BAC-A verliest eerste puntje Atlantis Lebbeke boekt ruime zege f r Patro - D doet een goede zaak Vogels en duiven bij de Overmeerse K.W.B. EEHEnssQ KVKT-uitslagen Baraka met Will Tura te Lebbeke Op 16 november om 19u30 in de sporthal van Appels: Vijfde avond der gevechtssporten met internationale deelname 28 - 25.10.1991 De Voorpost KORFBAL In de 1' Afdeling van de KVKT kompetitie is het bijzonderste feit het eerste pun tenverlies van BAC A op Wetteren A. De bezoekers BAC A waren nochtans met hun beste samenstelling achter de tafels gekomen. Ze begonnen zeer vlot 2-4. Maar dan ging het minder goed. In de resterende wedstrijden ging alle winst naar de lokale formatie die direkt een 5-4 vastleggen. Het dubbel ging dus om één puntje. Het was een drie setter waarin uiteindelijk de BAC A ploeg de overwinning naar zich kon toetrekken en meteen nog een puntje kon meepak ken. Eigenlijk zouden we zeggen een puntje verlies. Niemand had BAC A op Wetteren zien struikelen. Michael Hey- ninck verloor onverwachts van Wim Heirman en dat was zeker niet voorzien. Ook Guy Meerschaut was in een minde re dag. Niets winnen gebeurt bij hem zeer zelden. Op Madeion A had BAC A minder proble men. Daar haalden ze een vlotte 3-7 overwinning. Remi Vergauwen was bij Buggenhout de rots in de branding. Hij won tweemaal. Maar op hulp van zijn ploegmaten moest hij echter niet reke nen. Steven Van Doorselaere bij BAC met twee overwinningen speelde zeer sterk. Eendracht A Bugenhout heeft op Steke- ne A de volle buit wegehaald 4-6. Ze hebben daar echter zeer goed moeten voor spelen. Voortdurend is het een evenwichtige ontmoeting geweest 3-3 en 4-4. In de twee laatste wedstrijden zou Eendracht dan toch de overwinning naar zich toe kunnen trekken. Bij de lokalen was Erik Joos ongetwijfeld de sterkste man met zijn drie overwinningen. En dat was een stap in de goede richting. Maar de anderen deden het minder. Depre won zelfs geen enkele wedstrijd. Bij Eendracht was het Bart Vermoesen en John De Man die met twee overwin ningen de basis legden van deze over winning. Juvenes A kende geen enkel probleem bij de komst van Madeion A. De lokalen hebben zich de laatste tijd opgeworpen als een van de beste formaties uit deze reeks. Het aanwerven van Karei Mest- dagh (C4) is daaraan niet vreemd. Na zes wedstrijden was het verdikt al geval len. De lokalen hadden toen al een 6-0 vastgelegd. Het was Frank De Hertogh die even later de eer zou redden door Daniel Dehon te verslaan. Verder is Madeion niet geraakt. In de 2* Afdeling was Pardaf A de grote figuur op Madeion B Buggenhout. De bezoekers hadden een formidabele start. Meteen een 0-5 score en het was duidelijk dat de lokalen er een kruis mochten over maken. Guy Buyens zou met zijn drie overwinningen zorgen voor de lokale tegenpunten. Voor de rest klikte er niets in het lokale voordeel. Wim Buytaert met drie overwinningen N uames: Stekene B-Pardaf B 5-5 KWB-Pardaf A 2-8 Patro-Stekene A 2-8 r Afdeling Patro B-Juvenes A 4-6 Vlierkouter A-Patro C 0-10 Stekene -Patro A 1-9 Wetteren A-Eendracht A 3-7 2' Afdeling BAC B-Okapi A 7-3 Ons Huis A-Dynamica 4-6 Herleving A-Eendracht B 2-8 Madeion B- Pardaf A 3-7 3' Afdeling Sterke Stut B-Triumf A 1-9 Lede A-Teneramonda A 6-4 Ons Huis B-Patro E 3-7 Stekene B-KWB A 7-3 St Pauwels A-Pardaf B 9-1 4' Afdeling A Patro G-Triumf B 6-4 Eendracht D-Madelon C 6-4 Juvenes D-Patro F 7-3 Vlierkouter B-Eendracht C 0-10 Viktory-Madelon D 10-0 4' Afdeling B Triumf C-Sterke Stut C 3-7 Lede B-BZP 6-4 Ons Huis C-Triumf D 8-2 Wetteren B-Herieving B 9-1 Teneramonda B-Erpe A 2-8 4' Afdeling C 64 St. Niklase A-Juvenes E St. Pauwels B-Okapi B 8-2 Pardaf C-Stekene C 64 Juvenes C-KWB B 8-2 Pardaf D-Troelant A 5-5 5' Afdeling A Patro I-Opwijk B 1-9 Eendracht F-Patro H 1-9 Opwijk C-Erpe B 0-10 Eendracht E-Opwijk A 64 Erpe C-Teneramonda 5-5 Teneramonda D-Star Palet 0-10 5' Afdeling B St. Pauwels C-St. Niklase C 5-5 Dynamica C-St. Niklase B 64 Juvenes F-KWB C 0-10 Okapi E-Dynamica B 4-6 Okapi D-Troelant B 8-2 was de sterke man bij de bezoekers waarin ook Van Osselaere en Saman hun duit in het zakje deden. Herleving A Dendermonde kreeg thuis de mond gesnoerd van Eendracht B. Aanvankelijk konden de lokalen toch nog iets lukken 2-4. Maar verder zijn ze niet geraakt. Ze werden gewogen en te licht bevonden. Frans Hermans slaagde er in de nul op het lokale scorebord weg te vegen door twee overwinningen. Voor de rest was het allemaal Eendracht wat de klok sloeg. Vooral Jan Van Droogen- broeck liet zich door niemand van de wijs brengen. Zijn drie overwinningen onderlijnen dat. BAC B heeft zich nog eens langs zijn beste kant laten zien. Thuis kregen ze Okapi A te bekampen en dat was een kolfje naar hun hand. De bezoekers beten in het begin wel stevig terug 2-2 vooral langs Luc Daniels. Maar voor de rest lieten ze het afweten. De thuisploeg met Van den Branden, Muylaert en Baert bewezen hiermee dat er met hun zal af te rekenen vallen in deze reeks. Tenminste toch als ze met deze samen stelling kunnen blijven optreden. Het ziet er naar uit dat Ons Huis A het moeilijk zal hebben in deze reeks. Nu op verplaatsing bij Eendracht B werden ze met 7-3 verslagen. Hubert Van Langen- hove stond bij Baardegem alleen in het verzet. Zijn andere speelgenoten zwe gen. Voor de Eendracht B ploeg was het dan ook een koud kunstje om deze grote overwinning te laten vastleggen. Mare Breda won alles en was het beste ele ment in deze wedstrijd. Dynamica A liet onverwachts een puntje liggen op Okapi A. Dynamica A vooropgesteld als de te kloppen formatie beet hier in het zand. Geert Gerlo won wel driemaal, maar Chris Oosterlinck met amper een over winning ging in de fout. En dat legt meteen uit waarom de Okapi formatie een puntje kon meepakken. Het kon nog slechter geweest zijn voor Dynami ca. Deze hadden het dubbel nodig om een 5-5 op het scheidsrechtersblad te doen neerschrijven. Dynamica A zal nog op zijn tellen moeten letten in deze reeks willen ze kampioen worden. In 3° Afdeling had Pardaf B weinig in tc brengen op St. Pauwels A. Van bij de start hebben de lokalen het aan de bezoekers duidelijk gemaakt dat ze zon der punten zouden moeten vertrekken. Reggy De Neve en Alex D'Hondt wonnen alles en daartegen kon Pardaf B geen enkel verweer organiseren. Ze waren daarvoor niet sterk genoeg. Alleen Geert Stuer kon de eer redden voor de bezoe kers. Lede A is altijd voor Teneramonda A een zware opgave. Ook deze keer moesten de bezoekers met een 6-4 nederlaag huiswaarts keren. De jongens van Fran cois De Proft hadden eerst wel een 0-2 voorsprong opgebouwd. Maar deze smolt weg als sneeuw voor de zon. 4-2. Na een 5-2 kwam de bezoeker toch nog wat dichterbij 5-4. Maar in het dubbel liet de bezoeker het afweten zodat ze geen enkel punt konden opbrengen. En een puntje hadden ze ongetwijfeld roch verdiend. Ook heel wat spanning op Triumf A waar Sint-Pauwels A te gast was. De stand schommelde heel weinig 3-3. Maar van af dat moment zou de thuisploeg het toch iets beter gaan doen en naar een kleine 6-4 overwinning gaan. Bij de verliezers won Reggy De Neve driemaal maar dat was onvoldoende om de volle buit te verwerven. Van zijn ploegmaten kreeg Reggy weinig hulp. In 4e Afdeling A zit er weinig winst in voor Vlierkouter B. Nu in eigen midden wer den ze met 0-10 verslagen door Triumf B. De lokalen waren duidelijk de minde re en meteen werd het voor Triumf B een rustige speeldag. Maar dat mag ook wel eens een keer. Eendracht C Buggenhout zat zo wat in hetzelfde schuitje. Toen ze thuisjuvenes D ontvingen ging het zo vlot als een fluitje van een cent. Zonder veel hape ren werd een 10-0 vastgelegd. De bezoe kers konden wel een paar setjes afkna gen. Maar deze omzetten in wedstrijd winst was er niet bij. In de B afdeling heeft Lede B het goed gedaan bij het bezoek van BZP. Aanvan kelijk zeer spannend. Niemand slaagde er in om enige voorsprong te nemen. Met 4-4 kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Maar dan kwam Lede in een goede bui en de twee laatste wedstrijden wer den in winst afgerond 6-4. Vooral Denis De Mol was uit het goede hout gesneden. Hij won alles en dat zou bij de eindafre kening de doorslag geven. Langs de kant van BZP was Noel Wittock de sterkste man met twee overwinningen Triumf C was echt in een rotdag bij het bezoek van Erpe A. Ondanks veel inzet en moed slaagden ze er maar niet in om een wedstrijd te winnen. Erik Ceule- mans en vrienden werden dan ook ge trakteerd op een zware 0-10 nederlaag. Wel iets overdreven. Maar ja, zo gaat dat in de sport. Herleving B Dendermonde heeft het moeilijker gekregen dan verwacht van het bezoekend Ons Huis C. Deze laat- sten zijn dan nog met de zege aan de haal gegaan. En dat lag zeker niet in de lijn der verwachtingen. In het eerste gedeelte van de ontmoeting kon Ons Huis C een 2-4 vastleggen. Later zou de Dendermondse formatie nog terugko men maar verder dan vier overwinnin gen zijn ze niet geraakt. Want bij de bezoekers liep een William Van Mol die alles won en dat heeft Ons Huis C de overwinning bezorgd. Tenslotte was er hier nog Sterke Stut C dat op Erpe A met 7-3 terug naar huis werd gezonden. Aanvankelijk toch een 2-2 score. Maar toen was Sterke Stut aan het einde van hun latijn en gingen de lokalen naar een vlotte zege. Vooral Piet Loeckx lag aan de basis van deze vlotte overwinning. HVC In de KVKT kompetitie Ie Afdeling zitten de meeste Patroploegen nog in hun opwarmingsperiode. Ze kregen nog geen zware tegenstanders te bekampen. Tegen hun eigen C-ploeg had Patro B geen problemen. Ze wonnen er met 1-9- De eer werd gered door Mike D'Hollander die er in slaagde Mare Stal- laert te verslaan. Verder is de C-formatie niet geraakt. Tegen Patro A had de C-for matie zeker niets te vertellen. Hier won de A met zware 0-10 cijfers wat in de lijn der verwachtingen lag. De C-jongens konden amper een setje afsnoepen. Maar voor de rest hadden ze weinig te vertellen. Wat normaal was. Patro B kreeg in eigen huis Madeion A te bekampen en dat ging vlot. Op het einde dan toch. Want in het begin hadden de jongens uit Buggenhout Opstal toch een kleine 2-3 verworven. Maar daarna kwa men ze er niet meer bij te pas en kon Patro C zonder verpinken naar een grote 7-3 overwinning gaan. Pierre De Schoe- sitter met zijn drie overwinningen was de sterkste man bij de lokalen. In de 2e Afdeling heeft Patro D ongetwij feld een goede zaak gedaan door Okapi A een vlotte 3-7 overwinning te laten af drukken. Vooral in de start deed Patro D het goed. Davy Van Cauteren was bij Hammc de grote figuur. Hij won alles en meteen legde hij de basis van de grote Hamse overwinning. Ook Frangois Van Dender en Walter De Rijcke elk met twee overwinningen deden hun duit in het zakje. Thuis tegen Madeion B deed Patro D het dan minder goed. Hier kwam maar een 5-5 score uit de bus, Davy Van Cauteren Appels KC slaagde er niet in op het veld van Borgerhout één puntje meer naar Dendermonde te brengen. Dat zat er op een bepaald ogenblik in de tweede speelhelft, dik in, vermits de Dender- mondenaars toen een 6-1 achterstand goedmaakten. Twee minder gelukkige tussenkomsten van Ann Schuddinck zorgden er echter voor dat dat ene, verdiende puntje niet behaald werd. Atlantis Lebbeke zagen we vorige zondag onder twee gedaanten. Tijdens de eerste speelhelft zorgde de thuisploeg immers voor een korvenkermis, maar wie ge dacht had dat de demonstratie tijdens het tweede half uur verdergezet zou worden, had het verkeerd voor. Atlantis was nog slechts een schim van de ploeg die voor de rust op het veld stond... Borgerhout-Appels: 8-6 Twee ongelukkige tussenkomsten We hebben, aldus Ann Schuddinck, op het veld van Borgerhout vorige zondag, één punt verloren. Een gelijkspel zat er beslist in, vooral op basis van wat we tijdens de tweede speelhelft demon streerden. We slaagden er zelfs in een 6-1 achterstand in een 6-6 gelijke stand om te buigen, maar toen zorgden een strafworpfout en dom balverlies van mijn kant ervoor dat de thuisploeg, die tijdens de tweede speelhelft niets had laten zien, de twee punten meepakte. Bij de rust was de stand 5-1. Wellicht mede het gevolg van het feit dat het Appelse spel nogal stroef verliep, omdat trainer Tony Liessens besloten had, in funktie van de tegenstander, de vaksa menstelling te wijzigen. Voor Appels skoorden Ann Schuddinck, Dirk Duym (2), Wim De Wilde (2) en Annette Verstraeten. Atlantis Lebbeke-Trouw: 12-5 Knappe eerste helft, tamme tweede... De start die Atlantis Lebbeke in de wed strijd met laatstgerangschikte, Trouw, nam, was veelbelovend. Na negen minu ten spel had de thuisploeg, via korven van Piet Maesschalck (afstand), Steven Callaert (doorloopbal), Damien De Rouck (na een pracht van een schijnbe weging) en Carmen Henckens (afstand), al een 4-0 voorsprong samengekorfbald en langs de zijlijn riepen sommige sup porters al euforisch: Op naar het twintigtal'. Korfbal. De zussen Sandra en Carta Van Rossem, vorige z van de twaalf Atlantis-korven (foto's guy) voor vij Dat dit cijfer niet gehaald werd, was te wijten aan een barslechte tweede speel helft van de thuisploeg. Bij de rust zat een monsterskore, met een 9-2 voor sprong er immers nog in. Tijdens die eerste speelhelft skoorden nog Cindy Meersman (doorloopbal), Damien De Rouck (afstand), Sandra Van Rossem (tweemaal vanop afstand) en Carla Van Rossem (afstand) voor Atlantis. Lebbeke was toen op alle vlakken, aan vallend zowel als verdedigend (op twee fouten van Carmen Henckens in de verdediging na) de betere van de bezoe kers. Na de rust zagen we een totaal ander Atlantis aan het werk. Af en toe werden weliswaar nog kansen gekreëerd, maar aan afwerken kwam men niet of kwasi niet meer toe. De wedstrijd ging toen eerder gelijk op. Wat zich trouwens ook uitte in de korven: beide teams zoudet elk nog driemaal skoren. Voor Lebbek vertrokken die korven uit de handen vat Carla Van Rossem (afstand), Sandra Vat Rossem (doorloopbal) en Carmen Hen ekens (doorloopbal). Opvallend in deze wedstrijd was boved dien dat de Lebbeekse dames acht vat de twaalf korven voor hun rekenir namen en de zussen Van Rossem same niet minder dan vijfmaal skoorden. Bravo voor de eerste speelhelft, de twe< de helft was eerlijk gezegd niet om aan zien. In de korfbalkompetitie wordt nu, gei rende twee zondagen, een pauze ingi last. Dan staan nog twee wedstriji' geprogrammeerd alvorens de veldkoi petitie gestopt wordt en de zaal woi ingetrokken. Pierre Van Rossen -weg won wel weer driemaal maar zijn ploeg genoten deden het minder goed. Bij Madeion B waren Guy Buyens en Eddy Van den Broeck de grote figuren met elk twee overwinningen. In 3e Afdeling won Patro E opnieuw twee punten bij door op Lede A een 4-6 weg te slepen. De Patroploeg liep eerst weg met 2-3 en het werd zelfs 4-3. Maar vanaf dat moment zal Patro het anders gaan doen en de resterende wedstrijden steeds af ronden in winst en dat was juist vol doende om de volle buit mee naar huis te brengen. Bij Hamme won iedereen twee keer, terwijl bij de lokalen De Gusseme met twee overwinningen de beste lokale man was. In dezelfde week struikelde Patro E op Teneramonda A met zware 9-1 cijfers. De ploeg van Marcel De Grave kwam er weinig bij te pas. De Proft, Steiger en vrienden waren veel te sterk voor de Hammenaars die het overdonderend deden. In 4e Afdeling stond het derby Patro G - Viktory A op het programma. Het is een vinnige wedstrijd geworden 1-3. Maar dan was het Viktory's liedje uitgezongen. De lokalen namen het initiatief in han den en gingen dan zonder dralen naar een vlotte 6-4 overwinning. Gerd Van Kersavond met drie en Wim Water schoot met twee overwinningen waren de sterkste lokale elementen. HVL Het eerste schrift van het Instituut van de Onderneming draagt als titel 'Onderne ming en mobiliteit'. Het dossier is verkrijg baar aan de prijs van 300fr bij IVO, Een- drachtstraat 53 te 1050 Brussel, Op maandag 28 oktober heeft de Baraka-trekking plaats in de Ge meentelijke Sporthal, Albert I straat 124 te Lebbeke. De trekking wordt gevolgd door een muzikaal showgedeelte met optre den van Will Tura. Toegangsprijs: 50 fr. Kaarten te ver krijgen aan de kassa of cafetaria van het Sportcentrum. Deuren vanaf 18u00. Overmere. In de vogel- en duivententoonstelling van de Overmeerse KWB we Theo De Geest kampioen bij de duiven en André De Nul bij de vogels. We zit pn: hen samen met voorzitter Audenaert en enkele bestuursleden (mt) Overmere. André De Nul uit Zele-Hei- kant werd kampioen met het kleinste verschil tijdens de vogel- en duiventen toonstelling van KWB-Overmere (mt) Zoals elk jaar had opnieuw de vogel- en duivententoonstelling plaats van de K.W.B. in zaal De Kring. Ook deze keer was er zeer veel belangstelling. Dit jaar waren er wat minder vogels maar het aantal duiven bleef konstant. Bovendien was er een prachtige tombo la. Voorzitter André Robert, steeds goed bijgestaan door ouwe taaie Alois, was bijzonder gelukkig, Kampioen bij de vogels werd de gekende speler André De Nul uit Zele-Heikant, weliswaar met gelijke punten als Mare Van der Sijpt, doch De Nul had een kampioen meer. Bij de duiven was het Theo De Geest die met het kampioenschap ging lopen. Bei de kampioenen kregen een prachtbeker en uiteraard een welverdiend applaus. MT speelt altijd mee Van 24 januari lot 19 april wordt in Brusst een tentoonstelling geórganizeerd met ai «Hl tema 'Sport in Hellas, van spel mbezc kompetitieHet is een tentoonstelling handelt over de olympische spelen en zal zien zijn in het Paleis voor Schone Ku» sten. M

De Voorpost | 1991 | | pagina 60