Heemkundige kring De Faluintjes in verweer tegen Aalsterse stadsbestuur voor verkeersbeleid in verweer tegen Parkeertoren van Babel Aalsters Forum Blijvend protest tegen Industriezone in Erpe-Mere Weekblad van Dender- Dunne- en Scheldestreek UmBeRGen Kursus voor startende ondernemers Voor wie iets beter zoekt °C De Voorpost Het Aalsters Stadsbestuur raakt blijkbaar niet los van de verkeersproble matiek van de stad. Het ganse verkeersbeleid en vooral de plannen i.v.m. het oprichten van een "parkeertoren" op de hoek van de De Ridderstraat en de Kattestraat, blijven verder kwaad bloed zetten bij buurtbewoners en vooral bij het Aalsters Forum voor Verkeersbeleid. Door middel van een ludieke protestaktie in de benedenzaal van het Belfort, ter gelegenheid van de Aalsterse gemeenteraad vorige week, werd de aandacht van de publieke opinie opnieuw wakker gemaakt voor deze problematiek. Verder werd aan de raadsleden een memorandum overhandigd waarin Forum zijn houding verduidelijkte, na goedkeuring door A.E.O.L. en C.B.S. van Rewa-Par- keertoren in de De Ridderstraat. In het Memorandum van het Aal sters Forum voor Verkeersbeleid aan de Stadsraad, betreffende het verkeersbeleid, wordt algemeen ge steld dat, in de eerste plaats, de geplande "Toren van Babel" een ware hypotheek legt op het Aal sterse verkeersbeleid. Eerstens tracht men duidelijk te maken waar om er geen 500 parkeerplaatsen in de De Ridderstraat mogen komen. Volgens de gangbare principes van een parkeerbeleid. Eerstens tracht men duidelijk te maken waarom er geen 500 parkeerplaatsen in de De Ridderstraat mogen komen. Vol gens de gangbare principes van een parkeerbeleid, wordt in een kleine stadskern, en dan zeker in een ge bied gelegen in het hart van de oude stadskern, op 100 m van de Grote .Markt, het parkeren sterk beperkt. In Aalst, zegt Forum, doet men juist andersom. Forum begrijpt nog steeds niet waarom het stadsbestuur nog steeds niet kan warm gemaakt worden voor de basisidee van het opvoeren van parkeergelegenheid aan de bui tenzijde van de Wallenring. Alter natieven in dit verband zouden Pontstraat en Keizershallen kun nen zijn. Volgens Forum is duidelijk enkel aanvaardbaar een netto-ver- mindering van het aantal parkeer plaatsen, als resultaat van het ver keersplan voor het centrum. Wanneer men de huidige situatie van de De Ridderstraat en de Kat testraat even realistisch bekijkt, meent Forum zich heel wat vragen te mogen stellen over de veiligheid en de leefbaarheid in dit zogezegde herwaarderingsgebied. Volgende gevolgen zullen dan ook volgens hen niet uitblijven 1. De leefbaarheid van genoemd gebied wordt zwaar gehypothe keerd. 2. Het parkeerbeleid wordt radi- kaal omgegooid en haalt de auto tot onder het belfort. 3. Het verkeersplan in wording, dat de stadskern verkeersarm wou ma ken, wordt gekelderd, nog voor het werd goedgekeurd. 4. Het eerste deel van de Katte straat wordt in de huidige plannen gedegradeerd tot verkeersader voor het centrum, maar verliest al zijn aantrekkelijkheid als winkel straat. Zij zal samen met de De Rid derstraat de langzame verstikkings dood sterven. Nog veel meer op het spel dan een parkeergebouw Forum herhaalt dat zij niet tegen bouwpromotoren zijn, maar tegen de gekozen inplantingsaktie. De ge kozen oplossing door het stadsbe stuur stimuleert volgens Forum al leszins niet het verstandig autoge bruik. Te voet en per fiets door het centrum lijkt hen weerverder af dan ooit. Forum herhaalt dat de "Toren van Babel" zoals zij het parkeerge bouw hebben gedoopt, een bewijs is van grote spraakverwarring en on begrip. Een bewijs van het onver mogen om door brede maatschap pelijke discussie, de stad te trachten leefbaarder te maken. Beangstigd stelt Forum verder, dat de belangen van de inwoners en zwakke weggebruikers van Aalst- centrum nog verder geschaad wor- Vervolg op blz. 4 Aalst. Opnieuw protesteerde de Heemkundige Kring De Faluintjes tegen de afbraak van het oud-gemeentehuis van Moorsel (a) Reeds in een schrijven van 16 maart 11. uitte de heemkundige kring De zijn meer dan 800 aangesloten le- Faluintjes zijn ongenoegen tegen de geplande sloping van het oud-gemeen- den, vast dat bij voornoemde boom tehuis van Moorsel. De laatste berichten van de ztfde van het Aalsterse kappingen, weliswaar alle met ver stadsbestuur wijzen zeker en vast niet in de richting van een tegemoetko- gunningen, toch ook heel wat ande- ming aan de vooropgestelde grieven. Het bestuur van de kring, optredend re bomen waarvoor geen vergun- namens meer dan 800 leden, heeft dan ook opnieuw een protestpetitie aan ning werd afgeleverd, mee worden de verantwoordelijken voor het stadsbeleid laten geworden. Tegelijkertijd gerooid. Bovendien werd tot op he- tekenen ze ook protest aan tegen het stelselmatig rooien van de bosstrook den geen enkele heraanplanting gelegen tussen de Steenweg op Aalst en resp. Koebrugstraat en Kapittel straat te Moorsel. Het oud-gemeentehuis te Moorsel bouw en dringen aan op het behoud 'Het bestuur van de heemkundige en de verdere restauratie ervan (in kring De Faluintjes, optredens na- het recente verleden werden im mens zijn meer dan 800 aangesloten leden, neemt met ontsteltenis ken nis van het feit dat het stadsbestuur zijn intenties tot sloping van het oud-gemeentehuis te Moorsel blijft volgen, niettegenstaande de protes ten die door onze en andere vereni gingen in het verleden reeds werden geformuleerd. Ingevolge een bericht in diverse kranten gepubliceerd betreffende de bestemming van voornoemd ge bouw, ontving het bestuur van de heemkundige kring talloze veront waardigde reakties in dit verband, die verdere akties tot behoud van het dienstencentrum te Moorsel ze ker zullen verantwoorden. Wij protesteren dan ook met klem tegen de voorgenomen sloping van dit kuituur-historisch belangrijk ge- mers reeds heel wat uitgaven ge daan), met eventuele mogelijkheid tot harmonische inpassing in een groter architektonisch geheel én met behoud van de bestaande funk- ties, met name dienstencentrum van de stad Aalst en ontmoetings plaats voor het verenigingsleven', aldus werd het Stadsbestuur aange schreven. Boomkappingen en heraanplantin- gen te Moorsel 'In verband met het stelselmatig rooien van de bosstrook gelegen tussen de Steenweg op Aalst en resp. Koebrugstraat en Kapittel straat te Moorsel, gedeeltelijk in een beschermde natuurzone gesitu eerd, stelt de heemkundige kring De Faluintjes, optredens namens uitgevoerd, terwijl nochtans de ver gunning ccn hcraanplantingsvcr- plichting inhoudt. De heemkundige kring wil er ook op wijzen dat de in die zone gelegen motte (van Europees kuituur-histo risch belang) door de vele boom kappingen errond rechtstreeks en grondig wordt bedreigd. Mogen wij u dan ook verzoeken, geachte heer, de nodige stappen te ondernemen om dringend werk te maken van de verplichte heraan- plantingen in de bedreigde gebie den en een grotere kontrole uit te oefenen bij de kappingen zelf?', al dus het schrijven van de heemkun dige kring. Hierbij werd dan nog het handteken toegevoegd van de be trokken buurtbewoners, die zich met het schrijven akkoord verklaar den. H.P. Aalst. Mei deze affiche wil Forum duidelijk maken dat het hele opzet van de Parkeertoren een miskleun is voor de stad en het hele verkeersbeleid De NCMV-Jongeren organiseren in samenwerking met het NCMV van het arrondissement Aalst, in formatieavonden voor startende ondernemers. De kursussen wor den gegeven door deskundigen uit de ondernemingswereld. 'Zelfstan dig ondernemen: een uitdaging' is opgevat als een praktisch gerichte inforeeks voor kandidaat-zelfstan dige ondernemers. De kursus loopt over 7 avonden en het inschrijvings geld bedraagt 2.500 fr. (starters- handboek van 500 blz. inbegrepen). De kursus wordt gegeven op dinsdagen 5,12,19, 26 november, 3, 10 en 17 december van 20 tot 22u30 in de vergaderzaal van het NCMV- Sekretariaat, Dirk Martensstraat 67, te Aalst. Vooraf inschrijven is noodzakelijk. Info: tel. 053-21.57.78 P.H. Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie De storm tegen de vestiging van een tweede industriezone in Erpe-Mere, op het grondgebied van de deelgemeenten Mere en Ottergem, is nog steeds niet geluwd. Het wordt zo stilaan een vervolgroman en dit is te wijten aan nieuwe feiten die zich regelmatig voordoen en waarmee vooral de omwonenden mistevreden zijn. De aktievoerders hebben opnieuw een manifest verspreid tegen de inplanting en vooral tegen de houding van het gemeentebestuur en zij hebben als dusdanig een pamflet rondgedeeld om zich van de toestand te komen vergewissen door middel van filmbeelden. In de uitnodiging stellen zij: 'Zoals u wellicht weet stelt de huidige bestuursmeerderheid te Erpe-Mere (PVV-CVP) - hierin stilzwijgend gesteund door de S.P. - alles in het werk om in het gebied 'Steenberg' een nieuwe industriezone uit te bouwen. Tevens wil men ook de bestaande zone uitbreiden tot tegen de dorpskern van Ottergem. Op initiatief van de aktiegroep 'Neen aan de tweede industriezone' werd een videofilm gemaakt waarin deze problematiek (verkeersoverlast, aantas ting open ruimte, mogelijke milieuhinder enz.) nader toegelicht wordt. De aktiegroep nodigt u dan ook vriendelijk uit op de eerste voorstelling van deze videomontage, die zal doorgaan in de zaal Vriendenkring, Oudenaardsesteenweg te Bambrugge, op vrijdag 8 november te 20 u.'. Met deze film wil het aktiekomitee aantonen welke nadelige gevolgen de uitbreiding van de industriezone kan hebben op het leefmilieu met de nadruk op de toekomstige verkeersproblemen die dit kan meebrengen om nog niet te spreken van andere hinderende elementen. JV VRIJDAG 8 NOVEMBER 1991 44e JAARGANG NR. 44 - 48 F

De Voorpost | 1991 | | pagina 1