gevechtssporten Wilskrachtig Bambrugge bedwingt lakse Aalstenaars Tweede provincialers in het Aalsterse Derde provincialers in Erpe-Mere EEBEBBSS 20 - 25.10.1991 - De Voorpost VOETBAL Bambrugge SK Aalst Een sterk gehandicapte thuisploeg bij het missen van de diensten van Van Geert, Van Herreweghe, Bael, Matthijs, Moreels en Eeckhoudt kwam in de aan vangsfase onfortuinlijk op achterstand. Bart Sipahi versloeg eigen doelman Ver meulen. Van Wijnendaele kwam nog oog in oog met doelman Van Den Steen. Ook in de tweede helft plaatsten de leiders geen bal tussen het kader en was de gelijkmaker van invaller De Moerloo- ze meer dan verdiend. Dan pas kreeg leider Aalst zijn eerste bal tussen de palen maar invallersdoelman Vermeu len liet zich niet verrassen. TK Meldert 2 Sint-Lievens-Houtem 1 In een sterke wedstrijd wist TK Meldert een kruciale overwinning te behalen. De laatste weken ging het echter niet den derend met TK maar deze verdiende zege tegen Sint-Livinus maakte veel goed. De bezoekers kwamen echter ver diend op voorsprong via Van Vaeren- bergh. Toen kregen de gastheren wel tot driemaal toe de kans om gelijk te stellen maar het bleef wachten op een vrijschop van Van Heuverzwijn. Hij knalde de bal keurig voorbij de kansloze Tomme. Ook een tweede vrijschop lag aan de basis van de Houtemse nederlaag. Een num mertje Roggeman-Corthals werd door laatstgenoemde kurkdroog binnenge zet. De steriele druk van de bezoekers in de slotfase leverde enkel voor Biesemans nog een kans op terwijl Uyttenhove zijn oud-clubmakkers spaarde toen hij tot tweemaal toe de kans kreeg het pleit definitief te beslechten. Cardyn had nochtans met een prachtig afstandsschot de score geopend. Van den Driessche zette echter onmiddellijk orde op zaken. Na de rust werd de partij dan beslecht. Eerst verlengde De Wit een schot van Van Impe. Diezelfde De Wit lag eveneens aan de basis van de ultieme treffer. Zijn schot belandde via Van den Driessche in doel. Mere haalde meteen een belangrijke zege binnen en kan de komende weken wat vrijer ademenen. Oosterzele 3 Lede 3 Na een sterke Leedse periode werd nu op het veld van Oosterzele allicht een voorlopig einde gesteld. Andy Ghislain werd vrij vlug foutief gestuit en de straf schop werd door Bogaert verzilverd. Toch sloeg Lede terug. De kleine maar kwieke Luong scoorde alweer met het hoofd. Oosterzele stoomde echter goed door. De wedstrijd werd nadien volledig gekontroleerd door de bezoekers maar het bleef wachten tot na de koffie. De Neve schoot dan Oosterzele op voor sprong en de aartsgevaarlijke Valck nam in de slotfase alle twijfels weg. Nicolle Mere Bevere Hekkesluiter Bevere kreeg in Mere zijn zevende nederlaag op rij te verwerken. Op 16 november om 19u30 in de sporthal van Appels: met internationale deelname speelt altijd mee Niet minder dan zes fanionspelers diende Bambrugge langszij te laten voor zijn konfrontatie met leider SK Aalst. Doelman Van Geert herstelt van een operatie aan de knie en keert pas rond Kerstmis terug. Hugo Van Herreweghe, geen onbekende voor de bezoekers, sukkelt met een blessure aan de achillespees en is ook nog weken out. Bael, Matthijs en de voorspelers Eeckhout en Moreels zaten eveneens in de ziekenboeg. Toch speelde de noodploeg een moedige partij voetbal waarin SK Aalst zich geen waardige leidersploeg toonde: slechts eenmaal kregen de Ajuinen een bal binnen het doelkader. Vermeulen liet zich in de slotfase echter niet verrassen. Op een ongelukkige wijze kwam Aalst op voorsprong via een own-goal van Sipahi maar de verdiende gelijkmaker van invaller De Moerlooze maakte zeer veel goed. Voorzitter Albert Van Geyt had lof voor alle spelers. «Het verheugt mij alweer zien dat iedereen een vuist maakte en leider Aalst een punt ontfutselde. Dit was buiten alle verwachtingen. De wilskracht en de inzet van de ploeg was groot en daarom verdienen ze allen een dikke pluim. Eddy Van Gijseghem speelde soeverein achterin en Eddy Lammens verlamde Arijs. De puntendeling moet ons motiveren om ook in het derby tegen Mere een goed resultaat hij elkaar te voetballen Trainer Hervé Van Lerberge ontkende niet dat zijn SK Aalst verre van sterk speelde maar antwoordde daar eerder nuchter op. «Velen zeggen dat wij niet goed spelen maar we halen 14 op 16, staan op een gedeelde eerste plaats met Nederename, hebben het meeste aantal doelpunten gefokt en inkasseerden het minste aantal tegendoelpunten. Wat gaat dat niet worden wanneer we echt goed gaan spelen? Onze thuiswedstrijd tegen Nederename zal klaarheid brengen omtrent de waardeverhoudingen in de top van de klassering. «De SK-coach wou ook nog kwijt dat Bruno Cooman op de bank startte daar hij opteerde voor twee voorspelers. Cooman werd wel ingebracht toen Bambrugge meer armslag kreeg. Van weelde gesproken? Nicolle VK Hamme-Boonwijk 1-1. Van Brussel wint dit kopduel (vh) VK Hamme-Boonwijk 1-1. Malpaerts kan ondanks de bezoekende tackle i\ voorzetten (vh) Voetbal. Moorsel- Terjoden 3-1 (da) BANDE* Wielertoerisme. De kampioenen en het bestuur van WTC 53-13 uit Dendermonde (vh) SK Overmere-Gijzegem 0-0. Wim Hoebracke staat op de loer terwijl Ras- schaert duelleert (mt) Voetbal. Moorsel-Terjoden 3-1 (da) Wielertoerisme. Het bestuur van wielertoeristenclub 53/13 uit Dendermonde vierde het tweede lustrum van de vereniging (vh) Welle 5 Burst 2 Olympic Burst werd in de tweede helft van het kastje naar de muur gespeeld nadat het in de eerste periode tot twee maal toe een achterstand diende op te halen. De Braeckeleer en nadien Eve- raert brachten de lokalen aan de winst terwijl Van Outryve en Van Durme voor de gelijkmakers zorgden. Na de rust brak de veer. Met doelpunten van Ste vens en tweemaal De Deyn werd het lot van de bezoekers bezegeld. St. Denderleeuw 1 Aaigem 2 Aaigem behaalde een sterke zege op het veld van het gehavende Denderleeuw. Het missen van drie titularissen werd niet verteerd al kwam de thuisploeg toch op voorsprong via Mertens. Triest en de Vadder brachten Aaigem echter aan de winst in een tweede helft waarin de bezoekers veel aggressiever speelden. Nicolle Robur-Melle 0-2. Ook Huylebroeck waagde zijn kans (vh) Robur-Melle 0-2. Van Geyte kan voorzetten (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 52