I Lijsten voor Aalsterse politieke partijen naar nakende verkiezingen zijn ingeblikt SP-Hofstade en de spoorlijn Aalst-Dendermonde xooo F. De Voorpost -1.11.1991 - 5 55 eer Zonder de nakende kiescampagne voorop te lopen willen we toch informa tief de lijstensamenstellingen van de verschillende Aalsterse politieke partijen voor de nakende verkiezingen ter kennis brengen. Sommigen waren reeds vlug klaar met hun 'huiswerk', terwijl anderen, op dit ogen blik, nog aan enkele lijsten aan het sleutelen zijn. CVP-lijsten van het Arrondissement Aalst Wat de kamer betreft wordt Mark Van der Poorten uit Welle de lijst trekker, gevolgd door Lizette Ne- lis-Van Liedekerke uit Haaltert. Aalstenaar André Van der Eist be kleedt de derde plaats en wordt ge volgd door Arlette Groeninck (Ni- nove), Paul Michel (Geraardsber- gen) en Willy De Clercq (Zotte- gem). Opvolgers: Luc Willems (Erembodegem), Eric Creytens (Ninove), Paul De Vos (Herzele), Etienne Lepage (Erpe-Mere), Paul De Roo (Sint-Lievens-Houtem) en Paul Lievens (Zottegem). Voor de senaat is Hubert Van Wambeke (Zottegem) de lijsttrek ker. Frans De Croock uit Lede neemt de derde plaats in. De tweede en vier de plaatsen worden ingenomen door kandidaten van de kiesom schrijving Oudenaarde-Ronse. Plaatsvervangers zijn Leonard Quintelier (Schendelbeke), Willy Bosteels (Moorsel) en Walter Vinck (Denderleeuw). De tweede, vierde en zesde plaats wordt inge nomen door iemand uit Oudenaar de-Ronse. De plaatsen voor de provincie- lijsten worden voor het district Aalst ingenomen door Chris Borms (Aalst), Hugo De Waele (Erpe-Me re), Paul De Winne (Lede), Eddy Couckuyt (Herdersem), Johan Heirman (Aalst), Mare Gielens (Hofstade), Dirk De Rouck (Otter- gem) en Vera Van Der Borght (Moorsel). Voor het distrikt Zotte gem: Emiel Otte (Zottegem), Geor ges De Leenheer (Haaltert), Ge rard De Lange (Herzele), Eric Mat- thijs (Sint-Lievens-Houtem) en Boudewijn della Faille (Zottegem). Voor het district Geraardsbergen: Hans Geeroms (Ninove), Johan Van Herrewegen (Geraardsber gen), Herman De Backer (Welle), Johan Premereur (Zandbergen). SP ook klaar met lijsten Herman De Loor uit Zottegem neemt de eerste plaats in op de SP- lijst voor de kamer. Dirk Van Der Maelen uit Geraardsbergen bezet de tweede plaats en Gracienne Van Nieuwenborgh uit Aalst de derde. Zij worden gevolgd door: Marie- Paule De Leeuw (Ninove), Maria Van Impe (Haaltert) en Noël De Smet (Herzele). Plaatsvervangers: Dirk Van Der Maelen (Geraards bergen), Rudy De Leeuw (Dender leeuw), Freddy Matthijs (Lede), Jacqueline Meuleman (Erpe-Me re), Jan Wicheler (Geraardsber gen) en Mare Galle (Aalst). Wat de senaat betreft trekt Jacques Timmermans (Ninove) de lijst, ge volgd door Georges Couck (Den derleeuw). De tweede en vierde plaats worden ingenomen door ie mand uit de federatie Oudenaar de-Ronse. Plaatsvervangers: Eddie Monsieur (Aalst), Francine Van de Maelen (Geraardsbergen) en Fred dy Van Den Bossche (Zottegem). De tweede, vierde en zesde plaats worden ingenomen door iemand van de federatie Oudenaarde-Ron se. Voor de provincieraad is Eddy Die- rickx (Aalst) voor het distrikt Aalst de lijsttrekker. Hij wordt gevolgd door Dirk De Meerleer (Aalst), Jo zef Van den Steen (Erpe-Mere), Maurice Eeckhaut (Lede), Patrick Jacobs (Aalst), Jaak Philips (Aalst), Maurice Barrez (Aalst) en Conny Van Der Straeten (Lede). Voor het distrikt Geraardsbergen treden aan: Freddy De Chou (Ge raardsbergen), Jean-Luc Franchet (Ninove), Werner Van Den Stockt (Denderleeuw), Luc De Corte (Ge raardsbergen) en Alfons Schorreel (Ninove). Voor het distrikt Zotte gem: Dirk Van Herzeele (Zotte gem), Jacqui De Graaf (Sint-Lie vens-Houtem) en Paul Van der Straeten (Haaltert). PW sleutelt nog aan een paar lijsten De PVV beijvert zich blijkbaar om in schuifjes perskonferenties te ge ven, telkens de partij klaar is met een deel van de lijsten. Het vakant- gekomen van de plaats van lijsttrek ker, zowel voor de kamer (Van Renterghem) als voor de senaat (Waltniel), noopte de PW tot vele vergaderingen. De samenstellingen van de lijsten zou echter niet ge steund zijn op arrangementen, wel op engagementen om de nieuwe uitdaging tegemoet te zien. De ka- merlijst wordt aangevoerd door de Aalsterse burgemeester Annie De Maght-Aelbrecht. Verdere invul ling van de effektieven: Guido De Padt (Geraardsbergen), Michel Casteur (Ninove). De 4C, 5C en 6C plaats moeten nog verdeeld worden onder Herzele en Zottegem en ook de jongeren moeten nog aan bod kunnen komen. Opvolgers: Jean D'Hondt (Zottegem), Emmanuel De Moyer (Geraardsbergen), Luc Janssens (Lede), een kandidaat uit Ninove die nog moet aangeduid worden, Johan Stijlemans (Aalst) en Julien De Loore (Sint-Lievens- Houtem). Wat de senaatslijst be treft: eerste plaats Herman De Croo (Michelbeke), gevolgd door Jan Eeman (Denderleeuw). De derde en vierde plaats worden inge nomen door kandidaten uit Oude naarde en Zottegem. Opvolgers: Marcel Van Daele (Herzele), Al- bert De Geyter (Geraardsbergen), Annie Blanckaert (Oudenaarde), Raoul Petit (Zwalm), Erik Martens (Oudenaarde) en Etienne Melcke- beeck (Erembodegem). Provincie- lijst: op de eerste plaats Georges De Langhe (Erpe-Mere), 2. Jozef Ras- schaert (Lede), 3. Ginette Ad- riaenssens-Van den Broeck (Aalst), 4. Betty Lambrecht (Aalst), 5. Ma rio Van Styvendaele (Aalst), 6. Johnny Paerewijck (Erpe-Mere), 7. Freddy Beirens (Lede), 8. Etienne Melkebeeck (Erembodegem). VU-WD lijsten zijn ook klaar De effektieven zijn voor de senaat: 1. André Geens (Zottegem), 2. Wil ly Schiemsky (Zwalm), 3. Renaat Raes (Voorde), 4. Jan De Vuyst (Erpe-Mere). De plaatsvervangers: 1. Jacques Ja- nin (Zingen), 2. Hans Sonck (Den- derhoutem), 3. Edy Vinck (Erem bodegem), 4. Emi Feusels (Hofsta de), 5. Wilfried De Metsenaere (Denderleeuw), 6. Geert De Spie- geleer (Ressegem). Voor de kamer: 1. Jan Caudron (Aalst), 2. Georgette De Kegel (Outer), 3. Carlos De Brouwer (Mere), 4. André Ottoy (Welle), 5. Eddy Grysouille (Lede), 6. Ghislain Diependale (Zottegem). De plaatsvervangers: 1. Danny De- nayer (Aalst), 2. Jan Van Eetvelde (Kerksken), 3. Koen De Lobel (Ge raardsbergen), 4. Frans Houtman (Welle), 5. Kris Van Meert (Aalst), 6. Willy De Saeger (Denderwinde- ke). Provincie Kanton Aalst: 1. Mieke De Schepper (Gijzegem), 2. Wil fried De Schrijver (Lede), 3. Bea De Cremer (Nieuwerkerken), 4. Lut- gardis Masscho (Mere), 5. Danny De Schrijver (Baardegem), 6. Hilde Pauwels (Aalst), 7. Dirk Van De Meerssche (Aalst) en 8. Antoine Van Der Heyden (Aalst). Agalev ook klaar met lijstvorming De senaatslijst voor de kiesom schrijving Aalst-Oudenaarde is sa mengesteld uit de effektieven: Greet Buyle (Aalst), René De Wae- geneer (Aalst), Jeanine De Roose (Horebeke) en Etienne Van Onge val (Ninove). Opvolgers: Roger Po- devijn (Brakel), Pia Hanssens (Aalst), Omer Gevaert (Geraards bergen), Paul De Witte (Aalst), Ag nes Martien (Geraardsbergen) en Frans De Brul (A,alst). Wat de kamerlijst betreft neemt Luc Barbé (Ninove) de kopplaats in, gevolgd door Mieke Dohogne (Aalst), Eric van Assche (Aalst), Martine Valckenier (Ninove), Ma rianne Scheerlinck (Geraardsber gen) en Yves Wantens (Ninove). Opvolgers: Jan Matthieu (Aalst), Luc Verheyde (Lede), Pierre Ge vaert (Geraardsbergen), Bernadet- te De Saedeleer (Ninove), Bert Deruyck (Aalst) en Bart De Freyne (Ninove). Provincielijst: Hugo Van Mierlo (Aalst), Hilde Van den Borre, Kris De Winne, Annemie Van Neck, Dy lan Casaer, Luk Van Durme, Joost Callebaut en Luc Van Lierde (allen uit Groot-Aalst). Distrikt Zotte gem: Luc Goossens (Zottegem), Jef De Ranter (Haaltert), Gudrun Van Cauwenberghe (Zwalm), Luc Bar bé (Ninove) en Agnes Martien (Ni nove). Geraardsbergen: Luc Ple- tinckx (Geraardsbergen), Paul De Bremmaecker (Ninove), Johan De Weerdt (Geraardsbergen), Geert Bruyland (Ninove) en Emi De Graeve (Ninove). Vlaams Blok met volledige lyst Voor de eerste keer dient het Vlaams Blok volledige lijsten voor het arrondissement Aalst in. Ka mer: 1. Jurgen Ceder (Mere), 2. Ivan De Smaele (Zottegem), 3. Marleen Demey (Sint-Lievens- Houtem), 4. Marnix Schepens (Herzele), 5. Hubert Callebaut (Aalst), 6. Jozef Borloo (Dender leeuw). Opvolgers: Alain Vermoe- sen (Ninove), Geert Haesebeyt (Herzele), Guido Maesschalck (Terjoden), Hugo Van Tichelen (Aalst), Johan Stie (Herdersem) en Madeleine Scherlinck (Mere). Senaat; Dr. Vanderbeke (Aalst), Mimi Devos-Shaumont (Ouwe- gem), Elza Paeleman (Ninove), Ge orges De Coninck (Ronse). Op volgers: Maurits De Geest (Meer- beke), Francois Peeters (Herzele), Cesar Everaert (Ninove), Johan Comelis (Denderleeuw), Jean Ver- moesen (Ninove), Walter Jansegers (Mere). Provincielijsten: Johan Sie (Her dersem), Raf D'Hondt (Impe), Guido Maesschalck (Terjoden), Philippe Danhieux (Aalst) en Bart Vanderbeke (Aalst); de 6% T en 8ue plaats moet nog aangevuld worden. Aalst. De heer Herpelinck stelde de PW lijst voor (a) Aalst. Volgens dezelfde muurkranten hebben de dienst Herman De Croo nog Aalst. Herman De Croo naast burgemeester De Maght worden door de 0.000fr over? (a) Aalsterse PW respektievelijk in senaat en kamer naar voor geschoven (a) Naar aanleiding van geruchten en/of kwakkels als zou de spoorlijn Aalst- Dendermonde opnieuw worden hersteld, meldt de SP-Hofstade, by monde van haar mandataris Eddy Dierickx - voorzitter OCMW-Aalst - dat zy 200% gekant zjjn tegen genoemd herstel en pleiten voor het behoud van het Fietspad op de spoorwegbedding grondgebied Hofstade - Gijzegem. Dat dit een goed initiatief was, blykt uit het druk fletsverkeer zowel voor nuts-fiet- sers als rekreatieve fietsers. Eddy Dierickx heeft dan ook on middellijk contact opgenomen met de Minister bevoegd voor Ver keerswezen (Jean-Luc Dehaene- CVP), teneinde klaarheid te schep pen voor de plaatselijke bevolking. Hierin stelde hij, dat bovengenoem de spoorwegverbinding, ongeveer dertig jaar geleden werd afgeschaft en werd vervangen door een fiets- pad. Dierickx stipte in zijn schrijven ver der aan dat er geruchten de ronde\ deden en er zelfs opmetingen wer den gedaan om opnieuw deze spoorverbinding te realiseren. Hij stelde de bevoegde minister dan ook op de hoogte van de onrust die daaromtrent leefde bij de omwo nenden (o.m. bejaardentehuis internaat voor mentaal gehandicap ten) en de recreatieve fietsers. Onlangs ontving Eddy Dierickx dan ook een antwoord op zijn brief, ver stuurd door minister J.L. Dehaene, die als volgt werd geformuleerd: «Het treinverkeer op de lijn 57 Den- dermonde-Aalst werd inderdaad in Aalst. Volgens een aanplakbiljet denkt de CVP aan een goed leven in een sterk 1957 stilgelegd. Vlaanderen onder de bedreiging naar de derde wereld toe (a) Tot op hcdcn cchter hceft dc NMBS de bedding van deze lijn wel iswaar ter beschikking gesteld voor andere nuttige doeleinden, zoals de aanleg van een fietspad, maar wer den de gronden niet overgedragen voor verkoop. De NMBS acht het om strategische redenen belangrijk een aantal oude spoorwegbeddingen toch te behou den, ook al hebben zij voorlopig geen betekenis meer voor het spoorvervoer. Het is immers nood zakelijk dat de NMBS kan blijven inspelen op mogelijke toekomstige behoeften, die nu nog niet kunnen worden ingeschat. De lijn Dendermonde-Aalst heeft zulke strategische betekenis, als on derdeel van een ruimer geheel Ant- werpéh-Boom-Puurs-Dendermon- de-Aalst-Henegouwen. De heraanleg van de lijn Dender monde-Aalst is echter zeker niet voor deze eeuw. Ze heeft trouwens slechts zin wanneer eerst het vak Boom-Puurs opnieuw in bedrijf komt (voorzien in 1994), maar ook het vak Puurs-Dendermonde, dat momenteel dienst doet als mu- seumlijn. De herindienstneming van het vak Puurs-Dendermonde en de heraan leg van de lijn Dendermonde-Aalst zijn niet opgenomen in het tienja renplan 1991-2000 voor de spoor weginvesteringen. Van het afschaf fen van het fietspad te Hofstade en te Gijzegem kan bijgevolg binnen deze periode zeker geen sprake zijn. Deze werken zouden trouwens al leen te verantwoorden zijn indien het spoorwegverkeer, zowel reizi gers als goederen, aanzienlijk zou toenemen, wat althans nu nog niet in het vooruitzicht ligt. Ik zie bijge volg echt niet in dat de strategische reservering van de bedding waar voor de NMBS sedert de afschaf fing heeft geopteerd, nu zou moe ten leiden tot enige ongerustheid.» Uit dit antwoord blijkt duidelijk dat de kwestieuze spoorverbinding niet voor deze eeuw is, en dat ze alleen maar te verantwoorden zou zijn, in dien het reizigers- en goederenver keer per spoor aanzienlijk zou toe nemen. Eddy Dierickx meende dan ook te mogen stellen dat met dit antwoord de storm (in een glas water) die hieromtrent geschapen werd, defi nitief geluwd is. Andere geregelde vervoerdiensten SP-Hofstade liet eveneens protest horen i.v.m. de geregelde vervoer diensten: Aalst-Dendermonde (57 a/2), Aalst-Overmere-Lokeren (57d), Aalst-Lede-Overmere (271) en Stadslijn 5, Aalst-Hofstade-Tul- penstraat (702) en reisweg te Hof stade. Sedert 1 november 1989 rijden al deze autobussen (De Lijn), dit zijn er in totaal meer dan 30 per dag, langs de Terbekenstraat en de Ble- kestraat te Hofstade. Dit brengt een geweldige overlast in genoemde straten met zich mee, schept enor me problemen op het vlak van par keergelegenheid en is zeer hinder lijk voor de bewoners aldaar. Ten einde aan deze vervelende si tuatie een oplossing te geven, schreef OCMW-voorzitter E. Die rickx op 17 september 11. een brief aan de verantwoordelijke van 'De Lijn' Oost-Vlaanderen. Hierin werd voorgesteld om nog enkel de autobus van de stadslijn langs de Terbekenstraat en de Blekestraat te laten passeren. In het Etnografisch Museum aan de Sui- kerrui 19 te Antwerpen heeft tot 15 decem ber een tentoonstelling plaats over Netji- lik-inuit uit het Hoge Noorden van Cana da. Het gaat over de Eskimo's. De aanwinsten van van het Volkskunde- museum kan men tot 31 januari gaan be kijken in het Volkskundemuseum aan de Gildekamersstraat te Antwerpen. Dat elke dag van 10.00 lot 17.00 uur behalve op maandag. Het museum is ook gesloten op de feestdagen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 5