren van de Nationale Hymne. Optocht door de Kerkstr., Aalst. Ter gelegenheid van de vernieuwing van de dienst nukleaire geneeskunde van het ASZ werd een stemmig feestviering gehouden (a) Aalst. Ze zijn weer aktiefde noeste werkers achter de schermen van het komend karnavalgebeuren (a) straat, St. Jobstraat, üiepestraat, Kerkhoflaan en Kerkhof. Herdersem 15.30 u: plechtige H. Mis in de OL Vrouw Hemelvaartkerk opgelui sterd door de Kon. Harmonie Con cordia et Docilitas. Optocht via de Grote Baan en Kouterbaan naar de begraafplaats. Bloemenhulde. Hofstade 15.00 u: dodenherdenking in de OLVrouw Hemelvaartkerk. Na de plechtigheid, optocht naar het kerk- nof, begeleid door de Kon. Harmo nie St. Cecilia. Meldert 10.00 u: plechtige H. Mis, opgelui sterd door de Kon. Fanfare St. Ceci lia Meldert. Herdenking Wapenstilstand op maandag 11 november 1991 Stationsstr., Dorpstr., Denderstr., Denderkaai. Receptie in de zaal Volkskring. Erembodegem-Terjoden 10.00 u: H. Mis gevolgd door Te Deum en Nationale Hymne in de St. Jozefskerk. Na de dienst naama- froeping van de militaire en burger lijke oorlogsslachtoffers door een afgevaardigde van het VW en dit voor de kerk. Bloemenhulde ge volgd door de uitvoering 'The Last Post'. Toespraak door een afge vaardigde van het stadsbestuur. Uitvoeren van de Nationale Hym ne. Optocht begeleid door de mu ziekmaatschappij De Terjodenaren langs de Geraardsbergsesteenwg en de Ninovestraat. Baardegem 10.20 u: samenkomst aan café Fies, Dorpstraat. 10.25 u: optocht naar de St. Maj^a- rethakerk, begeleid door de Kon. Harmonie St. Cecilia. 10.30 u: H. mis gevolgd door Te Deum en Nationale Hymne. Na de dienst optocht langs de Dorpstraat en Kerkhofstraat naar de begraaf plaats. Bloemenhulde. Toespraak door een afgevaardigde van het stadsbestuur. Uitvoeren van de Na tionale Hymne. Herdersem 09.45 u: samenkomst aan café St. Antonius. 09.50 u: bloemenhulde aan de in gangvan de OLVrouw Hemelvaart kerk. Uitvoeren van The Last Post. 10.00 u: H. mis gevolgd door Te Deum en Nationale Hymne. Na de dienst optocht begeleid door de Kon. Harm. Concordia et Docilitas via de Grote Baan en Kouterbaan naar de begraafplaats. Bloemenhul de. Uitvoeren van Te Velde. Toe spraak door een afgevaardigde van het stadsbestuur. Uitvoeren van de Nationale Hymne. Optocht: Kou terbaan, Kapelleommegang. Meldert 09.20 u: samenkomst in de Dorps traat 36. 09.25 u: optocht begeleid door de Kon. Fanfare St. Cecilia naar de St. Walburgakerk. 09.30 u: H. mis gevolgd door Te Deum en Nationale Hymne. Bloe menhulde aan het monument van de oorlogsslachtoffers aan de kerk. Uitvoeren van The Last Post. Toe spraak door een afgevaardigde van het stadsbestuur. Uitvoeren van de Nationale Hymne. Nieuwerkerken 09.50 u: samenkomst in het lokaal Volkskring. 09.55 u: optocht naar de OLVrouw Hemelvaartkerk. 10.00 u: H. mis opgeluisterd door het St. Ceciliakoor, gevolgd door Te Deum en Nationale Hymne. Na de dienst bloemenhulde aan het mo nument van de oorlogsslachtoffers. Uitvoeren van The Last Post. Gijzegem 10.00 u: H. mis gevolgd door Te Deum en Nationale Hymne in de St. Martinuskerk. Naamafroeping door de afgevaardigde van het VW in de mis. Bloemenhulde aan de 2 gedenkplaten aan het portaal van de kerk. Toespraak door een afge vaardigde van het stadsbestuur. Na de dienst optocht begeleid door de Kon. Fanfare Vreugd en Vrede naar de begraafplaats via de Dorps traat en de Meerstraat. Bloemen hulde gevolgd door The Last Post. Uitvoeren van de Nationale Hym ne. Optocht langs de Meerstraat, Kerkstraat, Dendermondsesteen- weg. gang 2 053/77.2 Sint-Maarten in de Werf De Bond van Grote en van Jonge Gezinnen van Aalst heeft Sint- Maarten uitgenodigd voor een be zoek aan de Werf. Op zaterdag 9 november zal hij er om 14.00 uur te gast zijn. Er wordt eerst een Walt Disney festival gepresenteerd. De goede Sint zal nadien geschenken uitdelen aan de kinderen. De toe gang bedraagt 70 fr. Openbaar vervoer De Vlaamse Vervoermaatschappij 'De Lijn' brengt hiermede dc vol gende informatie ter kennis: inge volge wegeniswerken in de Steen straat te Lede wordt de reisweg van de lijn Aalst-Lede-Uitbergen (271) via de Vijfhuizen naar en van het Dorp van Lede omgelegd. De reizi gers voor de halten tussen Aalst Centrum en Hofstade kunnen ge bruik maken van de lijn 57d Aalst- Overmere-Lokeren (tot de halte Aalst. De voorbereiding van de Aalsterse kamavalverkiezing is volop aan de gang. Op het eetfestijn van Vriet werd Hofstade Station), 52a/2 Aalst-Gij- kandidaat Pascal naar voor geschoven (a) Hofstade 10.00 u: H. mis gevolgd door Te Deum en Nationale Hymne in de OLVrouw Hemelvaartkerk. Bloe menhulde aan het monument van de oorlogsslachtoffers. Uitvoeren van The Last Post en Te Velde. Toespraak door een afgevaardigde van het stadsbestuur. Optocht naar de begraafplaats. Rondgang langs de graven der slachtoffers. Moorsel 09.50 u: samenkomst aan het dienstcentrum Moorsel. 09.55 u: optocht naar de St. Marti nuskerk. 10.00 u: H. mis gevolgd door Te Deum en Nationale Hymne. Na de dienst optocht begeleid door de Kon. Fanfare De Jonge Garde. Bloemenhulde aan het monument der oorlogsslachtoffers. Uitoveren van het Te Velde. Toespraak door een afgevaardigde van het stadsbe stuur. Vervolg van de optocht via de Kloosterstraat, Beugemstraat naar de begraafplaats. Bloemenhulde. Uitvoeren van The Last Post en Na tionale Hymne. Vervolg van de op tocht via Beugemstraat en Kloos terstraat naar het Dorp. Receptie in het Dienstcentrum. Koningsdag op vrijdag 15 november 1991 11.00 u: plechtig Te Deum gevolgd door de Nationale Hymne in de St. Martinuskerk Aalst. Men begeve zich rechtstreeks naar de kerk. Op zondag 17 november 1991 wordt in opdracht van de minister van Bin nenlandse Zaken, in alle kerken van de gemeente, na de Hoogmis, een Te Deum gezongen gevolgd door de Nationale Hymne. Ruilbeurs miniatuurauto's Op zondag 27 oktober in de St. Mar- tinuskring, Korte Zoutstraat 40 (in- Zonnestraat). Inlichtingen '.20.58. Organisatie: Model Auto Klun Aalst. Gratis inenting tegen poliomyelitis - kinderverlamming Door het stadsbestuur worden GRATIS inentingen tegen polio myelitis georganiseerd. De inentin gen hebben plaats in het stadhuis, Grote Markt 3 te Aalst in de lokalen van de dienst Volksgezondheid (binnenkoer) en dit elke laatste woensdag van de maand tussen 14 en 15 u. Een dokter is steeds aanwe zig. De volgende inenting heeft plaats op woensdag 30 oktober. Bij- komenae informatie: dienst Volks gezondheid, Grote Markt 3, Aalst, tel. 053/73.22.41. Ophaling gewoon huisvuil I november (Allerheiligen): geen ophaling van gewoon huisvuil. Het huisvuil zal opgehaald worden op woensdag 30 oktober. II november (Wapenstilstand): geen ophaling van gewoon huisvuil. Het huisvuil zal opgehaald worden op woensdag 13 november. Containerpark Het containerpark van Aalst is gra tis toegankelijk voor alle partikulie- re inwoners van Groot-Aalst, dus niet voor industriële en ambachte lijke bedrijven. Die bedrijven kun nen steeds terecht bij privé afvalver werkingsbedrijven. St. Maartensfeesten Ter gelegenheid van de St. Maar tensfeesten heeft het College van Burgemeester besloten een algeme ne afwijking voor het ganse grond gebied van de stad toe te staan, wat betreft de toepassing van de gelden de beschikkingen inzake wekelijkse rustdag en verplichte avondsluiting. Deze afwijking geldt voor de perio de van 5 tot en met 11 november. Bedrijfsruimten en/of handelspan den te huur of te koop De Ekonomische Dienst van de stad Aalst wordt regelmatig gekon- fronteerd met vragen naar leeg staande bedrijfsruimten en/of han delspanden in de streek. Deze gege vens worden zo volledig en zo kor- rekt mogelijk bijgehouden en geak tualiseerd. Om onze informatie zo volledig en zo korrekt mogelijk to maken verzoeken wij de eigenaa van nijverheidsgronden, -gebouwt of handelspanden die te huur of koop zijn, hiervan kennis te geven op ae Ekonomische Dienst, Kasteel Terlinden, Square Geerinckx 2, Aalst, tel. 053/73.22.80. 11 november jaarmarkt Jaarlijkse veejaarmarkt op maand agvoormiddag 11 november op do Houtmarkt. Deze jaarmarkt bied telkenjare een groot aanbod vai jong vee en kalfvaarzen. Ter dezei gelegenheid wordt tevens een prijs kamp ingericht voor jong vee, kalf vaarzen, koeien en slacntvee. Wi vestigen er de aandacht op dat do verkopers en kopers van vee op do jaarmarkt er dienen op te letten da; bij ieder dier een juiste schetskaai en een geldig brucellose-attesi hoort. Zowel vóór, tijdens als na do jaarmarkt zal een strenge kontrolo worden gehouden. Bij niet naleving stellen zowel koper als verkopei zich bloot aan vervolging. Sint-Maartenfeest Op zaterdag 2 november gaat hel jaarlijks Sint-Maartenfeest dooi van de stad Aalst en het Stedelijk Feestcomité. Programma: Vanaf 14.30 u: Grote Markt: kin deranimatie met Papa Chico Team 14.50 u: aankomst van St. Maarten en Zwarte Piet met de trein aan hei station te Aalst. Nadien volgt eei optocht door het stadscentrum naai de Grote Markt, onder begeleiding van de Koninklijke Harmonie Con cordia et Docilitas Herdersem. Vanaf 15.30 u ontvangt St. Maartei alle kinderen en deelt snocm, fruit en St.-Maartens-op-een-stok uit op de Grote Markt. In geval van slechte weersomstan digneden zal het feest plaatshebben in het Onthaalcomplex Keizershal- len, Keizersplein 21B te Aalst. Ter gelegenheid van het St. Maar tenfeest wordt een kleurwedstrijd georganiseerd. In alle lagere scho len van Aalst worden 8000 teke ningen uitgedeeld. Deze gekleurde tekeningen kunnen afgegeven wor den aan St. Maarten of gedepo neerd worden in de Hemelbus aan dc inkom van het stadhuis, Grote Markt te Aalst. Kruiden voor alle kwalen Er is geen kwaal of er bestaat eet gepast kruid voor. Maar men moet dan ook komen tot een juiste krui denkeuze en het juiste gebruik er van, en dat is niet steeds eenvoudig Wie kruidenboeken openslaat wordt gewoon overweldigd door dt vele goede eigenschappen van krui den. De meest eenvoudige kruiden worden erin afgeschilderd als ware wondermiddelen. Wat is daarvan aan, en waarom komt er zo weinig j^J van terecht? In een boeiende voordracht over dit tema zal Stefaan De Wever uiteen zetten hoe veelzijdig kruiden werkelijk zijn en hoe men hoofd- en nevensymptomen kan uit elkaai houden. Hij zal daarvoor enkele zeer bekende kruiden doorlichten en wijzen op de basisprincipes van een veilige, niet-toxische kruiden therapie. Het is begrijpelijk dat men voor eenvoudige kwaaltjes en onge mak zelf zo veel mogelijk wil doen en dan liefst op een natuurlijke wij ze. Maar om sukses te hebben, moet men dan ook de natuur ten volle leren begrijpen. Kruiden kunnen veel mits ze korrekt toegepast wor den. Wat te denken van kruidenpre- Karaten, tinkturen, aftreksels, enz. leemt men best één enkel kruid of een kombinatie? Het potentieel vermogen en het karakter van talrij ke kruiden worden hier beschreven. Wij nodigen dan ook graag iedereen die van natuurlijke zelfhuïptechnic- ken houdt uit om te komen luisteren naar deze onmisbare basiskennis over kruiden. De voordracht gaal door te Aalst, in CC De Werf, Mo-

De Voorpost | 1991 | | pagina 38