Dit affiche al gezien? De Dender een vergfïtigd exportcadeau aan Vlaanderen De Voorpost Win dan ook een van de 100 fantastische prijzen Nu ook tekstielonderwijs in Dendermonde V 'V) *p r* r» Minister De Batselier wil erkenning van Dender als viswater 'an HEBT U EEN HUIS TE KOOP Wedstrijdbon 'Op d'eerste rij' Je bent erbij. Op d'eerste rij. 16 Jiv 10 1 99 1 Do Vooi post Minister Norbert De Batselier reageert met verontwaardiging op de be richten in het RTBF radiojournaal waaruit blijkt dat de Dender tijdens een weekend eens te meer het slachtoffer is geworden van ernstige veront reiniging door een aantal bedrijven, inzonderheid Waalse bedrijven. Het opstarten van de suikerbietencampagne zorgt voor een piekbelasting inzake verontreiniging door de suikerfabriek van Brugelette, maar ook de detergentenfabriek Despé en het chemisch bedrijf La Floridienne te Ath en het aardappelverwerkend bed ij f Lutosa te Leuze laten zich niet onbetuigd. Vermits het Denderwater nog 130.000 IE per campagne. Recent steeds naar de Noordzee vloeit, be- zou deze verontreinging enigszins tekent dit dat de Dender in Vlaan- zijn teruggeschroefd. De westelijke deren binnenkort een piekbelasting Dender is zwaar verontreinigd door inzake verontreiniging te verduren huishoudelijk agrarisch en industri- zal krijgen met alle gevolgen van- eel afvalwater hoofdzakelijk afkom- dien voor het milieu en bewoners stig van Leuze, waarbij het afvalwa- van dorpen en steden langs de Den- ter het normale debiet van het ri der. Wallonië voert blijkbaar ook viertje overstijgt. Te Ath zijn, on- zijn milieuverloedering uit. danks de bouw van koliektoren en Voor de goede orde wenst minister vaterzuiveringsstations voor ruim De Batselier te herinneren aan vol- 300 miljoen, vervuilers als de deter- gende makkelijk te verifiëren feite- gentenfabriek Despé en het che- lijkheden over de Dender in Wallo- misch bedrijf La Floridienne nog nië. De eigenlijke Dender begint altijd niet aangesloten. Hierdoor van Ath na de samenvloeiing van de worden de Vlaamse Denderbewo- oostelijke Dender, de westelijke ners geregeld bedacht met een Dender en het kanaal Ath-Blaton. spektakulair schuimbad. De oostelijke Dender wordt vooral Voor de zone Lessen en Deux-Ac- verontreinigd door agrarische ren wordt momenteel nog geen bronnen via zijriviertjes afkomstig druppel huishoudelijk afvalwater tot vanuit Beloeil. De suikerij van gezuiverd en er wordt voor het jaar Brugelette was tot voor kort goed 2000 zelfs niets voorzien. Aan de voor een verontreiniging van taalgrens is de Dender dan ook Dendermonde heeft nu ook zijn ei gen tekstielonderwijs, en niet in het minst de tekstielindustrie zelf en de leerlingen zullen daar blij om zijn. De lessen gaan nu immers niet meer door in Lokeren, maar wel in het Centrum Deeltijds Onderwijs aan de E. Van Winckellaan. Via de for mule deeltijds leren-deeltijds wer ken worden jongeren tussen 15 en 18 jaar goed geschoold, getraind en Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40 60 jaarabonnement 2.400 F 6 maand 1.200 F 3 maand 600 F los nummer 48 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st.-gillis-dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 17 oktober: Rrichting noord-zuid 1. Magda Weymans en Magda Se cretin; 2. Ghisl. De Boeck en Paul Van Damme; 3. Andrea Vandaele en Monique Buydts. Richting oost-west 1. Chris Dexhorez en Werner Cornelis; 2. Paul Veldeman en Paul De Smedt; 3. Lucienne De Vis- scher en Albert Maes. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in de Drie Klok ken, Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis Dendermonde. Op zondag 9 november heeft de nationale promotiedag voor minibridge plaats. Er wordt een demonstratie gegeven in de zaal Reynout in het stadhuis van Dendermonde van 14.00 tot 18.00 uur. Iedereen kan aan een tafel plaatsnemen en spe len. zwaar verontreinigd en geëutro- fieerd en geeft een zwaar vervuilde indruk, die bevestigd wordt door de analyse van de Vlaamse Milieu Maatschappij. Als Dendermondenaar en Vlaams socialist vindt Norbert De Batselier dat het nu meer dan genoeg is ge- verontreiniging internationaal aan te pakken. En toch moet men jam mer genoeg konstateren dat dit be sef aan de overzijde van de taal grens beperkt blijkt tot wat literaire en verbale belletrie ter gelegenheid van internationale konferenties over de milieuproblematiek. weest. Overal ter wereld groeit het Norbert De Batselier vraagt zich af besef dat de milieuproblematiek waarom vroegere kontakten tussen niet stopt aan landgrenzen. Hoe PS-minister Van der Biest en CVP- langer hoe meer internationale ak- minister Kelchtermans, beiden in koorden worden gesloten om de hun gewest bevoegd voor de water zuivering, niet geleid hebben tot de oprichting van een Denderbekken- kommissie die zich moet buigen over de problemen van de Dender en voorstellen moet uitwerken voor een geïntegreerd Denderbekken- beleid. Minister De Batselier is van plan om deze problematiek van de Den der aan de agenda te plaatsen van het Overlegkomitee nationale rege ring met gewestregeringen. Hij her- jhaalt tegen de vragen die hij in zijn -ld i -nt s I k- i :ne m schrijven van 18 juni 1990 aan zijn collega Kelchtermans heeft gesteld de installatie van een permanent samenwerkingsverband Vlaande- ren-Wallonië, snelle afwerking van de Al ge mem Waterzuiveringsprogramma's voor de regio met aandacht voor altema- tieve waterzuivering, herzining van de geldende lozingsnormen gezien de kwetsbaarheid van de rivier en erkenning van de Dender als viswa ter. Dendermonde. Vorig weekend koos de KWB een nieuw bestuur (vh) gevormd. Een degelijk overleg tus sen school, bedrijf en sektor tek- stiel, staat garant voor reële oplei dingskansen, en de resultaten lie gen er dan ook niet om. Bijna alle jongeren die deze opleiding doorlo pen hebben, kunnen daarna voltijds aan de slag. Wie als jongere op dit ogenblik nog interesse heeft voor de tekstielsektor, kan direkt starten. Inlichtingen hieromtrent kunnen steeds bekomen worden op het nummer 052/21.32.82 Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. 4> r4> 4> We hebben voor jou een prijzenpot van maar liefst 250.000 frank, gevuld met hypermoderne wekkerradio's, toffe t- shirts, unieke taalsoftware, ja zelfs super-de-luxe cd-spelers en videorecorders. Dat alles kun je winnen met deze gezel lige wedstrijd. Die is spotgemakkelijk èn... gratis. Heb je de reuzegrote affiches van TV-Ekspres al gezien? Je vindt ze ia heel het Vlaamse land. Je weet natuurlijk meteen welke populaire tv-hond er op het affiche bovenaan staat. Nogal wiedes, da's Samson! Zie je ook welke bekende televisieprogramma s de andere tekeningetjes voorstellen9 Dan ben jij erbij, op de eerste rij, om een van de schitterende prijzen in de wacht te slepen. Vliegensvlug op de wedstrijdbon invullen welke cijfers volgens jou bij de genoemde programma's horen. Zo een voudig is dat. Stuur deze bon vóór 10 november naar N.V. Perexma, Postbus 311, 2000 Antwerpen enje maakt kans bij de honderd gelukkige winnaars te zijn. I De Pre Historienr... I Videodingesnr Rap Klapnr... Walters Verjaardagsshow nr.. F.C. De Kampioenennr.. De drie wijzennr Rad van Fortuinnr Cijfers en lettersnr.. Tien om te ziennr Naam: Straat:nr. Postcode:Woonplaats:

De Voorpost | 1991 | | pagina 48