Dubbelslagen voor André Tummeleer en Victor Van Vaerenbergh Op 16 november om 19u30 in de sporthal van Appels: Vijfde avond der gevechtssporten met internationale deelname -43H3D3& O.V.W.B.- veldrijden Zondag 27 oktober De Voorpost - 8.11.1991 - 21 WIELRENNEN iVa de weg- schijnen nu ook de cy- clo-crosswedstrijden goed op gang te komen want na amper twee wed strijden groeit bet deelnemersveld gestadig en komen er steeds nieuwe gezichten bij. In Beveren, amper de derde wedstrijd, waren er reeds vijftig deelnemers en dat belooft voor de komende wedstrijden. Dat betekende eveneens dat de vier overwinnaars nog niet hadden ge wonnen, wat bewijst dat de tegen strevers aan elkaar gewaagd zijn. Vrijdag 1 november in Beveren C- en D-reeksen: Frans Vermeylen en Victor Van Vaerenbergh Na een bliksemstart van Florent De Clercq en de plaatselijke Gerry Steen- ssens, gingen al direkt Serge Bie, Victor Van Vaerenbergh, Frans Vermeylen, Gu- staaf Sonck, Hubert Van Crayenest, Jean-Paul Van Audenhove, Patrick Ver- lee en wereldkampioen Noël Batselier er achteraan. De rest kon het reeds verge ten. Vooraan bleef Steenssens met zijn krachten woekeren en de forcing voe ren. Het eerste slachtoffer was Patrick Verlee -niet in zijn dagje- en hij moest loslaten. Wereldkampioen Batselier kwam ten val en daardoor verloren Van Vaerenbergh en Van Craynest terrein. Terwijl Batselier veel veld verloor en niet meer kon terugkeren, kwamen Van Vae renbergh en Van Craynest opnieuw bij en werd de plaatselijke Steenssens van de leiding verdrongen. Hij kreeg af te rekenen met pech en verdween uit de voorste gelederen. Er bleven nog zeven leiders over en Frans Vermeylen demar reerde maar Gustaaf Sonck reageerde gepast. Jean-Pierre Van Audenhove moest de rol lossen en even later ook Florent De Clercq. Nog vijf bleven er vooraan en opnieuw demarreerde Vermeylen maar Sonck reageerde weer. Toen moest Van Craye nest loslaten en ook Serge Bie en Van vaerenbergh moesten in de volgende ronde de koplopers laten gaan. Toch was Vermeylen nog niet tevreden en hij ging er weer vandoor. Deze keer kon Sonck niet meer reageren en meteen lag de weg naar de zege open voor Vermeylen, terwijl Van vaerenbergh winnaar werd van de D-reeks, vóór Serge Bie. A- en B-reeksen: André Tummeleer en Hendrik Cornells Een knap op dreef zijnde Hendrik Cor- nelis nam van in de start resoluut de leiding. Een klaarziende André Tumme leer en Joost Van de Putte reageerden gepast en meteen waren er drie leiders. Cornelis, in een buitengewone dag, bleef de forcing voeren en achter die drie probeerden Paul Dessein, Herman Mer- tens, Luc Ruys, Serge Van Assche, Jozef Devits, Ronny Mettepenningen en Willy Corthals tevergeefs om de kloof te dich ten. Zij bleven hangen op zo'n honderd meter. Vooraan verloren ze Jbop Van de Putte wegens zadelbreuk. Meteen rook André Tummeleer de zege en hij ging resoluut zijn kans. Cornelis kreeg de terugsag van zijn ontstuimige arbeid en moest André laten gaan, terwijl achter aan Herman Martens gevaarlijk naderde en Cornelis diens hete adem in zijn nek voelde. Dat deed hem tot het uiterste gaan om de zege in de B-reeks niet te laten ontglippen. Tummeleer haalde het met ruim verschil, terwijl Cornelis stand hield tegen de fel aandringende Mar tens. Als derde kregen we een verras send goede Paul Dessein. Achter Tum meleer kwam Hammenaar Luc Ruys en verder Devits, Van Assche en Mettepen ningen. Zondag 3 november in Beveren Ondanks de gutsende regen en de hevige wind mochten de organisato ren niet klagen. De getrouwen wa ren op post en de strijd was er niet minder hevig om. C- en D-reeksen: Patrick Verlee en Victor Van Vaerenbergh Door de hevige regenval was het par cours zeer zwaar maar berijdbaar. Men moest dus zuinig met zijn krachten omspringen om de man met de hamer te ontwijken. Van bij de start gingen Gustaaf Sonck en Serge Bie er vandoor. Ze namen gezwind honderd meter en de wedstrijd leek gereden maar halfweg begon de vermoeidheid te wegen en Bie moest begeven, terwijl ok Sonck niet meer zo snedig fietste. Uit de achter grond kwamen nu Patrick Verlee, Hu- bert Van Crayenest, Jean-Paul Van Oudenhove, Gerry Steenssens, Florent De Clercq en Victor Van Vaerenbergh opzetten. Dan begon Verlee zijn duivels te ontbinden. Hij ging over Serge Bie en rukte op naar Sonck, terwijl ook Van Vaerenbergh Bie passeerde. Bij het in gaan van de laatste ronde kwam Verlee bij Sonck en hij won in de spurt. Van Vaerenbergh lukte dezelfde krachttoer bij de D-renners. A- en B-reeksen: André Tummeleer en Willy De Vrij Een fantastische wedstrijd met suspens tot op de eindmeet. Met een snelle start van Tummeleer en Hendrik Cornelis, leken de kaarten reeds voorgoed gedeeld maar een ronde verder kwamen Thijs, E. Pieters, W. De Vrij en H. martens de twee koplopers vervoegen, een kracht toer die ook Eddy Wandels een ronde later lukte. Diezelfde Wandels ging di rekt door en nam een honderdtal meter voorsprong. Dan gingen Willy De Vrij, L. Thijs en E. Pieters in de achtervolging terwijl de anderen moesten afhaken. Vooraan had wandels zijn krachten overschat en de drie achtervolgers slaagden erin om hem te vervoegen. Nu ging Willy De Vrij er alleen vandoor maar Wandels reageerde onmiddellijk. Hij loste wel twee tegenstanders maar slaag de er niet in om De Vrij te vervoegen. Terwijl De Vrij verder uitliep op Wan dels, kwam uit de achtergrond een bere sterke André Tummeleer, die zijn twee de adem had gevonden. Hij slaagde erin de twee A-renners vóór hem, Ludo Thijs en Eric Pieters, in te lopen, wat een hele krachttoer was, om hen nadien nog in de steek te laten. Hij zette zijn inspan ningen door en in de laatste ronde moest ook Wandels er nog aan geloven. Willy De Vrij won knap de wedstrijd, terwijl André Tummeleer al even knap winnaar werd van de A-reeks. Tweede was Thijs en dan Pieters. In de B-reeks kwam Hendrik Cornelis op de derde plaats. Hij lukte een forse remonte naar het einde toe en liet nog Willy Corthals en Herman Martens achter zich. Op de zesde plaats vinden we Theo Van Handenhove en Paul Dessein als zeven de. Volgende wedstrijden Zondag 10 november in Aspelare, kam pioenschap van Oost-Vlaanderen, voet balkantine, Geraardsbergsesteenweg; start C D om I4u00; A B om 15u30. Maandag 11 november te Impe-VIierzele, Benedenstraat 1, café 't Akkershof. C D om I4u00; A B om 15ulS. Uitslagen Vrijdag 1.11 in Beveren A-reeks: 1. André Tummeleer, 2. Luc Ruys, 3-Jozef Devits, 4. Serge Van Acker, 5. Ronny Mettepenningen, 6. J. D'Hollander, 7. Peter Van der Veren, 8. E. Van den Driessche, 9- Erwin De Meyer, 10. Dirk Vergult. B-reeks: 1. Hendrik Cornelis, 2. Her man Mariens, 3. Paul Dessein, 4. Noël Maes, 5. Willy Corthals, 6. Helmuth Tas, 7. Theo Van Audenhove, 8. Freddy Goos- sens, 9- Norbert Stals, 10. Pierre De Donder. C-reeks: 1. Frans vermeylen, 2. Gustaaf Sonck, 3. Hubert Van Crayenest, 4. Noël Batselier, 5. JP Van Audenhove, 6. Pa trick Verlee, 7. Jan De Vuyst, 8. Jos Mertens, 9- Roger De Frenne, 10. Pierre Wuytack D-reeks: 1. Victor Van Vaerenbergh, 2. Serge Bie, 3. Florent De Clercq, 4. Gerry Steenssens, 5. Albert Kesteloot, 6. Eddy Duville, 7. Georges Janssens, 8. Pierre Van Ranst, 9- Jean De Ferre, 10. Pierre Janssens. Zondag 3.11 in Beveren A-reeks: 1. André Tummeleer, 2. Ludo Thijs, 3- Eric Peeters, 4. Jozef Devits, 5. Serge Van Assche, 6. Luc Ruys, 7. Erwin Van den Driessche, 8. Dirk Vergult, 9. Pascal Muys, 10. Van Meirvenne. B-reeks: 1. Willy De Vrij, 2. Eddy Wan dels, 3. Hendrik Cornelis, 4. Willy Cor thals, 5. Herman Mariens, 6. Theo Van Handenhove, 7. Paul Dessein, 8. Noël Maes, 9- Helmuth Tas, 10. Noël Batse lier. C-reeks: 1. Patrick Verlee, 2. Gustaaf Sonck. 3- Hubert Van Crayenest, 4. JP Van Audenhove, 5. Noël Batselier, 6. Jean De Vuyst, 7. Antoine Van den Ab- beele, 8. Roger De Frenne, 9- Pierre Wuytack, 10. Jos Mertens. D-reeks: 1. Victor Van Vaerenbergh, 2. Serge Bie, 3. Gerry Steenssens, 4. Flo rent De Clercq, 5. Albert Kesteloot, 6. Eddy Duville, 7. Georges Jansegers, 8. Hugo Janssens, 9- Pierre Van Ranst, 10. Jan Wouters. VWF-veldrijden. De aankomst van A-renner André Tummeleer (xl) VWF-veldrijden. Ook vrijdag was Tummeleer de snelste van de A-renners in Beveren. Hendrik Cornelis won de B-reeks (xl) VWF-veldrijden. Jean-Paul Van Audenhove in aktie (xl) VWF-veldrijden. Zondag in Beveren won André Tummeleer de A-reeks en Willy De Vrij de B-reeks (xl) VWF-veldrijden. Albert Kesteloot in Beveren (xl) speelt altijd mee Deze veldrit te Ganshoven werd verre den bij een prachtig herfstweertje. Spij tig genoeg waren er slechts zeven deel nemers. Julien Logier, in prachtvorm, VWF-veldrijden. Victor Van Vaerenbergh won vrijdag de D-reeks in Beveren. Frans Vermeylen was de snelste van de 8"n8 er half-wedstrijd vandoor en won C-reeks (xl) met een halve minuut voorsprong. VHT-veldrijden. Patrick Verlee en Victor Van Vaerenbergh (xl) De uitslag 1. Julien Logier, 2. Yvan Bonnet. 3- 5. Paul Van den Berghe, 6. Robert Ja- Antonio Cecchinato, 4. Omer Van Molle, cobs, 7. Emiel Devos.

De Voorpost | 1991 | | pagina 21