DE RAVAGES VAN DE HEROINE Bridgen, een sport voor iedereen De Voorpost Honky Tonk Jazzclub en zijn huisorkest The Mardi Gras Jazzband Dag van het Vlaamse Lied met Dendermondse inbreng CARTON B0S0NTGINNING HEBT U EEN HUIS TE KOOP Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Derde Vlaamse Nacht in Wieze Aankoop van populierenbomen Vanaf volgende week inTV-Ekspres Bij je dagbladhandelaar 16-8.11.1991 - De Voorpost Van 9 tot 16 november wordt in het hele land de 'Nationale Week van Bridge' gehouden. De bedoeling is natuurlijk de bridgesport meer ken baarheid te geven bij het grote publiek en aan te tonen dat bridge lang niet die elitaire tak van het kaartspel is die men wel denkt. Bridgen is een sport voor iedereen, voor jong en oud. Een eerste kennismaking kan misschien heel wat drempels wegwerken. Een kijkje op de opendeurdag van Belle Bridgeclub in het stadhuis van Dendermonde is daartoe de gelegenheid. Bridge is een wereldwijd kaartspel met internationale regels. Jaarlijks worden er zelfs wereldkampioen schappen georganizeerd in verschil lende disciplines voor viertallen, voor paren, voor dames, voor junio res en voor seniores. In Europa zijn er ongeveer 300.000 leden aange- DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st -gillis-dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 31 oktober richting noord-zuid 1. echt paar Van den Broeck; 2. Gode- lieve Van Nuffel en Josée De Bontridder; 3. Lucienne De Visscher en Albert Maes. Richting oost-west 1. Hubert De Troch en Georges Korte; 2. echtpaar De Saeger; 3. Mare Hofmans en Paul Veldeman. Op zondag 17 november heeft in het stadhuis van Dender monde in de Reynoutzaal van 14.00 tot 18.00 uur de open deurdag van Belle Bridgeclub plaats. Dat als afronding van de nationale week van de bridge. Naast het klassieke bridge wordt er ook mini-bridge gede monstreerd. Iedereen kan aan tafel plaatsnemen en spelen. Een nieuwe formule die het aanleren van bridge veel een voudiger maakt. Iedereen is welkom. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053 78.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.400 F 6 maand 1.200 F 3 maand 600 F los nummer 48 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 sloten bij de federatie die ook de Europese kampioenschappen orga- nizeert, naast simultaan tornooien, jeugdkampen, en nog veel meer. In tal van kranten wordt er aandacht besteed aan het bridgen en in Ame rika brengen de televisiezenders se dert de vijftiger jaren geregeld ver slag uit over deze sport. In ons land bestaat de Belgische Bridge Federatie die twee geweste lijke organizaties omvatde Vlaam se Bridge Liga en de Ligue de Cer- cles de bridge de la Communauté Frangaise. Die gewestelijke organi zaties zijn dan weer ingedeeld in distrikten die gevormd worden door verschillende clubs. Een van die clubs is de Belle Bridgeclub die haar lokaal heeft in 'De Drie Klokken' aan de Van Langenhovestraat te Sint-Gillis. De Vlaamse Bridgeliga telt 5.500 leden, gespreid over 130 clubs. Promotiecampagne Bridge wordt algemeen beschouwd als de koningin van de kaartspelen. Het is een sport voor het leven. En toch kennen nog veel te weinig men sen dze moderne vorm van ontspan ning en vrijetijdsbesteding die men eenvoudig en speels kan leren. Hoe het bridge in elkaar zit, welke de spelregels zijn, dat alles en nog veel meer -de sfeer, de kameraad schap onder de spelers- kan men zien tijdens de demonstratiedag die de Vlaamse Bridgeliga organizeert. Jp zaterdag 9 november van 14.00 tot 18.00 uur heeft een dergelijke demonstratie plaats in het stadhuis van Dendermonde. De bezoekers kunnen er alle inlichtingen krijgen. Ze kunnen er niet alleen zien spe len, ze kunnen zelf meedoen en de eerste stappen van het bridge leren in amper 10 minuten. Wie op 9 november geen tijd heeft, die kan op zondag 17 november op nieuw in het stadhuis van Dender monde terecht, waar Belle Bridge club dan in de Reynoutzaal van 14.00 tot 18.00 uur een opendeur dag organizeert. Ook daar ver neemt men alles over deze sport. Ook in Beveren (sportcentrum Backhand), Lokeren (Esbee Club, Oudstrijderslaan), Sint-Niklaas (Driekoningenstraat 156), Opwijk (de kleine keuken, Krekelendries 21 te Merchtem) en in Waasmun ster (in de Lekkerbek). Ten voordele van Ritakermis in Wieze wordt voor de derde keer door j het Ritakermis komitee de 'Vlaamse Nacht' georganizeerd. Die zali plaatsvinden op zaterdag 14 december vanaf 20.00 uur in de Oktober- halle B te Wieze; Gastvedette op deze nacht is Rob De Nijs met het Gene Summer Orkest. Zaterdag 9 november: Op zondag 17 november e.k. orga nizeert de Vlaamse Volkskunstbe weging (WKB) voor de 26ste keer de 'Dag van het Vlaamse Lied'. De ze jaarlijkse manifestatie vindt plaats in de Blauwe Zaal van de Singel aan de Desguinlei te Antwer pen. Onder impuls van wijlen Emiel Hul- lebroeck en Willem De Meyer werd in 1965 door Mon De Clopper, voorzitter van de WKB, met dit initiatief gestart. Het heeft tot doel de blijvende aandacht te vestigen op het werk van eigen, Vlaamse tekst en toondichters. Sedert zijn ontstaan besteedt WKB ruime aandacht aan het ei gen volkse lied. Vooral in het pro gramma van deze 'Dag van het Vlaamse Lied' komt samenzang ruim aan bod. Het koncert vangt aan om 14.30 uur. Aan het programma verlenen hun medewerking de WKB-vende- liers onder leiding van het WKB vendelcollege begeleid door de trommelaars van WKB Reynout uit Dendermonde; de solisten Vera Versieck, mezzo-sopraan en Bou- dewijn Van Averbeke, tenor die aan de piano worden begeleid door Ro bert Loos; het koor 'De Konsinjaarkes' uit Kontich onder leiding van Trees Rohde; de Volks muziekgroep 'De Spelemannen' uit Gent. De samenzang wordt geleid door Gust Teugels en Lode Diel- tiens. Jos Mertens zal ze aan het orgel begeleiden. De teksten zijn van de hand van Bert Van Woensel en Marieke Van Damme en Herwig Haes staan in voor de presentatie. De programmatie werd toever trouwd aan het WKB zangcollege. In de voormiddag is er om 9.30 uur een herdenkingsdienst ter nage dachtenis van de Vlaamse tekst- en toondichters in de Sint-Joriskerk, Mechelseplein te Antweipen met medewerking van het Sint-Joris- koor onder leiding van Walter Cog- ge- De organizatie is in handen van de Vlaamse Volkskunstbeweging vzw. Het Algemeen Nederlands Zang verbond, het Davidsfonds en de Vlaamse Toeristenbond verlenen hun medewerking. De algemene toegangsprijs be draagt 350 fr. Leden van WKB, ANZ, VTB-VAB, Davidsfonds, als ook 3-plus-pas en groepen van min stens 10 personen betalen 300 fr. Kaarten zijn nu al te bekomen bij de Vlaamse Volkskunstbeweging, WKB Nationaal trefpunt, Baron Dhanislaan 20 bus 3 te 2000 Ant werpen (03/238.94.12.) Op zaterdag 9 november, morgen dus, speelt The Mardi Gras Jazz band om 21 uur in zijn thuishaven, The Honky Tonk Jazzclub aan de Leopold II-laan te Dendermonde. Voor de H.T.-leden trouwens een gratis koncert! Dit jaar in maart was The Mardi Gras Jazzband nog maar eens te gast in de Honky Tonk Jazz- kroegentocht. Na eerder reeds ova tionele bijval geoogst te hebben in Gorinchem, Oostende en tijdens de jazznights in o.m. Maastricht en nog maar eens Gorinchem, werd ook dit optreden een sukses. Ook tijdens het jongste jazzfestival op de Markt wist dit ensemble de waardering te krijgen van toehoorders én pers mensen. Dit is helemaal niet zo verwonder lijk want misschien de grootste ver dienste van de band is hun immense kollektiviteit: iedere muzikant stelt zijn kunnen ten dienste van de geza menlijke sound. Daarbij is hun mu ziek nooit gewoontjes, nooit banaal. De kollektieve én individuele ge drevenheid slaagt erin simmige kleine feiltjes in het technisch en interpretatief musiceren te doen vergeten. Dit soort van musiceren zorgt er telkens weer voor dat The Mai Gras een stimulerende smaakm ker wordt voor zijn publiek. Hi muziek is ongecompliceerd i speelt telkens weer in op de sma en de ambiance van het aanwezi publiek. Misschien niet dire high-brown jazz maar toch iede keer goed voor een avondje koi pleksloos jazzgenot. Wist u dat h orkest nog steeds wekelijks rep teert, wat hen siert en wat resultei in een steeds beter musiceren! I Een voor de Honky Tonk-ledi gratis koncert daarenboven! Ii mers «Wij hebben in Honky Ta gepeinsd dat onze leden metd ze komende winter eens in de wi ten mogen gelegd worden. Na i koncert volgt later in de winter ii mers nog een, voor de leden gra bunkcrkonccrt met dit huisorkes Wie met de wagen naar de Bunk komt, parkeert best op de Ou Vest; via de Lindanusstraat is ra immers op 5 minuten in de klub. I Leopoldlaan is immers, i.v.m. m de aan gang zijnde wegwerkzaai heden, parkeervrij! Temse. Mevrouw De Batselier aanvaardde het meterschap over een van de nieuwe schepen die op de Boelwerf van stapel liepen (G.L.) Hellestraat 5, 9400 APPELTERRE Tel. 054/33.27.50 (na 18.00 u.) 45/749-Oe Voorpoi An begon drugs te gebruiken toen ze 15 was Nu is ze 28 en 'clean Maar ze ging door een hel Frank overleed aan een overdosis heroïne. Zijn lijdensweg was ten einde. Die van zijn ouders is eindeloos. Herman leeft als hulpverlener dagelijks tussen junkies. Probeert met hen uit de chaos te geraken Drie verhalen. Over vallen en opstaan, terugvechten en blijven doorgaan Een aangrijpende serie En verder ^en dagje in de studio met VTM-presentatrice Marlène de Wouters Op verkenning in de wondere wereld van Eddy Wally. Alles over het dubbelleven van Paul Van Himst TVÏEKSPRES biedt je steeds bijzonder overzichtelijke programma 's van alle tv-zenders. met de meest gedetailleerde, complete informatie en voorzien van video-streepjescodes, handige weekoverzichten van speel- en tekenfilms sport en pop op de tv plus een volledige radiogids

De Voorpost | 1991 | | pagina 16