Neder ename ontnuchtert SK Aalst Digest E. Aalst Zware pandoering voor Lutterzele Tweede provincialers in het Aalsterse Verdere achterstand vermijden Derde provincialers in Erpe-Mere Albert Meuleman nieuwe voorzitter bij Herzele Bambrugge Meerbeke Herzele 2 Mere 3 Haaltert 7 Lede 1 Bevere 2 Meldert 6 Burst 3 Aaigem 3 Okegem 1 Lebeke 0 De Voorpost-8.11.1991 - 19 VOETBAL SK Aalst - Nederename 1 -5 Tijdens de maandagvond-training werd extra gewerkt aan de konditie van bepaalde spelers die tijdens de wedstrijd tegen RWDM volgens oe- fenmeester Grijzenhout aan kracht te kort schoten. Kanu mocht het wat lichter aanpakken. Hij zit zon dag a.s. op het strafbankje wegens drie gele kaarten. In de schoot van Eendracht is hij sinds de start van de nieuwe kom petitie de absolute rekordhouder inzake strafpunten. Bij voetbalclub Sint-Raphaël dat dit jaar als nieuwkomer in tweede pro vinciale aktief is, rommelde het bin nen bestuurskringen reeds geruime tijd. Nu is de kogel door de kerk. Albert Meuleman, de vorige onder voorzitter, toen Joris De Troyer als voorzitter fungeerde, neemt nu het roer in handen. Ook Walter Van den Driessche verlaat het bestuur terwijl Feniand Verhofstadl en Chris Verley- sen beiden als ondervoorzitter de kersverse voorzitter Meuleman in raad en daad zullen bijstaan. Binnen een relatief korte periode werd de bestuurskrisis opgelost. Uitkijken nu of dit ook sportief positieve impulsen geeft. (MCOLLE) De Bruyn knalde Bambrugge reeds in de eerste minuut op voorsprong maar uit de schaarse kansjes voor de bezoekers wist de gevaarlijke Beerens knap tegen te scoren. Geen nood echter voor de enthousiaste thuisploeg want Caeckebe- ke wist tweemaal te scoren nadat Rik Eeckhaudt als foerier fungeerde. Nog voor de koffie trof Moreels de paal. Ook na de rust stoomde Racing sterk door en legde aanvoerder Gabriëls de eindcijfers vast. In het duel tussen beide nieuwkomers in tweede provinciale speelde Mere in de eerste helft en Herzele na de rust een hoofdrol. Zonder Piron, Verstraeten, Van Der Poorten en de gebroeders pa- trick en Pascal Van Melckebeke in de basis kreeg Herzele het deksel op de neus toen Mere het windvoordeel verzil verde via tweemaal De wit en Van den Driessche. Na de koffie zette Herzele alles op alles maar de treffer van Meule man en de beauty van Tomme volston den niet meer voor enige puntenwinst. Het aanvangskwartier wist Lede nog goed door te komen en wist men weer werk te bieden aan het sterke Haaltert. Nadien zakten de Ledenaars als een kaartenhuisje in elkaar. Een zware pan doering was meteen in de maak. De Vleeschauwer en Goossens maakten reeds voor de rust het verschil. Langs Van Der Cruyce en De Vleeschauwer werd het eerste 4-0 alvorens Van den Steen kon tegenscoren. Van Der Cruyce, De Vleeschauwer en Van de Winckel zorgden voor een flinke oplawaai. Negende nederlaag op rij voor Bevere dat nu reeds tot degradatie veroordeeld lijkt. Meldert scoorde eerste vanop de stip via Heuverswijn maar Vandezande bracht het arme Bevere weer langszij. Nog voor de rust zorgde Van Heuverswijn voor een nieuwe bezoekende voor sprong. Vooraleer Vandezande op zijn beurt een strafschop voor Bevere benut te hadden Van Den Bergh en Peirlinck alle twijfels weggenomen. Twee treffers van Marc Uyttenhove in het slotkwartier illustreerden het bezoekende overwicht. (NICOLLE) Voetbal. SK Aalst-Nederename 1-5. De ontgoocheling was groot...(da) Voetbal. Terjoden-Baardegem 3-1 (da) Lutterzele O Lokerse 5 De winst tegen FC Lutterzele heeft Lo- Voetbal. SK Aalst-Nederename 1-5. De Aalsterse zegereeks werd op abrupte kerse SV mee aan de leiding gebracht wijze onderbroken (da) (samen met Rapid Lebbeke en Klau-* waerts Kemzeke). De 0-5 winst is volgens oefenmeester Van Driessche niet eens overdreven. "Eigenlijk had een nog hogere score mogelijk geweest" meent de Lokerse trainer. "In de eerste helft heeft Lutterzele met veel moeite ons wat op afstand kunnen houden, maar na de hervatting, waren we uitgesproken de dominerende ploeg. Onze keeper heeft toen geen enkele keer tussenbeide moeten komen. Ondanks twee gekwetsten - Van Laere en Farid - hebben we toch een biezonder degelijke verrichting geleverd en een fraai resul taat behaald. De betere spelers waren ongetwijfeld Nimmegeers, Van de Velde en Bruggeman." In de Lutterzeelse voetbalkringen was men het zwaar verlies, uren na de Voetbal. Terjoden-Baardegem 3-1 (da) match, nog niet te boven gekomen. "Het was lang geleden dat we vijf doel punten hebben moeten toestaan," zeg de klubleider Paul Roels. "Ik wens hier zeker te onderstrepen dat de bezoekende winst als verdiend be schouwd mag worden. Vooral in de tweede helft was er een duidelijk klasseverschil. Voordien hebben we min of meer kunnen wedijveren, al kwam ik toch wel snel tot de vaststelling dat het een hopeloze zaak zou worden. Enkel door zware inspanningen te leveren konden we de medeleider tijdens de eerste helft min of meer op afstand houden. Na de hervatting kwamen we er nog nauwelijks aan te pas. Zelfwaren we niet eens meer bij machte om het wa pen van de tegenaanval te hanteren. Ik zag met Lokerse SV ongetwijfeld het beste team aan het werk. Ik veronderstel dat deze ploeg een ernstige kans maakt op de titel. Wij zijn voor het eerst in tweede provinciaal aan de slag, en stel len ons natuurlijk zelf niet al te veel voor", aldus Roels. Zondagnamiddag a.s. brengt Charleroi een bezoek aan Eendracht Aalst en dat wordt alleszins geen beleefdheidsvisite. Beide teams bakten er nog niet veel van sinds de start van het nieuwe seizoen, en bengelen derhalve onderaan de rangtabel. Het wordt een vierpuntenwedstrijd die wellicht op het scherp van de snee zal afgehaspeld worden. Bij een gebeurlijke nieuwe nederlaag zou Eendracht wel eens definitief uit het spoor van de rest van de andere eerstenationalers kunnen wegdrijven. Men begrijpt aldus maar al te best dat te Aalst zondag a.s. meer op het spel staat dan gewoonweg het pakken van de twee punten. Ondanks de slechte resultaten blijft niettemin de sfeer in de spelersgroep onaangetast. «Het moreel front is zeker nog niet aangetast. Er wordt op training ernstig gewerkt naar de volgende wedstrijden toe. Ik weet dat het zeer moeilijk wordt om ons in eerste klasse te handhaven, maar als men er niet verder in gelooft en men bij voorbaat de armen laat zakken, dan kan men er sowieso het bijltje bij neerleggen. Wat voorbij is behoort tot de verleden tijd, we moeten nu sterk gaan geloven in onze mogelijkheden, en dat in de eerste plaats tegen Charleroi. Datzelfde zal trouwens gelden iedere week. Er zijn geen gemakkelijke wedstrijden in eerste klasse", aldus Theo Zakkas. Ondertussen zoekt oefenmeester Grijzenhout zijn team meer snelheid te bezorgen. Volgens de Eendracht-coach moet beslist aan een hogere snelheid gespeeld worden, in die zin dat de spitsen sneller moeten bereikt worden. Dat is natuurlijk een oud zeer bij Eendracht Aalst. Dit mangel hebben we voortdurend kunnen vaststellen tijdens de voorbije wedstrijden en tegen RWDM bijvoorbeeld kwam dat sterk aan de oppervlakte gedurende de tweede helft. Han Grijzenhout: "Die wedstrijd tegen Charleroi kan zowat beschouwd worden als dé topper van de laagst geklasseerden. Hij die wint neemt twee punten afstand. We realiseren ons dat. Er is in de loop van de week toch weer stevig gewerkt en iedereen leeft naar die wedstrijd toe. De jongens willen dolgraag een goede verrichting neerpoten vóór eigen publiek. Wie winnen wil moet scoren. Maar van er blindeweg in te vliegen is zeker geen sprake. Ik ben in de loop van de week vooral bezig geweest om de verdediging in lijnen te krijgen en het werk van de middenvelders te vertalen naar de aanval om sneller het strafschopgebied te bereiken." Hans Grijzenhout weigert zich verder vast te ankeren op een paar sleutelwed strijden. Hij bekijkt het allemaal nog een beetje op een langere termijn. Voor de confrontatie tegen Charleroi kan hij echter niet rekenen op Kanu die geschorst is. Ofschoon Van der Beken last had van een griepaanval hoopt hij zijn linkerflankverdediger toch te kunnen recupereren. BAD Leider SK Aalst kreeg tegen Nederename een zware, ietwat overdreven rekening gepresenteerd. Velen voorspelden reeds een nakende nederlaag voor de Ajuinen daar in vorige partijen het spelniveau van SK Aalst niet zo verbluffend hoog was. Toch maakte men zich sterk met de conclusie dat het alleen maar beter kon worden en... dat men nu reeds leider is. Daar kwam nu echter abrupt een einde aan. Titelpretendent Nederename, dat op het veld van Herzele slechts een slappe in druk naliet, remonteerde zich verbluf fend. In de wedstrijd tegen het eveneens ongeslagen SK Aalst stond de afwerking werkelijk op een hoog peil. Nog voor de rust werd een komfortabele 0-2 voor sprong opgebouwd ook al was de eerste kans uit de partij voor Heyman. Hij besloot echter naast. Van Overwaele zou aan de overkant eveneens een wenken de mogelijkheid in de wolken trappen maar dit was maar uitstel. Met treffers van Piens en Haelterman kreeg Aalst uitzicht op een moeilijke tweede helft. Aalst startte die tweede periode met duidelijk offensieve bedoelingen. Rond het uur kende dit reeds sukses toen Waegeman Aalst weer in de wedstrijd bracht. Bruno Cooman kreeg de gelijk maker voor de voet maar de bal bleef in het slijk steken. Met de inbreng van Arijs leek Aalst op die gelijkmaker af te steve nen maar bij het ingaan van de tweede helft werd alle hoop weggeknald. In een tijdspanne van vijf minuten scoorden Brewaeys en tweemaal Trossaert zodat de verdiende zege, wel met overdreven eindcijfers, naar Nederename ging. SK AalstVan den Steen, Van Oost, De Pauw, Matthijs, Hutsebaut, Waegeman, Keymolen (57' Arijs), Van den Bergh, Cooman, Eeckhout en Heyman. Nederename Van Herreweghe, La- teur, P. Sardeur, Van Overwalle, Bottel doorn, Parewijck, Brewaeys, Piens, Haelterman (83' Van den Berghe), Tros saert, E. Sardeur (68' Verlinden). (nic) Damesvoetbal. Ook SK Overmere heeft een damesploeg die bij gelegenheid het veld oprent. Keeper Carine is er dan ook bij. Om aan de kost te komen is ze kapster, als ontspanning keepster (mt) Na een slappe seizoensstart haalde Aai gem nu uit met een knappe reeks over winningen. Dit doet S.K. op een tweede plaats belanden. Tien dolle minuten volstonden voor de thuisploeg om Lebe ke te ontwrichten. Nadat De Vadder en Bambust hun kan sen hadden gemist scoorden Perreman, Triest en De Vadder in het derde kwar tier. Ook na de rust bleef Aaigem de betere ploeg maar toen beperkte men zich meer tot kontrolevoetbal. (nic) Voetbal. Eddy Verstraeten (rechts), de hoofdtrainer van Valentino's Overmere en hulptrainer Henri blijven optimist. Zij weten hu stilaan welk vlees ze in de kuip hebben en moeten nu trachten om de plaats in de rangschikking wat te verbeteren (mt) Hekkesluiter Okegem komt nu stilaan in de problemen daar nu ook de partij bij het laag gerangschikte Burst verloren ging. Van de thuisoverwinning was ech- ters niets af te dingen. Eerst permitteer de de thuisploeg zich de luxe om via De Clercq een strafschop te missen maar Van Outreyve strafte wel een slechte terugspeelbal af. Via Van Isterdael krab belde Okegem dan weer overeind maar nog voor de rust zorgde Perreman voor een nieuwe voorsprong. Een vrijschop van Johan Van Aerde was gesneden koek voor Jan Van Wesemael die de eindcij fers binnenknikte.

De Voorpost | 1991 | | pagina 19