Stoom aflaten 30B0FI BURorecj H.K. Waasmunster opnieuw ondermaats Handbalkalender I.T.B. Lokeren vindt het goede spoor Jeugdhandbal H.B.C. Dendermonde onderstreept de ambitie Bemoedigend Op de valreep VD 22 - 25.10.1991 - De Voorpost HANDBAL Heren 2e Nationale Heren 2e Nationale zat. 26/10 te 19 uur H.K. Waasmunster - Jemeppe zat. 26/10 te 20.15 u. ROC Flémalle - Ajax Lebbeke 3e Afdeling zat. 26/10 te 20 uur Overpelt - Brabo Denderbelle zond. 27/10 te 14.30 u. I.T.B. Lokeren - Izegem 4e Afdeling zat. 26/10 te 19.45 u. H.B.C. Dendermonde - Roeselare zond. 27/10 te 17.30 u. Desselgem - Robuco Buggenhout Provinciaal zat. 26/10 te 18.40 u. Merchtem - Groot Bijgaarden 2 zat. 26/10 te 17.15 u. Wiluwé - Gent 2 zat. 26/10 te 18.15 u. H.B.C. Dendermonde 2 - Roeselare 2 zond. 27/10 te 16.30 u. H.K. Waasmunster 3 - Middelkerke zat. 26/10 te 16.30 u. Rekkem - Eeklo zond. 27/10 te 14 uur D.B. Zwijnaarde 3 - Robuco Buggenhout 2 Dames le Nationale zond. 27/10 te 20 uur Hechtel - Squadra Lebbeke 2e Afdeling zat. 26/10 te 18.15 u. R.B. Dendermonde - H. Brasschaat zond. 27/10 te 18.15 u. Groot Bijgaarden - Robuco Buggenhout Jeugd Pupillen zond. 27/10 te 15 uur H.K. Waasmunster-J - Lokeren zat. 26/10 te 14 uur Ajax Lebbeke - Buggenhout zat. 26/10 te 15.15 u. Squadra Lebbeke - Waasmunster-M zond. 27/10 te 1515 u. Dendermonde - Eeklo Miniemen zond. 27/10 te 16.50 u. Groot Bijgaarden - Buggenhout zat. 26/10 te 13 30 u. H.K. Waasmunster - Gent Kadetten zond. 27/10 te 14.30 u. Waasmunster - Gent Ajax lebbeke 32 Hoei 24 Voor ons was het duidelijk, tegen het relatief zwakke Hoei heeft Ajax stoom afgelaten na de wedstrijden tegen Ui lenspiegel en Eynatten die een totale mentale en fysieke inzet hadden geëist. Meteen is dit een verklaring voor de 24 tegendoelpunten geïncasseerd tegen de tot dan toe zwakste aanval van 2e natio nale terwijl Ajax, vóór zaterdag, kon prat gaan op de sterkste verdediging na de vier gespeelde wedstrijden. Bart Van Ransbeeck werd nog een weekje rust gegund, alhoewel die eigenlijk al kon spelen, zodat reeds voor de wedstrijd het objectief duidelijk was: de punten thuis houden was voldoende. Dit bleek ook bij het beginsignaal toen Ajax startte met o.a. J. De Man en St. Vlassenroot op de bank. Toch liep het niet helemaal zoals verwacht bij de thuisploeg omdat de verdediging duidelijk geen vat kreeg op de bezoekende hoekspelers die regel matig hun rechtstreekse tegenstander in de wind zetten in man tegen man situa ties. Reeds in de eerste minuut kreeg Ajax af te rekenen met deze dreiging want Hoei opende de score via de linker hoekspeler. Aanvallend replikeerde Leb beke langs Van Leugenhage maar een 3-5 achterstand na 10' gaf toch aan dat het deze maal verdedigend niet klopte. Wim De Proft bracht Ajax dan op voor sprong na 13' (6-5) maar gedurende de ganse eerste helft bleef Ajax onder druk staan via de beweeglijke hoekspelers van de bezoekers. Coach Van Uytfang tracht te hier wel iets aan te doen door andere hoekverdedigers in te schakelen maar Hoei bleef aanklampen (12-9 na 23'). De ingekomen Vlassenroot zorgde dan voor 14-10 maar verder dan 16-13 raakte Ajax toch niet aan de rust. Aanvallend dus normaal maar 13 doelpunten incas seren na 30' was wel verrassend. Ook in de tweede helft, nu met De Bruyn in het doel, bleef het een kwartier eigenaardig want Hoei klampte aan tot 22-19 na 45' wat toch voor enige goed verstoken on rust zorgde op de Ajax-bank. Maar dan begaf Hoei fysisch. In enkele minuten tijd zorgden Cristiaens en Verlinden voor 25-19 via snelle uitvallen en alhoewel Hoei nog regelmatig bleef scoren tegen een nochtans attente De Bruyn was het objectief bereikt. In de slotfase liet Ajax dan nog ruim speelgelegenheid aan de ganse kern, Van Leugenhage,. Pultau, Christiaens bleven op de bank en Aj-ax maakte totaal ontspannen de wedstrijd rond. Ajax had al bij al zijn objectief gemakkelijk gehaald. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 2, Vlassenroot 2, Christiaens 6, Pultau 5, Verlinden 4, Bosman 5, De Man 1, G. De Decker, Van Leugenhage 6, Van Den Borre 1. Reserven: Ajax Lebbeke 25 Hoei 18 Net als bij het fanion team opteerde coach Bosteels voor een ontspannen wedstrijd waarin alle spelers ruim speel gelegenheid kregen. In de eerste helft voelde men dit weliswaar goed aan (7-8 na 15') maar met een 12-9 ruststand was ook hier het doel bereikt. Hoei naderde nog tot 12-11 omdat nogal wat kansen werden gemist in die periode maar na driekwart wedstrijd lag alles opnieuw in de goede plooi (18-13). Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Goossens, M. Vlassenroot 1, Maesschalck 1, Van Den Borre 1, Paermentier 2, De Bruyn 3, De Busschere 2, A. De Man 3, Heyvaert 3, De Hauwere 5, N. De Decker 4. EVA ♦AODf Handbal. Alex Verlinden van Aja Lebbeke benadert zijn beste von (eva) 3e Afdeling H.C. Genk I.T.B. Lokeren Tongeren 21 H.K. Waasmunster 15 In Tongeren leed H.K.W. zijn tweede seizoennederlaag en wellicht betekent dit dat de jonge Waaslanders een «vlak» seizoen tegemoet gaan waarin wel vol doende punten zullen gesprokkeld wor den om een goede middenmoter te worden maar meespelen voor de pro motieplaatsen een niet haalbare kaart wordt. Natuurlijk kunnen wij ons vergis sen met deze prognose maar het ver dwijnen van Hans Borgers laat naar ons gevoel een leegte na die vooral verdedi gend sterk wordt aangevoeld. Niettemin kan H.K.W. beter dan hetgeen gepres teerd werd in Tongeren - een degelijke en hardnekkig spelende ploeg met de komst van Strang, maar toch geen echte topper - want aanvallend werd er tever geefs naar enige collectiviteit gezocht. H.K.W. speelde dus een zwakke wed strijd in Tongeren en het ontbreken van Luc Janssens - beroepsbezigheden - verklaart zeker niet alles. Vanaf het be ginsignaal holde Waasmunster de feiten achterna. Het werd vlug 2-0, Roels en De Groote zorgden weliswaar voor 6-6 na 20' maar een 9-7 ruststand gaf aan dat het helemaal niet vlotte met H.K.W. In de tweede helft bleef het aanvallend huilen met de pet op en verdedigend bleef men incasseren. Luypaert werd nu toch in het spel betrokken door Agnees- sens - lukte in die tweede helft een 6 op 6 - maar verder dan 12-11 na 40' raakte H.K.W. niet. Integendeel, het werd 18-15 10' voor het einde en alhoewel er dan enige tegenslag mee gemoeid was ver diende dit H.K.W. de zege niet. Volgende zaterdag eindelijk nog een thuiswedstrijd en bezoeker Jemeppe moet zeker verslagen worden wil men niet in een sukkelstraatje verzeilen. Een troost, de H. KW.-spelers kunnen stuk ken beter dan hetgeen zij er in Tongeren van terecht brachten. H.K. Waasmunster: Van Renterghem, W. De Grave, T. De Grave, Luypaert 6, Roels 5, Agneessens 1, Vermeulen 1, De Meerschman, De Bode, Ombelets, De Groote 2, Desseaux. Reserven: Tongeren 10 H.K. Waasmunster 29 Na de ruime zege in Tongeren blijven de H.KW. doublures als enige ploeg met het maximum aan punten. Een zwak Tongeren werd totaal overspeeld door een collectief sterk H.KW dat tot 0-8 voorsprong nam vooraleer de thuisploeg in de 16e minuut zijn eerste treffer lukte. Het werd 4-14 aan de rust en via 9-22 na 45' ging het naar de voor zich zelf sprekende 10-29 eindstand. H.K. Waasmunster: Polfliet, W. De Grave, De Clercq 5, Sanders 4, Van Uden, N. Verhelst 2, De Groote 5, Wil- laerts 7, Desseaux 5, Wellekens 1, De Vlieger. EVA Na een aarzelende seizoenstart is I.T.B. Lokeren in het goede spoor terechtgeko men. In Gent kontroleerden de Waa slanders het wedstrijdgebeuren en al hoewel alles nog niet optimaal verloopt is men bij de Waaslanders gerustgesteld. Genk werd inderdaad aanzien als een test-case want zonder H. De Smet en met een gewijzigde verdedigingsopstel ling moest er toch het een en ander bewezen worden. Dit lukte voor Lokeren want verdedigend klopte het nu veel beter en met Van Eygem als pivot werd een jonge speler ingepast die opvallend goed meevalt. Doelman Van Vaeren- bergh presteerde weer optimaal en P. Verguit was duidelijk in zijn sas in het centrum van de verdediging terwijl hij aanvallend voor acht treffers zorgde. Lokeren begon ook sterk aan de wed strijd. Efficiënt in de afwerking leidde I.T.B. met 2-5 na 10' en meteen stond er een drie-punten-kloof op het bord die Genk nooit meer zou kunnen dichten. Na de vlotte start bleef Lokeren welis waar iets hangen maar via 6-9 na 20' leidde een verstandig spelend I .T.B. met 8-12 aan de rust. Na 12' in de tweede helft wees het scorebord 12-18 aan en nooit kon Genk nog de indruk geven de ploeg van J. Princen te kunnen bedrei gen. Via 17-22 na 53' werd het een 19-24 overwinning voor de bezoekers die hier mee mentaal gesterkt zijn voor de wed strijd tegen Izegem, nu zondag. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Ver- hofstadt, Bocklandt 2, Versele 5, Verguit 8, Van Eygem 4, Van Der Borght 1, Van Hille 3, Zaman 1, Jamei, Van Den Berg- he. Reserven: H.C. Genk 18 Lokeren 24 Met Versele in het doel, Mertens en Smet konden de verplaatsing niet mee maken, leidde Lokeren met 11-13 aan de rust. In de tweede helft bleef «papa» P. Vermeiren zijn ploeg organiseren zodat de zege nooit in het gedrang kwam. Via 17-20 ging het naar 18-24. I.T.B. Lokeren: Versele, Van Vaeren bergh, Jamei 4, Van Den Berghe 8, Van De Putte 1, Van Den Bossche 3, Vermei ren 2, Vervaet 2, Schelfout 2, Gokbulut 2. EVA Pupillen H.K. Waasmunster-J 16 H.K. Wijfjes 9 Grote belangstelling voor het treffen tus sen de H.KW. jongens en meisjes in een wedstrijd die lange tijd opvallend span nend bleef. Aan de rust waren het de meisjes die leidden met 5-6. Jongens: Collier, Van Hoey, Vermorgen, Dauwe, Permentier, Du Tré, Geeraers 5, Muller 4, Vermeiren 7. Meisjes: Van Den Berg he, Van Der Ha 1, Van Dorselaer 4, De Bode, Muller, Schelfout, Vercauteren 4, Jonckere, De Lannoy, Vermeir, Maer- tens, De Staebek. Miniemen Robuco Buggenhout 11 Lokcrcn 16 Het in gestalte en kracht bevoordeelde Lokeren leidde aan de rust met 5-8. Robuco: Van Rossem, D. Buggenhout, St. Buggenhout 3. Elleboog 2, Heyvaert I, Thomas 1, Clemme 4, Verhelst, Van Nieuwenhove. Kadetten: H.K. Waasmunster Kort rijk Rust 15-4. In de tweede helftgingH.KI oefenen met 6 tegen 7. H.K. Waasmunster: Polfliet, Engels Verhelst 8, De Wolf 7, Van Der Hl Daelman 3, Colpaert 9, De Soaza Draps 2, Vercauteren 1, Keymolen, L. Di Groote 2. Uitslagen Pupillen Eeklo - Ajax Lebbeke 24- Buggenhout - R.B. Dendermonde 4-1 Waasmunster-J - H.K Wijfjes 16- Miniemen Buggenhout - Lokeren 11-1 Waasmunster - Kortrijk 21- Middelkerke - Groot Bijgaarden 16-1 Kadetten Eeklo - Ajax Lebbeke 13-1 Waasmunster - Kortrijk 34-1 4e Afdeling Dameshandbal - le Nationale Overpelt 16 ging was trainer-coach B. Van Rans- Squadra Lebbeke 14 beeck niet ontebreden met de prestatie Alhoewel ook deze wedstrijd verloren van z'ln speelsters. Van Ransbeeck roemde de inzet waarmee gestreden werd en was zelfs opgetogen over de BANDENCENTRA manier waarop de verdediging het 6-0 - systeem toepaste. Het was wel jammer dat Squadra opnieuw de start miste. De nieuwkomer in 's lands elite-reeks werd opnieuw verrast door de snelle start van de tegenstander zodat er na 15' een 6-2 kloof op het scorebord stond. Vanaf dan begon echter de verdediging erg goed te spelen en via 8-3 werd er aan de achter stand gepeuterd langs Van Boven, Step pe en Bijl. Zo werd het 10-7 aan de rust en ook in de tweede helft bleef Squadra nu de evenknie van de thuisploeg. Bij een 13-11 stand na 43' leed Squadra echter ongelukkig balverlies wat Over pelt toeliet een 16-13 voorsprong uit te bouwen na 52'. Bijl kon de 14e Squadra treffer aanbrengen 6' voor het einde. Het ziet ernaar uit dat Squadra zich langza merhand kan aanpassen aan het niveau van le nationale zodat een zege wellicht niet lang meer op zich zal laten wachten. Squadra Lebbeke: Van Nieuwenhuyze, Quarin, Van Boven 1, Bijl 7, Steppe 1, Van Looveren 1, Van Der Linden 1, Heu- vinck, Van Handenhove 2, Cooreman 1, Guns. Gent 14 H.B.C. Dendermonde 17 Het treffen tussen twee ploegen die aan deze kompetitie begonnen met titelam- bities is uitgegroeid tot een boeiend kijkstuk waarin H.B.C. zich profileerde als de betere ploeg tijdens het slotkwar- tier. Het werd tevens een taktisch steek spel waarin Gent opteerde voor een trage opbouw en Van Geel zijn ploeg met de opdracht het terrein opstuurde het tem po zo hoog mogelijk te leggen. In eerste instantie leek het plan van de thuisploeg roet in het Dendermondse eten te zullen gooien ook al omdat Gent direkt naar de noodrem greep als H.B.C. een aanvals- fyeweging ging opzetten. Meteen ligt daar de verklaring voor de gelijkopgaande eerste helft waarin de aanvallers maar moeilijk aan hun trekken kwamen. Via 4-3 na het eerste kwartier stond het 6-6 aan de rust. De bezoekers lieten zich echter niet van de wijs brengen door de Gentse vertragingsmanoeuvers al werd het hen wel even moeilijk als de thuis ploeg ging leiden met 10-8 5' in d tweede helft. Maar Met een sterke Cop pens opnieuw tussen lat en palen, ko H.B.C. het tij doen keren. Bayens e Asaert zorgden voor 10-12 10' later e Gent zag dan de mentale en fysiek weerbaarheid afkalven. De thuisploe moest nu trachten de achterstand opi halen, was wel verplicht er een mei open wedstrijd van te maken maar dl was juist wat H.B.C. nodig had. Het wei 12-15 5' voor het einde en in dat laats» kwartier had Dendermonde zich <k kompletere ploeg getoond waardoor di 14-17 zege ten volle verdiend kan gf noemd worden. Meteen blijft H.B.C. on verslagen leiden en het zou wel eelt kunnen dat zaterdag een beslissendi stap gezet werd naar 3e afdeling. H.B.C. Dendermonde: Coppent Claessens, Impens, R. Bayens 5, Arijs2 Asaert 4, Hoorelbeke, De Mayer 2, Ver eecken 1, Wesemael 2, De Swaef, Va® Beveren. Handbal. De mannen van HBC Dendermonde II (foto guy) Robuco Buggenhout 15 leper 15 Robuco speelde een ontgoochelende wedstrijd tegen leper en het kan dan ook een wonder worden genoemd dat er nog een puntje werd in de wacht gesleept. Vooral aanvallend presteerde Robuco ver onder het verwachte niveau en de thuisploeg mag dan ook van geluk spre ken dat het kon rekenen op een zeer sterke doelman Van Sinay. Zonder deze prestatie maakte Buggenhout geen en kele kans op puntenwinst want al van in de eerste helft lukte er aanvallend wei nig. Tot het kwartier kon leper nog in bedwang worden gehouden maar slor dig en inspiratieloos in aanval moest dan de rol worden gelost zodat de rust aanbrak met een 5-7 stand. In het begif van de tweede helft leek het definitkf voorbij voor Robuco 6-11 na 4' al kof vooral Segers de schade nog beperken Zo raakte men aan 9-12 10' voor hd einde en 10-12 op de 58e minuut. In een rommelig wedstrijdeinde kon Robuco via 13-14 en 14-15 nog een gelijkspel afdwingen met treffers van Van Damme, Filip en Didier Mannaert maar meer hal dit Robuco zeker niet verdiend. Robuco Buggenhout: Van Sinay, Van Moer, B. Scholliers 2, F. Mannaert 4, De Donder, Did. Mannaert 4, Segers Van Damme 1, De Swaef, P. Mannaert,A Bosman, Verbestel. EVA W

De Voorpost | 1991 | | pagina 54