De Voorpost - 25.10.1991 - 7 Aalst. De karnavalsfeer zit er in bij de sympatizanten van kandidaat prins Johnny Marcoen (a) Aalst. In de Sint-Annazaal werd een gelegenheidsrestaurant gehouden (a) Aalst. Kandidaat prins karnaval Johnny Marcoen mocht heel wat gasten verwelkomen op zijn werkvergadering (a) t een moei krui' ik er li die ïsiaat orde krui' uideü ware arvan i-einig er dit teen- uiden fd-en lkaar nkele chten s van iden- tmen onge- doen e wij- moe! volle innen wor- npre- enz. aid of ntieel talrij- even. :reen hnie- tcren ennis gaal Mo lenstraat op zondag 10 november om 14 uur (tot 17 u). Wat weet u over allergie? Allergie, vaak één van de meest on begrepen aandoeningen die door haar verbreid voorkomen voortdu rend aanwezig is, onder de mensen waarmee men te maken heeft. Hét geen nieuwe kwaal. Steeds zijn er internisten, huid- en luchtwegens pecialisten ermee bezig geweest, omdat zij de verschijnselen zo afwij kend vonden t.o.v. wat zij op dit vlak kenden. Men krijgt stilaan meer in zicht over de medische aanpak, maar patiënten weten meestal niet wat zij kunnen doen. Ook ouders en opvoeders weten met het probleem geen raad. Zoals iedere mens in we zen verschillend is, zo is het reaktie- patroon ook verschillend. Wanneer gevoeligheden over-gevoeligheden worden en de buffersystemen over belast worden, moet op de juiste manier gehandeld worden. We ken nen het trio 'Astma-Allergie- Eczeem', dat als een golfbeweging een plaats in het leven opeist. Is men werkelijk zo machteloos? Wat te denken van kontaktallergie, ge maskeerde allergie, voedselaller gie, hooikoorts enz.? Over dit be langrijke onderwerp gaat een kur- sus door in CC De Werf te Aalst, gedurende 3 maandagavonden: 4, ""en 25 november telkens van 19.30 tot 22 u. De kursus staat open voor iedereen. Graag inschrijven op voorhand bij de organiserende ver eniging: vzw Groene Dag, 054/ 33.20.46. Programma: Les 1: Allergie: wat, waarom, wan neer? Schets van de oorzaken en de ontwikkeling van allergie. Interne en externe raktoren. Het immuun systeem. Les 2: Allergie en het jonge kind: evolutie in leeftijdsfasen. Voeding en allergie: een complex van mogelijkheden. Les 3: Begelei ding, motivatie, voedingsbijsturing, therapeutische mogelijkheden: ademhaling, ontspanning, kruiden, voeding, alternatieven, emotionele ontplooiing. Kursus gegevensbeheer - adminis tratie Database Op woensdag 4 november start een kursus dBase. Op tien avonden zal volgend programma afgehandeld worden. Kennismaking met het be sturingssysteem (DOS) en overlo pen van de diverse mogelijkheden van databasesoftware. Bewerken van de gegevens, zoeken en wijzi gen. Volledig overzicht en gebruik van de ingebouwde dBase functie. Programmeren in de dBase-taal: het ontwerpen van bruikbare programma's. Aan de hand van praktijkvoorbeelden zal aandacht besteed worden aan courante klant-, leverancier- en produktad- ministraties. De kursus richt zich zowel tot beginners als tot personen die reeds een basisopleiding achter de rug hebben. Vanaf woensdag 4 november van 19.30 tot 22.00 u. Bij drage: 6000, 5500 (dokumentatie- map inbegrepen). Inlichtingen: 053/78.89.81 Centrum Netwerk, De Ridderstr. 28, Aalst. Frans spreken Ook dit jaar organiseert Centrum Netwerk de kursus Frans Spreken. Er wordt een stevige kennis van de Franse omgangstaal bijgebracht en een woordenschat die in de eigen situatie met Franssprekenden di- rekt bruikbaar is. De lessen worden gegeven in kleine niveaugroepen, op een niet-schoolse, aktieve ma nier. Voor 30 lessen van 2.30 u (75 lesuren) betaal je 3000/2700 fr. In lichtingen: 053/78.89.81 Centrum Netwerk, De Ridderstr. 28, AAlst. Cirkustechnieken Balanceren op de schouders van je vrienden, handenstand op een gro te bal, fietsen op 1 wiel, jongleren met ballen, een bord draaiend hou den op een stok... Drie dagen om (kleine) cirkusartiesten te worden. De derde dag is er een voorstelling voor je ouders, oma, opa, je vriend jes. Voor jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar. Wanneer: ma. 28, di. 29 en woe. 30 oktober van 10 tot 16 u. Bijdrage: 2500/2250 fr Centrum Netwerk, De Ridderstr. 28, Aalst. Begeleiding: Rika Taeymans van de cirkusschool van Brussel. Russische taal Elke maandagavond van 19.30 tot 22 u loopt in Centrum Netwerk, De Ridderstr. 28 te Aalst de kursus Russische taal. Basiskennis vereist. Bijdrage: 4500/4100 fr. Pjrinsenbal Op zaterdag 26 oktober 1991 bent u en uw vereniging, vrienden en ken nissen hartelijk uitgenodigd op on ze uieke Oilsjterse prinsenbal. Ten voordele van de Aalsterse karnaval- verenigidngen in de Sinte-Anna- zaal, Roklijf te Aalst. DJ Harry Ti ger zorgt voor de ambiance. De deuren klappen open vanaf 20 uur. De voorverkoop is 100 fr. Derde herfstmaal Op zondag 27 oktober nodigen het CVP Jongerenbestuur en hun man datarissen iedereen uit in De Klup, Zonnestraat 26 te Aalst. Vanaf 11.30 u tot 15 u wordt er het derde herfstmaal geserveerd. Op het me nu staan steaks (kinaermenu's eveneens verkrijgbaar). Beelden-tekeningen Op vrijdag 25 oktober heeft om 20 u in het Oud-Hospitaal te Aalst de vooropening plaats van de tentoon stelling van werken van kunstenaar Eric De Smet. De tentoonstelling is toegankelijk tot 24 november dins dag, woensdag, donderdag en vrij dag van 10 tot 12 u en van 14 tot 17 u. Zaterdag en zondag van 14 tot 17 u. Maandag gesloten. St. Maartenkinderfeest Bloedge vers Aalst Op zondag 27 oktober om 14.45 u nodigt Sint-Maarten zijn vriendjes uit in de Salons Verspaille, Keizer lijk Plein 61 te Aalst. Het kinder feest begint rond 15.15 u. Voorzit ter van de Bloedgevers Aalst dhr. De Ridder J., zal het welkoms woord uitspreken waarna vermaak voor jong en oud. Dit blijft nog een verrassing. Verzorgde koffie- en koekentafel voor iedereen. Sint- Maarten wordt verwacht rond 17 u en zal met behulp van zijn Zwarte Pieten het speelgoed uitdelen aan de kinderen. Personen boven de 12 jaar betalen 150 fr perpersoon. Kin deren die geboren zijn na 1 januari 1979 tot de leeftijd van 12 jaar ont vangen speelgoed indien hun ou ders in orde zijn met het lidgeld. Info: De Pelikaan, Keizerlijk Plein 45 te Aalst. Eetfeesteh van Korosje AKV Korosje nodigt op zaterdag 26 oktober elke rechtgeaarde Aalster- se karnavalsziel uit in De Klup, Aalst. KWB Aalst Sint-Martinus gaat Europees. Vorige vijdag hield de afdeling haar jaarvergadering in het kader van Europa 92 (a tot 21.30 u en op zondag 27 oktober, van 11.30 tot 14.30 u, organiseert Kunstgroep Vredon zijn jaarlijks eetfestijn in het VTI, St. Annalaan, Aalst. Info: 053/70.30.37. Zonnestraat te Aalst van 17 tot 23 u voor het jaarlijkse eetfestijn. Hoorzitting 'Mobiliteit en openbaar vervoer' Op vrijdag 25 oktober om 20 u in het Onthaalcentrum, Keizerlijk Plein 21 (ingang Keizershallen) te Aalst. Gastspreker: Etienne Schouppe, direkteur-generaal NMBSO. Een organisatie van CVP, LO en RO. Inkom gratis. Galakoncert door Jan Michiels Op zaterdag 26 oktober om 20 u in het kultureel centrum De Werf. Ga lakoncert door Jan Michiels, lau reaat van de Koningin Elisabeth- wedstrijd. Organisatie CVP in sa menwerking met CC De Werf. In kom 350 fr. Kookkursus voor mannen KWB St. Anna organiseert opnieuw een kookkursus voor mannen in 5 lessen. Alle belangstellenden zijn hiervoor uitgenodigd. Aangezien- het aantal deelnemers beperkt is tot 15 is het wel noodzakelijk u zo vlug mogelijk in te schrijven en dit voor 1 november op één van volgende ad ressen: Edmond Robeyns, St. An nalaan 101, tel. 053/77.72.85; Willy Biebaut, Ledebaan 252, tel. 053/ 77.30.80; De Decker Robert, Oude Gentbaan 80, tel. 053/78.69.04. De kursus heeft plaats op donderdag 7, 14, 21 en 28 november en vrijdag 6 december in het lokaal achter de Kring, telkens van 19 tot 22.30 u. Kostprijs: leden 500 fr, niet-leden 800 fr. Vredon etentje Op zaterdag 26 oktober, van 18.30- Tentoonstelling Etienne Le Compte Op donderdag 31 oktober om 20 u wordt in De Warande, St, Gorik- splein te Haaltert, de tentoonstel ling van schilderijen, gouaches, pa stel en brons van de hand van Etien ne Le Compte, geopend. De inlei ding zal worden uitgesproken door dhr. Gaston De Cock en burge meester V. Thas zal de manifestatie officieel openen. Deze tentoonstel ling is een organisatie van VTB- VAB Haaltert en is nog toeganke lijk van 1 tot 3 november, van 15 tot 20 uur. Kursus voor startende onderne mers De NCMV jongeren organiseren in samenwerking met het NCMV van het arrondissement Aalst, informa tie-avonden voor startende onder nemers. De kursussen worden gege ven door deskundigen uit de onder nemingswereld. 'Zelfstandig onder nemen: een uitdaging' is opgevat als een praktisch gerichte inforeeks voor kandidaat zelfstandig onder nemers. De kursus loopt over 7 avonden en het inschrijvingsgeld bedraagt 2500 fr (startershandboek van 500 blz. inbegrepen). De kur sussen wordt gegeven op dinsdagen 5, 12, 19, 26 november, 3, 10 en 17 december van 20 tot 22.30 u in de vergaderzaal van het NCMV-sekre- tariaat, Dirk Martensstraat 67 te Aalst. Info: 053/21.57.78. Opkomen voor jezelf: assertiviteits- training Het CGSO Aalst organiseert op nieuw een assertiviteitstraining. Hiermee richten we ons andermaal op mensen die willen opkomen voor zichzelf. Mensen die regelmatig het gevoel hebben dat anderen beslis sen: hun vriend(in), hun baas, hun winkelier... Neen zeggen is voor hen heel moeilijk. Nochtans leeft bij hen het verlangen om minder dienst baar te zijn, minder rekening te houden met de wensen en verlan gens van anderen. Aan dit eigen verlangen toegeven lukt hen niet. Doen ze dat wel dan voelen ze zich niet goed, ze voelen zich schuldig. Het is niet gemakkelijk om een vriend(in) een dienst te weigeren, om eens je eigen zin te doen en niet mee te gaan met je partner of met je kinderen, om je collega vriendelijk maar kordaat te zeggen dat hij of zij die brief zelf maar kan typen, om je baas te vertellen dat je wel wil over werken maar er behoorlijk voor be taald wilt worden. Dat alles kan men leren, zoals men geleerd heeft dat niet te doen. Tijdens de asserti viteitstraining leert men opkomen voor zichzelf. Stap voor stap leert men op zijn eigen rechten te staan, zonder inbreuk te plegen op de rechten van anderen. Men leert hoe men anderen ertoe brengt je beter te behandelen. Men leert hoe be langrijk doorzetten is. Men leert er afrekenen met manipulatiekritiek. Men leert er neen zeggen zonder zich daarbij eindeloos schuldig te voelen. De begeleiding is in handen van Mark Luyten (maatschappelijk werker/gezinsterapeut). Praktische afspraken: Data: 24, oktober, 7, 14, 21, 28 no vember, 5,12,19 december. Terug- komdag op 13 februari 1992. Tel kens van 20 tot ong. 22.30 u. Plaats: CGSO Aalst, Cumontstr. 3, 9300 Aalst, 053/78.75.13. Prijs: 2500 fr, vooraf te betalen op nr. 001-1479503-38. Voorinschrijving is nodig. De volg orde van inschrijving bepaalt deel name. Inschrijven kan ook telefo nisch. Wie vooraf een gesprek wilt, neemt kontakt op met het CGSO. Lichaamsgerichte therapie: een nieuwe benadering Het bio-energetisch werk is uitge werkt door Alexander Lowen, met als basis het werk van Wilhelm Reich, een leerling van Freud. Bio- energetica is een techniek die men sen helpt terug één te worden met hun lichaam. Het is een vorm van therapie waarin het werken met het lichaam wordt gecombineerd met het werken met de geest. Het li chaam en de geest zijn, wat hun funktie betreft, één, d.w.z. wat er in de geest omgaat, weerspiegelt wat er in het lichaam omgaat en ander som. Iedereen weet dat het lichaam en de geest elkaar beïnvloeden. Op een diep onbewust niveau worden zowel denken als voelen gekondi- tioneerd door energiefaktoren. Hoe intenser je leeft, hoe meer e- nergie je hebt en andersom. Door verstarring of chronische spanning wordt het leven verminderd en de energie verlaagd. Het is noodzake lijk om deze chronische spanningen te verlichten, wil de persoon meer volledig gaan leven en zijn emotio neel welzijn terugkrijgen. Bij bio- energetisch. werk wordt de aan dacht gericht op de basisfunkties van ademhalen, bewegen, voelen en zelfexpressie. Iemand die niet vrij uit ademhaalt, brengt het leven van zijn lichaam sterk terug. Als hij niet vrij beweegt, niet ten volle voelt, en als zijn zelfexpressie wordt beperkt, beperkt hij ook het leven van zijn lichaam. Het uiteindelijke doel van bio-energetische oefeningen is de mens zijn primaire aard terug te laten herinneren, hetgeen de voor waarde is om vrij te zijn. Vrijheid is .de afwezigheid van innerlijke weer stand tegen de stroming van het ge voel. De eerste aard van de mens is open te staan voor leven en liefde. De tweede natuur is om bewaakt, gepantserd, wantrouwend en inge sloten te zijn in de cultuur. Bio-E- nergetica is het avontuur van het herontdekken van het eigen ik. CGSO Aalst organiseerde reeds een eerste kennismakingsreeks met dit bio-energetisch werk en start nu met een doorwerkgroep. De kursus wordt begeleid door Agnes Bollen- gier. Zij volgde een opleiding in de school voor Body Soul in Neder land. Praktisch De doorwerkgroep gaat door op 22 en 29 oktober, 5,12 en 19 november van 20 tot 22 uur, telkens op dins dag. Dus niet op donderdag zoals oorspronkelijk aangekondigd. De lessen gaan door in CC De Werf, Molenstraat 51,9300 Aalst. De prijs bedraagt 1500 fr voor de volledige reeks. Dit bedrag dient vooraf ge stort op rekening nr. 001-1479503- 38. Deelnemers dragen gemakkelij ke, niet knellende kledij en brengen een matje mee. Wie zich wil in schrijven geeft telefonisch of schrif telijk zijn of haar naam door aan het CGSO, Cumontstraat 3,9300 Aalst, 053/78.75.13. Postzegelkring «Dendria» Klubvergadering: zondag 27 okto ber te 10 uur in het Parochiehuis. KAV-schaduwborduren Maandag 28 oktober te 19.30 u. in het Parochiehuis. Aalsterse Wijnmakersgilde Vergadering: vrijdag 25 oktober te 19.30 u. in de Krypte. VKSJ Vergadering: zondag 27 oktober te 14 uur in de Krypte KAV KA V-bloemschikken: donderdag 31 oktober te 19.30 u. in de Krypte Brailleliga Vergadering: dinsdag 29 oktober te 13 uur in het Parochiehuis Eetfestijn Ten voordele van Eendracht Mel- dert. Op zaterdag 26 en zondag 27 oktober 1991: eetfestijn. 26 okt. re staurant open van 18 tot 22 u, zon dag 27 okt. open van 11.30 tot 14.30 u. Menu: aperitief, Zeevruchten cocktail, Kip- en Kalkoenfilets, Na- tuur- Champignon- en Provengaal- sesaus. Waar: kantine E. Meldert, Hoogstraat. Aalst. Johnny Marcoen, kandidaat prins karnaval, bood zijn sponsors en Aalst. Prins karnaval Antoine was ook present op de bloedinzameling van vzw sympatizanten een drink aan op zijn werkvergadering (a) De Pelikaan in de Meuleschetlestraat (a Aalst. De Zjieveraars organizeerden een pizzafeest (a) Aalst. Zonder Eir goget Oeik was in het parochiaal centrum te Hofstade de gastheer (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 39