Het wordt steeds moeilijker Tricolores bevestigen Voetbal kalender Flauwe resultaten Hamse scholenveldloop een sukses Steeds met de rode lantaarn Mmhui uw1 Liga-invallers E. Aalst 1 R.W.D.M. 1 De ploegen 18-8.11.1991 - De Voorpost "lU'UJIUIw' VOETBAL R.W.D.M. - Eendracht Aalst 2-0 Eendracht Aalst, dat naar RWDM trok met in het achterhoofd de gedachte toch minstens één puntje te kunnen wegka pen, is met een loeiende kater uit Brus sel teruggekeerd. Globaal bekeken kan Eendracht voor deze nieuwe nederlaag geen enkel exkuus aanvoeren. Het ganse team speelde ondermaats en gedurende gans de wedstrijd kon het geen enkele, maar dan ook geen enkele, valabele kans afdwingen. In zulke omstandighe den heeft men uiteraard geen recht op enig gewin. RWDM beheerste gans de wedstrijd het middenveld en mede daardoor kregen de eenzame spitsen als Zakkas, na de rust vervangen door Webster, en een VWHamme-Londerzeel 1-0. Van Hoecke zal de bal krijgen maar naast schieten toch wel te trage Krohm, weinig gelegen- (vh) heid om vooraan wat aanvalskracht te tonen. Van een ideale opbouw was aldus jJ! maar weinig te merken. Voor oefenmeester llan Grijzenhout éLÉMr '*W 'p&SÈÊjÊMK^^ werd zijn eerste officiële wedstrijd in de uHr V WÊUWÊBÊm^ nationale kompetitie wel degelijk een tegenvaller. Zijn kommentaar: 'Het doel dat we ei genlijk nastreefden zag er tot na de rust nog vrij bereikbaar uit, daar we speku- leerden op een gelijkspel of een kleine winst. Maar dat laatste heeft er in feite gedurende de wedstrijd nooit ingezeten. Een vijftal minuten voor het einde slik ten we een vrij onbenullige goal. Daar door was de ploeg toch serieus aangesla gen en daarvan heeft RWDM geprofi teerd om een tweede treffer te plaatsen. Voor de rest heb ik bij sommige spelers enkele konditionele problemen kunnen vaststellen. Op dat zware terrein zag men sommige Eendrachtspelers vrijwel letterlijk door de knieën gaan naarmate het einde naderde. Dat zijn dingen die ik van spelers niet graag zie'. Eendracht was op de flanken ook aan vallend bepaald zwak. De afwezigheid van de geschorste Van Der Beken was op dat vlak zeker niet weg te moffelen. Die kan nogal eens uitbreken op de linker kant. Dit laatste is ook Han Grijzenhout niet ontgaan. 'Ik ben inderdaad de mening toegedaan dat we in de komende weken én Kanu én Van Der Beken op de flanken moeten uitspelen. Alleen is het spijtig dat een element als Kanu volgende week weer geschorst is. Ook tegen RWDM keek hij opnieuw tegen een gele kaart aan. Ik zal deze week met hem wel eventjes moe ten praten zodat hij die gevaarlijke en dikwijls onnodige foutieve tackles ach terwege zou laten. Ook op zo'n manier kan men zijn team verzwakken'. Ondertussen is het duidelijk dat het voor Eendracht Aalst steeds maar moeilijker wordt. Verliezen tegen een rechtstreekse tegenstander onderaan de rangtabel komt zwaar aan. Als het nu zondag a.s. ook tegen Charleroi noppes wordt, is de tijd aangekomen om zich ernstig te bezinnen over de toestand. BAD Aalst: Schippers, Van Aelst, Roe- landt, Lamin, Godtbil (62' Van Der Vekens), Webster, Van Goethem (46' Van Boven), D'Hondt, Margi- net, Verbruggen, Eeckhout. Doelpunten: 40' Tortolani 0-1, 57' Eeckhout 1-1 BAD VW Hamme-Londerzeel 1-C staander besluiten (vh) Stalpaert kan de bal goed opvangen en zal tegen de Eerste nationale E. Aalst-Charleroi Goethals Derde nationale A E. Zele-KV Oostende Verstraeten Bevordering B KAVD-VW Hamme De Bleeckere (zaterdag 9-11 - 19u30) Eerste provinciale SK Lebbeke-Eine Marchand Melsele-E.Meldert De Decker Tweede provinciale B TK Meldert-G'bergen Demesm. Lede-St.L.Houtem Drieghe Mere-SK Aalst De Witte Heldergem-Bambrugge Melkebeek Tweede provinciale C Kieldrecht-R. LebbekeVan Damme Robur-Kruibeke V Droogenbroeck Baasrode-C.Melle Bathazar Lokerse-Buggenhout Bauwens Dyn.Beerv.-Lutterzele Vercauteren Derde provinciale C Schellebelle-SK Overm. Delmotte FC Oostakker-Wichelen Heyse Laarne-Oordegem Vercauteren Edeboys-Heikant Teugels RC Wetteren-Serskamp De Wilde Berlare-St.Kruis-W. Lochristi-Gijzegem Derde provinciale E Baardegem-Hofstade Borsbeke-Aaigem Lebeke-Burst Winnik-Doggen Kerksken-Terjoden Okegem-W.Moorsel Derde provinciale F Bazel-Appels Tielrode-Grembergen Opstal-Kallo St.-Gillis-Hoogeinde Klein Laar-Oudegem Vierde provinciale D Herdersem-Erpe Van de Velde FC Aalst-Steenhuize Van Welden Erondegem-Iddergem Verhé S.Moorsel-Woubr. Ruysseveldt Appelterre-Edixvelde Geers Ede-Erembodegem Dullaert Vierde provinciale E Schoonaarde-Westrem Cornelis Kwatrecht-Smetlede De Clippele Valentino's-Massemen Dufour Heusden-Wieze Wieme Vierde provinciale F VK llamme-Verrebroek Callebaut White Boys-Boonwijk Vanexaerde Daknam-Opdorp Bauters Klub Roeselare 3 Eendracht Zele 3 Eendracht is er bij kopploeg Klub Roese lare in geslaagd de knappe prestatie van veertien dagen terug te bevestigen. Net als op de openingsdag van de kompetitie bij SK Roeselare tekenden de tricolores nu bij de Westvlaamse stadsgenoot voor de tweede puntendeling op verplaatsing waardoor de Zeienaars de recente trai nerswissel een drie op vier realiseerden. Ondanks de onheilspellende vooruit zichten donderdagavond kon Een- drachttrainer Jaak Goossens over zijn Goossens De Baets Siccard De Bock De Vos Pluym Gheerolfs Burie Delille Maes Behiels Saadouni De Wilde Buggenhout O Melle 2 Het gaat in deze kompetitie niet zo best met Sparta Buggenhout. Wie dacht dat de opmonterende verrichting van voor veertien dagen het begin zou worden van een betere periode, diende zondagna middag meteen zijn mening te herzien. "De bevestiging waar we met zijn allen op gerekend hadden, is uitgebleven" stellen de klubleiders. "Oefenmeester Eddy Bellon was niet aanwezig. We wisten voor de kompetitie begon dat hij een aantal verplichtingen had. Toen de overeenkomst werd geslo ten, waren we het er trouwens helemaal mee eens. De keuze was ook niet zo groot na de perikelen met Helmut Brosch. Na tien minuten kregen we, na een misrekening van onze doelman, al meteen een treffer tegen de netten. Kansen om de zaken binnen de kortste keren recht te trekken, kregen Lauwers en Christiaens voor de voet, maar de bezoekende keeper was bij de pinken. In de tweede helft hebben we het offensief verder gezet. Melle, in een komfortabele positie, hanteerde natuurlijk het wapen van de counter. Op die manier zijn ze enkele keren aartsgevaarlijk komen op zetten. Gelukkig was er Danny Verstre pen die telkens gepast kon tussenbeide komen. Helemaal in het slot moest hij zich gewonnen geven. We zullen de komende weken beter moeten gaan spe len, anders zouden we wel eens in vieze papieren kunnen verzeilen, en dat is het laatste wat we ons op de vooravond van september durfden voor te stellen." EG Beervelde 1 Baasrode O FC Baasrode handhaaft zich na de ne derlaag in Beervelde op de allerlaatste plaats. Scoren schijnt het grote zorgen kind te blijven voor de geelblauwen. Achteraan kan men flink zijn streng trekken. Er werden amper zes doelpun ten toegestaan in tien wedstrijden. Tijdens de eerste helft kwam de thuis ploeg tot scoren. Kort na de hervatting wenkte voor Luc Vercauteren de kans om gelijk te stellen, via een strafschop. Luc haalde stevig uit, maar de Beerveld- se portier wist met een puike reflex de bal te pareren. Zondag in een vierpuntenmatch tegen Cercle Melle zal er gewonnen moeten worden, anders geraakt men helemaal in de nesten. Voorwaarde is dat er uite raard gescoord wordt. EG volledige kern beschikken zodat Bert Cluytens, Mare Bourdeaud'hui en Peter Van de Voorde de wedstrijd als bankzit ters aanvingen. Dank zij een kopbal- doelpunt van Filip Plaetinck en een strafschop van Filip Fiers ging Eendracht met een 1-2 score de rust in. Intussen was Mare Bourdeaud'hui de jonge Kurt Lambrecht komen vervangen om de gevaarlijke Van Hal aan banden te leggen. Ook Bert Cluytens kwam na de pauze van de bank voor Ronny Vervaet. De Gentenaar kwam deze week wegens een zware griep nauwelijks aan trainen toe. Toen Fabrice De Beule de Westvla mingen op zijn beurt van antwoord diende met een derde treffer kreeg men langs Zeelse zijde uitzicht op een eerste uitzege. Geert Christiaens en Mohamed Toujani lieten zich echter de kans op de verrassing van de negende speeldag ont glippen. "Ik begrijp de ontgoocheling bij de spe lers omwille van deze gemiste kans", aldus Jaak Goossens. "Het voornaamste is dat we goed presteerden en bevesti- FC Denderleeuw 4 Lebbeke O SK Lebbeke heeft de betere verrichting van een week geleden, tegen FC Dender leeuw niet kunnen doortrekken. Met amper vier punten uit tien wedstrijden ziet de toestand er weinig rooskleurig uit. Oefenmeester Guy De Baere was niet erg ingenomen over de gulheid waarmee zijn spelers zondagnamiddag tewerk gingen. "De thuisploeg kreeg de doelpunten aangeboden op een presenteerblaadje. Vrijwel iedere goal was een gevolg van een individuele tekortkoming. Tijdens de eerste helft demonstreerde Dender leeuw een overwicht. Niettemin kregen we kansen voor de voet. Jammer was natuurlijk dat we op slag van rust een tweede doelpunt moesten toestaan. On der de pauze was het de spelers aan te zien, dat ze nog nauwelijks geloofden in hun kansen. In de tweede periode heb ben we tegen een goed georganiseerd Denderleeuw moeten optornen dat van uit een makkelijke positie alle kansen kreeg om een verrassingsactie te lance ren. Op die manier zijn ze nog twee keer tot scoren gekomen. Ik meen te mogen zeggen dat ik met dit Denderleeuw, ook het beste team aan het werk zag. Wij geraken intussen steeds meer in de penarie", zucht de Lebbeekse trainer. ging brachten. Ik was ervan overtuigd dat we niet met lege handen zouden terugkeren. Vandaar dat we met geen minderwaardigheidskompleks zijn afge reisd. Ik heb bewust gekozen voor offen sief voetbal. Wanneer de groep in die mate positief blijft reageren en deze mentaliteitsverandering aanhoudt zijn we goed op weg om op termijn een plaats in de middenmoot terug te ne men." KAV Dendermonde Alain Moens is geschorst. Tom Rij- dant, Robbie Nardus en Jan Heir- man zijn gekwetst. De ploeg: (15 namen): Verstraeten, Emmaneel, De Kinder, De Paep, Van Roy, Stevelinck, Nijs, Van Troos, De Koning, Gotzen, Van Nieuwenhuyse, Wygonic, Scho- ckaert, De Buck, Robbrecht. VW Hamme De Peismaecker, Van de Velde, Stal paert, Laroy, D'Hondt, Vermeire, Vergeylen, Van Parijs, De Borger, Aerts, Van Houcke (Malfliet, Van Bonn, Van Hemelrijck). SK Lebbeke Vinck, Van Langenhove, Hals, Pee- leman, Mangelschots, Verstraeten, Van Keymeulen, Buyl, Massamba, Muysewinckel (Schouppen, Eeck- haudt, Vermeulen). VW Hamme-Londerzeel 1-0. Vergeylen wint het kopduel (vh) VW Hamme-Londerzeel 1-0. Vergeylen wil voorzetten (vh) VW Hamme-Londerzeel 1-0. Laroy kopt op doel maar de bezoekende doelman Verschueren kan redden (vh) Het is stilaan een traditie aan het worden dat het ouderkomitee van de Sint-Jozefschool De Zouaaf een cross organizeert voor de leerlingen. Leuk is dat bij deze scholenveldloop er ook een heel aparte reeks was voorzien voor de leerkrachten en voor de vaders van de leerlingen. Ook de moeders konden er zich nog met elkaar meten in een aparte wedstrijd. Bij de leerlingen kwamen geoefenden en niet-getrainden samen aan de startlijn. De uitslagen van dit jaar zijn: leerkrachten en vaders 1. Eddy De Malsche; 2. Johnny Boel; 3. Theo Waegeman Juffrouwen en moeders 1. Hilde Van den Bossche; 2. Lutgard Catrijsse; 3. Ann Colman. Meisjes benjamins 1. Isabel Bogaert; 2. Karien Rupus; 3. fris Mertens. Meisjes benjamins (oudste jaren)1. Joke De Clercq; 2. Eveline Van Ekert; 3. Liesbeth Steels. Meisjes pupillen 1. Heidi Marien; 2. Cynthia Van Driessche; 3. Elisabeth Cooreman. Meisjes miniemen 1. Petra Van Genabet; 2. Stefanie De Cock; 3. Leen Van Praet. Meisjes kadetten 1. Ellen De Kimpe; 2. Karien Van Hecke; 3. Sarah Jacobs. Dames (scholieren, juniores, seniores en veteranen)1. Ginette Van den Bossche; 2. Lieve Van Cauteren; 3. Karen Quintelier. Jongens benjamins 1. Greg Van Avermaet; 2. Dominique De Keyser; 3. Bert Bogaert. Jongens benjamins (oudste jaren) 1. Mario Berckmoes; 2. Bart Rupus; 3. Pieter Heymans. Jongens pupillen 1. David Berckmoes; 2. Jeroen Schepens; 3. Davy D'Hollander. Jongens miniemen 1. Jan Van de Velde; 2. Philip Bruggeman; 3. Jo Heymans. Jongens kadetten 1. Ben Quintelier; 2. Kris Van de Velde; 3. Steven Sillis. Jonfgens scholieren 1. Sven De Waele; 2. Filip De Wolf; 3. Dirk Pcrmentier. Jongens seniores 1. Eric Van Damme; 2. Eric D'Heer; 3. Peter Rupus. Heren veteranen 1. Jozef Claessens; 2. Eugeen De Kimpe; 3. Pierre D'Haen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 18