R.A.V.D. zorgt voor totale verrassing Is VW Hamme wel favoriet Rapide Lebbeke produktiever dan ooit Sabine Appelmans bij top-20 Olympisch kampioene Ioana Tatu te gast op Sint-Joris' turngala I C TENNIS TURNEN Eendracht Hekelgem - K.A.V.Dendermonde 1-2 JIh. Zaterdagavond om 19u30 te Grembergen De Voorpost - 8.11.1991 - 17 pom Reduktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 KAVD. Keeper Verstraeten redde tij dens de eerste helft zijn ploeg v ondergang (arch) Het was lang geleden, maar deze keer was het weer ouderwets aanschuiven tussen Dendermonde en Aalst. Al wie zich enigszins verbonden voelde met het paars-blauwe voetbal, trok zaterdag avond naar het Aalsterse Eendrachtsta- r dion. Op het veld echter was niet elke '%%%•- Dendermondse voetballer present. De J geschorste Gino Stevelinck, net als de gekw etsten Jan Heyrman, Tom Rijdant en Robbie Nardus moesten noodge dwongen forfait geven. Wie wel in laatste instantie konden op gevist worden waren Geert Van Roy - 'Een wedstrijd op het vertrouwde Pierre Cornelissenstadion, die ik voor geen geld wilde missen, aldus Van Roy - en Gino Nijs, wiens kwetsuur van voor veer- J £e tien dagen beter evolueerde dan aanvan kelijk verwacht werd. Voor de bezoekers begon de match in totale mineur. K.A.V.D. startte warempel met een struisvogelei in de broek en liet de technisch sterkere thuisspelers rustig de driehoekjes maken. Doelman Gerrit Verstraeten moest al direkt handelend optreden en omdat Manu De Coninck en Jan Van Troos in de storm verloren liepen, zag het er voor het gehandicapte Dendermonde allesbehalve rooskleurig uit. Eendracht Hekelgem kwam trouwens al p vrij vroeg tot scoren nadat de Dender mondse verdediging op een kluit ging samentroepen en geen oog had voor de eenzaamse Hekelgemse jager. Zelfs de paal was KAVD niet gezind, want via diens binnenkant knalde het leder tegen de netten. Het bleef afzien voor de bezoekers, waarbij ook Geert Van Roy moeilijk zijn KAVD. Gino Nijs was sneller hersteld draai vond en Tom Wygonic vooraan dan verwacht en scoorde de gelijkma- nauwelijks de bal beroerde. ker (arch) Gelukkig toonde Gerrit Verstraeten grote klasse toen hij een minuut voor rusten een gemaakt doelpunt verhinderde en tPfp< v hiermee de bezoekers nog uitzicht gaf mgm—mmMKÊËh °Pmeer Dat 'méér' kwam er onmiddellijk na de rust. Een ander Dendermonds elftal nam meteen het heft in handen en legde kordaat de schroom van weleer van zich af. Hekelgem liet zich onverwachts de graderen tot een doodgewoon ploegje en moest zich zelfs in verdediging terug trekken en trachten om op countervoet bal te spelen. Zelfs toen men zich in de tribune al had verzoend met het onverhoopte gelijk spel, na een treffer van Gino Nijs op de 68ste minuut,, bleef men op het terrein de aanvalstrom roffelen. Geert Van Roy had blijkbaar tijdens de rust van benen verwisseld, Dirk Van Nieuwenhuyse, scherp als in de goede oude tijd en natuurlijk Alain Moens, de rots in de branding, leidden K.A.V.D. naar een doelpunt in de laatste minuut- In deze nochtans faire wedstrijd vielen heelwat gekwetsten en te veel gele kaar ten. Dendermonde zal het evenwel een zorg wezen. Zaterdagavond is VW Ham- me op bezoek en de week nadien Ritaa- tje uit Berlaar. De Dendermondse kas sier had zaterdagavond al visioenen. Voetbal kan toch mooi zijn... Tevreden, en of Coach Willy Meersman was bijzonder gelukkig met het resultaat. 'Geen mens durfde een overwinning voorspellen. Ook ikzelf had er zeker niet op gere kend. Alle spelers, zonder onderscheid, ver dienen een pluim. Tijdens de eerste helft heb ik mij niettemin zorgen ge maakt. Vergeet niet dat vier titularissen ontbraken. Voor degenen die er voor het eerst bijwaren, was het even wennen. Wat in het stormachtig offensief, ont plooid door de thuisploeg, niet eenvou dig was. We werden geregeld onder de voet gelopen en geraakten op achtervol gen aangewezen. Pas in het derde kwar tier konden we weer het hoofd boven water steken, al kreeg de thuisploeg op slag van rust een ideale kans om de voorsprong te vergroten, maar onze kee per leverde puik weerwerk. Tijdens de rust heb ik enkele bijkomen de richtlijnen gegeven. Tevens bracht ik Dirk Van Nieuwenhuyse in de spits, tr vervanging van Tom Wygonic, die moei lijk aanspeelbaar bleek. We zijn toen prima gaan voetballen. Al meteen kreeg Alain Moens een kans voor de voet. Naarmate de match vorderde, kregen de lokale spelers meer problemen. Een kollektieve aanval resulteerde halfweg de tweede helft in de gelijkmaker. Het geloof in eigen kunnen groeide daardoor zienderogen. De winning-goal, gescoord door Geert Van Roy, bracht de ganse KAVD-aanhang in een euforische roes. De vreugde was enorm'. Zondag II. won de Aalsterse Sabine Appelmans het belangrijke tornooi van Phoenix (U.S.). Het is de eerste keer in haar carrière dat ze een WTA-tornooi wint. Ze versloeg in de finale de vijftienjarige Chanda Ru bin. Daarmee gaat ze hoogstwaar schijnlijk postvatten bij de top-20 van de WTA-ranglijst. Ze reisde nadien direkt door naar het 150.000-tornooi van Nashville, waar ze vierde reekshoofd is. Ze kreeg ook de provinciale sport- prijs toegewezen en daarover leest u meer verder in het blad. KAVD. De 35-jarige Geen Van Roy speelde sterk in de tweede helft tegen Hekelgem en werd auteur van het twee de doelpunt op de 90ste minuut (arch R. Lebbeke 5 Robur t Robur Moerzeke werd op het veld van Rapid Lebbeke met zware 5-1 cijfers ingeblikt, na een wedstrijd die, ondanks de zware toestand van het veld, op een pittige wijze verliep. De bezoekers konden tijdens de eerste helft nog enigszins gelijke tred houden met de thuisploeg, en de schade beper ken tot 1-0. Na de kampwisseling lanceerde Robur onmiddellijk een tegenoffensief, maar slaagde er nietin de uitstekend georga niseerde thuisverdediging te ontwrich ten. Nadat rond het uur, na aandringen van Ronny Willaert, de klaarziende Chris Buydts, de tweede thuistreffer tegen de netten knalde was bij Robur alle weer werk zoek. In deze wedstrijd is ons opgevallen dat Rapid, na een zekere aanpassingsperiode, thans de goede ka- dans heeft gevonden. Het speelt enorm sterk op de flanken, met zondag jongstleden een oersterke Nico Van den Bossche, die niet alleen aan de basis lag van twee doelpunten, maar bovendien zelf twee keer raak trof. Op het middenveld orkestreerde het duo Verheyden-Van Moerzeke, de operaties, en vooraan was steeds een medemaat aanspeelbaar. Rapid-oefenmeester Frank Van den Bergh was na de wed strijd uiteraard tevreden met de dave rende 5-1 zege. "We presenteerden ongetwijfeld een van de betere wedstrijden, sinds de start van het seizoen. Aanvankelijk liep het wat storef, maar naarmate de kompetitie vordert, groeit het team zienderogen. De zes aangeworven spelers hebben zich nu volledig kunnen integreren, en het ren dement is veel hoger komen te liggen. Ook op het fysisch vlak stonden we een trapje hoger dan Robur, dat zich niet heeft ingegraven, en ernstig zijn kansen is gegaan", aldus Frank Van den Bergh. In het kamp van de verliezers had men weinig excuses te bieden over de zware nederlaag. Volgens insiders kwam Ro bur tegen een oersterke tegenstander te staan die heel wat meer macht uitstraal de dan het eigen team en in elke linie over een degelijk speler beschikt. Volgens oefenmeester Jacques Van den Berghe stuikte zijn ploeg in elkaar na de tweede thuistreffer. "De eerse helft verliep evenwichtig, en toen we na de hervatting het heft in handen namen, werden we getracteerd op een counter. Tijdens die periode kwam tot uiting dat Robur een totaal gebrek aan opportuniteit vertoont. Bo vendien speelde men in het centrum van de verdediging onder zijn mogelijk heden. Zowel Vercauteren als De Wilde en Van Bogaert waren duidelijk niet in hun dagje", aldus de Moerzeekse trai ner. EG leder jaar rond 11 november organizeert het Koninklijk Sint-Joris Turn- en Wapengild een turn- en «ewegingsgala. In het verleden werd steeds naar een geschikte zaterdagavond uitgekeken. Sedert 1988 echter besloot het bestuur van deze dynamische vereniging over te stappen naar een zondagna- bieef toénem en 8 dk duidel^k in dt' sm»ak viel> cezien de publieke belangstelling voor het gala steeds Dit jaar werd zondagnamiddag 10 november als datum uitgekozen. Om 15.00 uur zullen alle leden van het nun beste beentje voorzetten om het turngala opnieuw tot een groots spektakel te laten uitgroeien. Het leest staat dit jaar, hoe kan het ookanders, in het teken van het Europa der volkeren. Alle afdelingen kregen ae opdracht mee een nummer samen te stellen rond een bepaald land behorend tot de Europese Gemeen schap. Het geheel wordt omkaderd door persoonlijk turnen in zowel akrohatisch werk als in sportieve ntmische gymnastiek. Als speciale attraktie kan de toeschouwer dit jaar de Roemeense turnster Ioana Tatu aan het werk zien. Deze olympische kampioene, studente psychologie en sociologie aan de universiteit van Boekarest, traint momenteel de jeugd in haar geboorteplaats Brasov, een stad in het centrum van Roemenië waar het «fSaSngS^e 0vergaat ,n de Transsylvaanse Alpen en dat de toegangspoort vormt tussen Transsylvanië en Moldavië. Zij vergast te toeschouwers op demonstraties met bal, hoepel, knotsen, koord of met het lint. i_urnen op het allerhoogste niveau en zeker een unieke gelegenheid om deze wereldvedette aan het werk te Plaats van het gebeuren is de sporthal van Appels waar men vanaf!4.30 uur terecht kan. SK Grembergen-Opstal 1-1. Een Grembergenaar (waarschijnlijk Tahiri) verdwijnt in de modder en is zijn balletje kwijt KAVD. Dirk Van Nieuwenhuysen: op nieuw 'scherp'tegen Hekelgem (arch) Wie zich in Dendermonde enigszins bekommert om het wel en wee ran KA VI) wordt zaterdagavond om I')u30 verwacht in het stadion van Grembergen. Ook in Durmegemeente Hamme maakt men zich op voor het derby, dat in het verleden steeds kon rekenen op een overweldigende belangstelling. Grote winnaar wordt ongetwijfeld de Dendermondse penningmeester. Als het weer een beetje meewil verwacht men er ongeveer 2.000 enthousiaste toeschouwers. Het ligt voor de hand dat ook heelwat neutrale voetballiefhebbers de weg naar het Grembergse Grootzand zullen inslaan. Uiteraard zullen ook de politici er zijn want dit is een unieke gelegenheid om in één slag zoveel kiezers tegelijk aan te treffen. De thuisploeg doet het in deze kompetitie blijkbaar veel beter dan verwacht. Niemand durfde op de vooravond van dit seizoen voorspel len dat paarsblauw uit 9 wedstrijden liefst 12 punten zou puren. Eigenaardig genoeg behaalde het de beste resultaten buitenshuis: 9 op 101 Dat kan tellen. In het eigen stadion ging het veel kalmer. Drie punten uit vier matchen is niet direkt om over naar huis te schrijven. VW Hamme daarentegen begon aan het seizoen als titelkandidaat en de uitslagen beantwoordden totnogtoe aan de verwachtingen. Toch bedraagt het verschil met leider Bornem drie punten. Die kloof mag niet verbreden, is de mening in de Wuitensgemeente. Met andere woorden, in het derby van zaterdagavond staat er meer op het spel voor Hamme dan voor Dendermonde, dat gerekend had op een zeer bescheiden rol in de kompetitie. Vorig seizoen pakte KAVD drie van de vier punten mee. Beide matchen verliepen in een zeer sportieve, bijna kollegiale, sfeer. De verhoudin gen tussen TW Hamme en KAV Dendermonde zijn nooit gespannen geweest, ook niet op bestuurlijk vlak. Heel wat spelers kennen mekaar. Philip Segers. vorige kompetitie in paarsblauwe shirt, speelt momenteel een centrale rol in de llamse middenlinie. Claudio De Paep. een paar seizoenen titularis bij Vigor, is momenteel lid van de KAVD-basiself. Willy Meersman, huidig technisch raadgever en coach bij paarsblauw, had maar liefst vijtien jaar de Wuitens onder zijn hoede. Vorige tondag zat hij als speurneus op de Hamse tribune. Mijn principes zijn dezelfde gebleven. Elke opdracht vat ik aan met de bedoeling die tot een goed einde te brengen. Dat doe ik ook bij Dendermonde. Uiteraard gaan we als underdog van start want Ham me is uitgesproken titelkandidaat en heeft een goed uitgebalanceerd team dat met de besten kan wedijveren. Insiders zeggen dat Vigor Wuitens meer talent aan boord heeft. Dat zal ik zeker niet tegenspre ken maar dat is nog geen garantie om de twee punten mee te pikken. Mijn spelers willen tot het uiterste gaan en hun vel duur verkopen, vooral tegen een tegenstander die titelambities heeft. Uiteraard is het jammer dat vier basisspelers onbeschikbaar zijn maar hun substitu ten hebben in Hekelgem bewezen dat ze tot van alles in staat zijn, met bet bekende gevolg. In Hamme rekent men uiteraard op een overwinning. De match van taterdagavond was deze week het onderwerp van vele verhitte ge sprekken in de diverse supporterslokalen. Hamme heeft een mooie reeks ongeslagen wedstrijden en dat heeft de supporters opgejut. Het is overigens zeer lang geleden dat Vigor' nog een zege tegen zijn dichtste buur behaalde. Nu Hamme 'au grand complet' tussen de lijnen komt, wil het van de kans gebruik maken om revanche te nemen. Mai

De Voorpost | 1991 | | pagina 17