Ajuinenontredderd in tweede helft rrainerswissel endeert Opletten voor Limburgse valstrik Rik Van de Velde: twee goals Sïnst door inzet Eendracht Aalst 4'~ Laszlo Fazekas endrachtZele 3 rancs Borains O Dudegem Stekene ^aST De ploegen Putte Hamme Op 16 november om 19u30 in de sporthal van Appels: Vijfde avond der gevechtssporten met internationale deelname speelt altijd mee pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 De Voorpost -25.10.1991 -17 VOETBAL Eendrachtbestuur hoeft zich dsnog geen zorgen te maken over irainerswissel. De spelersgroep rea- trde alvast positief en bedankte met nfel bedongen overwinning. Daar kon partijdig leidende Waalse ref Michot- niets aan veranderen ook al was hij plicht Ronny Vervaet vervroegd naar tk-Fr. Borains 3-0. De nieuwe trai- vjaak Goossens nam een goede start de kleedkamers te sturen. Op dat ogen blik kwamen de tricolores goed weg en toonde Peter De Vleeschauwer zich de reddende engel toen hij een zeker doel punt op de doellijn weghaalde. Tot tien herleid kopte Filip Plaetinck kort voor rust een vrijschop van Geert Christiaens tegen de touwen. Ter Eist herleefde. Toen Toujani op zijn beurt een vrijschop van Filip Seymortier tegen de touwen knikte en de nieuwe target- man Fabrice De Beule suksesrijk vanop afstand uithaalde was het knokken ge blazen en plukte Danny Van Puyvelde zowat alles dat in zijn omgeving terecht kwam. «De broodnodige overwinning is binnen». Liet een glunderende Jaak Goossens zich ontvallen. «Ik heb voor een andere veldbezetting geopteerd. Een spelkoncept met ieders akkoord. Na de reeks slechte resultaten had de ploeg vooral vertrouwen nodig. In de eerste periode kenden we dat tikkeltje geluk dat je in voetbal nodig hebt. Na de beslissende doelpunten nadien ging al les zoveel makkelijker. Plots ervaar je dat we het met een blessurevrije spelers groep nog ver kunnen schoppen. Be langrijk is dat de overwinning tot stand kwam na een sterke kollektieve presta tie waarbij iedereen zich voor honderd procent heeft ingezet». De voetballoze zondag van volgende week geeft Een- drachttrainer Jaak Goossens voldoende ruimte om Mare Bourdeau'hui en Bert Cluytens te rekupereren en met vertrou wen uit te kijken naar de volgende op dracht bij Klub Roeselare. SPORT Toen amper na een kwartier libero Schwabe van het veld werd verwezen na een zware fout op Rudi Boes, stond meteen vast dat Eendracht het bijzonder moeilijk zou krijgen ingevolge deze vroegtijdige numerieke minderheid. De Eendracht-aanhang ging praktisch de eerste helft scheidsrechter Lippens be schimpen voor diens harde beslissing, daar waar diezelfde aanhang slechts geel had verwacht voor de Duitser. We vroegen na de wedstrijd aan oefen- meester Fazekas of hij die uitsluiting als een normaal feit beschouwde. Het ant woord van de Hongaar klonk kategoriek «ja». «Trouwens het was een onnodige fout van Schwabe op een ogenblik dat Boes een ren ondernam op minstens veertig meter van het doel. Er was op dat ogenblik geen enkel gevaar mee ge moeid vermits achter de rug van Schwa be nog minstens vier Aalsterse verdedi gers stonden opgesteld. Een jammerlijk ingrijpen van een speler die dan toch vele jaren ondervinding op zijn actief heeft», aldus Fazekas. Eendracht tracht te zoveel mogelijk de schade te beper ken in de eerste helft en Fazekas droom de er al van een 0-0 op het scorebord te houden tot aan de rust. Een prachtig doelpunt van Descamps, die een boule vard ruimte voor zich kreeg alvorens hard af te drukken, sloeg het plannetje De 0-4 nederlaag tegen Waregem heeft nog lang nagezinderd in de voetbalgek ke stad Aalst. Vooral in de schoot van de supporters, waarvan sommigen onder hen de ontgoocheling zondagavond niet onder stoelen of banken staken, is men gaan twijfelen aan de huidige waarde van het Eendrachtteam. Men is gaan twijfelen of bij /wart-wit wel voldoende talent aan boord is om de degradatie te kunnen vermijden. Tevens worden tie aankopen geminimaliseerd en krijgt zelfs Fazekas, verleden seizoen als een "voetbalheld" gevierd, kritiek omwille van het feit dat hij het aanvallend voetbal blijft prediken in plaats van op veilig te spelen. Gelukkig blijkt in het team zelf tot nog toe het moraal front niet aangetast, al beseft men wel degelijk dat het uiterst moeilijk wordt om zich te kunnen handhaven in eerste klasse. Dat konden we uitmaken tijdens enkele korte gesprekken tijdens de trainingen deze week. Ondertussen staat Eendracht zaterdagavond tegen Tongeren voor een nieuwe opdracht onder het motto "wordt verder gebekerd of niet Clubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck heeft er een goed oog in. "We zouden moeten kunnen winnen tegen de Ambiorixjongens. Die spelen nu wei in tweede klasse maar die zijn er door een hocus-pocus ingeraakt. Bovendien hebben we tot op heden steeds onze beste wedstrijden gespeeld op verplaatsing. Dan wordt er geacteerd zonder stress. In ieder geval moeten we die ontmoeting te Tongeren zetten in het teken van de rehabilitatie". Oefenmeester Fazekas geeft toe dat het nog steeds bij een tasten en zoeken blijft om werkelijk een vaste lijn te kunnen trekken. In ieder geval staat vast dat René Peelers terug een vaste stek krijgt als libero. De Hongaar is duidelijk niet tevreden over de verrichtingen tijdens de laatste drie thuiswedstrijden van de Duitser Dieter Schwabe. "Tegen Luik liet hij zich betrappen op een dekkingsfout. Tegen Ekeren liet hij zich vangen op een buitenspelpositie en zondag II. beging hij al na een kwartier een domme fout welke tot zijn vroege uitsluiting leidde. Zulke dingen mogen niet gebeuren vanwege een speler die dan toch af zovele jaren meedraait op het hoogste niveau. Hij valt dus naast het fanionteam mede door het feit dat ik op de bank nooit een libero in reserve houd. Mijn keuze hierbij gaat steeds naar een spits en een middenvelder", dixit Fazekas. Volgens Fazekas moet dié verplaatsing naar Tongeren niet onderschat worden. De Eendracht-coach (ex-coach) kwam enigszins onder de indruk van de slagvaardigheid van de Limburgers in hun wedstrijd tegen Sint-Truiden. Laten we daarenboven nog even herinneren aan het feit dat in de bekerkompetitie KV' Mechelen verleden jaar tegen Tongeren water en bloed heeft gezweet en zich slechts wisten te plaatsen via de verlengingen. Eendracht is dus verwittigd. Het wordt alleszins geen lachertje op Limburgse bodem. Bj-a- VOETBAL van Fazekas echter aan diggelen. Aalst moest dus na de rust wel uit zijn pijp kruipen, maar naarmate de tweede helft vorderde kwam duidelijk tot uiting dat die numerieke minderheid zwaar zou gaan doorwegen. De thuisploeg pro beerde een zware afstraffing nog te ver mijden met het openstellen van de bui tenspel-val, maar uiteindelijk bleken de Aalsterse verdedigers te zwak bij de één-tegen-één-situaties. Waregem had met een beweeglijke Abbeels en een klaarkijkende Descamps de gepaste ele menten aan boord om voor Waregem de klus te klaren. Zondagnamiddag was het uiteraard uit kijken naar de nieuwe Aalsterse aanwin sten. Nu is het wel uiterst moeilijk om de prestaties van Krohm en Chikabala op de juiste waarde te beoordelen. De Duitser heeft duidelijk nog heel wat aanpassing nodig alvorens van groot nut te zijn in de Eendrachtaanval. Er moet duidelijk nog wat overtollig gewicht af. Maar met zijn gestalte (lm91) en zijn 89 kg kan hij wel wegen op een verdediging. De Zambiaan Webster Chikabala van zijn kant heeft beslist heel wat capacitei ten in zijn mars op het technisch vlak. Maar ook hij heeft nog een aanpassings periode nodig om te kunnen slagen. B.A.D. E. Aalst-Waregem 0-4. Limpens bekijkt het duel tussen De Wolfen de Waregem- se aanvaller (da) E. Aalst-Waregem 0-4. Veel valt er aan deze uitslag niet toe te voegen.(da) Robur Moerzeke Eddy Huylebroek is gekwetst. Robur trekt naar leider Kemzeke met vol gende ploeg: Laureys, Vercauteren, Van den Eede, De Wilde, Van Bo- gaert, Wuytack, P. Verhefst, B. Hüy- lebroeck, Van de Velde, H. Vereist, Van Geyte; De Geest, Moéns en X. FC Baasrode Van der Vreken is gekwetst De Decker, De Schrijver en De Cock zijn geel geschorst. De ploeg: Baert, Van Dorpe, Michiels, Vercauteren, Verdoodt. Gijsens, Moens, Daele- mans, Van Hoeymissen, Bancheri, Van Hamme; B. Saerens, G. Sae- rens, Claes. Lutterzelc Eddy Van Keer keert terug uit schor sing, De ploeg: Van de Wiele, Ab- beel, Verbeeck, Van Bosbeke, Mes- kens, Reid, De Cuyper, B. Moens, Van Damme, M. Van Keer, E. Van Keer, P. Moens, Willaerts, Redant R, lebbeke Oefenmeester Van den Bergh heeft heel wal zorgen met de kwetsuren van Van den Bossche (dijverrek- king), Van Moerzeke (rugletsel) en Van de Velde (spierkwetsuur). Ook Mathijs en Gaudeus zijn nog onbe- schikbaar. De Raplde-coach kiest uit: Janssens, Hevvaert, Helen, Van de Velde, Van Puyvelde, Willaert, Verheyden, Cariier, Buydts, Verley- sen, Ben Nasser, Pelentan, Van den Bossche, Van Moerzeke. BAD ig jaar zwart wit naar de hoogste afdeling, toch oordeelde de raad ran bestuur dat hij moest gaan. Wel zegt men in bestuunskringen dat het niet de klassering is die daarvan de oor zaak is maar 'dat de trainer zichzelf buitenspel zette'. Op diezelfde woensdag werd beslist dat hij zou opgevolgd worden door Han Grijzenhout (59), vroeger trai ner van Cercle en Club Brugge, AA Gent KV Oostende, Waterschei en Kortrijk. Het gaat erom dat Fazekas een interview toestond waarin hij noch de geit noch de kool spaarde en dat lele-Fr. Borains 3-0. Lambrecht is duidelijk zo onschuldig als een lam. Hauwaert is het blijkbaar daarmee niet eens (Iv) 1 2 l Oudegem is zeker niet de ploeg in bde die druipt van talent. Oefenmees- tf Gerard Verhelst, lang genoeg in het ik, weet welk vlees hij in de kuip heeft, «et de wapens die hij ter beschikking feeft, probeert hij puntenwinst na te Seven. 'e moeten het hebben van inzet en kracht, zegt de gewezen KAVD-voetbal- kr Tegen Stekene begon het nochtans «iet zo best. Al in de aanvangsminuut woest Peter De Looze worden vervangen «gevolge een kwetsuur. Geert De Brandt, vier weken onbeschikbaar, kon weteen aan zijn wederoptreden begin nen. Uit een terecht toegekende straf schop, na fout op Mario Baeyens, ver wierven we voorsprong. In de tweede helft kwamen we onder druk te staan. Het was er de bezoekers om te doen om zo snel mogelijk de gelijkmaker te force ren, wat hen niet lukte. Na 25 minuten hadden zij hun beste krachten ver speeld. We kwamen er toen weer wat meer uit en lukten zelfs een tweede doelpunt. Het behoud nastreven is in deze kompetitie het belangrijkste doel. Dat zal kunnen wanneer iedereen een algehele inzet demonstreert. Nu zondag zullen we proberen om in Sint-Pauwels een puntje te sprokkelen. EG Na de zege in Putte vat V.W. Hamme post op een gedeelde tweede plaats. De ach terstand op leider Bornem bedraagt evenwel drie punten. Oefenmeester Da niel De Paepe is over de jongste verrich ting uiterst tevreden. Bij de thuisploeg leefde de intentie om degelijk voetbal te presenteren, wat de match kwalitatief op een hoog niveau bracht. Op het halfuur geraakten we op achterstand, maar net voor rust lukte Rik Van De Velde op voorzet van Raf Vermeir de gelijkmaker. In zijn geheel genomen, kende de eerste helft een evenwichtig verloop, al werd ons een penalty onthouden, na een flagrante overtreding op Philip De Borger. Ik wil daarmee geen afbreuk doen aan de leiding die overigens degelijk was. In de tweede helft waren we duidelijk de bete re ploeg. Tot tweekeer toe kreeg De Borger een wenkende kans voor de voet. Ook Rik Van De Velde liet na om tussen de palen te trappen. Een kopbal van Guido Vergeylen, afgewerkt door Van De Velde, leverde ons een verdiend tweede doelpunt en een even verdiende over winning op. Positieve vaststelling is dat we een achterstand hebben omgebogen. Voorts hebben we het verliespunt van vorige week goedgemaakt. Daarbij ook een pluim voor Jean-Luc Aerts die de gevaarlijke Benny Moortgat volledig uit de match hield. Het blijkt in deze kom petitie dat we buitenshuis beter werk leveren. Wie bij ons op bezoek komt, heeft enkel oog voor het defensieve as- pekt.

De Voorpost | 1991 | | pagina 49