Vooraan te weinig mankracht Nog steeds geen overwinning Doelman Smetreyns pakt alles... E. Kapitein Rasschaert in een glansrol De Voorpost - 25.10.1991 - 19 teriale K Overmere-Gijzegem 0-0. Scheidsrechter Vercauteren leidde een goede wed- trijd, flink bijgestaan door zijn lijnrechters (mt) VOETBAL bbur-C. Melle 0-2. Van de Velde schiet op doel vh) Als Gijzegem op bezoek gaat naar het boerenkrijgdorp hangt er altijd iets in de lucht. Ze zijn het daar inderdaad nog niet vergeten dat Gijzegem in de laatste minuten met de titel ging lopen, toen alles reeds klaar stond om SKO te vieren als kampioen. Gijzegem moest toen winnen terwijl Overmere genoeg had aan een gelijkspel. Het heeft toen niet mogen zijn, maar dat fabeltje hebben we al dikwijls gehoord. Gijzegem speelde tijdens de eerste helft met de wind in de rug en tekende mooie lijnen op de grasmat. Verleyen was de eerste die op keeper Rogiers afstormde, gevolgd door De Wolf. Die Gijzegemse stormloop duurde ongeveer twintig mi nuten maar de Overmeerse verdediging met als sterspeler kapitein Rasschaert, kon de klus klaren. Van Landskind, Steenhout en opnieuw De Wolf konden er maar niet genoeg van krijgen tot aan het halfuur de Gijzegemse storm begon te luwen. Wim Hoebracke zou de eerste zijn om de getalenteerde doelman Smetreyns op de korrel te nemen na een mooi samenspel met Berkens, die een IK Overmere-Gijzegem 0-0. Berkens heeft naar doel geschoten maar keeper wedstrijd van zeer nabij bewaakt fmlreyns was in een superdag (mi) werd Toen h|j ,och ee[|s kon Mn_ leggen spatte zijn schot uiteen op de paal en buiten... Wat intussen de bezoekende doelman Smetreyns uit zijn mouw schudde ziet men alleen op televisie. Hij paradeerde met fraaie saves en wie goed keept heeft ook geluk. De tweede man die zijn talenten kon tentoon spreiden was kapi tein Rasschaert. Hij deelde gedroomde voorzetten uit aan Berkens en Hoebra cke, maar Smetreyns ranselde alles, maar dan ook alles, uit zijn kooi. Mooi was dat! Toch mogen we niet vergeten ook de andere spelers te vermelden want ieder een heeft het beste van zichzelf moeten geven. Men zag het zo gebeuren. Wie scoorde nam de punten mee naar huis. Daarom werd ook deze keer uitgekeken naar die laatste (en gevreesde) twee minuten. De Gijzegemse trainer Roelandt zal tij dens de rust zijn spelers zeker aangera den hebben om het spel dan maar korter te gaan spelen en vooral de coun ter als wapen te hanteren. Iets waarin Gijzegem ei zo na slaagde. Doelman Rogiers moest tot dertig meter uit zijn kooi komen om onheil te vermijden, maar ook Smetreyns hield de blanco score op het bord. Langs weerszijden zijn er kansen ge weest die niet benut werden. Voor SK Overmere is dit het tweede gelijkspel in evenveel zondagen. Scheidsrechter Vercauteren dirigeerde het spel zeer goed en hij zag twee ploe gen aan het werk die tot het uiterste hebben gestreden om één punt te halen, wat ze achteraf tot ieders tevredenheid ook bereikt hebben. MT KA VD-Duffel 0-2. Heir man en De Paep trachten de snelle bezoeker in het nauw te krijgen (vh) Lebbeke Lovendegem Acht kompetitiematchen hebben S.K. Lebbeke nog geen overwinning opgele verd. Tegen Lovendegem trok de Kon- kelgoedploeg andermaal aan het kortste eind. In de tweede periode waren de blauwwitten nochtans meester van de situatie. Op het ogenblik dat iedereen de gelijkmaker verwachtte maakte de ra zendsnelle Frank Van Damme zich los van zijn belagers en schoof aan de over zijde de bal in de verste hoek. De neder laag was een feit en het eerreddend doelpunt in de slotminuut langs Massamba was nauwelijks meer dan een doekje voor het bloeden. Een punt hadden we toch wel verdiend, analyseerde Guy De Baere achteraf de wedstrijd. In de eerste helft toonde Lo vendegem zich de betere ploeg, vooral in de middenlinie waar het vaak als win naar uit de duels tevoorschijn kwam. Tijdens de rust vroeg ik de spelers alle complexen overboord te gooien en meer lef aan de dag te leggen. We speelden een betere tweede helft, drongen vaak diep tot in de bezoekende stellingen en on dernamen loffelijke pogingen. Enige tijd hing de gelijkmaker in de lucht. Een enkele tegenaanval van de gasten was jammer genoeg voldoende, om ons me teen helemaal de pas af te snijden. EG Lutterzele Kemzeke niet forceren (vh) In een regie van Robby Smet en met Dirk Smet als afwerker, behaalde Klau- waerts Kemzeke bij Lutterzele in Den- dermonde de volle inzet. In het derde kwartier kreeg de zege vaste vorm. De thuisploeg had voordien een voorsprong verworven langs Nico De Cuyper. Bij de voorbereiding had Marc Van Keer een ruim aandeel. Klauwaerts reageerde nftteen, verplicht te het lokale team tot een terugtocht en puurde binnen de kortste keren twee doelpunten. Bij het eerste was geluk gemoeid. Eddy Van Bosbeke liet zich op een tekortkoming betrappen. Dirk Smet die telkens bij de zaak is, wist de bal te onderscheppen om hem dan vervol gens, zonder dralen in doel te depone ren. Even stonden de lokalen er wat beteu terd bij te kijken. Voor ze goed en wel beseften uit welke richting de wind kwam, viel het tweede Waas doelpunt in de netten. Meteen was het rust en tijd om tot bezinning te komen. De intenties in het lokale kamp, om een tegenactie te on dernemen waren levendig. De zoektocht naar de gelijkmaker leverde evenwel geen resultaat op. Klubleider Walter Reid meent dat zijn ploeg een puntende- ling verdiende. In de tweede helft hebben we de leiders voortdurend bestookt en hen vaak in paniek gebracht. We kregen ook kansen, $K Overmere-Gijzegem 0-0. Als Jan Berkens dan toch eens wat ruimte kreeg, maar ze benutten was een ander paar fond hij de uitstekende doelman Smetreyns op zijn weg. (mt) mouwen. We beschikken niet over een Hammc-Boonwijk 1-1. Ook Van der Stockt kon de «Witte Merel». Nog voor het seizoen begon waren we er ons van bewust dat het vooraan moeilijk ging zijn om ge wicht in de schaal te leggen. De financiële middelen waar we als wijkploeg over beschikken, waren niet van aard om erg bedrijvig te zijn op de voetbalbeurs. We moeten het dus met eigen middelen doen, en die zijn niet voorhanden om er meteen een hoofdrol mee te vervullen. Ik meen overigens dat vele ploegen aan mekaar gewaagd zijn. Een team waarvan je nu al kan zeggen dat zij een belangrijk kandidaat is, zag ik, althans tot nu toe, niet aan het werk», aldus Reid. Tijdens de maandagtraining werd de zware 0-4 nederlaag tegen Ware- gem nog eens extra-ontleed. On dertussen is Mandiangu gestart met loopoefeningen terwijl Eeckhout hernam in het B-elftal. Peter Eikel boom, hersteld van een heelkundi ge bewerking aan de keel, wordt in de loop van deze week te Aalst verwacht. BAD Voetbal. Trainer Frans Roelandt van Gijzegem had er voor de wedstrijd een goed oog in. Hij mocht achteraf inder daad een punt mee naar huis nemen (mt) Lokerse-R. Lebbeke 1-1. De Lokerse doelman heeft de bal vooraleer Eric Verleysen gevaarlijk kan zijn (Iv) S.K. Overmere - Gijzegem 0-0 VK Hamme-Boonwijk 1-1. Van Brussel probeert de score te forceren (vh) SK Overmere-Gijzegem 0-0. Gijzegem speelde een sterke wedstrijd tegen Overmere en werd met een puntendeling beloond voor de inspanningen (mt)

De Voorpost | 1991 | | pagina 51