Station van Ede weldra gerenoveerd Derde editie van industriële trefdagen te Aalst Na twintig jaar heruitgave van Meldertse wijkenkwis Job Express: werk in eigen regio in elke brievenbus... 4-1.11.1991 - De Voorpost Indeling van Meldert in wijkploe- Vervolg van blz. 1 ter in een tijd toen het Daensisme opkwam voor het welzijn van de arbeider en niet in het minst voor de pendelaar die geen beschutting vond tijdens het wachten naar de trein. Toen was Pieter Daens er voor bekend zich ter plaatse te gaan vergewissen van de toestanden om en rond de spoorlijn. Bovendien reed hij vaak mee op het trajekt tot in Zottegem en zelfs tot Oudenaar de. Het is dank zij hem heel wat verbeteringen aangebracht en inge voerd werden voor de pendelaars. Toen hij, samen met zijn broer in het parlement zetelde ging zijn be langstelling uit naar de verbetering van de levensvoorwaarden in de trein. Het heeft dus heel wat moeite gekost om een station van Ede te verkrijgen zoals wij het nu kennen. De erbarmelijke toestanden wer den door de parlementsleden aan gevochten, na de eeuwwisseling vooral omdat er stemmen mee ge moeid waren. Om dit te illustreren laten we nog eens de parlementaire vraag horen die Pieter Daens in 1908 aan de toenmalige minister van verkeerswezen richtte: 'Weet de heer minister hoe het gestaan en gelegen is met de Statie van Haal- tert-Ede'? Bloedige botsingen zijn er te vrezen. Uit de statie vertrek ken elke morgen van vier tot vijf uren en nog vroeger 3 a 400 arbei ders, komen ze te vroeg, 't is staan schilderen in opene lucht, dikwijls koude, wind, storm en regen; ko men ze op 't knipken, de barreel is toe, ze moeten er over springen of zien de trein wegrijden, 's avonds de menigte, haastig om thuis te zijn, moet langs een zeer smalle uitgang zodat er onstuimige wanorde is en gevaarlijke broebeling. Reeds ver scheidene dagen moeten de gendar mes van Haaltert daar staan. Voor enige schuilplaats en statie staan daar twee oude versletene wagons, bijna zo lang als een hondekot. Denkt de heer minister niet, dat het oprichten van een statiegebouw, met betamelijke schuilplaatsen daar allerdringend nodig is?' De tussenkomst van Pieter Daens had zijn effekt want ook politiekers van andere partijen zagen er kie- spropaganda in en ijverden voor een gebouw dat de wachtende ar beiders moest beschermen. Hierbij dient men vooral de verdiensten - met of zonder bijbedoelingen - van I de heer De Sadeleer uit Haaltert te onderstrepen. Op zijn aandringen stuurde minister Helleputte een ho ge ambtenaar naar Ede om er een onderzoek te doen in verband met de beschutting van de reizigers. Dit had tot onmiddellijk gevolg dat er een nieuw in- en uitgang gemaakt werd en men plannen maakte voor een nieuw stationsgebouw. Dit laatste kwam er in 1911 en later op dit jaar werd Ed. De Smet uit Nieu- werkerken op 20 oktober, dag van de verkiezingen, het eerste slachtof fer van een treinongeluk in het sta tion van Ede. JV Vervolg van blz. 1 Voor hen wordt speciaal op don derdag 28 november speciaal een nocturne georganiseerd en zal de beurs open blijven tot 22 uur. Opdat alle exposanten gelijke kan sen moeten krijgen, wordt een krea- tieve beursopstelling met een ver plicht wandelcircuit uitgewerkt. Een doorgedreven bezoekerswer ving is reeds volop aan de gang, door het versturen van zo'n 10.500 uitnodigingen aan de belangrijkste bedrijven van de arr. Aalst, Halle- Vilvoorde en Dendermonde via de maandbladen. Verder een gerichte verspreiding van de toegangskaar ten, een affiche campagne van een 1.000 ex., persoonlijke gesprekken met exposanten door Jonge Ka mer-leden om het belang van een massale en gerichte bezoekerscam pagne te beklemtonen en een ex tra-katern weekblad «Vraag aan bod» van 26 november met een op lage van 20.000 ex. Organisatie en begeleiding Op 7 november e.k. wordt te 20 uur in de Teaterzaal van het CC Werf te Aalst een Exposanten-info-avond georganiseerd. Op die manier kun nen de laatste praktische informa ties omtrent Tref 3 doorgespeeld worden. Tegelijkertijd heeft dan ook het deel 1 van het seminarie plaats met video-film over «Hoe breng ik een verkoopsgesprek op gang» door dhr. Smith (Herbots Partners). Op woensdag 27 november gebeurt om 18 uur de officiële opening door G.' Dons (voorzitter KvK Aalst) en S. Philips (voorzitter Jonge Kamer Aalst) van Tref 3. De exposanten van toeleverings- en dienstenverlenende bedrijven wor den niet zomaar losgelaten. Op donderdag 28 november heeft er van 10 tot 12 uur een panelgesprek plaats rond «Toelevering: van klein naar groot». Met moderator T. Van den Bosch (BRTN) zal in de caféta- ria van hal 1 door L. Van Nevel (Manager van het Jaar Samsonite Oudenaarde) samen met R. Pater noster («Toeleveren vandaag») en R. Eycken (zaakvoerder Industro- nics Aalst) uitvoering over ge noemd onderwerp informatief doorgeboomd worden. Om de exposanten zoveel mogelijk te motiveren heeft men dan ook, vooraf bekend gemaakt dat bij het sluiten van de beurs op vrijdag 29 november te 21.30 u. de Tref-Award zal uitgereikt worden aan de deel nemer die de opmerkelijkste bezoe kerstarief realiseerde. Late beslissers tot deelname aan de beurs kunnen nog inschrijven voor één van de 10 resterende modullen. Geïnteresseerde bedrijven moeten zich daarvoor in verbinding stellen met Kathleen Haledyt, tel. nr. 053/ 21.68.42. Zij zal dan graag de moge lijkheden bespreken, indien er nog zijn. Er blijft tevens nog één plaatsje vrij in het Starterspaviljoen. P.H. gen Ploeg 1: Putstraat en Eeckhout- straat. Ploeg 2: Molenkouterstraat, Mo lenstraat, Horingstraat, Nievel- driesweg, Aalsterse Dreef. Ploeg 3: Domentstraat, Groten dries, Huizeveldstraat, Kleindries en Abdijstraat. Ploeg 4: Mutsereelstraat en Goos- senbroek. Ploeg 5: Kokerij en Kerkweg. Ploeg 6: Achterstraat, Klaarhaag- straat en Kammestraat. Ploeg 7: Huizekensstraat, Parijs straat, Bisschopweg, Langestraat en Hoogstraat. Ploeg 8: Dorpsstraat, Stevensveld- straat, Mutsereelstraat en Molen weg. Goed om weten!!! - Help uw wijkverantwoordelijken en geef daarom tijdig uw inschrij- vingsforumulier af. - Supporters steun uw wijkploeg, dank zij uw medewerking kan uw ploeg winnaar worden van de kwis 1.91. - Deelnemen aan kwis 1.91 is volle dig gratis. 'Nog even Meldertenaar' Tijdens de Allerheiligendagen van twee opeenvolgende seizoenen is de socio-kulturele werkgroep van het Parochiecentrum erin geslaagd de schijnwerpers te richten op het centrum met aktiviteiten uitgaande van en gericht op de leefgemeen schap van Meldert. Beide aktiviteiten kenden een over weldigend sukses. In 1989 werd naar aanleiding van de 100ste verjaardag van Oscar De Vis 'Een eeuw Meldert. 1889-1989' voor het voetlicht gebracht. Hierbij werd vruchtbaar samengewerkt met de Heemkundige Kring De Faluintjes. In 1990 kende de tentoonstelling 'Meldert in Woord en Beeld. Een Goedendag uit Meldert' een gelijk aardig sukses. Het lijkt dus passend dat de nog jonge traditie om rond Allerheili gen een tentoonstelling op te zetten wordt verder gezet. Voor 1991 groeide de idee om eens af te stappen van de terugblik naar het verleden en om de aandacht toe Aalst. De Meldertse kwis jury, twintig jaar geleden. Zij nemen nu de draad weer op (xl) Aalst. Twintig jaar geleden vormden zij een deel van de aktieve kwisgroep van de wijk Eeckhoutstraat. Aan wie nu de beurt (xl) te spitsen op de creativiteit van de medeparochianen. Meer mensen uit de omgeving dan men misschien vermoedde zijn im mers creatief met iets bezig en wil len hiermee wel eens naar buiten treden. Zij die misschien te beschei den zijn om zelf met hun werk naar buiten te treden kunnen door hun omgeving aangezet worden om het toch te doen. Uiteindelijk komt het er op aan mekaar beter te leren kennen en zo de kwaliteit van het Op Meldert leven en werken gere nommeerde en minder bekende kunstenaars, anderen kwamen nog niet naar buiten of wensen dit mis schien niet. De werkgroep hoopt evenwel dat niemand zich laat af schrikken door de andere. Iedere vogel zingt zoals hij gebekt is en iedere kunstvorm is waardevol op zichzelf, als verrijking van de maker én van de toeschouwer. Het gaat immers niet om een wedstrijd of een vergelijking maar om het tonen van wat in onze medemens leeft en hier van is elke kunstvorm toch een uit ing. In eerste instantie wordt hier geen enkele kunstvorm geweerd: schilde ren, tekenen, graveren, zandtapij- ten, beeldhouwen, pottenbakken- en allerhande kunstambachten. Aan allen die iets te tonen hebben in het kader van 'Meldertenaar Kunstenaar' wordt dus de gelegen heid geboden hiermee naar buiten te treden in deze groepstentoon stelling. Reken maar dat er volk zal komen naar kijken! En zorg maar dat ook U er bij bent... De tentoonstelling wordt officieel geopend op donderdag 31 oktober '91 te 20 uur in het Parochiecen trum, Stevensveldstraat te Meldert Er wordt dan een receptie aangebo den door de vzw Parochiecentrum- raad-Meldcrt. De tentoonstelling is verder toegan kelijk op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 november, telkens van 10 tot 20 uur. P.H. Aalst. Luc Van Krunkelsven, Norbertijn van Averbode, behandelde vorige vrijdag op een boeiende manier het 'wereldvoedselprobleem' in het Aalsterse Vredeshuis (a) Op initiatief van de Kamer van Koophandel Aalst, in samenwerking met de bedrijven uit de streken de V.D.A.B. werden deze week in Aalst, Lede, Ninove, Denderleeuw, Erpe-Mere, Haaltert en Herzele; huis-aan-huis het eerste nummer in de bus gestopt van een nieuwe periodiek: Job Express, verspreid in 75.000 eksemplaren. Hierin worden meer dan honderd job mogelijkheden aangeboden in eigen streek. Reeds een hele tijd staat het arron- zijn in Aalst die plaatsen hebben dissement Aalst gekonfronteerd voor gekwalificeerd personeel uit met de rauwe werkelijkheid dat vele dè streek. Er zijn inderdaad heel mensen uit de streek dagelijks pen- wat mensen die ervan dromen om in delen en werk hebben moeten zoe- eigen streek aan de slag te gaan, ken buiten de regio. De dagelijkse maar die kans nooit gekregen heb- verkeersinformatie liegt er niet om: ben of in de overtuiging zijn dat er in sterk vertraagd verkeer tussen Af- eigen streek geen werk is. Vanaf nu fligem en Ternat, file tussen Ternat hebben deze geen ekskuus meer, en Groot-Bijgaarden... en na het want 'Job Express' brengt hen na werk de avondspits. Het is opval- melijk een uitgebreide lijst vakante lend dat de verkeersopstoppingen, jobs op een presenteerblaadje, richting Brussel, telkens net na het naamloos wat de bedrijven betreft grondgebied van Aalst beginnen, en sektorieel gegroepeerd. De Kamer van Koophandel, vond De kamer van Koophandel van dit op zich alleen al een goede reden Aalst en Gewest in samenwerking om daar eens bij stil te staan. met de Vlaamse Dienst voor Ar- Ondcr de titel: Bedrijven uit de re- beidsbemiddeling biedt in de eerste gio zetten het licht op groen, willen editie van Job express honderd jobs zij bewijzen dat er bedrijven genoeg aan in eigen streek in meer dan 25 vooraanstaande bedrijven uit de re gio. Terecht tracht men de betrok kenen te motiveren te kiezen voor werk in eigen streek, door de voor delen ervan naar voren te brengen: minder lang onderweg, meer ont spannen tijdens de verplaatsing, be sparen op vervoerkosten en voor uitgang van het sociale leven. Dit gratis bedeelde krantje zal verder periodiek verspreid worden en zal telkens weer in het arrondissement Aalst een aanbod naar voren bren gen, die de autofiles zal trachten .naar het verleden te verwijzen. Het eenvoudig invullen van een kans- kaart die in het krantje afgebeeld staat is de enige administratieve startformaliteit om op een van de aangeboden jobs in te gaan en deze te bezorgen of te versturen naar de in het krantje vermelde adressen van de Kamer van Koophandel en Nijverheid van Aalst en Gewest. P.H. Aalst. De kwis te Meldert, twintig jaar geleden (xl) Vervolg van blz. 1 praktische proef. 13. Alle vragen staan op 10 punten. Bij een teoretische vraag wordt de puntenverdeling gelezen bij de vraagstelling. Voor de praktische proeven krijgt de eerste 10, de tweede 8, de derde 7 en de vierde 6 punten. Ploegen die niet deelnemen aan de praktische proeven behalen geen punten. Ploegen die deelnemen maar niet slagen binnen de opgeleg de tijd behalen zes punten. 14. Het inzetten van de joker ver dubbelt de punten. Deze kan inge zet worden bij alle vragen of proe ven, behalve de subjektieve proef. De joker wordt ingezet na het lezen van het onderwerp van de vraag maar voor het lezen van de eigenlij ke vraag. (Joker een tekening, een pop, een mascotte, een dier... - vrij te bepalen maar niet vergeten mee te brengen).

De Voorpost | 1991 | | pagina 4